Skocz do zawartości

Zdjęcie

BIN-pozwolenie na budowę

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jaro8540

jaro8540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 17 luty 2013 - 17:58

BIN-pozwolenie na budowę Zglaszać trzeba ale zgłoszenie nie kosztuje nic lub jakieś drobniaki.
Piwo to moje paliwo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
BIN-pozwolenie na budowę Dzisiaj, 11:48
  •  

#22 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 18 luty 2013 - 15:01

BIN-pozwolenie na budowę Aha. Stokrotne dzięki :)

#23 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 11:12

BIN-pozwolenie na budowę mój paszowy ma 6.5 m , mieści 12 ton i stoi w stodole na środku bez pozwolenia :)
wschodni koniec mazowsza.

#24 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 14 kwiecień 2013 - 11:15

BIN-pozwolenie na budowę Czyli jako element budynku? Bardzo ciekawe rozwiązanie. :)

#25 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 20:35

BIN-pozwolenie na budowę plus mieszalnik i żmijka i lecimy :)
wschodni koniec mazowsza.

#26 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 07 październik 2013 - 09:15

BIN-pozwolenie na budowę Panowie, sam silos jest na zgłoszenie, ale fundamenty pod nie wymagają już pozwolenia. Taki kraj. Jak wykryją samowole to opłata wynosi chyba 10 tyś jeśli zachowane są odległości i wykonany jest zgodnie ze sztuką budowlaną. Jak nie to rozbiórka. Pamiętajcie, samowola NIGDY się nie przedawnia. Sąsiad może Was podmeldować nawet za 20-30 lat i dalej będzie samowola.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#27 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 07 październik 2013 - 14:38

BIN-pozwolenie na budowę A czy jest jakaś definicja na to co jest fundamentem a co nie jest? Ja mam na przykład płyty betonowe które leżą na gruncie i na nich stoi silos i wątpię aby ktoś się przyczepił

#28 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 07 październik 2013 - 19:08

BIN-pozwolenie na budowę Fundament bezpośredni - element konstrukcyjny budynku przenoszący obciążenia całego budynku równomiernie na grunt całą podstawą bądź w przypadku fundamentu pośredniego również pobocznicą (pale). Z doświadczenia wiem, że ludzie robią pozwolenia na silosy ze względu na dofinansowania. Dlatego tak przestrzegają prawa. W moim powiecie jest spoko nadzór i nie kontrolują budów takich rzeczy. No chyba, że ktoś uprzejmie doniesie...
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#29 Share kowalik

kowalik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 08 październik 2013 - 17:01

BIN-pozwolenie na budowę Panowie dobra rada:
Nie kombinujcie tylko dajcie zarobić parę groszy komuś kto się zna i po temacie.
Rozważanie co to jest fundament, dzielenie silosu na pół , stawianie w budynku , to wszystko jest niepoważne.
W Polsce muszą być rygorystyczne przepisy bo my Polacy mamy taki mental, że zawsze kombinujemy. To efekt życia w komunie przez 50 lat.
Napisane jest fundament a jeden z was zastanawia się co to jest fundament i jak to obejść, masakra
Wyobraźcie sobie, że nie ma przepisów.... to co drugi stawiał by oborę pod oknami sąsiada.
Muszą przeminąć dwa pokolenia żeby w Polsce było normalnie, murazr muruje, krawiec szyje, architekt projektuje, urzędas nam wszystkim grzecznie odpowiada i służy radą.

#30 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 08 październik 2013 - 19:26

BIN-pozwolenie na budowę Nikt się nie zastanawia jak obejść fundament To przepisy są niepoważne bo jak stawiałem silos to sprawdziłem w przepisach że można stawiać silos o określonych wymiarach i postawiłem A teraz gość pisze że są takie kruczki w przepisach że fundament to jedno a silos to drugie I co do przepisów to rada urzędasa niejednego wpędziła w poważne kłopoty bo taka rada jest w świetle prawa nic niewarta Nawet na piśmie No chyba że interpretacja z US A przepisy każdy urzednik interpretuje jak mu pasuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 październik 2013 - 22:23

BIN-pozwolenie na budowę W kwestii pozwolenia na budowę wystarczy przeczytać http://www.gunb.gov....lenie1_2_1.html

#32 Share kowalik

kowalik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 październik 2013 - 16:35

BIN-pozwolenie na budowę maroon
urzędnicy mają swoją zasadę, że jak nie są przymuszeni to nie piszą tylko odpowiadają ustnie, a to nic nie warte.
Ja zawsze zatrudniam osobę, firmę, która się zna i robi swoje a jak jest temat skomplikowany to wysyłamy pismo do urzędu listem poleconym z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie i dostaję odpowiedź, że tak i tak należy to i to zrobić.
I robimy. Nigdy nie miałem kłopotów, no raz zdarzył mi się nadgorliwy urzędnik pokazałem mu odpowiedź z urzędu podpisana przez jego dyrektora i się zamknął.
Samo życie, tanio płacisz dwa razy robisz, hahah

#33 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 09 październik 2013 - 16:52

BIN-pozwolenie na budowę ehhh

Edytowany przez maroon, 09 październik 2013 - 18:06.

#34 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 09 październik 2013 - 22:45

BIN-pozwolenie na budowę

Panowie dobra rada:
Nie kombinujcie tylko dajcie zarobić parę groszy komuś kto się zna i po temacie.
Rozważanie co to jest fundament, dzielenie silosu na pół , stawianie w budynku , to wszystko jest niepoważne.
W Polsce muszą być rygorystyczne przepisy bo my Polacy mamy taki mental, że zawsze kombinujemy. To efekt życia w komunie przez 50 lat.
Napisane jest fundament a jeden z was zastanawia się co to jest fundament i jak to obejść, masakra
Wyobraźcie sobie, że nie ma przepisów.... to co drugi stawiał by oborę pod oknami sąsiada.
Muszą przeminąć dwa pokolenia żeby w Polsce było normalnie, murazr muruje, krawiec szyje, architekt projektuje, urzędas nam wszystkim grzecznie odpowiada i służy radą.

A czy nie jest chore, że sąsiad właściwie więcej decyduje co i gdzie ja moge postawić na swojej działce powtarzam swojej działce już nie wspomne o urzędnikach. Kiedyś chciałem postawić jakąś pierdołe i się oczywiście zaczął cyrk, że trzeba pozwolenie, mapki, projekt i to najlepiej u architekta "polecanego" przez kierownika z gminy czy tam powiatu. Ale wystarczyło trochę pokombinować, poczytać i się okazało, że jeśli jest to niewielki obiekt (już nie pamiętam do ilu metrów kw) i ma on przeznaczenie rolnicze to wystarczy samo zgłoszenie...! Więc że tak powiem "na kolanie" narysowałem gdzie ma stać + oświadczenie że przeznaczony jest do celów rolniczych zaniosłem uśmiechnąłem się (mina tego kierownika bezcenna pamiętam ją do dziś) poczekałem 30 dni i tyle, przy okazji zaoszczędziłem parę tys zł bo tyle by mnie to z projektem kosztowało. Choć byłem pewny że będą robić mi problemy bo jakby nie patrzeć jest to ten sam obiekt w tym samym miejscu i to jest dopiero chore.
Żeby na postawienie Bina trzeba było mieć pozwolenie budowlane, a co się z tym wiąże projekt + mapki itd. kpina jakaś, a co tam jest takiego do zaprojektowania, skoro całą specyfikacje masz od producenta?
Ja rozumie jak miała by się wielka ferma świńska budować w środku wsi czy miasta no to jakieś regulacje powinne być mogące zablokować taką budowe ale np taki durny komin przy własnym domu? Gdzie wartość budowy pewno jest niższa od samego projektu.
Odnośnie budowania obory pod oknem wystarczyły by przepisy to regulujące, chociaż z drugiej strony jeśli to miałby być zwykły niski garaż to czemu nie, zresztą ów sąsiad budując własny dom też nie powinien budować go przy samej granicy, a przynajmniej powinien się w takim wypadku liczyć że coś maże koło niego powstać, ale nie teraz to on jest panem i władcą już nawet nie na swojej działce.

Powinno być tak, że zgłaszasz budowę czekasz 30 dni, jeśli w tym czasie nie odpowiedzą to budujesz i tyle + zlikwidować "pozwolenia" od sąsiada, bo wystarczy jakiś mniej życzliwy i nawet domu na własnej działce nie wybudujesz.
Niestety takie chore przepisy nadal obowiązują, choć już nie raz zapowiadali ich zmiane na model podobny jak wyżej, ale nic z tego nie wyszło i wydaje mi się, że bynajmniej nie przez troske o sąsiadów, poprostu jest z tego niezły biznes i ogromne możliwości na łapówy i tyle. Także kolego @kowalik nie dziwi się, że ludzie kombinują jak mogą, Tobie parę tys w tą czy w tą może i nie robi różnicy ale innym już może tak.
Ja póki co Bina 50t postawiłem w stodole i tyle już nawet nie chodziło o kase ale o ten cały cyrk związany z tym. A ilu jest takich co nawet nie chce zaczynać budów czy rozbudowy aby nie tracić zdrowia przez tą biurokracje i dodatkowe zupełnie nie potrzebne koszta, wiem to po sobie, tylko szkoda że cała gospodarka na tym traci

#35 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 16:47

BIN-pozwolenie na budowę Panowie. Kupując silos zbożowy używany bez papierów potrzebnych do pozwolenia na budowę. Jak się odbywa uzyskanie pozwolenia ?

#36 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 19:43

BIN-pozwolenie na budowę Te papiery przy nowym silosie i tak nic nie dają bo to nie jest projekt budowlany. Czy kupujesz stary czy nowy, najlepiej udać się do jakiegoś biura projektowego. Oni się już zajmą sprawą projektu od A do Z.

#37 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 13:10

BIN-pozwolenie na budowę a jak jest z odległościami od budynku ? Można postawić przy ścianie stodoły ?

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#38 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 25 maj 2014 - 12:21

BIN-pozwolenie na budowę A teraz pytanie. Jak wybrukuję sobie miejsce pod bina np. 60t a nie będę lał płyty to jak to będzie ?
Przecież bin nie jest na stałe związany z gruntem. Mogę np sobie odkrecić 8 śrub, teleskop i zmieniam miejsce położenia.
Jak to widzicie bo muszę zmienić własnie posadowienie bina i się zastanawiam. A cały ten bełkot urzędniczo-biurokratyczny jest mało warty. Niech każdy pomyśli ile ludzie by inwestowali jakby nie koszty biurokracyjne niekiedy przewyższające inwestycję.

#39 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 25 maj 2014 - 13:31

BIN-pozwolenie na budowę Jak ty chcesz nasypać 60 ton zboża na kostkę brukową? Nie słyszałem o czymś takim. Masz pomysły, na zbiornik mam kasę a na pozwolenie nie, to po co inwestujesz. Musi być fundament, a tu chodzi o pozwolenie wylanie fundamentu, nie o konstrukcję.
Możesz zamówić blachę z 30mm grubą, grunt wybrać zagęścić i na niej postawić bina. Blacha będzię z 2 razy droższa niż płyta betonowa fundamentowa.
Nie daj boże żeby się przewrócił i kogoś zabił.
Podejrzewam że 90 % Binów w Polsce stoi bez pozwolenia, jak ja stawiałem w 2004 r to byłem drugi w powiecie co starał się o pozwolenie na budowę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 25 maj 2014 - 13:40

BIN-pozwolenie na budowę przypuszczam że pozwolenie kosztuję 350 zł.Idź do biura projektowego to wyjaśnią ci wszystko.