Skocz do zawartości

Zdjęcie

przeróbka przyczepy

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rzaremba

rzaremba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 11 październik 2009 - 11:19

przeróbka przyczepy Witam
chciałbym dorobić do mojej przyczepy wywrot na tył jest ona dwóch siłownikach i obecnie kipruje tylko na boki do dyspozycji mam zawiasy od jelcza wymiary skrzyni ładunkowej to 4mx2m a dopuszczalna ładowność to 4tony chcialbym aby kiprowala na boki oraz do tulu czyli na 3 strony proszę o pomoc zdjęcia zamieszczam poniżej

Wrzuta.pl - agrofoto.pl
Wrzuta.pl - agrofoto.pl2
Wrzuta.pl - agrofoto.pl1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przeróbka przyczepy Dzisiaj, 05:21
  •  

#2 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 11 październik 2009 - 12:03

przeróbka przyczepy Do tego typu przeróbki na pewno będzie potrzebny inny siłownik, który kipruje na 3 strony. Resztę radzę podpatrzeć od przyczepy d47b, bo ta na zdjęciach jest do niej podobna i zrobić tak jak w d47b. Z tym siłownikiem mogę się mylić, ale nie sądzę...

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#3 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 październik 2009 - 14:53

przeróbka przyczepy inny siłownik owszem ale całą góre też by trzeba przerobić bo jedna rama na drugiej się opiera (chodzi o ceownik wzdłuż) a w D-47 i wszystkim podobnym z 3-stronnym wywrotem wzdłużne profile od ram się mijają i rama w przypadku d-47 opiera się na poprzecznych ceownikach (górna rama z dolną oczywiście na gumach. przejrzyj galerią tu na stronie i podpatrz jak są zrobione 3 stronne przyczepy

#4 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 11 październik 2009 - 15:13

przeróbka przyczepy musisz obejrzeć dokładnie jakąś z wywrotem na 3 bo z tyłu muszą być specjalne zawiasy by umożliwiały wychył w tył i w bok-tak jest w nowych takie kule albo po staremu do dolnej ramy jest zamocowana rura w poprzeg i się obraca-wywrot na tył i jednocześnie ma zawiasy po bokach dzięki czemu może wywracać na bok
musisz też mieć jeden siłownik centralnie i wzmocnić ramę bo przy wywrocie w tył się pognie

#5 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 październik 2009 - 15:15

przeróbka przyczepy Lepiej kupić jakąś d-47 lub podobne do małego remontu i się nie bawić w przerabianie takie moje zdanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 październik 2009 - 12:34

przeróbka przyczepy Sprzedaj i kup z 3 stronym wywrotem. Będzie taniej i lepiej. Tu musisz wzmocnić ramy aby się nie wygięły podczas kipowania. Zwłaszcza do tyłu.
Mi sąsiad zrobić wywrot do tyłu bez mojej zgody... Agrofoto.pl Forum -> Galeria

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share rzaremba

rzaremba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 23 październik 2009 - 18:51

przeróbka przyczepy nie mam zamiaru jej sprzedać w takim stanie jakim jest nigdzie nie dostanie w przystępnej cenie jestem jej pierwszym właścicielem od 1992r!! posiada oryginalne burty, podłogę nigdzie nie spawana ani malowana wszystko oryginał siłowniki w stanie bdb

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 24 październik 2009 - 11:12

przeróbka przyczepy Ale taka przeróbka nie jest łatwa. Musisz powzmacniać obie ramy. Przerabiać tyle uszy wywrotu. Siłownik kupić nowy.
To kup jakoś używano wywrotkę na 3 strony i jo po swojemu wyremontuj. Będziesz miał 2 przyczepy.
Ja swojej bym nie przerabiał na 3 strony wywrot.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#9 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 20:38

przeróbka przyczepy jakoś nie widze tej przeróbki mam podobną przyczepke i przyznam musiałbyś być niezły mcGaywer żeby to zrobić bo to praktycznie całkowita przebudowa. Zauważ że do wywrotu do tyłu punkt oparcia siłownika i przez to największe obciążenie przenosisz na środek a tego na pewno nie wytrzyma rama ani dolna ani górna czyli konieczne byłyby znaczne przeróbki w konstrukcji i nie jestem pewien czy to by się opłacało. Pomyśl ale nie radze przerabiać dobrej jak sam piszesz przyczepy bo efekt może być mizerny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share rzaremba

rzaremba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 16:32

przeróbka przyczepy dzięki za rady postanowiłem tego nie robić tej przeróbki chodź czasem by się przydała ponieważ szkoda było by mi ja zniszczyć