Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sipma Z279/1

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 czerwiec 2007 - 16:06

Sipma Z279/1 Demontował ktoś kiedyś łańcuchy z prętami w tej sipmie? Jeśli tak to prosze o relacje z prac i wszelakie pomocne patenty. Właśnie jesteśmy w trakcie, łańcuchy już wyjęte, z czoła ścieka pot... Teraz prostowanie prętów i wkładanie spowrotem całej taśmy... tylko ciekawe jak :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sipma Z279/1 Dzisiaj, 06:01
  •  

#2 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 08 czerwiec 2007 - 18:06

Sipma Z279/1 W zeszyłym roku to robiliśmy w czasie żniw i coś mi świta że wciągaliśmy łańcuch na cienkiej stalowej lince przesuwając go brechą/ łyżka , a pręty zakładaliśmy na bieżąco, żeby sie nie męczyć, jeszcze ojca zapytam.

#3 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 czerwiec 2007 - 19:43

Sipma Z279/1 Dopytaj się jakbyś mógł. My będziemy próbować włożyć ją w całości, tak jak wyjeliśmy. Odłożyłem to na jutro bo dzisiaj brakło czasu. Jak zwykle wszystko na ostatnią chwile :angry: Zastanawia mnie z której strony ją wkładać. Wyszła górą, ale ile przy tym roboty i qrw leciało :D Będziemy chyba próbować wciągać ją od tyłu do środka na otwartej klapie i potem na zewnątrz do góry przekaźnikiem i sznurami :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 09 czerwiec 2007 - 09:04

Sipma Z279/1 odłożyłeś już łancuch bo jeśli nie to bardzo dobrze bo domyślam się że chcesz wyprostować prenty a żeby je wyjąć wcale nie trzeba zdejmować łańcucha wiem bo sami w tym roku to przerabialiśmy

#5 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 09 czerwiec 2007 - 10:20

Sipma Z279/1 Narysowałem jak wyglądał praca z tym łańcuchem.
Wciąganie łańcucha

#6 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 09 czerwiec 2007 - 14:40

Sipma Z279/1 Łańcuch wyciągneliśmy wczoraj i prostowaliśmy pręty młotem 8kg na dębowych klockach. Pogięte były wszystkie, w tym niektóre bardzo mocno. Wiem że można to zrobić nie wyciągając łańcuchów ale przy mniejszych ilościach "zniszczeń". Hvb3000 dzięki za rysunek, wynika z niego że wciągaliscie od tylu po zewetrznej. Ja dzisiaj rano zebrałem w sumie siedmiu ludzi i przy pomocy czternastu tąk, dwóch sznurów i tysiąca pomysłów udało się ją całkiem sprawnie włożyć spowrotem (nie to co wczoraj we trzech :D ) - weszła od tyłu do wewnatrz i z przodu wyciageliśmy ją na góre. W kupie siła :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share qwedffgdsxdfs

qwedffgdsxdfs

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 20:24

Sipma Z279/1 hej jakie macie patenty na prostowanie tych prętów? i jak wygląd naciąganie łańcuchów głównych ktoś może szczegółowo wytłumaczyć

#8 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 21:26

Sipma Z279/1 do prostowania pretow nie trzeba zdejmowac lancucha tylko z tylu w ramie jest specjalny otwor, wystarczy zdjac zabezpieczenia i wyciagnac pret. a patent na prostowanie pretow to... tylko i wylacznie ciazki mlot. a jesli chodzi o naciag lancuchow glownych (jesli chodzi Ci o ubijajace) to tam z tylu po obu stronach sa sprezyny i trzeba je tak naciagnac aby pomiedzy ogranicznikiem znajdujacym sie obok sprezyny byla szczelina chyba 4 cm, nie pamietam dokladnie czy to tyle ale ta szczelina to "tolerancja" so wydluzenia sie lancucha przy pelnej komorze.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#9 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 20:54

Sipma Z279/1 Ja nic nie demontuje. Jedynie otwieram klapę, biorę drewniany bloch, kładę na te dwa dolne bębny, na niego lewarek, zgięty pręt ustawiam na przeciwko lewarka w kierunku pionowym. Biorę też rurkę o odpowiedniej długości z wycięciem na górze W kształcie "u" by okalało pręt, zakładam na lewarek Blokuje pręt dwoma drewnianymi klinami przy samych łożyskach i pompuje lewarek taż aż sie pręt przegnie w drugą strone. Gdy sie juz to wszytko przygotuje to praca idzie bardzo szybko i nie trzeba wszystkiego demontować.

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#10 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 01 wrzesień 2009 - 22:02

Sipma Z279/1 Robię to też lewarkiem tyle że na zamkniętej klapie. Na dole klapy ustawiam lewarek i obracam łańcuch aby do dolnego punktu było jeszcze 1,5-2cm. Do takiego prostowania wom musi mieć możliwość blokowania aby pręt nie uciekł do góry pod naciskiem lewarka. W jakich okolicznościach gnie wam pręty?
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#11 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 16:04

Sipma Z279/1 mi raz kamien podszedl pod prety.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 20:27

Sipma Z279/1 Ja blokuje pręt drewnianymi klinami, przy samym łańcuchu. Wtedy nie ma on możliwości by się obrócić

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056