Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak rozliczyć sprzedaż siana

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wildbream

wildbream

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 29 wrzesień 2009 - 08:21

jak rozliczyć sprzedaż siana czy ktoś ma może jakiś pomysł:
sytuacja jest taka, mam gospodarstwo ekologiczne, obecnie przez brak maszyn nie produkuję własnego siana, więc muszę siano kupować, oczywiście ekologiczne ale to nie problem bo niedaleko mnie facet ma 20ha ekologicznych (z certyfikatem) łąk na których robi tylko i wyłącznie siano, także mam go na wyłączność i chcę od niego to skupować, i teraz ja potrzebuje potwierdzenie zakupu -jakiś dokument nabycia żeby sobie do rejestru wprowadzić, ale on sprzedawca nie chce mi wystawiać żadnych rachunków ani faktur bo "będzie musiał podatki płacić, a po za tym to on nawet nie wie jak" (ciężka sprawa)

i teraz czy ktoś ma pomysł/doświadczenia jak to rozliczać, czy np dałoby radę to jakoś np umową kupna sprzedaży załatwić - na produkty rolne zwolniona od podatku chyba?

prawdopodobnie to jest taka sytuacja tylko w tym roku, bo w przyszłym szykuje się zakup maszyn to może rozwiąże sobie to wymianą usługi (koszenia i zwijania) za towar albo jeszcze inaczej
- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak rozliczyć sprzedaż siana Dzisiaj, 22:18
  •  

#2 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 29 wrzesień 2009 - 14:03

jak rozliczyć sprzedaż siana na jakich zasadach rozliczasz VAT i czy ten gościu jest vatowcem czy nie.Przecież z gospodarstwa nie płaci się podatku dochodowego
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#3 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 29 wrzesień 2009 - 14:23

jak rozliczyć sprzedaż siana dokładnie czy Ty albo ten rolnik od którego kupujesz siano jest VAT-owcem, bo jak nie to wystarczy na potwierdzenie zakupu zwykła umowa kupna sprzedaży

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wildbream

wildbream

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 29 wrzesień 2009 - 15:29

jak rozliczyć sprzedaż siana nie no ja ryczałt - jak sprzedaję np byczki to jako rolnik ryczałtowy
ale z nim to tam trochę jakieś problemy są bo on coś mnie chyba ściemnia bo normalnie powinien vat płacić - bierze faktury na paliwo i jak sprzęty kupuje, a chyba coś nie chce, wydaje mi się ze ma jakieś zaległości albo coś w tym stylu
no ale jak zwykła umowa kupna sprzedaży to by mi wystarczyło i tyle
no nic to już coś wiem, wielkie dzięki za rozjaśnienie
- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 29 wrzesień 2009 - 15:52

jak rozliczyć sprzedaż siana na paliwo bierze bo akcyzę zwracają a jak sprzęt kupuje to sprzedawca(mam na myśli nowy sprzęt) ma obowiązek wystawienia faktury, oraz jest ona dowodem zakupu danego sprzętu

#6 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 29 wrzesień 2009 - 17:02

jak rozliczyć sprzedaż siana a poza tym gość może korzysta z jakiegoś programu UE (np. gospodarstwo niskotowarowe) i faktura na sprzęt jest mu niezbędna aby wykazać na co przeznaczył kasę.

#7 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 29 wrzesień 2009 - 19:04

jak rozliczyć sprzedaż siana To że koleś bierze faktury VAT to tak jak koledzy napisali wcześniej.A skoro tobie wystarczy umowa kupna-sprzedaży a on się na to zgadza to problem masz rozwiązany.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share wildbream

wildbream

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 08:11

jak rozliczyć sprzedaż siana tzn tak ja mu w jego kasę zaglądać nie będę, on jeszcze dwa lata temu wystawiał faktury i za usługi i za siano jako firma
być może coś tam się zmieniło, że bierze faktury na sprzęt to raczej miałem na myśli sprzęt taki jak narzędzia ogrodowe, części do maszyn, sznurek do balotów... nie na wszystkie te rzeczy sprzedawca musi dać fakturę :) (także coś mi tu niepachnie ale to nie mój problem już), już nie mówiąc o opinii o tym człowieku w okolicy...

z resztą nie ważne mi umowa kupna sprzedaży problem rozwiązuję
bardzo dziękuję za odpowiedzi (temat do zamknięcia czy coś)
- Oh damn!