Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Nauka spawania i toczenia

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
79 odpowiedzi na ten temat

#1 look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 862 postów
  • 36998609

Napisany 20 luty 2010 - 21:27

Nauka spawania i toczenia Jak w temacie. Prośba moja jest o to, aby wskazać mi najlepszy sposób na naukę spawania, toczenia itp.
  • 0
Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

#2 Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 20 luty 2010 - 21:32

Nauka spawania i toczenia Bardzo ogólnie zapytałeś więc po prostu poproś spawacza i tokarza żeby ci pokazał.
Oprócz tego są książki - najłatwiej dostępne na allegro np " Poradnik tokarza " Dudik.
  • 0

#3 qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4036 postów

Napisany 20 luty 2010 - 21:32

Nauka spawania i toczenia najlepiej się uczyć od najlepszych, więc od osób które umieją to robić, można też samemu ale to o wiele trudniej chyba
  • 0

#4 killer199532

killer199532

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • 15786817
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 20 luty 2010 - 22:00

Nauka spawania i toczenia Spytaj się kogoś jak się spawa lub toczy, a później to ćwiczenia i się nauczysz.
  • 0
władymirec T-25
ursus c360-3p
ursus 5714 AgroBis

#5 look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 862 postów
  • 36998609

Napisany 20 luty 2010 - 22:07

Nauka spawania i toczenia A czy warto iść na jakiś kurs spawania/toczenia czy to strata pieniędzy? Może do jakiejś policealnej się zapisać?
  • 0
Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

#6 killer199532

killer199532

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • 15786817
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 20 luty 2010 - 22:08

Nauka spawania i toczenia Zawsze jak pójdziesz na kurs to się czegoś nauczysz.
  • 0
władymirec T-25
ursus c360-3p
ursus 5714 AgroBis

#7 MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 20 luty 2010 - 22:15

Nauka spawania i toczenia na kursach zawsze sie czegoś dowiesz ale o nauczeniu sie spawania nie ma mowy - bo wszedzie chodzi tylko o odwalenie programu i zebranie kasy a nie o nauczenie kogos czegokolwiek

najlepiej podpytaćkogos kto się troche na tym zna co i jak a pozniej to praktyka praktyka i praktyka - tej wiedzy nigdzie nie zdobedziesz
  • 0
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#8 look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 862 postów
  • 36998609

Napisany 20 luty 2010 - 22:30

Nauka spawania i toczenia Dzięki. Chyba tak zrobię. Wydaję mi się, że być może nawet znam kogoś takiego, kto by mi pomógł się tego nauczyć.
  • 0

#9 Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 20 luty 2010 - 22:35

Nauka spawania i toczenia A jaki rodzaj spawania Cię interesuje
  • 0
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#10 samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 20 luty 2010 - 22:41

Nauka spawania i toczenia Ja nauczyłem się toczenia w szkole na praktykach , chyba 6 dni po 5 godzin ,a na koniec to całkiem nieźle mi szło. Wcale to nie jest trudne , kilka pierwszych godzin trzeba poświecić na poznanie maszyny, jeż możliwości ,opcji i technik toczenia , potem z każdą godziną idzie Ci coraz lepiej ;[
Tak samo z ze spawaniem, gościu nam pokazywał jak spawać , pozycje i technika spawania. Potem sam dochodzisz do wprawy. Migomatem (nie wiem jak poprawnie się to nazywa) nauczył mnie spawać mój opiekun, a elektrodą sam w garażu się nauczyłem ;[

Toczenie jest bardzo proste , gorzej ze spawaniem bo trzeba umieć porządnie pospawać bo inaczej spawy będą puszczać ;[
  • 0
Wieczny kawaler ;)

#11 klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • 5178972

Napisany 20 luty 2010 - 22:48

Nauka spawania i toczenia http://www.castorama...inwertorowa177/ może Ci się przyda. Ja sam spawać nie umiem troche spawałem ale naprawdę mało i więcej mam szlaki niż spawu:P Ale w wakacje planuje ćwiczyć.
  • 0
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#12 fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 20 luty 2010 - 23:07

Nauka spawania i toczenia Najlepiej jak byś wziął maskę spawalnicza i patrzył jak dobry spawacz spawa chodzi mi dokładnie o obserwowanie łuku elektrycznego a później to tylko praktyka i umiejętne ustawienie amperażu.A jak naświetlisz sobie oczy a na pewno se naświetlisz to polecam kroić ziemniaki i kłaść na oczy bardzo pomaga,to taka moja sugestia heheeh
  • 0

#13 hans334

hans334

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 20 luty 2010 - 23:08

Nauka spawania i toczenia juz to widze jak sam nauczysz sie toczenia ........ chyba ze koniecznie chcesz d*p.e lokciem wycierać ;[
  • 0

#14 samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 20 luty 2010 - 23:13

Nauka spawania i toczenia Wystarczy ,że ktoś mu pokaże jak obsługiwać tokarkę, jej funkcje i omówi podstawy związane z toczeniem. Toczenie jest banalnie proste. Na tą chwilę potrafię sobie wytoczyć co mi potrzeba, a przy tokarce pracowałem max 20 godzin. Gościu nam pokazywał jak wykonać dany element , a potem sami robiliśmy na oceny. W ten sposób uczyliśmy się wykonywać różne operacje na tokarce , toczenie, wiercenie, gwintowanie i inne ;[
  • 0
Wieczny kawaler ;)

#15 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów
  • 8505852

Napisany 20 luty 2010 - 23:20

A czy warto iść na jakiś kurs spawania/toczenia czy to strata pieniędzy? Może do jakiejś policealnej się zapisać?

Ja skonczylem kurs spawania metoda MAG-135 i TIG-141 masz jeszcze MIG (aluminium), TIG (aluminium) i MMA (elektorda otulona). to sa chyba najpopularniejsze na kursie ja mialem 120 godzin MAGa i 80 godzin TIGa pozniej egzamin z teori i praktyki jak zdasz masz ksiazeczke spawacza i certyfikat wazny na kraje uni europejskiej, ale jak bedziesz robil w stoczniu to uzyskasz na caly swiat. mysle ze MAGem mozna prosto samemu sie anuczyc nie jest to takie trudne MMA tez by dalo sie nauczyc gorzej z TIGem i MIGem bo co do aluminium to ciezko sie spawa i tego sie lepiej uczyc na kursie bo masz matarialu do bolu wiec nie bedziesz swojego musial kupowac. a jesli bedziesz chcial spawac tylko dla siebie to kup robie MAGa jakiegos cos kolo 2tys niech jakis spawacz co ma doswiadczenie ci powie obsluge i ci pokaze jak sie spawa. Mag jest szybki ale nie zawsze sie wtopisz w material, natomiast TIG jest wolny ale zawsze sie wtopisz a jak sie postarasz to i przetopisz. Patrzenie jak ktos spawa duzo nie da ale pokaze ci np. jak trzymac uchwyt jak skeirowac dysze pod jakim kontem i wogole.. a pozniej niech lepiej on parzy jak ty spawasz to powie ci za szybko za wolno, na poczatek lepiej malym amperazem smigac

a co do toczenia to hmm nie jest to az takie tez trudne mialem kilka godzin tego w szkole wiec jak jestes bystry to jak by jakis dobry tokarz ci wytlumaczyl co z czym sie je to bys opanowal toczenie
  • 0

#16 MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 20 luty 2010 - 23:30

Nauka spawania i toczenia MIG vel Migomat to jest dobra sprawa dla blacharza - w pracach naprawczych w gospodarstwie nie ma moim zdaniem lepszej techniki jak najzwyklejsza elektroda tylko trzeba sie nią umiwć posługiwać - ja mam akurat to szczęscie ze ojciec jest spawaczem i jakiś dryg do spawania w genahc został - najlepije może to nei jest ale jeszcze nic co spawąłem nie odleciało - a widziałem jak nasz majster przyspawał do dyszla od przyczepy uchwyt na węze i przewody i jeszcze dobrze spawarki nie zwinął a juz odpadło hehe
  • 0
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#17 mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • 4988147

Napisany 20 luty 2010 - 23:32

Nauka spawania i toczenia @Mechanizator nie zgodzę się z Tobą że nie da rady nauczyć się spawać na kursach, wiadomo że nie w 100% ale na pewno wiele można się dowiedzieć w praktyce jak co wygląda i jak się to robi. Jestem właśnie teraz na takim kursie , dostaje zadanie i muszę je wykonać i nie ma takiego czegoś że tego nie zrobię. Muszę wykonać dane zadanie bo inaczej mam niezaliczone. @ look19 jeżeli masz zamiar coś robić w tym kierunku to na pewno się to przyda.
  • 0

#18 zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 luty 2010 - 23:50

Nauka spawania i toczenia Na początek zalecałbym trochę teorii by wiedzieć jak to działa. Spawanie spawaniu nie równe i tak sam o z toczeniem( różnice materiałowe, zadania jakie ma spełniać wykonany przedmiot itp).
  • 0

#19 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów
  • 8505852

Napisany 20 luty 2010 - 23:57

MIG vel Migomat to jest dobra sprawa dla blacharza - w pracach naprawczych w gospodarstwie nie ma moim zdaniem lepszej techniki jak najzwyklejsza elektroda tylko trzeba sie nią umiwć posługiwać - ja mam akurat to szczęscie ze ojciec jest spawaczem i jakiś dryg do spawania w genahc został - najlepije może to nei jest ale jeszcze nic co spawąłem nie odleciało - a widziałem jak nasz majster przyspawał do dyszla od przyczepy uchwyt na węze i przewody i jeszcze dobrze spawarki nie zwinął a juz odpadło hehe

nie zgodze sie lepszy by byl TIG mozesz tym spawac zwykla stal jak i wysokostopowa i spaw bedzie ladnie wygladal i dobrze trzymal. co do MIGa to jest tylko metoda do spawania aluminium, jak jzu to predzej MAG sie rzyda mechanikowi
  • 0

Google AgroFoto Ads Nauka spawania i toczenia

• Reklama google
Dzisiaj, 22:16
  •  

#20 MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • 1735 postów

Napisany 20 luty 2010 - 23:58

Nauka spawania i toczenia no może troche przekolorowałem sytuacje - ale nadal zostane przy tezie ze na gospodarstwo najzwyklejsza spawarka elektryczna (najlepiej wirówka) to najlepsza technika spawalnicza - poprostu najbardziej uniwersalna

co do toczenia to troche sie w technikum człowiek uczył co i jak ale jak to w zyciu bywa jak sie czegoś nie cwiczy to sie trzeba po jakimś czasie znów uczyć
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s