Skocz do zawartości

Zdjęcie

zdychają miesięczne króliki

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kroliczek

kroliczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 25 październik 2009 - 15:56

zdychają miesięczne króliki Mam samice okociła się ma 7 mają miesiąc zaczynają jeść dawałem im siano wodą ziemniaki kapustę trawę i na drugi dzień 4 zdechły i potem 3 z drugą samicą tak samo. Czy te małe nie mogą jeść tego co im dawałem??? Niedługo ma mi się okocić następna i się boję że znowu zdechną wiec proszę o radę.

pozdrawiam

Tomek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zdychają miesięczne króliki Dzisiaj, 07:56
  •  

#2 Share gofer803

gofer803

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja

Napisany 25 październik 2009 - 16:31

zdychają miesięczne króliki Nie znam się dobrze na chowie królików ale wydaje mi się ze może to być od kapusty lub może trawa była mokra. Ja jak zaczynam karmić to uważam z takimi rzeczami najbezpieczniej na początku to owies siano gotowane ziemniaki, daje także karmę taką gotową dla królików drogo to wychodzi ale na początek jest spoko, chętnie ja jedzą i dobrze rosną , mieszam ją z owsem.

#3 Share Kanuni5125

Kanuni5125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 25 październik 2009 - 17:35

zdychają miesięczne króliki Ja osobiście to dla tak małych królików nie dawałem gotowanych ziemniaków. Ale moim zdaniem to nie powinno się im tego dawać chyba że po miesiącu na tucz. Ja dla małych to tak jak kolega wyżej pisze daje kupowaną karmę i do tego witaminy, to jest nie aż tak drogie a pomóc zawsze może.
URSUS C - 328 POTĘGA MOCY
Nie ma że nie da rady, gaz do końca i musi iść !

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 25 październik 2009 - 18:21

zdychają miesięczne króliki Według mnie to od kapusty albo może woda była zimna bo od siana na pewno nie, trawę dawałem im nawet czasem mokra się zdarzała i nic im nie było a od ziemniaków nie sądzę ale tak jak kolega pisał na początku najlepiej dawać zboże siano suchy chleb i nie powinno im nic być;)

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 październik 2009 - 18:31

zdychają miesięczne króliki Jak duża jest ta hodowla? Z moich doświadczeń to zawsze było tak że gdy tylko zwiększyłem hodowlę do 30-70 królików tak zawsze było tak że 1-2mczne króliki dostawały jakichś drgawek i zdychały z miotu zostawał 1-2 króliki, gdy hodowałem 1-2 samice tak nie było problemu i wychowywały się wszystkie króliki, znajomy weterynarz (hodowca królików amator, a raczej amator mięsa króliczego he he) też miał te same problemy, stosował nawet szczepienia i nic nie pomagało, twierdził że potrzebne byłby inne drogie szczepionki że to różne wirusy przenoszone z wiatrem

#6 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 25 październik 2009 - 18:43

zdychają miesięczne króliki Z moich doświadczeń mogę ci powiedzieć ze wina może być:
kapusta (króliki są jakby pełne powietrza i zdychają)
jeśli ziemniaki to daj świeże... układ królika jest tak skonstruowany ze ziemniaki jeśli jest wysoka temperatura na dworze nawet jeśli są już jednodniowe mogą skisnąć w żołądku królika) przyczyn może być więcej... czystość w klatkach tez jest bardzo ważna. Co do mokrej trawy to można ja dawać lecz króliki mogą chorować w taki sposób ze zaczynają im się robić ropnie w uszach nie zdychają od tego ale przy np sprzedawaniu żywych to nieładnie wygląda.

#7 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 25 październik 2009 - 19:29

zdychają miesięczne króliki Często chorują jak przeholuję z kapustą, nigdy mokrej trawy-zawsze sianko i śruta z mieszanki+ otręby i woda w kaflu. Też mam takie coś ze co zima zdycha pół stada-leczę często jakimś specyfikiem od biegunki dla prosiąt i daje glukozę - całkiem sporo;] i cześć zawsze odratuję....
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#8 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 26 październik 2009 - 20:56

zdychają miesięczne króliki A ja od zawsze jak króliki mają 1kg stosuję szczepionki na pomór i komary(najlepiej taka 2 w 1) i wszystko jest ok zdychają tylko pojedyncze sztuki ale to z przypadków losowych
co do trawy to od wiosny do jesieni daje tylko trawę i zboże i się chowają elegancko

#9 Share rava1155

rava1155

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem

Napisany 22 styczeń 2013 - 21:25

zdychają miesięczne króliki co do kapusty to krulik ma poniej biegunke co do zdychania królików to tez mialem z tym problem 2 lata temu pozbylem sie ih kupilem inne i jest ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Rolnikzredzin12

Rolnikzredzin12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/Rolnikzredzin12?feature=mhee
    Tutaj są wszystkie moje zainteresowania. :)

Napisany 26 styczeń 2013 - 20:17

zdychają miesięczne króliki Z tego co słyszałem to nie można dawać za dużo ziemniaków, z powodu dużej ilości skrobi w nich zawartej. Jeśli już trzeba to zacząć od małych ilości i po woli przyzwyczajać. Hmmm. kapusta, słyszałem że mogą mieć po niej wzdęcia, czy coś w tym stylu. Do mokrej trawy możesz przyzwyczaić, bo też może im się coś stać.
I powiem jeszcze, że jakiś hodowca (nie znam) mówił że nie można dawać buraków pastewnych w lato bo mają za dużo wody i mogą dostać rozwolnienia. :)

#11 Share mati8991

mati8991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 17:27

zdychają miesięczne króliki witam
troche przesadziłes z ta kapusta i ziemnakami mam nadzije za chociarz sparzone w parzoku
mysle tez ze maja kokcydioze i zdychaja przez to własnie chorabe
dawaj im nastepnym razem troche siana wody i otrepy zmielone z trójki [ owies pszenica , jeczmien]

#12 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 31 styczeń 2013 - 21:05

zdychają miesięczne króliki @mati8991 otręby zmielone to trochę zły pomysł ponieważ jest to jakby mąka i króliki będzie podrażniac w nos

#13 Share mati8991

mati8991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 01 luty 2013 - 17:04

zdychają miesięczne króliki NO WIESZ ZALEZY JAK zmielone
ja podaje i mi jadły i nic sie ni działo a raszej z owsa i jeczmienienai nie da sie grubo zmielic

wszystrko zalezy od sit uzytych w młynku czy jak to sie zwie śrutowniku

Edytowany przez mati8991, 01 luty 2013 - 17:05.

#14 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 01 luty 2013 - 17:25

zdychają miesięczne króliki Ja jak mialam kroliki to zawsze im dawalam parowane ziemniaki z otrebami, marchewke i liscie akacji. Akacje wpie...niczaly jak niewiem. :D

Edytowany przez banan575, 01 luty 2013 - 20:29.

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#15 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 01 luty 2013 - 20:21

zdychają miesięczne króliki Parowane ziemniki z otrębami to daje mój kolega i u niego wszystko ok. czyli dobre

#16 Share rava1155

rava1155

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem

Napisany 03 luty 2013 - 12:41

zdychają miesięczne króliki dołącze sie do tematu ale ja chce sie dowiedziec czy chore króliki można jesc czy mi nie zaszkodzi zawse zakopywalem ale trohe ich szkoda jakas horoba mi sie wdarła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share wizacja

wizacja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 04 luty 2013 - 13:05

zdychają miesięczne króliki Na takie pytanie mógłby odpowiedzieć lekarz weterynarii , po stwierdzeniu jaka choroba gnębi Twoje króliki
Króliki mogą zdychać z różnych powodów np błędów żywieniowych , a i chorób króliczych jest cała masa , przy niektórych chorobach można tuszki ubitych królików przeznaczyć do spożycia , przy innych nie.

Edytowany przez wizacja, 04 luty 2013 - 13:15.