Skocz do zawartości

Zdjęcie

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe?

94 odpowiedzi na ten temat

#41 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 17:35

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? W mojej siewce (Polonez Unii Group) jest ogranicznik opadania redlic, który nie pozwoli zagłębić się redlicom niżej niż ustalimy. Kółka dociskowe to oczywiście lepszy bajer, lecz trochę drogi (ok 6 tys zł netto)...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Dzisiaj, 04:28
  •  

#42 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 17:55

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? ale masz redlice stopkowe czy talerze bo mówimy o kółkach w talerzach??

#43 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 18:13

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Talerzowe... :)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 18:34

Ja mam koskilde demeter talerzowy. Jego zaletą jest to, że jest mechaniczny co w urzywanym sprzęcie moim zdaniem jest plusem. Co innego jak się kupuje nowy, ale urzywka to czym prostrza tym lepiej wg mnie. Drugi jego plus to to że są robione w polsce w kutnie więc części są dostępne i nie są jakoś strasznie drogie( kupowałem obudowy aparatów wysiewających po 30 zł sztuka bo ktoś paleciakiem uszkodził przy przestawianiu), mam do niego wszystkie instrukcje po polsku, tabele wysiewu, instrukcje obsługi "komputera" bo kupiłem od pierwszego właściciela. Jego dużym minusem jest to, że nie jest składany do transportu, więc jedynie jakiś wózek jakby ktoś chciał go wozić na dalsze trasy bo 4,5 to troche ciężko gdzieś dalej jechać. A talerze lepiej się sprawdzają w warunkach ekstremalnych. Np siałem koledze prosto w przemarznięte pszenżyto bo nie całe zmarzło i nie chciał go likwidować a jedynie wsiać w nie owies, sąsiad łąke podsiewał bo wymarzła dość mocno. Zwykłym to nie bardzo to widze.

Ustosunkuję się do ostatniego zdania-ja mam Kongskilde Demeter tyle że na zwykłych redlicach-ale docisk redlic to można tam ustawić tak że redlice dosłownie "orzą" ziemię-na swoich lekkich ziemiach docisk muszę ustawiać prawie na minimum.

#45 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 19:07

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? A co sądzicie o amazone na redlicach RoTec z tymi szerszymi skrobakami bo sam taki zamówiłem oczywiście na dofinansowanie z ARiMR a jeśli chodzi o poznaniaki na talerzach to nie polecam bo nie można regulować głębokości na mozajkowych glebach i jak jest mokro to się strasznie oblepiają .

#46 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 11:49

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Jaro, tylko podkręć na łące docisk a za 20 metrów balot siana będziesz ciągnął za sobą. Tym bardziej w tym roku gdy w moim rejonie w styczniu trawa odpuściła na 15 cm, a następnie zmarzła. Bez talerzy to nie ma po co jechać. Podobnie przy sianiu po kuku na ziarno na zwykłych radlicach wlecze się dużo za zwykłymi redlicami. Choć dopiero pierwsze siałem talerzowym, do tej pory zwykłym d7 siałem ale widze kilka dużych plusów.

#47 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 12:21

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Nigdy siewnikiem nie siałem na łące-o tym docisku powyzej pisałem z obserwacji poczynionych na polu.

#48 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 15:38

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Witam zastanawiam sie nad kupnem konsgilde demeter classic cs 3m z talerzowymi redlicami, pomostem roboczym i dzielonym tylnym zagarniaczem. Zastanawiam się tylko czy niepotrzebne są spulchniacze śladów bo ten co oglądałem to nie miał a na stronie konsgilde nic nie piszą o dodatkowych opcjach, a zdjęcia kiepskie. Jak siewnik będzie pracował solo z ciągnikiem to nie wiem jak to będzie za kołami wyglądało?
Everything is dust in the wind

#49 Share TheKakal26

TheKakal26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Technika Rolnicza Motoryzacja Rolnictwo Kobiety Wino i śpiew Produkcja Filmów na YT

Napisany 12 kwiecień 2012 - 16:35

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Bierz Talerzowy

+10% post bez uzasadnienia

Edytowany przez lukaczmarek, 12 kwiecień 2012 - 16:55.

#50 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 12 kwiecień 2012 - 17:31

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 14 grudzień 2012 - 18:53.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 kwiecień 2012 - 17:39

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Tak to już jest z władzą a dziwią się że na Wiejskiej w Warszawie są przekręty :)

#52 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 17:45

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? gonzobonzobong

A chcesz może % za czytanie nie ze zrozumieniem ??? Przeczytaj post przed moim, a może zrozumiesz... :P

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 kwiecień 2012 - 18:14

jeżeli tależowy to najlepiej z kółkami kopiującymi z tyłu. niestety w starszych siewnikach tego nie ma. w innym przypadku bedziesz musiał cały czas regulować docisk redlic żeby nie siały zbyt głęboko zwłaszcza jeśli masz mozaikowate gleby.
Pozatym nowe siewniki redlicowe mają dużo odstęp pomiędzy sekcjami wysiewającymi i wcale się nie zapychają w porównaniu np do starych poznaniaków

A jak się odniesiesz do tego są tu trzy błędu :)

#54 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 18:23

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? 1. Dział ten nie należy do mnie, tylko jak dobrze pamiętam do moderatora @Wacka. Napisałem co wiedziałem, co mnie interesowało i nikogo nie ukarałem (jeszcze)

2. Cytat, który przytoczyłeś był napisany w zeszłym roku, a moja jurysdykcja sięga dopiero od kwietnia tegoż roku. Nie mam zamiaru cofać się do przeszłości.

3. Jeśli masz jakieś zastrzeżenia jest od tego funkcja RAPORTUJ. Kolejny post nie na temat będzie karany <_<

#55 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 19:04

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Wy się tu kłócicie a ja ciągle nie wiem czy demeter classic cs 3m z talerzowymi redlicami ma w standardzie spulchniacze śladów? jak nie to jak wyglądają rajki siane właśnie za kołami ciągnika? Zatem ponawiam apel: Do wszystkich posiadaczy demeter classic cs 3m z talerzowymi redlicami - piszcie!

#56 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 12 kwiecień 2012 - 19:30

gonzobonzobong

A chcesz może % za czytanie nie ze zrozumieniem ??? Przeczytaj post przed moim, a może zrozumiesz... :P

Co do mojego postu przyznaję się do błędu(rzadko się zdarza bym nie przeczytał wstecz, tu się tak akurat złożyło) i przepraszam za "hałasowanie" ale to po Chivas Regal i to w Twoim wieku, więc sam sobie wybaczam a Twoje wybaczenie mi powiewa.
A co do ostrzeżeń, to jak Ci to poprawi humor to proszę bardzo, płakał nie będę, jestem tu by się czegoś dowiedzieć i nauczyć lub komuś czasami coś podpowiedzieć a nie dla samouwielbienia jak duża część użytkowników, więc czy będę to robił z konta zarejestrowanego czy jako gość ma drugorzędne znaczenie. :P

Wedle życzenia. Post nie na temat.
+ 10 %
Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#57 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 kwiecień 2012 - 20:23

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Ja ci polecam spulchniacze po śladowe ponieważ po nich będziesz miał równo zasiane patrzyłem to w swoim demeter classic 3000 sl i nie podobało mi się to bez spulchniaczy nawet jak miałem zaczepiony przed siewnikiem agregat.

#58 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 20:25

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? A ja sobie sam sprokurowałem spulchniacze...

#59 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 20:45

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? wygląda na to, że trzeba coś samemu wymyślić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 20:47

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Myślę że najlepiej będzie jak zadzwonisz do przedstawiciela i się zapytasz to będziesz miał 100% pewność.

Dodaj odpowiedź