Skocz do zawartości

Zdjęcie

wspomaganie w 3512

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 02 kwiecień 2008 - 18:34

wspomaganie w 3512 popatrz jak jest to zrobione w nowszym 3512 i wzoruj się na tym
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wspomaganie w 3512 Dzisiaj, 15:02
  •  

#22 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 kwiecień 2008 - 19:32

wspomaganie w 3512 Najgorsze w tymn 3512 jest to że można całe bebechy z kolumny kierowniczej wymienić a luz jak był tak będzie przerabiałem to ja i znajomi, podobno pozbyć się luzów można wymienaijac całą kolumnę kierowniczą i pytanko ile kosztuje cała kolumna kierownicza?
Wspomaganie fajna sprawa a w mf 255 puki był nowy i nie miał luzów a zbierzność była dobrze ustawiona do tego szerokie opony i kieruje się leciutko dobra przeciwwaga i wcale tak źle z tym kierownaniem by nie było tylko ile ta kolumna może kosztować?

#23 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 07:07

wspomaganie w 3512 Cena za kolumne z zeszlego roku to jesli dobrze pamietam cos okolo 1200zł. Nie jestem do konca pewien ale cos w tej granicy cenowej ;)

#24 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 07:22

wspomaganie w 3512 napewno 1200zł za kolumne kompletetną, tzn dokręcam starą a przykręcam nową bez zagladania w bebechy?
No to kupuje nową jeśli faktycznie to taka cena ;)

#25 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 17:47

wspomaganie w 3512 Kolego @Ferdek07 nier wiem jaka jest cena na dzien dzisiejszy....nikt konkretnie nie odpowiedzial ile kosztuje, wiec napisaelm jaki byl koszt w zeszlym roku ;) Napewno cena ulegla zmianie, poza tym wolalbym przerobic uklad na orbitrol, za niewiele wiecej przy dobrej "kombinarotyce" mozna sobie zmodernizowac ferdka :)

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 18:29

wspomaganie w 3512 Rafał88 żeby przerobić na orbitrol to najtaniej mniej jak 2 razy drożej za kolumnę nie wyjdzie czyli te ponad 2 tys trzeba wyłożyć, a napewno drożej jeśli nowe elementy bym montował, napewno to kusząca opcja, ale jeśli miałbym do wyboru za 1200pln nową kolumnę bez luzów na której też lekko sie kręci (cały probelm w tym że jak są luzy koła tracą zbierzność i przez to ciężko sie kręci) to pozostał bym przy tradycyjnym rozwiązaniu.

ps. tak jak w temacie, zastanawia mnie tylko kwestia montarzu pompy wspomagania, bo na pasek nie ma miejsca, a pisaliście żeby bezpośrednio w silnik, wiem gdzie w nowych jest montowana ale w starym silniku w mf 255 to w bloku nie ma tam chyba żadnej zaślepki ani możliwości zamontowania orginalnej pompy?

#27 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 19:14

wspomaganie w 3512 Miejsce na pompe wspomagania jest w obudowie rozrzadu pod sprezarka. Jest tam zaslepione blacha, ktora przykrecona jest na dwie sruby. A jesli chodzi o pompoe na pasek to.....jesli alternator jest za sprezarka mozna pompe zamontowac z lewej strony silnika tam gdzie w w u3512 jest alternator B) Ale uwazam ze lepszym rozwiazaniem jest zamontowanie pompy i podlaczenie jej w rozrzad :) Ceny orginalnych pomp sa faktycznie dosc wysokie :) Ale spokojnie mozna zrobic jakas przystawke i zalozyc pompe od czego kolwiek-wazne by wydatek starczal :) a taka pompe kupi sie juz za 300zł do tego orbitrol-podobno czesto montowany jest od MTZ jest stosunkowo niedrogi :) Trzeba tylko kupic orginalne ramienia zwrotnic i chyba silowniki. Do tego troche drobiazgow i nie bedzie az tak przerazajaca cena :)

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 20:06

wspomaganie w 3512 Chyba jednak przy kolumnie zostane tylko szkoda mi wpakować kasy w częsci a dalej jak by były luzy to klops dlatego wolał bym całą kolumnę od razu zmienić i mieć pewność

#29 Share SlawekSi

SlawekSi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 luty 2009 - 23:15

wspomaganie w 3512 Przesyłam zdjęcia wspomagania zamontowanego do MF255 pochodzące z modelu MF135 produkowanego przez firmę AHS Hidrolik. Zainteresowanych odsyłam na stronę internetową firmy.
1
2
3
4
5

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share mariusz3512

mariusz3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 11 luty 2009 - 23:54

wspomaganie w 3512 super fotki, a jaki jest koszt założenia tego wspomagania?

#31 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 12 luty 2009 - 09:53

wspomaganie w 3512 Ursus 3512 i MF 255 to to samo nie ?
to może lepiej kupić coś takiego http://allegro.pl/it...niczego_mf.html

#32 Share SlawekSi

SlawekSi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 18:42

wspomaganie w 3512 Czy to na pewno jest zestaw do bezpośredniego montażu? Czy może wymaga przeróbek, np.: czy drążek łączący koła jest prosty czy profilowany? A średnice otworów montażowych ramion mają 32 czy 38mm?

#33 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 04 październik 2009 - 13:58

wspomaganie w 3512

Moze to kogos zainteresuje :) Oatstanio pytalem sie o kompletne wspomaganie, dokladnie na takiej samej zasadzie jak jest w U3512 agro bis czyli dwa male silowniki, drazek laczacy kola nad osia, pompa wpieta pod sprezarke w blok silnika, orbitrol(z pokrywa skrzyni biegow) przewody i zbiornik oleju. Cena za caly komplet to okolo 4 tys. zł.

A teraz troche inaczej....Jesli skompletowac by cale wspomaganie samemu, oczywiscie na nowych czesciach wygladaloby to mniej wiecej tak- pompa-600złwpieta pod sprezarke w blok silnika, orbitrol 550zł, jeden silownik podlaczony do korpusu silnika-450zl, z polaczeniem kol nad osia drazkiem, no i do tego przewody, z wszystkim powinno sie zmiescic w 2000zł.

Jest jeszcze jedna opcja, zalozyc pompe od jakiegos samochodu na pasek-okolo 350zł(nowa) orbitrol rowniez nowy kupiony gdzies w dobrej cenie okolo 400zł, silowik uzywany-jakies 200zł, plus weze- wychodzi w granicach 1300zł

kolego a mnie interesuje sama pompa do silnika 3p ta pod sprężarkę i gdzie można ja dostać bo ja pytałem w kilku sklepach i nie maja takiego czegoś.reszta by była.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#34 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 04 październik 2009 - 14:40

wspomaganie w 3512 np techrol, grene

#35 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 10 listopad 2012 - 19:19

wspomaganie w 3512 Witam,
Przymierzam się do zakupu takiego wspomagania z allegro do MF255 i moje pytania:
1. Co z tym wentylatorem trzeba tam coś przerabiać?
2. Jak jest z jazdą na wprost z tym wspomaganiem idzie jak strzała prosto czy trzeba kręcić w lewo prawo jak w bizonie?

#36 Share piotr26

piotr26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 11:08

wspomaganie w 3512 Jeśli chodzi o wentylator to do kompletu wspomagania jest dodawana tuleja dystansowa na wentylator i wtedy nie przeszkadza on umiejscowić drążek poprzeczny łączący koła a jedzie się jak samochodem. Wiem bo u zakładałem u siebie także w razie jakich kolwiek pytań służę pomocą

Edytowany przez piotr26, 23 listopad 2012 - 11:10.

#37 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 30 grudzień 2012 - 12:34

wspomaganie w 3512 a dużo się odsuwa ten wentylator? i jest miejsce od chłodnicy żeby go odsunąc?
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 11:05

wspomaganie w 3512 Wspomaganie z allegro za 3 tyś jest ok , tulejka odsuwająca wentylator ma ok 5 cm . Komplet ma tylko jedną wadę , drążek łaczący oba koła jest za długi trzeba go skrócić ok 5-6 cm ..Końcówka drążka kierowniczego potrafi się urwać a kosztuje 65zł w Agricoli ..

Pompa wspomagania wyje jak jest zimny olej , dodatkowe obciążenie rozrządu dochodzi , koń na pewno ucieknie a tak to ok :) Sens zakładania wspomagania jest jeśli ciągnik pracuje w ładowaczu .
wschodni koniec mazowsza.