damian192007

Blokada biegów Zetor 7211

Polecane posty

Witam ;D jechałem sobie traktorkiem i wszystko fajnie :lol: ale zatrzymałem sie bo musiałem brame otworzyc i tu problem ;/ jechałem 5 biegiem i chce wrzucic na luz a tu kicha !!! :) co jest ??? moj ciągniczek to zetor 7211 .... jak odblokowac je ??? bo słyszałem ze bedzie to ciezkie zadanie ;/ normalnie jest na 5 biegu i nie da rady na siłe tego wybic na luz nie mówiac na inny bieg ;( pozdro.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu2    0

Witam musisz odkręcić w kabinie pokrywe co jest nad skrzynią biegów i w taki sposób dojdziesz do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroweres    6

Tak jak przedmówca mowił zdejmujesz podłoge w kabinie, odkręcasz chyba 3 śrubę po lewej (ta bliżej rzeduktora) i dalej śrubokrętem ustawiasz szynę w prawidłowe miejsce i po zabawie :lol:


i życie toczy sie dalej.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

Witam kolegę i muszę ci powiedzieć ze czeka cie rozbieranie skrzyni biegów ponieważ w skrzyni padł synchronizator czeka cie ściąganie kabiny itp. sąsiad w wakacje to przerabiał.pozdrawiam i życze szybkiej naprawy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Może tak być jak kolega przedmówca pisał bo miałem też to samo w tym roku. Też 5 bieg i nie chciało się wyluzować. Fokładnie 4-5 bieg jest synchronizowany ale u mnie na szczęście nie musiałem rozbierać całej skrzyni. Są tam tzw kamienie (3 szt) na synchr. i one mi zablokowały. Ale udało mi się je odblokować i przestawiłem widełki (4-5 są regulowane) aby tak bardzo nie pchały do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

Witam kolegę i muszę ci powiedzieć ze czeka cie rozbieranie skrzyni biegów ponieważ w skrzyni padł synchronizator czeka cie ściąganie kabiny itp. sąsiad w wakacje to przerabiał.pozdrawiam i życze szybkiej naprawy ;P

nie koniecznie synchronizator, ja bym na to nie stawiał.

Tam w skrzyni na synchronizowanych biegach są takie kliny-jest ich po 3 na 4 bieg i na 5, te sprezynki co tam powinny byc są do niczego i ten klin lekko wyskoczył i blokuje miedzy "wiedłkami" i synchronizatorem musisz go po prostu śrubokrętem nastawic :lol: a najlepiej od razu go wyjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak go wyjąc ??? tzn jak sie tam dostac ;D to sie zrobiło jak jechałem 5 biegiem po wyboistej troszke drodze :lol: ja mysle ze cos musiało sie zblokowac lub wyskoczyc ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

to bez roznicy po jakiej drodze, on sam z siebie wyskakuje jak jest zużyty, musisz zdjąc pokrywe skrzyni i tam go nastawic albo wyjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

Po konsultacji z ojcem powiem ci jeszcze ze mogły sie wygiąć lub poluzować widełka(napisz tylko czy widełka to odlew czy tak jak w c360 są przynitowane do wodzika) mogly sie poluzowac i ci zakleszcza lub wygiąć albo zabezpieczenie trybów pękło i tryby sie zamocno przesuwają musisz sprawdzić to bedziesz wiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ;D cos juz wiem :lol: prwadopodobnie w skrzyni jeden bieg wskoczył na drugi bo tak słyszałem od niektórych ludzi i to by sie zgadzało ;/ tylko jak sie tam dostac aby je nastawic spowrotem ??? bo podobno roboty 5 min ale dostep z godzine ;/ że to sie da śrubokretem nastawic ale ja niewiem jakies sugestie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

nie wiem co wy tu piszecie jeden bieg na drugi? A co to byk i krowa? nie jest to mozliwe ale wiem o co Ci chodzi, gdyby tak sie zablokowały to dalo by sie przez wodziki odblokowac.

odkrec dekiel i zobacz, ja teraz takie rzeczy robiłem 2 godziny-czyli rozkrecic zrobic i zakrecic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi40    0

ja mam 5211, kupiłem w lipcu, na początku też mi się blokowały, 4 śruby i drążek zmiany biegów do góry ustawiasz na luz i zakręcasz lub odkręcasz bezpiecznik i śrubokrętem ustawiasz ale to trzeba mieć wprawę, na początek wystarczyło ale później jeszcze dobrze nie zakręciłem i się zakleszczały, po radzie znajomego mechanika kupiłem bezpieczniki(ok. 4 zł sztuka) i jest ok. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie ;D sprawa po niekąd rozwiazana :lol: tylko jeszcze mam jeden problem . Aaa problem z biegami polegał na tym że jak są widełki 4/5 biegu to wyskoczyły z trybu gdyż sie śruby poluzowały na tej listwie od tych dwóch biegów ;[ tylko jeszcze jeden problem otóż jak ustwic tą taką blaszke na listwie ??? jest ona na 3 śrubki i mozna w lewo lub w prawo przesuwac ją. Jak ustwaic bo jak ja odkreciłem pokrywe to te śrubki były luźne ;/ i teraz niewiem jak ustwaic zeby to działało ;/ aaa na tym trybie 5/4 biegu to trzeba jeszcze takie 3 "wsuwki" włozyc odpowiednio żeby mogły widełki wejsc ;D pozdro ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus022    0

witam:) mam zetora 7211 i stanął mi na wstecznym biegu i nie moge wrzucic na luz co mam zrobic ??? czy to synchronizator ???? prosze o szybka odpowiedz ... z góry dziekuje :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozek1992    0

witam kolegów mam prośbę czy macie może schemat podłączenia nagrzewnicy do zetora 7211.

Bo prawa nagrzewnica chodzi na dużych obrotach i mocno dmucha a lewa chodzi na małych obrotach i prawie że nic nie dmuch co to może być???

 

z góry dzięki i pozdrawiam :):)

 

 

a kolega "bartus022" musi rozkręcić pokrywę w kabinie która jest nad skrzynia biegów i potem odkręć 2 śrubę od prawej strony i śrubokrętem ustaw wodzik na luz i powinno działać. mam tak często w swoim zetorze i jest trochę przy tym roboty ale jest to do zrobienia więc spokojnie:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

na wodziku sa trzy wciencia, musisz ustawic na srodkoym


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

po odkręceniu śrubki zobaczysz listwe wodzika, znajdują się na niej 3 rowki(jedynka,luz i wsteczny). Wrzucasz luz przesuwasz śrubokrętem listwe na środkowy rowek , zakręcasz śrube i gotowe. Pamiętaj tylko żeby ciągnik w tym czasie stał na równym terenie żeby uniknąć naprężeń w skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

rozkręciłem... przesunełem trochę do tyłu i pojawiło się płaskie ale skrzynia nadal zablokowana, co robić ? przesunąć jeszcze do tyłu aż pojawi się te wcięcie ? Sory że zadaje takie głupie ale pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło i jestem trochę zdenerwowany, niechce czegoś popsuć, bo z zablokowaną skrzynią miałem tylko styczność w c330 :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

jaki to typ zetora? Moze ma sunchronizator? Jezeli nie to lewarek na luz, listwe przesunac na srodkowy rowek, wkrecic srubke i gotowe. U mnie sie to czesto dzieje bo mam bardzo powycierane listwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

kolego przesun az pojawi sie wciecie, oczywiscie ciagnik an rownym i najlepiej jak ktos leko rusza kolem

a lewarkiem do ktorego momentu mozesz przesunac?

moze jakis dobry znajomy, ktory posiada 360 moglby Ci pomoc

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Michal3512
      Witam
      Od niedawna stałem się właścicielem zeotra 6245 sprowadzonego ze Finlandi.
      Przy oglądaniu katalogu części okazało się że brakuje w nim cięgna(nr kat. 70112724) hamulca sprzęgłowego.
      Zamontowałem go w miarę sztywno naciągnąłem nakrętką m8, dzwignia z okiem przy skrzyni ustawiłem do oporu czyli przodu w pozycji pionowej  ale wbijanie biegów jest beż żadnych efektów czyli czasem jest zgrzyt czasem nie.
       
      Czy ktoś wie jak prawidłowo wyregulować ten hamulec ? Dodam że ta dźwignia co siedzi przy skrzyni(nr. kat.57112705) bez żadnych oporów ręką  chodzi do tyłu(jest w poziomie) i do przodu(jest w pionie). . Może to ona nie działa, może jest już wyrobiona szczęka(nr. kat.57112714 ?


    • Przez janusz14
      mam problem ze sprzęgłem w moim ciągniku a konkretnie w ciągu ostatnich 2 lat wymieniałem 3 razy tarcze sprzęgłowe i raz mi pęknoł na pół cały docisk . teraz narazie jest spokój ale coś mi nie chce do konca wysprzęglać pompke sprzęgłową wymieniłem. jaki może być problem ?
    • Przez centier
      Dzień dobry,
      Rozpoławiałem ciągnik i siłą rzeczy rozbierałem na części pierwsze sprzęgło, wymieniłem tarcze oryginalne czeskie. Złożyłem wszystko jak było (ktoś składał tak na yt) ustawiłem dźwigienki sprzęgła w odległościach 25mm i 37mm od tarczy. Po połączeniu silnika ze skrzynią okazało się że łapkom brakuje ok 10mm żeby te dostały do łożysk oporowych. (kilka lat temu mechanik robił mi sprzęgło i koło zamachowe było mocno przetaczane czy to może być tego wina?) Czy jeśli łapki przestawię bliżej łożyska i zmienią się odległości między łapkami a tarczą znaczy będą większe niż te 25 i 37mm to sprzęgło będzie pracowało poprawnie ? Czy wymienić koło lub dospawać coś do łapek ?
    • Przez Bartek1231
      Witam mam pytanie z racji że w moim zetorze czeka mnie generalny remont skrzyni biegów pomyślałem czy dałoby radę włożyć skrzynie od zetora Proximy 90. Z wyglądu są takie same a ta z Proximy ma dodatkowo rewers. Czy jest to wgl możliwe i czy będzie wszystko pasować? Dzięki za odpowiedź 
    • Przez massey3085
      Witam  mam taki problem  z moim zetorem gdy pracuje z opryskiwaczem rozlancza mi wom zatrzask sprawdzony  na wodziku rowki pod zatrzask  też ok  
      Czy wymienię ta przesowke która łączy  walki beż wyciągania  kosza  salelit  bo to jest dosyć  długa tuleja  i niewiem czy taka operacja jest możliwa beż dużego rozbierania  ciagnika 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj