Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kasacja lasu

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 21:36

Kasacja lasu A wiec mam ok.40-50 arów lasu mieszanego , dosc kiepskiego , w przysłym roku chciałbym go wyciąc i z czasem doprowadzić ten teren pod grunty uprawne ;) powiedzcie mi jak to wygląda prawnie , i czy mógłbym taki zabieg wogóle wykonać ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kasacja lasu Dzisiaj, 01:32
  •  

#2 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 21:51

Kasacja lasu Jakie masz przeznaczenie tych gruntów? widnieją jako las, grunty rolne?

#3 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 21:53

Kasacja lasu Jeżeli nie jest to w obrębie parku lub obszarów chronionych to można.
Pierwszy krok do starostwa.
Las musi mieć więcej jak 50 lat /obojętne jak wygląda/.
Jest więcej uwarunkowań ale da się.

#4 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 21:59

Kasacja lasu to znaczy hmm... babcia która ma 76 lat mówi ze on tam zawsze rósł :D a jak to jest w papierach , pewnie widnieje jako las ,ale nie jestem pewien ;)

#5 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 22:08

Kasacja lasu z przekwalifikowaniem lasu na grunt rolny mogą być dość poważne, ale życzę powodzenia ;)

#6 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 22:11

Kasacja lasu a jakie mogą być problemy ?? co masz na myśli ??

#7 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 22:16

Kasacja lasu jak nic nie wiesz to do gminy i chcij plany zagospodarowania przestrzennego. A tak wogóle to las do użytków doprowadzić to dużo roboty. najlepiej wyciąć las i nowy posadzić w tym miejscu. Drewno sprzedać co dobre reszte na opał. Sam jestem na etapie czy by można wyciąć las i czerpać zyski z tego na czym las rośnie.

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2010 - 22:24

Kasacja lasu Z tego co wiem,las po wytrzebieniu należy obsadzić ponownie.Zrobienie z powrotem gruntu rolnego jest chyba nie możliwe,a sens ekonomiczny stoi pod znakiem zapytania.

#9 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 22:25

Kasacja lasu tzn. u mnie jest wieksza akcja ;) za tym lasem mam ok.1,7 ha pola , ale tata sie słownie zamienil z takim starszym kolesiem , i nie wiadomo jak to sie potoczy , za rok postaram sie to wszystko wypostować , ale jak sie nie uda to połące te kawałki .

Ps. ten las przedziela moje 2 pola 4 ha i ten 1,7 ha :D to ten las co jest za zetorem : http://www.agrofoto....mage&img=186145

#10 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 22:27

Kasacja lasu On stoi samotnie wokół pól? Bo wtedy to można prędzej dostać zgodę na przekształcenie gruntów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 22:30

Kasacja lasu A wiec po koleji : najpierw jest 4 ha w jednym kawałku ,za tym jest las , a za lasem jest te 1,7 ha ;) wszystko w jednej lini :D

#12 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 22:34

Kasacja lasu no to może być problem ale popytaj w gminie, starostwie

#13 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 22:48

Kasacja lasu tego jest raptem max 0.5 ha wiec chyba nie powinni robic problemów ;) ale nic z nimi nigdy nie wiadomo :D

#14 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 23:18

Kasacja lasu będą problemy... najłatwiej to wyciąć wykarczować zrobić pole, wezwać urzędasa i wyperswadować mu że tu lasu nigdy nie było, to tylko pomyłka w papierach, są inne możliwości ale tylko teoretycznie
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 08:20

Kasacja lasu Jak jest rzadko tego lasu to wyciąć do nogi i uprawiać, w agencji dużo takich przypadków jest że działka w papierach jest działką leśną a jest wydtawiana na dopłaty, tak samo jak działka budowlana tylko inne przeznaczenie terenu czy coś takiego tam się wstawia, ale wiem że na działkę leśną można dostać dopłaty oczywiście jeśli jest tam uprawa, a to czy ma być nasadzony nowy las czy nie, czy była asygnata na wycinkę lasu to już w kwestii nadleśnictwa leży a jak to była jakaś działeczka 0,3 ha czy inne takie historie to nadleśnictwa to raczej nie obchodzi, gorsza kwestia jak to był las a w papierach grunt rolny i o ile było zezwolenie z gminy na wycinkę drzew to jest OK ale jak ktoś sam wycioł to już może sobie bidy narobić horendalne kary ( jak Walencik z "plebanii") a jeszcze inny problem jak ktoś nasadził lasu teraz chciałby część usunąć a działka jeszcze jako grunt rolny no to co iść do gminy po wycinkę 300 sosenek o obwodzie 15cm, czy wycinać to samemu bo to plantacja drzew czy jeszcze coś innego uczynić?

#16 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 08:24

Kasacja lasu takie coś jak pisze Adrianos raczej nie przejdzie, najprościej sprawdzić wszystko w papierach a później do gminy lub do starostwa

#17 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 25 styczeń 2010 - 10:12

Kasacja lasu Po pierwsze to ważne co jest w ewidencji, zobacz na wypis z rejestru gruntów. Jeśli orne lub łąka to idziesz do gminy po zgodę na wycinkę drzew kosztuje coś 25 zł, bo gdy wytniesz sam drzewko powyżej 5 lat to kary za taką wycinkę mogą być wysokie a życzliwych sąsiadów nie brakuje. Papier na wycinkę załatwiaj teraz bo od kwietnia do października nie można wycinać drzew. Jak w papierach jest las to zapomnij że przekwalifikujesz na orne a w przypadku wycinki w lesie musisz mieć papier od leśniczego a potem będziesz miał obowiązek nasadzenia ponownie drzew.

#18 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 15:55

Kasacja lasu No ja to chciałbym to z czasem doprowadzić pod pole uprawne . A jak tam jest w papierach to sam nie wiem , bede musiał sie zorientować ;) czyli jak cos to mam wystepowac do gminy o zgode na wycięcie i jak by była pozytywna to mozna działać , a jak by ewentualnie odrzucili to co wtedy ??

#19 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 15:57

Kasacja lasu jeśli w papierach jest to las to gmina nie da zezwolenia na wycinkę !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share miecho123

miecho123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 17:06

Kasacja lasu Znajomy Leśniczy to kiedyś poradził mi tak "jak chcesz ścięć drzewo a nie dostaniesz pozwolenia, to i tak ścinaj, następnie zgłoś na policję próbę kradzieży, policja (oczywiście winnego nie znajdzie) umoży postępowanie z powodu małej szkodliwości społecznej, a ty masz legalne drzewo". Ja tam nigdy nie ryzykowałem ala można spróbować co można wyciąć legalnie to wytnij legalnie resztę potraktuj jak wyżej a jak już drzewa niebędzie to zawsze będzie łatwiej.