Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem-Przedni Napęd MTZ.

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 16:29

Problem-Przedni Napęd MTZ. Witam.mam problem w MTZ taki że nie moge wcale wlączyc napedu.proboje wciagnac wajche na ktorys ze stopni i nie da rady,wajcha opadla i nawet na sile podczas jazdy nie idzie wlaczyc.co to moze byc? mial ktos juz taki problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem-Przedni Napęd MTZ. Dzisiaj, 19:58
  •  

#2 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 27 sierpień 2009 - 17:12

Problem-Przedni Napęd MTZ. niestety ja ci nic nie poradze bo jeszcze z takim problemem sie nie spotkałem :D
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#3 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 17:50

Problem-Przedni Napęd MTZ. Skoro wajcha nie chce zostać w swoim położeniu sprawdź zapadkę pod podłogą kabiny, być może się zacięła i nie blokuje wajchy.

Honda - The Power of Dreams :)

#4 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 27 sierpień 2009 - 18:12

Problem-Przedni Napęd MTZ.

niestety ja ci nic nie poradze bo jeszcze z takim problemem sie nie spotkałem :D

To po co piszesz jak nic nie poradzisz... Pyta ktoś Ciebie o zdanie....

Ja mam ten sam problem w Pronarze.

#5 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 22:10

Problem-Przedni Napęd MTZ. @lysyrolnik wiesz co ta wajcha tam nie blokuje pod podloga ,cos jak by sie chyba w przekladni zacielo.ale ani tego nie slychac ani nie ma zadnych zgrzytow

#6 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 22:15

Problem-Przedni Napęd MTZ. muszisz odkręcić ta przystawke od przedniego napędu co jest przy skrzyni. Nie jest z tym dużo pracy i będziesz wiedział wtedy o co chodzi. pewnie którys z tych trybów sie zużył
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#7 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 13:47

Problem-Przedni Napęd MTZ. A spróbuj polać olejem wajchę od góry (w kabinie) polej po tym drucie co chodzi góra-dół. Polej i za jakiś czas dalej polej i tak z parę razy i powinno być dobrze, wtedy będzie leciutko chodziła ta wajcha.
Chłop ze wsi

#8 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 29 sierpień 2009 - 11:02

Problem-Przedni Napęd MTZ. ale wiesz co takie polanie olejem nic nie da bo cos raczej trzymie w przekladni.i tam bede pierwsze szukal problemu.
Tak to działał elegancko włączał sie i wyłaczał a teraz nagle sie cos zawiesilo.Tak to juz z ruskami jest.

#9 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 29 sierpień 2009 - 14:24

Problem-Przedni Napęd MTZ. No jak tam uważasz ale ja bym polał bo miałem tak samo, nawet młotkiem nie dało się wybyć ale polałem parę razy i działa, i tak co jakiś czas polewam jak zaczyna mi ciężej chodzić i jest ok.
Chłop ze wsi

#10 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 01:20

Problem-Przedni Napęd MTZ. ale to tylko naoliwi sie ten zabek i te szczebelki na ktorych wlacza sie naped w kabinie tak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 14:30

Problem-Przedni Napęd MTZ. Tak, ta kulkę się naoliwi.
Chłop ze wsi

#12 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 14:39

Problem-Przedni Napęd MTZ. Jeśli polewanie nic nie pomoże, trzeba odkręcić tą przystawkę, prawdopodobnie poszły tarczki, albo posypały się takie rolki(chyba 6szt.bynajmniej w mojej przystawce są i tarczki i rolki)

Honda - The Power of Dreams :)

#13 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 20:18

Problem-Przedni Napęd MTZ. Mi jak w ogóle wajcha nie chciała chodzić to wziąłem polałem olejem silnikowym i chodzi jak ta lala, normalnie paluszkiem można podnieść
Chłop ze wsi

#14 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 00:00

Problem-Przedni Napęd MTZ. Jutro bede probowal co to moze byc powodem.ale dodam ze jak wlacze wsteczny bieg ,jade do tylu i w tym samym czasie ciagne mocno wajche do gory zeby zalaczyc naped ,to slychac takie piszczenie jak by nie bylo w przekladni smarowania.

#15 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 21:00

Problem-Przedni Napęd MTZ. Gdy kupiłęm mojego MTZ to miał 6 lat i z ta wajchą miałem problem bo kiepsko sie ją zachaczało. W końcu doszedłem do świetnego rozwiązania i zamontowałem rączkę od ręcznego z całym mechanizmem do przykręcenia (pochodziła ze złomu od malucha) teraz działa świetnie gdy zaciągne na 2 ząbki to mam pierwszy stopień a gdy na 4 to mam drugi stopień, czyli zblokowany. Gdy widze ze zaczynam sie kopać to tylko wajcha do góry i juz ciagnie na 4x4.

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#16 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 00:46

Problem-Przedni Napęd MTZ. Polanie olejem niestety nic nie dało,jak bylo tak jest.

#17 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 08:43

Problem-Przedni Napęd MTZ. Bo w nowszych mtz/pronarach inaczej jest rozwiazane sterowanie tej dżwigni (więc olej nie pomoże Ci, a u Pronara82 nie chodziła dźwignia)

Eryko teraz tak włącz napęd i niech ktoś patrzy czy oba wałki się kręcą jężeli jeden się kręci a drugi ten przy moście nie to zdejmujesz ten wał i na tej podporze łączącej jest sprzęgło przeciążeniowe więc musisz je dokręcić

jeżeli jednak oba wałki się nie kręcą to masz coś z tą przystawką włączającą, ja również (na razie jej nie robie bo nie mam czasu) ale u mnie działa tzn muszę podnosić do samego końca dźwignię i nie wpada do rowka tylko tak z boku się trzyma bardzo ciężko to wciągać/włączać, a regulowałeś tą dżwignię skracałeś ją ?

#18 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 14:02

Problem-Przedni Napęd MTZ. Napedu nie mozna wlasnie właczyc wiec go nie wlacze.wałki krecic sie kreca nawet bez wlaczonego napedu.
Było wszystko dobrze działał bez problemu i nagle sie cos zatrzymało i nie idzie go włączyc.cos jak by blokowało w tej przystawce od napedu.

#19 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 19:38

Problem-Przedni Napęd MTZ. Wałek od przedniego mostu będzie się zawsze kręcił bo napędzają go koła i wałek za przystawką też się będzie kręcił bo jak przystawka dobra to i ten wałek za podporą też się będzie kręcił w trakcie jazdy gdy przedni napęd mamy wyłączony!
Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 20:07

Problem-Przedni Napęd MTZ. Tez u mnie tak jest i wałki sie kreca przy wylaczonym.dzisiaj rozebralem ta przystawke od napedu.wszystkie tryby w jak najlepszym porzadku.tylko cos ciezko ma wejsc tryb w tryb zalaczajacy naped w przystawce.nie zawsze chce trafic jeden w drugi.nie wiem czy tak ma byc czy cos jest nei tak i bede musial to rozebrac na czesci pierwsze.

Dodaj odpowiedź