Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejestracja ciągnika [połączone]

771 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 24 luty 2008 - 13:19

Rejestracja ciągnika [połączone] Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rejestracja ciągnika [połączone] Dzisiaj, 11:17
  •  

#2 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 24 luty 2008 - 15:01

Rejestracja ciągnika [połączone] Jeżeli był czasowo wycofany z ruchu to raczej tak, ja swego zarejestrowałem ale to było kilka lat temu, więc teraz mogło się to zmienić.

#3 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 24 luty 2008 - 15:12

Rejestracja ciągnika [połączone] Nie wiem czy nie utracił czasem prawa do rejestracji :rolleyes:
Nie jestem tego pewiem.Jak się myle to mnie poprawcie i sory <_<
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#4 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 25 luty 2008 - 20:08

Rejestracja ciągnika [połączone] ja niewiem ale będziesz musiał cos nadpłacić ubezpieczenie za ta wszystkie lata albo coś niejestem pewien co to dokładnie jest ale wiem ze będzie tego wp***u jak ci policzą do teraz za te wszystkie lata

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 luty 2008 - 20:15

Rejestracja ciągnika [połączone] Ciągnik który został wycofany( wyrejestrowany) nie może być ponownie zarejestrowany.
Teraz nie można nawet wyrejestrować ciągnika, ponieważ trzeba go wtedy zezłomować, takie przepisy...Są gospodarstwa gdzie ciągniki nie widzą przez całe lata drogi publicznej, ale i tak trzeba płacić ubezpieczenie...Kolejny absurdalny przepis.

#6 Share sabek27

sabek27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 25 luty 2008 - 20:45

Rejestracja ciągnika [połączone] Ja swój dopier niedawno przejerestrowałem bo był na dziadka ale dziadek zamarłi jest teraz na Szwara tabliczki jeszcze nie dostałem.

#7 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 25 luty 2008 - 21:05

Rejestracja ciągnika [połączone] A co jeśli zgubiłem dowód rejestracyjny(przez przypadek został spalony).Ubezpieczenie chyba nie było od wtedy płacone.Wszystkie dokumenty na ciągnik są tablica też.Co trzeba zrobić żeby można było znowu legalnie jeździć po drogach?.Ile by to mogło kosztować?
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#8 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 25 luty 2008 - 21:11

Rejestracja ciągnika [połączone] Teraz nie ma czegos takiego jak wyrejestrowanie tymczasowo. Jeśli wyrejestrowujesz pojazd to automatycznie zabierają dowód a pojazd w myśl przepisów idzie do kasacji. Z tego co piszesz wynika, że jakby ciągnik nie był wogóle wyrejestrowywany bo przecież nadal masz dowód! Inna sprawa to OC. może być tak że jak ktoś sie dopatrzy to będziesz musiał zapłacić składki wstecz za te prawie 20 lat. :rolleyes: Nawiasem pisząc najlepiej jakbys poszedł do wydziału komunikacji i się dopytał dokładnie. <_<

#9 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 25 luty 2008 - 21:18

A co jeśli zgubiłem dowód rejestracyjny(przez przypadek został spalony).Ubezpieczenie chyba nie było od wtedy płacone.Wszystkie dokumenty na ciągnik są tablica też.Co trzeba zrobić żeby można było znowu legalnie jeździć po drogach?.Ile by to mogło kosztować?

Musisz iść do Urzedu Gminy (tam gdzie rejestrowałeś ciągnik) i wybrać wtórnik na dowód rejestrcyjny. A ubezpieczenie (jesli firma ubezpieczeniowa cie nie ściga) to kupisz sobie nowe (zrobisz nową polise)

Ciągnik który został wycofany( wyrejestrowany) nie może być ponownie zarejestrowany.
Teraz nie można nawet wyrejestrować ciągnika, ponieważ trzeba go wtedy zezłomować, takie przepisy...Są gospodarstwa gdzie ciągniki nie widzą przez całe lata drogi publicznej, ale i tak trzeba płacić ubezpieczenie...Kolejny absurdalny przepis.

Z tego co wiem ponownie można zarejestrować wyrejestrowane ciągniki rolnicze i przyczepy,
Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

#10 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9684 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 26 luty 2008 - 16:48

Rejestracja ciągnika [połączone] powinno byc tak ze robisz zwykly przeglad, idziesz placisz za OC i powinni zarejestrowac

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 26 luty 2008 - 17:23

Teraz nie ma czegos takiego jak wyrejestrowanie tymczasowo.

teraz nie ma czegoś takiego ale kiedyś było. A jeżeli chodzi o OC to wydaje mi się że ubezpieczyciel nie ma prawa rządać opłaty za pojazd który był wycofany z ruchu, ale tago nie jestem pewien. Najlepiej pujść do wydziału komunikacji i sprawdzić status pojazdu, no i podpytać firmę ubezpieczeniową co robi w takiej sytuacji

#12 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 26 luty 2008 - 17:24

Rejestracja ciągnika [połączone] no ale jeśli masz dowód to tak a jak byś nie miał dowodu to nie ruszysz :rolleyes: (nikt nie wie skąd ten ciągnik pochodzi)
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#13 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 26 luty 2008 - 17:35

Rejestracja ciągnika [połączone] przegląd można zrobić bez dowodu, jak sie ma kwit z przeglądu to wydają dowód i wtedy płaci sie OC

#14 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 27 luty 2008 - 17:48

Rejestracja ciągnika [połączone] jeśli był wyrejestrowany to nie można wtórnie zarejestrować chyba że postarasz się o zarejestrowanie jako "sam'' to wtedy jest to tylko możliwość inaczej się nie da.

#15 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 28 luty 2008 - 16:28

Rejestracja ciągnika [połączone] kiedyś było coś takiego jak czasowe wycofanie z ruchu i takie pojazdy mażna powtórnie zarejestrować

#16 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 09:52

Rejestracja ciągnika [połączone] mam c360 ale zgubione zostaly papiery.Nie mam do niego nic nawet tabliczki rejestracyjnej.Da się go jeszcze zarejestrowac?

#17 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 16:39

Rejestracja ciągnika [połączone] takie rzeczy to tylko w E... :D

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

#18 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 18:28

Rejestracja ciągnika [połączone] Dołączam sie do pytania, słyszałem że bez problemu można tak zrobić ale czy to jest pewne to nie wiem.

#19 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 19:02

Rejestracja ciągnika [połączone] Kiedyś to można by pokombinować z rejestracją jako pojazd SAM, ale teraz nie wiem czy można jakimś sposobem zarejestrować taki ciągnik bez papierów!
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 19:15

Rejestracja ciągnika [połączone] aj tam nadzieji na zarejestrowanie c330 nei mam bo była na dziadka który zmarł 21 lat temu i do tamtego czasu ciągnik wyrejestrowany i boje się sprzedać chociaż bym chciał bo wujkowie się o spadek upomną, wiem że o ziemie po 20stu latach nie mają prawa się upominać współ spadkobiercy czy tak jest też z maszynami?