Skocz do zawartości

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha

219 odpowiedzi na ten temat

#141 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 21:01

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha a wy dalej swoje wasze województwa to co miały już dostały i koniec kropka! to jest moim zdaniem bardzo sprawiedliwe!
pabloooo teorię znasz na 5+ ale przytoczę pewne zdanie "TEORIA- wiemy wszystko,ale nic nie działa" według mnie bardzo życiowe i dalej śmiem twierdzić że swoją sytułację opisałeś zbyt różowo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha Dzisiaj, 20:52
  •  

#142 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 21:08

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha dobra koniec tematu o sprawiedliwości
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#143 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 21:31

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha aadams7 --> podaj źródło informacji że Mazowieckie wykorzystało w 99% kasę

#144 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 22:07

a wy dalej swoje wasze województwa to co miały już dostały i koniec kropka! to jest moim zdaniem bardzo sprawiedliwe!
pabloooo teorię znasz na 5+ ale przytoczę pewne zdanie "TEORIA- wiemy wszystko,ale nic nie działa" według mnie bardzo życiowe i dalej śmiem twierdzić że swoją sytułację opisałeś zbyt różowo

to ty podejdź do tego praktycznie i powiedz jak ten problem rozwiązać....bo ja akurat miałem szczęście, ale za mną były osoby które są młode i pierwszy raz składały wniosek i teraz co im zaproponujesz . Pochwal się, wiesz możesz puścić nawet wodze fantazji , tylko coś wymyśl i napisz

#145 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 22:29

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha marekgizio kolego moje informacje pochodziły z strony ARiMR ale już tej informacji nie ma. przynajmniej nie mogę znaleźć. ta informacja była w dziale modernizacja zanim jeszcze ukazała się lista kolejności, było tam ile osób dziennie składało wnioski, jak pula jest przyznana na dane województwo i ile jest środków wykorzystanych, z tego co pamiętam co zamknięciu naboru kuj.-pom. miało 186%, mazowieckie 99%, a zachodniopomorskie 530% chyba, szukałem tego ale już nie ma,

#146 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 22:37

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha tyle sporów a ja czytałem w najnowszym numerze TopAgrar rozmowę na 11 stronie i ja wysnuwam wnioski że jeszcze w tym roku będą nabory we wszystkich województwach a co z tego wyniknie to zobaczymy :D

#147 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 23:27

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha aadams7 --> jak zwykle gdzieś dzwonią ale niewiadomo gdzie. Chodzi o ilosć złożonych wniosków w danych województwach w danym roku.
W maziowieckim złożyli na 99% puli ale nie wszyscy dostaną kasę, część wniosków odrzucą. W tych województwach gdzie tak dużo przekroczyli pulę maja dać wszystkim którzy złożyli wniostek poprawnie. Jak pula na dany rok wynosi 100% to była taka zasada że przyjmują na 120% puli bo cześć wniosków odpada, teraz przyjeli wiecej bo chcą przesuwać pieniądze z nastepnych lat tak zeby każdy co złożył poprawny wniosek dostał kase. Niestety nie starczy kasy na nastepne nabory jak teraz dadzą wiecej niż na ten rok przypada.
W mazowieckim złozyli na 99% ale pewnie przejdzie wniosków na nieco mniej niż jest w tym roku. I nabór w 2010 roku ma być i tak ostatnim bo ludzie sie rzucą w strachu że zabraknie.

#148 Share husqvarna

husqvarna

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 23:37

... ja czytałem w najnowszym numerze TopAgrar rozmowę na 11 stronie i ja wysnuwam wnioski że jeszcze w tym roku będą nabory we wszystkich województwach a co z tego wyniknie to zobaczymy :D

Dodany obrazek

#149 Share toreg

toreg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 23:39

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha A ja może się komuś narażę i napiszę co myślę :D
Po to były wprowadzone np. renty strukturalne żeby poprawić strukturę a więc mniejsi rolnicy powinni rezygnować z prowadzenia gospodarstwa na rzecz tych większych. Moim zdaniem bezcelowe jest takie rozdawnictwo pieniędzy bo i tak ten mały nawt jak kupi sobie sprzęt za całe 300 tys zwrotu to i tak jak go nie wykorzysta nie stanie się dużym rolnikiem. Dam kilka przykładów:
1. rozdawano kiedyś płyty obornikowe 2008 r w mojej wsi skorzystało z 10 rolników widziałem w tym roku conajmniej 3 na których jeszcze obornik nie leżał kolejne 3 płyty stoją prawie puste
2 Niskotowarówka - świetna sprawa 3/4 rolników z mojej wsi ją bierze 1/4 coś tam z tego zrobiła jakiś samochód sobie kupili ale 2/4 to przechlały kasę i teraz ich widzę pod opieką i proszą o więcej.

Więc ja bym zrobił po chrześcijańsku jak w tej przypowieści o talentach - tym co nie umieli pomnażać to jeszcze zabrać i dać bogatym.
Powiem więcej uświadomię tych co jeszcze tego nie wiedzą - MALI MUSZĄ UPAŚĆ ŻEBY DUŻY MÓGŁ ŻYĆ- koniec kropka :D

#150 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 23:58

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha Co rozumiesz przez małego? To może powini zostawić tych co maja po 10 000ha a reszta niech idzei na parobków? Ciekawe co byś zrobił z taka masą ludzi? Masz dla nich pracę?
Z czego maja żyć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 08:29

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha Tak sobie czytam i czytam i zastanawiam się jak to wygląda w krajach "starej Unii"-ciekawe czy tam też brakowało pieniędzy,ludzie z obłędem w oczach biegali zbierając papierki,uskuteczniano SPO-Lotto Dodany obrazek ,organizowano nabory trwające tydzień czy też dzień etc. ?-nie znam co prawda tego zagadnienia ale może ktoś z forumowiczów mógłby tą sprawę naświetlić ?
Tylko jak zwykle proszę o niepisanie "wpadłszy między wrony..." itd.-albo Europa równych szans albo "Folwark zwierzęcy"Dodany obrazek .

#152 Share ducho

ducho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 21:17

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha No właśnie - też mnie to ciekawi jak wygląda współpraca zachodnich rolników z ichniejszymi instytucjami zarządzającymi unijnymi pieniędzmi. Ciężko jest cokolwiek na ten temat wygooglować, na forach zagranicznych też nic konkretnego nie widziałem. Najlepiej by było, gdyby napisał to ktoś, kto dobrze zna jakiegoś zachodniego farmera :D

#153 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 01 luty 2010 - 08:33

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha toreg kolego zgadzam się z tobą w 100% w kwestii niskotowarowych, co do reszty twojej wypowiedzi nasuwa mi się pytanie co to małe gospodarstwo, a co to duże i co ze średnimi??

#154 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 02 luty 2010 - 15:35

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha moim zdaniem podział na województwa był bez sensu, tak samo jak w MR podział na wielkosć gospodarstwa dlaczego ten co ma 10ha dostanie tyle samo co ten co musi mieć 30ha. Pozatym jest duzo osób które wzieło kase w naboże 2004-2006 i 2007 złozyli znowu wnioski i kase dostali.

#155 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 02 luty 2010 - 15:42

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha @poosa21 My składamy zawsze jak jest nabór byle tylko pieniądze były, a nóż widelec coś się wy haczy. Te pieniądze się rolnikom należą to trzeba z nich korzystać. Jak ktoś nie składa to jego problem. :)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#156 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 02 luty 2010 - 17:17

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha w moim przypadku było tak ze dopiero w zeszłym roku przejołem gospodarstwo i juz na starcie zostałem pozbawiony możliwości konkurowania na równym poziomie z innym.

#157 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 02 luty 2010 - 21:54

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha przydały by się nabory w tych województwach gdzie limit wykorzystano bo tam gospodarze mają największy potencjał a skoro unia chce dać to warto tylko z umiarem zeby komornik nie zawitał:)

#158 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 02 luty 2010 - 22:30

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha I będzie podział na Polske bogatszą i biedniejszą.

#159 Share cichy26

cichy26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 02 luty 2010 - 23:18

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha Moim zdaniem nie powinno być żadnej kasy na modernizacje gospodarstw ponieważ jak widzę w mojej okolicy to cały czas biorą kasę jedni i ci sami rolnicy od Sapardu zaczynając.Każdy na modernizację powinien sobie sam zarobić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 03 luty 2010 - 08:06

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha @krycha094 wytłumacz mi na czym ma polegać ten większy potencjał w tych wojewodztwach,ja jestem z mazowieckiego i naprawdę nie pękam przed rolnikami z zachodniopomorskiego