Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holand czy Class - ktora wybrac

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ka1czor

ka1czor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 11 luty 2010 - 20:13

New Holand czy Class - ktora wybrac Mam do wyboru albo

New Holand 656
ROK 2002, SZEROKI PODBIERACZ 2,2m, SZEROKIE OGUMIENIE, ZMIENO KOMOROWA, ROZMIAR BELI OD 1m DO 1,6m, ELEKTRYCZNE OWIJANIE, 2 SZNURKI, ODRZUTNIK BELI,

albo
claas variant 180

Claas z roku 2000r. Szeroki podbieracz 2,10 m rotor podający, sznurek i siatka, zmiennokomorowa, sterowanie ręczne lub automatyczne, sprzęgło przeciążeniowe non stop, centralne smarowanie.

ktora wybrac???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holand czy Class - ktora wybrac Dzisiaj, 01:24
  •  

#2 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 11 luty 2010 - 20:30

New Holand czy Class - ktora wybrac Która prasa ma więcej bel na liczniku??

#3 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 11 luty 2010 - 20:34

New Holand czy Class - ktora wybrac Ja bardziej bym był za Claasem ale niech się jeszcze użytkownicy wypowiedzą.

#4 Share bobek1

bobek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 11 luty 2010 - 20:40

New Holand czy Class - ktora wybrac Ja bym CI polecił Claasa sprzęt dobry a z tego co napisałeś ma opcje wiązania siatką a New Holland nie a to jest duży plus.pzdr

#5 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 11 luty 2010 - 20:50

New Holand czy Class - ktora wybrac Jeśli maz do wybrania pomiędzy tymi dwa prasami a ich stan techniczny jest porównywalny to bierz bez zastanowienia Claas'a. Sama siatka w tych czasach to prawie że musi być a kupując taką prasę to napewno na dość spory areał więc siatka napewno Ci się przyda;) ja spróbowałem siatka i do sznurka nie wrócę.

#6 Share maslak88

maslak88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 11 luty 2010 - 20:56

New Holand czy Class - ktora wybrac Jeśli stan techniczny jest podobny to bierz Claas'a bo ma wiązanie siatką, rotor i centralne smarowanie.

#7 Share Piotr6530

Piotr6530

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 11 luty 2010 - 21:07

New Holand czy Class - ktora wybrac Ja bym wziął Claasa,części bardziej dostępne,no i claas ma rotor co zwiększa jego wydajność :D
widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

#8 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 11 luty 2010 - 21:36

New Holand czy Class - ktora wybrac ja też bym był za claasem chociaż 2 lata starszy ale z siatką praca to aż miło no centralne smarowanie;
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 11 luty 2010 - 21:37

New Holand czy Class - ktora wybrac ja też brał bym Claasa pod warunkiem, że pod względem stanu technicznego jest wszystko ok.

#10 Share killer199532

killer199532

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 11 luty 2010 - 22:59

New Holand czy Class - ktora wybrac Ja bym wziął claasa jest o wiele lepszy ma rotor zwiększa wydajność (średno wychodzi że w bele bez rotora wchodzi półtora beli z rotorem) no i owijanie siatko jest szybsze i na tym oszczędzasz też sprzęt i paliwo.
władymirec T-25
ursus c360-3p
ursus 5714 AgroBis

#11 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 11 luty 2010 - 23:03

New Holand czy Class - ktora wybrac Gdyby Newholland miał siatkę wolał bym Newhollanda

#12 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 12 luty 2010 - 00:01

New Holand czy Class - ktora wybrac a ja mam takie troche off pytanko. jak bel jest zmarzniety np kilka cm, to czy łatwo sie siatke zdejmuje z takiego bela? jak ją sie wogóle ściąga w "normalnych" warunkach?przecina w kilku miejscach? pytam bo chce kupić nową prase i belki raczej będą pod chmurką. przynajmniej słoma

#13 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 12 luty 2010 - 07:12

New Holand czy Class - ktora wybrac Siatka rozwiązuje się bez problemu nawet teraz. Nie przcinasz tylko łaiesz za koniec siatki i obkrecasz dookoła tyle razy ile była bela owinięta i koniec.

#14 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 10 kwiecień 2011 - 07:06

New Holand czy Class - ktora wybrac My mieliśmy kiedyś kilka bel z siatką i jak były zmarznięte to normalnie była tragedia także z tego powodu nie polecam siatki

#15 Share raf9411

raf9411

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się Sportem, ale przedwszystkim rolnictwem

Napisany 18 grudzień 2011 - 13:25

New Holand czy Class - ktora wybrac Czy Zetor 10145 poradzi sobie z Claasem Variantem 180 RC ?
I kolejne moje tytanie co to jest i jak działa cropcutter w New Holland np 648 ?
Proszę o odpowiedź :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 17:05

New Holand czy Class - ktora wybrac ten zetor poradzi sobie z tym claasem, fakt ze prasy nie wykorzystasz optymalnie ale na miare mozliwosci ciagnika to napewno, bo do tej prasy przydaloby sie ze 120km jak nic. cropcutter w nh to chyba nazwa rotora z nozami jak dobrze kojarze, dla pewnosci kolego sprawdz na stronie nh w nowych bo to nazewnictwo w prasach sie nie zmienilo. jak nie wiesz ktora prase kupic to zajrzyj pod obudowy i porownaj gdzie jest wiecej elementow ktore moga sie popsuc, ja nowego nh nie kupilbym ze wzgledu na budowe a co dopiero starego;/ wiazanie sznurkiem stanowczo odradzam w takiej prasie w ktorej potrzeba minimum 100km bo prasujac sipma i ciagajac ja np 3p podczas owijania taka 3p za duzo paliwa nie spali a ciagnik 100km i powyzej trzymajac na walku obr 540 no to spali jednak trohe wiecej, panowie sznurek odchodzi do lamusa wiadomo ze i siatka i sznurek ma plusy i minusy ale zdecydowanie mniej minusow ma siatka to raz a dwa minuzy siatki mozna eliminowac, sznurka nie bardzp