Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.
Zdjęcie

Auta terenowe

206 odpowiedzi na ten temat

#161 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 18:59

Auta terenowe no mam,nawet 2,jeden w TD(ojca)-93,drugi w TDi 96-7(przejściówka,mawerick po lifcie,tak mówią),ale się ich nie pozbędę tak szybko,mechanicznie,i przede wszystkim blachy naprawdę rodzynki(kolega sprowadza,tylko ten model),żona ma liberty(bardziej kobiecy).

monterej to troper ISUZU dobre auta-lecz młodych rocznikiem ciężko znaleźć.

jakbyś wybierał terrano to dokładnie mogę ci podpowiedzieć na co zwracać uwagę(na PW)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Auta terenowe Dzisiaj, 07:18
  •  

#162 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 20:24

Auta terenowe

@mirasek jak dla majsterkowiczów to mnie odpowiada, bo lubię w tym pogrzebać :lol: Na autocentrum ma bdb opinie i faktycznie diesle mało palą.

Wejdź na forum4x4.pl albo na ssangyongklub.net/forum/ to znajdziesz odmienne opinie ;) Ja bym się w to nie pchał ale jak lubisz np. adaptować skrzynię z Merca busa zamiast swojej padniętej lub notorycznie walczyć z elektryką i podciśnieniami od napędów, to nie widzę przeszkód :)

@mirasek -jesteś nareszcie(brakowało mi ciebie) :rolleyes:

Czuwam :D

A co powiecie o Oplu Montereyu? Znajomy znajomego :) ma to mówił, że spoko terenówka i przy ponad 3 litrach pojemności zaspokaja go średnio dycha czerwonej ropki na 100 km.

Średnio dycha nie wyjdzie, licz 11-12, z przyczepą 2t. na holu łykną nam 14.
Ogólnie mocno niedoceniany samochód, pojemny, wygodny, dobre blachy (bo to Isuzu a nie Opel ;) ), choć ja bym wolał z 3.2 V6 jakby to miał być drugi samochód w domu :)

#163 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 20:35

Auta terenowe Tako rzecze Zaratustra :D -potwierdzam to co pisze @mirasek-przynajmniej w części dotyczącej Montereya-znajomek ma od wielu lat i strasznie sobie go chwali

#164 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 20:55

Auta terenowe

,żona ma liberty(bardziej kobiecy).

Dlaczego Liberty jest bardziej kobiecy?

#165 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 22:01

Auta terenowe bo liberty jest bardziej kobiecy-kierownica na mniejszą rączkę,dla nóg mniej miejsca(w filcach nie idzie jechać),światło przy lusterkach,które otwiera się jak puderniczka,NO I TE WIELKIE ŚLICZNE OCZĘTA-tylko rzęs brakuje,jeszcze to otwieranie tylnej szyby na pilota-idealnie dla kobiety z siatami.

#166 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 22:06

Auta terenowe A Range rover ma jeszcze więcej bajerów to także jest autem dla kobiety?

#167 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 22:07

Auta terenowe Ja to Musso, Korando i te Kie podobne do Wranglera traktuje jako ciekawostkę, bardziej interesuje się bardziej znanymi mi, sąsiadowi czy znajomym myśliwym konstrukcje :) Właśnie jeden myśliwy bardzo polecał mi Samuraja. Mówił, że przez 5 lat nic nie dołożył do niego, co jest możliwe. Ale był w takim stanie, że się chwalił jak 2 sarny jednym strzałem położył :lol:
Forza JUVE!!!

#168 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 22:26

Auta terenowe Trzeba zacząć od tego jak dużego auta potrzebujesz. Między Samuraiem a Montereyem rozrzut jest dość spory, czy to w ilości miejsca, czy w komforcie, czy w uciągu przyczepy, czy w zwinności w terenie ;)

#169 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 23:13

Auta terenowe Wiem wiem :P Dlatego rozglądam się za mniejszymi głównie Suzuki. Dobra już wam nie zawracam gitary moimi wywodami :P
Forza JUVE!!!

#170 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 23:27

Auta terenowe @boniek-pisze się:"nie zawracam vitary",co tu gitara robi,śpiewać nie będziemy :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 01:40

Auta terenowe Zapomniałem napisać, że od maja mam Vitare cabrio. Ktoś miał rację mówiąc, że off road wciąga. Ostatnio często nawet w terenie z kolegą jeździmy. mam tylko terenowe opony, ale może w niedługim czasie jeszcze ją uniosę trochę. Jak na razie to cały czas zaskakują mnie właściwości terenowe tego samochodu. No i jest wyjątkowo zwrotny.
Forza JUVE!!!

#172 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 21:32

Auta terenowe u mnie najcięższe warunki to na polu zbieranie kamieni-maverick i przyczepa na dwóch osiach,i zbieramy-zostawić nie wypada,a ciągnikiem się tłuc 10 km też długo-no i całą brygadę zabieram-ziarno do siewu,lub nawozy na pole zatargać to norma,bezpośrednio po pługu nie,ale jak zlegnie to spoko nawet z toną na przyczepie. :rolleyes:

#173 Share niutekTM140

niutekTM140

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • Zainteresowania:Jestem z KPK Kumurun Team

Napisany 14 wrzesień 2011 - 20:38

Auta terenowe Boniek a nie przecieka Ci plandeka w tej Vitarce? z jakim masz silnikiem?

#174 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 20:06

Auta terenowe Poprzedni właściciel kupił nowy daszek i nic nie przecieka, a jazda bez dachu - bezcenne Dodany obrazek Silnik 1,6 8V. Spokojnie radzi sobie z tą małą budą. Wiadomo z 2,0 czy ta v6 by się lepiej zbierała... Ale nie narzekam. Zżyłem się już z tym samochodem Dodany obrazek Może ktoś doradzi: gdzie najlepiej umiejscowić butle od gazu? Myślałem żeby w miejsce baku...

Po 1,5 roku od kupna mogę dodać: auto bardzo wytrzymałe ( raz leżał na boku i raz koziołek z powrotem na koła - dalej tak samo jeździ, gorzej wygląda heh ), rdza go lubi, bardzo udany silnik. Drobne awarie się zdarzały, wszystkie przez własną głupotę. W terenie fajnie się jeździ, mniej fajnie na asfalcie, ale bez tragedii, można się przyzwyczaić. Ba nawet moja pani się przyzwyczaiła, a jak miło usłyszeć "dawaj te 4WD! no zaraz co innego...". Następna terenówka na pewno będzie większa. Ta jest bardzo krótka i trochę "nerwowa" na drodze.

Edytowany przez Boniek, 12 listopad 2012 - 23:59.

Forza JUVE!!!

#175 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 10:20

Auta terenowe Witam
Co w tych samochodach jest przerobione że tak dymią?

Świetnie to wygląda B)

#176 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 17 styczeń 2013 - 12:16

Auta terenowe Ja posiadam Kie Sorento 2.5 Crdi 140km 2004 rok i bardzo sobie chwale ;) Co do spalana to tak srednio 10l/100km ;)
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#177 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 14:32

Auta terenowe w innym temacie pisałeś, że w terenie średnio sobie radzi i brakuje mocy

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#178 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 17 styczeń 2013 - 16:06

Auta terenowe No tak. Tylko wyrwales te slowa z kontekstu. I nic nie mowilem ze sobie srednio radzi w terenie ttlko mowilem ze te 140km to d*py nie urywa w terenie.
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#179 Share karolj4

karolj4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo

Napisany 31 styczeń 2013 - 22:52

Auta terenowe Posiadałem Jeepa Cherokee xj 4.0 niestrutego gazem :) Następnym będzie Wrangler YJ
:D
Posiadałem też vitare (jest nawet u mnie w galerii jeszcze przed motaniem), lecz odradzam ją ze względu na brak przedniego mostu, lepszy jest samuraj w tym przypadku.

Co do wypowiedzi poprzednika
W terenie nie liczy się moc i stopień zmotania auta, lecz wiedza (nawet teoretyczna) i łącznik pomiędzy kierą a pedałem gazu.

ONLY JEEP :wub:

Edytowany przez karolj4, 31 styczeń 2013 - 23:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 01 luty 2013 - 13:36

Auta terenowe a jak z awaryjnością tych jeepów? bo słyszałem różne opinie

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.