Skocz do zawartości

Zdjęcie

Młody rolnik i modernizacja

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 23:52

Młody rolnik i modernizacja witam. czy można łączyć pomoc dla młodego rolnika z modernizacją gospodarstwa????
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Młody rolnik i modernizacja Dzisiaj, 20:53
  •  

#2 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 22 marzec 2010 - 08:20

Młody rolnik i modernizacja jak najbardziej, unas we wiosce jeden gostek tak kupił ciągnik, SAM 160 KM nówkę,

#3 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 09:51

Młody rolnik i modernizacja SAM...E jeśli juz. prosze jeszcze innych o wypowiedź

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share robson1028

robson1028

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 10:16

Młody rolnik i modernizacja Z tego czego zdążyłem się dowiedzieć w ARiMR to istnieje możliwość łączenia pomocy dla młodych rolników i uzyskania dofinansowania z tytułu działania "Modernizacja gospodarstw rolnych", trzeba tylko spełniać warunki potrzebne do zakwalifikowania się do obu programów, odsyłam na stronę ARiMR, tam powinno być więcej informacji na ten temat :)

młody rolnik http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html
modernizacja gospodarstw rolnych http://www.arimr.gov...tw-rolnych.html
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#5 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 10:55

Młody rolnik i modernizacja nie spelniam tylko 4ESU ale jak sie zobowiąze w MR do usyskania tego to moze i modernizacja jakos przejdzie

#6 Share robson1028

robson1028

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 11:57

Młody rolnik i modernizacja to też można obejść, zobowiązując się np. do uprawy pewnych gatunków roślin (ziemniaki mają przelicznik ok 1ESU na ha) tak więc trzeba tylko trochę pokombinować :)

a tak z ciekawości zapytam, dużo brakuje Ci do tych 4ESU?
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#7 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 16:34

Młody rolnik i modernizacja a powiem Ci ze jeszcze nie liczylem wogole tego wiec nie wiem, ale na dniach mam zamiar policzyc i wtedy wyjdzie ile brakuje, a czy krowy tez jakos sie przelicza na ESU czy tylko produkcje roślinna??? a nadal ESU przelicza sie według Wartości SGM z 2004roku????

#8 Share robson1028

robson1028

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 18:58

Młody rolnik i modernizacja Wartość ESU wyliczasz i z produkcji roślinnej i z produkcji zwierzęcej, a co do wyliczenia to rzeczywiście odbywa się to według wartości SGM z 2004 roku, po raz kolejny odsyłam do strony ARiMR-u :)

http://www.arimr.gov..._odb_040210.pdf - tu masz zasady wyliczenia wielkości ESU

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 19:26

Młody rolnik i modernizacja dzieki wielkie.jak liczylem to około 2,5 mi wychodzi ale bez łąk bo nie wiem ile dokładnie ich jest,myślę, że blisko 3ESU bedzie razem, a z innej beczki troche pytanie to jeśli chodzi o dokupienie działek to we wniosku trzeba zaznaczyć, których działek dokładnie(tzn ,że trzeba mieć je juz ugadane z właścicielem)czy to później jakos sie załatwia??????

#10 Share robson1028

robson1028

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 19:32

Młody rolnik i modernizacja nie ma sprawy, cieszę się jeśli mogłem pomóc :)
a wracając do tych ESU to jak masz większą ilość ziemi to będzie ci łatwiej "wyskrobać" te 1,5 ESU :)

#11 Share andrew64003

andrew64003

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 22:47

Młody rolnik i modernizacja witam wszystkich słyszałem ostatnio w agrobiznesie ze nabór na młodego rolnika ma być w okolicach lipca modernizacja w październiku a na vat mogę przejść najwcześniej od stycznia jeżeli będę miał sprzedaż na 20 000, i tutaj jest moje pytanie ile maksymalnie czeka się na decyzje z młodego rolnika że już można przepisywać ziemię, kolejne pytanie: czy załóżmy jeżeli to by się przeciągnęło z tym młodym rolnikiem do grudnia to czy do przejścia na vat wystarczy jakaś fikcyjna umowa na sprzedaż zboża( nie mam gdzie składować i rodzicie muszą sprzedać od razu z pola ) żeby osiągnąć 20 000 zł sprzedaży. Pozdrawiam

#12 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 23:51

Młody rolnik i modernizacja Pomoc przyznaje się według kolejności złożenia poprawnego i kompletnego wniosku. W
ciągu 90 dni od złożenia wniosku dyrektor oddziału regionalnego ARiMR wydaje decyzję
administracyjną w sprawie przyznania pomocy. no takiej bardzo większej powierzchni nie mam ale właśnie chciałbym dokupić.....i założyc stado bydła mięsnego

#13 Share robson1028

robson1028

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 14:18

Młody rolnik i modernizacja

dzieki wielkie.jak liczylem to około 2,5 mi wychodzi ale bez łąk bo nie wiem ile dokładnie ich jest,myślę, że blisko 3ESU bedzie razem, a z innej beczki troche pytanie to jeśli chodzi o dokupienie działek to we wniosku trzeba zaznaczyć, których działek dokładnie(tzn ,że trzeba mieć je juz ugadane z właścicielem)czy to później jakos sie załatwia??????

musisz podać numery działek na których jest prowadzona produkcja rolna w Twoim gospodarstwie, czyli de facto musisz już mieć ugadane z właścicielem które działki kupujesz. Nie musi się to odbyć w roku złożenia wniosku tzn. możesz złożyć wniosek w 2010 roku i zaznaczyć w nim, że w roku np. 2011 dokupujesz od sąsiada działki rolne w celu zwiększenia areału uprawy. Ale musisz wiedzieć, że jeśli wpiszesz to do wniosku to musisz potem się z tego wywiązać, bo mogą zażądać zwrotu pomocy, a to już nic dobrego :)

#14 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 14:43

Młody rolnik i modernizacja aha. czaje. czyli na dobra sprawe trzeba przed zlożeniem wniosku ugadac wszystko z sasiadem czy sprzeda czy nie. no zwrot nie byłby niczym dobrym...a wrecz katastrofą. dzieki za informacje a swoja droga ile moze kosztowac działka:podwórko z murowana obora drewnianym domem i stodołą o pow około 30arów i pole 3ha ziemia 2-3 klasa??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share robson1028

robson1028

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 23:20

Młody rolnik i modernizacja szczerze mówiąc nie mam pojęcia ile to może kosztować, u nas w okolicy ceny ziemi oscylują wokół 25-30 tys. za hektar (klasa 4a, 4b; rzadko 3 a o 2 to mogę pomarzyć tylko :) ), a te zabudowania to nie mam zielonego pojęcia :)
sam bym chętnie dokupił ze 20 ha jeszcze, ale w mojej okolicy jest problem z ziemią :)