Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki wybrac belarus vs 914

122 odpowiedzi na ten temat

#121 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 08:30

jaki wybrac belarus vs 914 Czytając wypowiedz że 90km JD stęka w prasie z nożami, można dojść do wniosku, że nie tylko ten egzemplarz który u mnie orał był słaby. Przyczepa stawia dużo wiekszy opór niż prasa i o wiele wiecej waży, a 75km MF chodzi w takiej bez problemu. Wniosek nasuwa sie taki, że JD nie jest numerem jeden, bo mniejsze ciągniki innych marek dają sobie tak samo rade jak JD a nawet lepiej. 
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki wybrac belarus vs 914 Dzisiaj, 10:32
  •  

#122 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 15:49

jaki wybrac belarus vs 914

wiesz - najlepsze jest to że mam na podwórku Zetorka 10145 i Belarusa/MTZ952.3 i tak co kilka tygodni zaglądam do tej dyskusji i się trochę dziwię wypowiedziom kilku osób ;)

To może Ty się kolego wypowiesz, skoro masz możliwość porównania tych traktorów! Myślę, że w tej dyskusji przydała by się obiektywna opinia kogoś kto ma te dwa traktory.

Ja nie sądzę, że Ursus jest najlepszy i, że jest ideałem. Po prostu za te pieniądze co można go kupić i za dostęp do części zamiennych ich cenę a zarazem prostą budowę i nieskomplikowane naprawy oferuje całkiem sporo. Ma dobra hydraulikę, uciąg i podnośnik. Także wzmacniacz momentu jest bardzo ważny. A że Ursus jest mułowaty na trasie każdy wie. Ale za to w polu dobrze idzie. W MTZ jest lepszy komfort w kabinie według mnie. Silnik też jest dobry jak na te 82 konie ale nadzwyczajnej mocy to on nie ma! Zarówno MTZ i 914 palą dość mało paliwa. Na pytanie co kupić każdy musi odpowiedzieć sobie sam! Jeden wybierze MTZ, bo ma lekką glebę i proste pole oraz jeździ w transporcie a drugi wybierze 914 bo ma ciężką glinę, zbocza, na których ciągnik o mało co się nie przewróci oraz podmokłe pola, gdzie nie ma miejsca na sentymenty, tylko jak się wrzuci niższy bieg i 4x4 to traktor musi ciągnąć! Prędkość uprawy nie zawsze jest najważniejsza!

A co do "jęczenia" Ursusa 1224 przy prasie no to cóż... Silnik 6 cylindrowy, a zwłaszcza ten Martina ma taką kulturę pracy a nie inną... Dla jednych (np. kobiet) ten silnik ryczy albo wyje a dla drugich ten dźwięk to muzyka dla uszu. Nieraz jak idę gdzieś drogą i widzę szóstkę jak coś robi na polu to staję na chwilę i delektuję się tym pięknym dźwiękiem silnika, który przeszywa mnie na wskroś ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#123 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 sierpień 2010 - 16:57

jaki wybrac belarus vs 914 Obiektywne porównanie to nie będzie ;)
Co chcesz wiedzieć? Od razu mówię że Belarus jest u nas od lutego/marca tego roku więc w pługu jeszcze nie chodził (najwięcej sie zmęczył w talerzówce chyba z 2,7metra UG przy 9km/h na dosyć ciężkiej IIIa - likwidowaliśmy pastwisko a było ono tam bo cieżko tę ziemię uprawić było 20 lat temu).

W kabinie (Zetor 10145 i MTZ952.3) jest podobnie jeśli idzie o głośność.

Skrzynia biegów: dziwna w MTZcie - ułożenie biegów itp wg mnie nie nadaje się do tura bo praca nie będzie efektywna

Z minusów MTZta - opony z przodu - fajnie że są niskoprofilowe ale kormoranki w zetorze mniej poryją podwórko niż te z belarusa przy wpychaniu przodem przyczepy do stodoły. W polu jednak lepsze są lowprofile.

Wzmacniacz momentu w Zetorku jest lepszym rozwiązaniem niż reduktor w Belarusie bo działa bez sprzęgła.

Wyłączanie przedniego napędu podobne - w obu czasem trzeba się zatrzymać :D

Patrząc od strony finansowej to za 35 tys PLN można kupić 20sto letniego URSUSA/Zetora lub korzystając z PROW/MGR nówkę Belarusa i to nieźle doposażonego ;[
A jak będzie trzeba coś szybko pod zastaw na jakiś kredycik znaleźć to nowy ciągnik jak znalazł a mając starego URII to trzeba łazić i szukać poręczyciela.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Dodaj odpowiedź