Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gryka

1217 odpowiedzi na ten temat

#801 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 22:53

Gryka

w tym roku nie zaczynam siać przed 15 maja nie chcę ryzykować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gryka Dzisiaj, 04:50
  •  

#802 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 25 marzec 2016 - 07:50

Gryka

ja w tym roku tez chcę spróbować na początku maja chociaż w moim rejonie wszyscy sieją po 15 V, kilka hektarów zaryzykuje. zauważyłem że samosiewy na jesień wytrzymują do -5 spokojnie

#803 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 09:23

Gryka

Co to za odmiana, skoro w literaturze opisywana jest wysoka wrażliwość na niskie temeperatury (niekiedy szkodzi gryce 0st. C).

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#804 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 10:14

Gryka

kora i jakaś ukraińska. też zawsze tak słyszałem że gryka poniżej 0 wymarza ale wiem że jednak nie jest tak do końca, sam byłem mocno zdziwiony. znajomy który sieje po 80 hektarów gryki to zaczyna już pod koniec kwietnia. w tamtym roku cześć przesiewał bo mu wymarzła włąśnie ale nie znam szczegółów

#805 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 10:23

Gryka ale temp. ziemi też musi być odpowiednia najlepiej +8 .ja chyba będę zmuszony posiać w tym roku bo mi zwierzyna wymłuciła 7 ha rzepaku i czort wie co tam siać

#806 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 18:26

Gryka U mnie gryka na poplonie padła jak był delikatny przymrozek przy gruncie wiec watpie w to, ze gryka wytrzyma -5

#807 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 681 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 18:59

Gryka

W zeszłym roku miałem późną grykę, ładnie już zawiązała, w październiku przyszło  -2  i całość szlak trafił. Wyglądała jak spalona. Musiałem wszystko zaorać, a już ziarno w fazę mleczną wchodziło. Tak że te -5 to realne , ale przy źle wyskalowanym termometrze ;)

#808 Share Sebusk

Sebusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 20:14

Gryka

-2 to już trup, z gryką jest tak że lepiej później niż wcześniej. 

#809 Share Niki20

Niki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 25 marzec 2016 - 21:04

Gryka

kora i jakaś ukraińska. też zawsze tak słyszałem że gryka poniżej 0 wymarza ale wiem że jednak nie jest tak do końca, sam byłem mocno zdziwiony. znajomy który sieje po 80 hektarów gryki to zaczyna już pod koniec kwietnia. w tamtym roku cześć przesiewał bo mu wymarzła włąśnie ale nie znam szczegółów

Antaria? 

Moim zdaniem więcej jak -2*C gryka nie wytrzyma... 

Edytowany przez Niki20, 25 marzec 2016 - 21:05.

#810 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 00:35

Gryka

ale temp. ziemi też musi być odpowiednia najlepiej +8 .ja chyba będę zmuszony posiać w tym roku bo mi zwierzyna wymłuciła 7 ha rzepaku i czort wie co tam siać

ostropest, łubin zeus

W zeszłym roku miałem późną grykę, ładnie już zawiązała, w październiku przyszło  -2  i całość szlak trafił. Wyglądała jak spalona. Musiałem wszystko zaorać, a już ziarno w fazę mleczną wchodziło. Tak że te -5 to realne , ale przy źle wyskalowanym termometrze ;)

błogosławieni ci którzy nie widzieli a uwierzyli

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#811 Share xxxMarcin3

xxxMarcin3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, muzyka, motoryzacja

Napisany 27 marzec 2016 - 13:19

Gryka

Witam wszystkich. koledzy mam pytanie planuję zasiać około 15 ha gryki dodam że bedzie to po ugorze ale klasy ziemi 4-5. Ile byscie polecili dać P i K? Podejrzewam że moge mieć tam problem z chwastami jedno liściennymi jakie srodki polecacie do zwalcvzania pogłownie? i jeszcze mam pytanie czy nikt z was nie robił próby mianowicie chodzi mi o skracanie gryki? U mnie w okolicy mało jest gryki a Ci co sieja to tylko tak - aby polska nie zgineła- mnie interesuje uzyskanie dobrego plonu. Pozdrawiam 

#812 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 13:42

Gryka

podstawa to nasiona i przedplon. po ugorze moze nie być większego znaczenia czy dasz pk czy nie. ja testowałem w ubiegłym roku na polach róznej klasy i różnycvh przedplonach i różnicy nie było jeśli chodzi o pk lub jego brak. dawałem ok 120 kg amofoski czy jakoś tak, jakiś tańszy zamiennik polifoski, o skracaniu nie słyszałem. na jednoliscienne to coś powinno być, zapytaj w hurtowni, albo zasiej opryskaj glifosatem jeżeli będzie zielone na wierzchu, na jesień opryskasz ponownie przy dysykcji i pole czyste. 80 kg, nie więcej nasion na hektar

#813 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 13:52

Gryka

przy 80 kg na hektar mialem w zeszlym roku lepszy plon niz przy 110kg/ha 2 lata temu. Najgorszy problem to chwasty, mimo ze lece glifosatem po siewie to do zbioru i tak nie jest czysto. Nawóz to 100 kg tarnogranu albo amofoski. Gryka po cenie 200zł to 2 tony z hektara i już jest spoko nawet bardzo :) A stanowisko pod pszenzyto albo pszenice jest niczego sobie :)

#814 Share xxxMarcin3

xxxMarcin3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 13:55

Gryka

Dzięki kolego za odpowiedź właśnie z bratem myślymi nawet o 65-70kg na ha żeby nie była za gesta, jeszcze muszę znaleźc pszczelaża żeby postawił kilka uli przy polach.

Widziałem u kolegi który posiał dla znajomego dla pszół nie dużo ze 30 arów może to na tej części jest dużo mniej perzu .

#815 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 13:55

Gryka

Ule jak będą jest git. Gryka podobno ma ten problem ze jak na kwiat siądzie pszczoła i go nie zapyli to juz na ten kwiat nie siądzie druga i jest lipa, takze wiele zalezy od pogody w czasie kwitnienia. 

Ktoś pisał o skracaniu gryki? Pierwsze słyszę chyba że ktoś ma za dużo hajsu ale w razie czego mogę podać numer konta do przelewu :D

Z doświadczenie powiem ze stanowisko gryka zostawia na prawde dobre, wlasnie perz jest eliminowany. Nie wiem czy to roslina sanitarna czy juz mozna zmianowaniem to nazwac :D

Szkoda tylko ze brakło mi pola zeby ją gdzies zasiać :D

Edytowany przez tommy66692, 27 marzec 2016 - 14:00.

#816 Share xxxMarcin3

xxxMarcin3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 14:10

Gryka

Dlatego dałem pytanie skracanie gryki ze wzglegu na to co widziałem u kolegi gryka po oborniku do tego dał saletrzaku około 50kg na ten kawałeczek i leżało całe pole

a koszty nie powinny być takie duże w granicach 100-130 na ha jak w zbożu jesli by to pomogło bez wahania zastosował był  jakiś środek 

#817 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 14:10

Gryka

ja wychodze  z zalozenia ze gryke sie sieje bez obornika na nie zbyt dobrych polach i jak najmniej azotu, potas i fosfor. A no i trzeba siac jak chmurki na niebie są :D

#818 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 14:31

Gryka

ja najlepszy plon miałem na VI klasie gdzie przedplonem była koniczyna, przy 65 kg i bez nawożenia 

#819 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 681 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 18:17

Gryka

Gryka po cenie 200zł to 2 tony z hektara i już jest spoko nawet bardzo :)

Optymista :)

Ostatnie dwa lata cena gryki oscyluje w granicach 200zł z uwagi na bardzo niskie plony. U mnie dwa lata temu 1,3 t/ha, w zeszłym 500-600kg/ha.

Obecnie cena gryki poleciała w dół za sprawą importu z Kazachstanu.

Cena w lata urodzaju to 800-1100zł/t.

Uważam, że z uwagi na dopłaty do gryki w programach rolno-środowiskowych trzeba się spodziewać większych zasiewów i niższych cen.

Zresztą takie jest zapewne założenie tych dopłat - zwiększyć podaż i zbić cenę, wszak żywność ma być tania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#820 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 18:50

Gryka

Agrest, świetnie to ująłeś.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.