Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzięki za info,prawdę mówiąc nigdy przy podłączaniu silnika nie sprawdzałem czy to 400/690 czy 230/400,i widać miałem dużo szczęścia.Być może dlatego ze miałem do czynienia raczej z większymi silnikami, a tam podstawą jest możliwość pracy jako trójkąt-gwiazda i nigdy dzięki temu szkód nie narobiłem.Prawdę mówiąc myślałem że błąd w uzerowaniu silnika(utrata zera,przerwa itp)skutkuje spaleniem silnika.A to nie prawda,zresztą po obejrzeniu schematu trójkąta i gwiazdy, widać ze masz całkowitą racje.

Bądz pozdrowiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Swego czasu podpinałem silnik 11kW z wschodu i po przełączeniu z gwiazdy na trójkąt zdziwiłem się czemu wywaliło bezpieczniki 32A :unsure: dopiero po oczzyszczeniu tabliczki okazało się iż to jest silnik 220/380 :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czeba liczyć ze gdy będziesz włanczał silnik to będzie duzo więcej amper ja jak włanczam śrutownik 15Kw to idzie na 50 Amper.i jak bedzie miał cięzko odrazu amprery tez wzrosną. wię lepiej kupić grupszy kabel.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Mam pytanie dotyczące silnika 3 fazowego 1,5kW (3.2A)- od wyciągu obornika. Dwa lata temu spalił się (ale myśleliśmy że go przeciążyliśmy)ale w tym roku znowu ten sam więc przyszedł elektryk no i sprawdził że podczas wypychania obornika wykazało na mierniku 5.7A (a na podjeździe nawet 6.9A)- a może być góra 3.2A. Czy da się zrobić aby natężenie nie przekraczało normy. Może da się przezwoić tak silnik żeby było chociaż 4A wzwyż?

 

Dodam że mam drugi wyciąg z drugiej strony z tym samym silnikiem i przekładnią ale wyniki pomiaru takie same jak w tym pierwszym- ale od 5 lat się nie spalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Da się zrobić. Należy wymienić silnik. Ten, który masz ma po prostu zbyt małą moc do tego zastosowania i cały czas jest przeciążony. Można przezwoić grubszym drutem, ale zwiększy to moc o około 10-15%. Czyli niezbyt wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

A czy wymiary silnika np. 2,2kW będą takie same jak 1,5kW?

Który silnik np. zastosować 1420obr. czy 900- oczywiści na wyjścu było by 22 (który lepiej by się sprawdził więcej obrotów czy mniej a tej samej mocy?)

Ja mam przekładnie z tej firmy: http://www.elkon.pl/reduktory/motoreduktory_wr3.html- części i cały motoreduktor nie są tanie- przekonałem się o tym- a mówią co POLSKIE to tanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Silnik 2,2 kW jest większy. Najlepszy byłby silnik 2800 obrotów i odpowiednia przekładnia. Jednak w Twoim przypadku nic nie wykombinujesz bo masz już przekładnie i musisz zastosować silnik o takich obrotach jak masz teraz. Chyba, że zmienisz przekładnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

dmuchawa dojechał i jest mały psikus, a mianowicie - wtyczka jest na 63A - nie wiem po co taka kobyła a kabelek jest 5x4mm, czy w takim przyadku jest sens robić przedłużacz na przewozdzie 4x6mm? czy moge zdjąć ową wtyczkę i założyć 32A? sa 2 silniki: 15kw i 0.55kw


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

wtyczkę śmiało możesz założyć 32A co do przewodu zależy jaką odległość będzie od gniazda do dmuchawy, 4x4 wystarczy ale może być nieraz przeciążany; 4x6 będzie z lekkim nadmiarem, dodam że jeśli będziesz miał dużo dłuższy przewód staraj się go wtedy jak najmniej zwijać w krąg bo przy większym poborze prądu może wystąpić magnesowanie i rezonans, krótko mówiąc niezbyt korzystne zjawisko dla eksploatacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@Grzesiek84 mógłbyś trochę objaśnić o co chodzi z tym magnesowaniem i rezonansem przy zwiniętym przewodzie ??


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie występuje żadne magnesowanie i rezonans. Tak to jest jak ludzie gdzieś coś słyszą i nie wiedzą o co chodzi. Zwinięty przewód tworzy cewkę. A cewka dla prądu przemiennego stanowi opór (dokładnie nazywa się to reaktancja indukcyjna). Na tym oporze wydzieli się część mocy w postaci ciepła. Dlatego przewód nie powinien być zwinięty przy dużym obciążeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

kolego @Elektrotechnik może i nie do końca moje określenia są trafne ale jak komuś kto raczej mało miał styczności z tymi zjawiskami wyjaśnić te pojęcia. A po za tym w każdej cewce może wystąpić rezonans to zależy od wielu rzeczy co do magnesowania do w mniejszym stopniu ale jest to możliwe zależy na czym ten przewód zwinie czyż nie ????? A po za tym mi tu nie chodzi o teorie i wyjaśnienie co jest dobre a co złe i jakie zjawiska zachodzą a jedynie o fakt że gdy go zwinie i przy dużej ilości i dużym poborze prądu będzie miało to niekorzystne zjawisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to tym bardziej nie pisz nieprawdziwych rzeczy na ten temat, bo teraz użytkownicy, którzy tak jak piszesz nie mają zbyt wiele do czynienia z prądem zapamiętają o tym rezonansie a to nie ma nic wspólnego w tym przypadku. Rezonans może wystąpić, ale nie przy tej czestotliwości prądu. Jeżeli nawet by wystąpił, to w tym przypadku byłoby to korzystne, bo wtedy reaktancja indukcyjna i pojemnościowa jest bliska zeru i przewód dla prądu przedstawiałby jedynie rezystancję, która jest minimalna i nie byłoby wtedy strat mocy. A co do pola elektromagnetycznego, to wytwarza je każde urządzenie elektryczne będące pod napięciem, także prosty przewód. W tym przypadku również nie jest to istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

kolego nie czas i miejsce by się dochodzić po za tym widzę że w wielu tematach wypowiadasz się że wszystko wiesz. Jedno musisz mi przyznać że zwijanie przewodu w krąg nie jest korzystne ?? pomijam już uszkodzenia mechaniczno-fizyczne izolacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nigdzie nie napisałem że wszystko wiem. Sam dużo nauczyłem się od innych. Zwróciłem Ci tylko uwagę, że to co piszesz nie jest wyjaśnieniem zjawiska. A forum jest po to żeby wyjaśnić niektóre rzeczy innym. A jeśli będziemy pisać nieprawdę to mija się to z celem. Oczywiście zgadzam się, że nie należy obciążać zwiniętego przewodu dużą mocą. Na tym kończymy temat bo się OT robi i zaraz nas @Yacenty zbanuje. laugh.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

w sylwestra robiłem próbe. kabel od dmuchawy ma 5m i jest tam przewodzik 5x4mm2, wtyczka 63A IP67, zmieniłem ją na 32A IP44, w przedłużaczu dałem 4x6mm i końcówki 32A, dmuchawa chodziła przez pół godziny - kable i wtyczki nie zdążyły się zagrzać, dzięki za wasze wskazówki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Przprowadziłem obliczenia dla następujących założeń: moc- 15 kW, temperatura otoczenia- 35°C, rodzaj izolacji kabla- PCV, dopuszczalna temperatura przewodu- 65°C, rodzaj pracy- S1 i wyszło mi, że do 50 m długości kabla wystrczy 6 mm2 przy spadku napięcia 1,3%. Oczywiście przy tej długości kabel nie nagrzeje się do 65°C, bo te 6 mm2 jest z niewielkim zapasem. Natomiast przy większej długości wskazane jest 10 mm2, żeby utrzymać temperaturę przewodu i spadek napięcia w granicach normy.

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frutis    0

A mi wyszło że maksymalna długość przewodu w omawianym przypadku może wynieść 70m. Przy założeniach konduktywność miedzi na gorąco, cosfi0,9 dopuszczalny spadek napięcia 3% w obwodzie zasilającym odbiorniki siłowe i grzejne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

ok, przedłużacz jest tylko 30m tak więc wystarczy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam Mam agregat AV22. Nie jestem pewien czy nikt tam nie kombinował przy kabelkach. RDC jest nie podłączone i nie działa miernik F-BC na panelu. Nie wyświetla żadnych informacji. Ktoś poratuje jakimś zdjęciem wnętrza skrzynki ze środka, schematem tego miernika
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie zakupiłem silnik SIEMENS 4KW chciałbym go zamontować do krejzagi. ale jak go podłączyć? czy będzie on działał na 400V
      czy w takim silniku stosuje sie wyłącznik gwiazda trójkąt? + zabezpieczenie termiczne,? prosił bym o poradę w załączniku wysyłam zdjęcia tego silnika wraz z tabliczka znamionowa



    • Przez DrJoint
      Zepsuł mi sie silnik od sterowania daszkiem rury sieczkarni, zamontowalem silownik dwustronnego dzialania przy zamianie + z - i teraz nie wiem jak to podlaczyc i co dokupić. 
      Z pilota sterowania mam 3 kable, w jednym jest stały minus, gdy wcisnę przycisk Góra to w drugim pojawia sie plus, gdy wcisne Dół to plus pojawia sie w trzecim. Od siłownika wychodzą tylko 2 kable. Jak to podłączyć??
    • Przez kuba123456
      Witam jakie oświetlenie ledowe polecacie do ciągnika ? 
    • Przez Hygdys12
      Witam mam problem ze śrutownikiem ssąco tłoczącym  mam silnik 5,5kw 2900obr i jak wezmę odsunę na maxa zasów to śrutownik zaczyna się zapychać i nie daje rade wrzucić sruty do mieszalnika co jest przyczyną za słaby silnik?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj