Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE

371 odpowiedzi na ten temat

#321 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 11:10

Tylko znajdź mi chandlarza, który zamiast zarabiać bedzie sobie "hodował" konkurencje i cie woził charytarywnie żebyś sobie znalazł coś taniej i jeszcze dla sąsiadów nawiózł :D

Znam takich handlarzy bardzo wielu, którzy zaproponowali mi jazdę po ciągnik, kombajn za niewielką opłatą(hotel w Niemczech kosztuje taki w miarę 20euro za dobę, a gdzie indziej będzie taniej). Jak się nie chce, to można nic nie robić, a jak pojedziesz sam, to zawsze znajdziesz coś dla siebie, w niższej cenie, w lepszym stanie, nowsze.

jadąc z kimś też trzeba jechać na kilka dni i nie jesteś pewien czy coś ciekawego znajdziesz a kto by w tym czasie gospodarstwem się zajął?? inną drogą taki wyjazd też kosztuje hotel czy jakiś inny nocleg też kosztuje bo nie widzi mi się spać kilka nocy w samochodzie, po jeden ciągnik nie opłaciłoby mi się jechać bo za dużo zachodu z a mało korzyści a sprowadzić więcej to trzeba mieć kapitał i władować go i czekać aż ktoś łaskawie to kupi a na takie coś nie stać mnie, i jest lepszym rozwiązaniem poszukać czegoś już w Polsce bo nawet w na drugą stronę kraju wyjazd po ciągnik zajmie 1.5 - 2 dni

Ja wolę sprzedawać ciągnik, czy prasę nawet rok, niż jechać usługowo do innych gospodarzy, bo jak skasujesz mało, to nic ci się nie zwróci, a jak skasujesz drogo, to krzywo patrzą. Mój znajomy handluje sprzętem i wcale po niego nie jedzie, tylko ustala przez telefon z Francuzem co i jak, ogląda na stronie www, wysyła w to miejsce transport i za 1-2 dni ma maszyny na placu. Znajomy ten ma 12ha ziemi, ale to słaba ziemia i nędznie by z niej żył. Oprócz maszyn rolniczych sprowadza także samochody, gł uszkodzone,. ale zdatne do naprawy.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Dzisiaj, 03:32
  •  

#322 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 12:10

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE jak masz takie możliwości to jedź i ściągaj sprzęt a jak coś ściągniesz to daj znać i jak będziesz miał coś co mnie zainteresuje to kupie od ciebie jak nie będziesz przesadzał z ceną. mogę nawet złożyć ci zamówienie jak chcesz

#323 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 12:34

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE look19 to nie jest takie proste jak ci się wydaje! bez znajomości kupić coś tam w dobrym stanie nie jest łatwo

#324 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 12:34

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Szukałem sobie auta w niemczech a pozatym jeżdże tam do pracy. Jak byłem po auto w Niemczech i zachaczyłem troche Holandie to 3 dni jeździłe i nie znalazłem nic. Zrobiłem 3 tysiące kilometrów, straciłem 2 tysiące zł i nie znalazłem nic konkretnego bo albo było drożej niż u nas albo auto do remontu. Dodam że mieszkałem u gospodaża u którego pracuje i nie musiałem płacić za nocleg. Do tego nie każdy Niemiec chce handlować z Polakiem. Oni wolą sprzedac turasowi albo ruskiemu a oni dopiero sprzedaj dalej. Jeżdże tam do pracy na wieś w okolice Bonn i powiem wam że nowych maszyn tam nie widziałem. Stare Fendty, Case , Deutze i czasem jakiś jelonek chodzą tam do "zdychu". Jak ktoś sprzedaje coś dobrego to cena jest zabójcza a wszystkie okazje jakie są przechwytują Turasy. Dopiero jak coś sie nie opłaci remontować to sprzedają za grosze bo tam nikt nie lepi tak jak u nas tylko sie remontuje solidnie a to kosztuje bardzo dużo. Dla przykładu powiem że moj gospodarz ma Mercedesa W124 kombi. Ciąga nim po polnych drogach przyczepe o ładowności 2 ton czterokołową no i w końcu przy aucie wyrwał sie hak razem z kawałkiem podłogi. Zeby było taniej znalazł warsztat u jakiegoś Jugosłowianina. Za nowy hak i wymiane tarcz hamulcowych zapółacił 4600 Euro. Ma na nim wgniote za tylnymi drzwiami to mu krzyknoł 2000 Euro za klepanie i lakier. Z naprawą traktorów jest podobnie. Tylko że tam sie żadko coś psuje bo oni serwisują maszyny a nie sami naprawiają a trzeba przyznać że serwis mają solidny. Ostatni jak byłem w lipcu to kupił sobie "moj Niemiec" kopaczke do kartofli polską z Akpilu jednorzędową zawieszaną. Widziałem taką na ALLEGRO za około 2800zł. Tam kosztowała 2100 Euro.
Traktor żeby tanio kupić i w miare dobry to by trzeba było tam mieszkać i stale szukać a nie wpaść na 2-3 dni i nakupić dla siebie i jeszcze dla sąsiadów. Tam przy drodze traktory nie stoją na sprzedanie jak sie niektórym wydaje.

#325 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 13:01

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Mój kolega jak był w Irlandii, to mówił, że za ciągnikiem jeździ się od gospodarza do gospodarza, bo tam stoją w krzakach czasami całkiem przyzwoite zetory, tylko, że dany gospodarz ma często dużo lepszy sprzęt, a tego już nie używa. Kumpel mówił też, że Irlandia jest już "wyczyszczona" z używek typu ursus, zetor od strony Niemiec. Taki np. zetor 4911 kosztuje tam w granicach 600-1000euro zależnie od stanu. 7245 1988rok z ładowaczem 3-sekcyjnym quicke kosztuje ok. 20000zł, a tzw. "wybryki natury" są praktycznie za bezcen (tak do ok.400euro).
EDIT: jak pokarzesz się na placu z autami z kimś, kogo facet z placu długo zna i robił z nim interesy, to dla niego cena będzie zupełnie inna. Moi znajomi ściągają auta z Niemiec. Szuka je dla nich Turek, który na stałe tam mieszka.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

#326 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 13:15

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Z tą inną ceną dla znajomych to masz racje bo w jednym komisie byłem sam a potem z niemcem i dla niemca było taniej ale nie aż tak dużo. Nie wiem jak jest w Irlandii ale tak czy siak po jeden traktor raczej nie warto jechać. Żeby sie opłaciło trzeba by ze 3 sćiądnąc. Wtedy jak dwa sprzedaż z zyskiem to trzeci dla ciebie wyjdzie tanio.

#327 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 15:37

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE @look19 jak masz takie możliwości jak piszesz to powtórzę to co już pisałem będę twoim pierwszym klientem i zamawiam u ciebie już ciągnik a mianowicie landini 8550 lub 8880 z ładowaczem czołowym o udźwigu od 1300 do ok 1500kg z lat 1986-1991 cena jaką mógłbym zapłacić za taki ciągnik to nie więcej jak 20-25tys zł ze wszystkimi kosztami związanymi z transportem po prostu tyle ile bym ci za wszystko zapłacił, stan wizualny mało istotny ale mechanicznie ciągnik ma być w pełni sprawny jak coś znajdziesz to podeślij mi fotki i najlepiej jakiś filmik z jazdy tym ciągnikiem to się wybiorę z Tobą po niego

#328 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 16:08

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Na razie będę zaczynał studia więc są to odległe plany... Możliwości finansowe jak na razie też nie bardzo... Tak, że dopiero jak trochę odłożę, to coś sprowadzę i zacznę od ursusów i zetorów - najpopularniejszych ciągników jeszcze, bo póki żyje pokolenie naszych rodziców i dziadków, to oni je będą kupować, a jak nastanie nasze pokolenie, to wówczas przerzucę się na coś pokroju new holland, same/lamborghini, renault, fendt john deere, case,massey ferguson, deutz fahr,claas i inne popularne marki. Nietypowe maszyny będę sprowadzał albo za zaliczką, albo klient będzie jechał ze mną, bo jak kupię np. ciągnik powyżej 200km, to kto go kupi?Wiadomo, że im większy sprzęt, tym bardziej wyeksploatowny i będę woził tańszy sprzęt, a więcej i zajmę się raczej ciągnikami do 150km i drobnymi maszynami, kombajny i inne tylko okazjonalnie trafione.

#329 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 16:18

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE ale piszesz że masz wujka czy tam stryjka a ja chcę tylko abyś mi wyszukał taki ciągnik za taką kasę, jak znajdziesz to daj fotki tylko i kosztorys znaczy cena ciągnika i transportu a wtedy jadę z tobą i ja płace za ten ciągnik jak będzie pasował a model juz znasz jaki mnie interesuje więc wiesz że mnie żaden zetor czy ursus nie obchodzi

#330 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 16:29

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE look19 napisałeś"Kumpel mówił też, że Irlandia jest już "wyczyszczona" z używek typu ursus, zetor od strony Niemiec czy ty wiesz wogóle gdzie jest położona Irlandia??? radzę przestudiować mapę europy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 sierpień 2009 - 16:42

a jak nastanie nasze pokolenie, to wówczas przerzucę się na coś pokroju new holland, same/lamborghini, renault, fendt john deere, case,massey ferguson, deutz fahr,claas i inne popularne marki.

To teraz Masseye polubiłeś??

#332 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 30 sierpień 2009 - 21:51

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE A czy musi je lubić? To nie jest koniczne. Ważne ze marka MF jest bardzo w Polsce popularna i nawet jak któraś seria jest awaryjna to i tak rolnik go prędzej kupi niż mniej znany sprzęt zagraniczny. Nie wiem jak wy ale ja tak na to patrze. Rolnik pierwszo patrzy czy ta marka jest znana. A ze MF jest znana i uznana marka to znajduje nabywców.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#333 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 22:38

ale piszesz że masz wujka czy tam stryjka a ja chcę tylko abyś mi wyszukał taki ciągnik za taką kasę, jak znajdziesz to daj fotki tylko i kosztorys znaczy cena ciągnika i transportu a wtedy jadę z tobą i ja płace za ten ciągnik jak będzie pasował a model juz znasz jaki mnie interesuje więc wiesz że mnie żaden zetor czy ursus nie obchodzi

Gdybyś uważnie czytał moje posty, to wyczytałbyś, że wujek był z handlarzem iwujek mieszka w polsce, obecnie prowadzi 270ha gospodarstwo...Handlarz ten niestety już nie żyje. Nie wiem, co z tymi handlarzami się dzieje... Od tego mięliśmy kiedyś zetora 7045. Od następnego sipmę z224/1 - też nie żyje. Obaj zmarli w wieku poniżej 45lat. Może dlatego, że cały czas bali się, że ktoś im "michy oklepie" za to, co sprzedawali, bo rzadko było to coś dobrego i cały czas żyli ze świadomością oszukiwania, a że mięli słabą psyche (najprawdopodobniej) to nie wytrzymali i zeszli na zawał...

look19 napisałeś"Kumpel mówił też, że Irlandia jest już "wyczyszczona" z używek typu ursus, zetor od strony Niemiec czy ty wiesz wogóle gdzie jest położona Irlandia??? radzę przestudiować mapę europy.

Jak nie masz nic sensownego do powiedzenia, to się nie udzielaj, tylko przygotuj się na rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010. Nie wiem jak ty, ale ja już w życiu trochę widziałem i przeżyłem, a to powiedzenie "od strony Niemiec" miało na celu pokazanie wschodniej części Irlandii. To, że ty nie jesteś kumaty na tym forum nie znaczy, że inni nie są, więc następnym razem udzielaj się jak będziesz miał coś sensownego do powiedzenia

#334 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 07:29

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE wujek czy stryjek to była przenośnia taka, niejednokrotnie pisałeś że masz znajomych, kolegów zajmujących się tym, i że nie jest tak trudno wyszukać jakiś sprzęt więc daję Ci okazję do sprawdzenia własnych sił w tym biznesie i zarobienia trochę kasy jak pisąłeś

Mój kolega jak był w Irlandii, to mówił, że za ciągnikiem jeździ się od gospodarza do gospodarza, bo tam stoją w krzakach czasami całkiem przyzwoite zetory, tylko, że dany gospodarz ma często dużo lepszy sprzęt, a tego już nie używa. Kumpel mówił też, że Irlandia jest już "wyczyszczona" z używek typu ursus, zetor od strony Niemiec. Taki np. zetor 4911 kosztuje tam w granicach 600-1000euro zależnie od stanu. 7245 1988rok z ładowaczem 3-sekcyjnym quicke kosztuje ok. 20000zł, a tzw. "wybryki natury" są praktycznie za bezcen (tak do ok.400euro).

masz kolegę i z nim możesz jechać i poszukać na internecie też się znasz bo wcześniej pisałeś

Handlarz nie musi zarobić aż 10-15tys na ciągniku, bo to przegięcie...Tak na poważnie, to gdyby więcej rolników potrafiło obsłużyć komputer, to mogliby za 30-40% ceny za granicą kupić taki sam ciągnik jak w Polsce, bo np. zetor 7045 kosztuje w UK 2500funtów =>11737,75zł, a w Polsce ok 24-26tys zł - resztę (po odliczeniu kosztów transportu) zarabia handlarz.

wracając do pierwszego cytatu z tego postu nie wiem co uważasz za wybryk natury ale dla mnie jest nim ciągnik mało popularny i takim ciągnikiem jest dla polskiego rolnika właśnie takie landini na które złożyłem zamówienie więc jak są tam takie ciągniki za 400EURO (bardzo prawdopodobne bo już o tym pisałem ile moje landini kosztowało u niemca czy tam holendra) to pomyśl ile możesz zarobić praktycznie nie ponosząc kosztów dlaczego nie chcesz z takiej okazji skorzystać, bo będziesz mógł zarobić ok 20tys zł ni licząc transportu, ja żebym miał taka wiedzę i tylu znajomych zajmujących się tym, ba nawet tam mieszkających to bym długo nad taka ofertą się nie zastanawiał

#335 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 07:36

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Może kiedyś się wybiorę po sprzęt, ale na razie trzeba trochę zarobić. Muszę mieć co najmniej 20000zł i na pewno zacznę od drobnego sprzętu typu beczkowozy, wybieraki, przewracarki, zgrabiarki, kultywatory, siewniki i rozsiewacze. Być może trafię gdzieś za granicę na praktyki z PG, to wtedy na pewno coś przywiozę.

#336 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 08:06

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE nie musisz miec przecież tyle kasy bo trzeba go tylko znaleźć i dać mi znać a to nie jest wielki koszt jak pisałeś, jak go znajdziesz i i się spodoba to jadę z Tobą i ja potem płacę tobie a ty z mojej kasy dla niemca czy tam u kogo znajdziesz

#337 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 08:51

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Nie warto jechać po 1 ciągnik. Tych maszyn musi być więcej. Łatwiej jest sprzedać kilka drobnych maszyn niż jedną dużą. Jeśli coś bym znalazł, to oczywiście dałbym ci znać, ale tanio jest tylko w Irlandii,Wielkiej Brytanii,Francji,Niemczech. Gdzie indziej jest drogo. Na razie nie znam angielskiego, ale jak się podszkolę, to pojadę tam po większą ilość maszyn. Od razu wezmę całego tira, bo transport kosztuje i tak, a na większej ilości drobnych maszyn zarobię szybciej. Co mi da, że zarobię 20000zł, jeśli będę sprzedawał ciągnik np. pół roku? A z tym landini to nie jest taka łatwa sprawa. Ten handlarz, od którego go kupiłeś też go wyrwał okazyjnie, bo nie wierzę, że jest multum używanych ciągników dobrej klasy za grosze. Kiedyś widziałem fendta 716 2001 rok za 57000zł.Miał oryginalny ładowacz czołowy Był chyba w Irlandii. Aby sobie pozwolić na droższe zakupy najpierw biznes musi się rozkręcić, a dopiero później można myśleć o większych zarobkach. A jak rozwiązać sprawę ze studiami? Ja wolę studiować dziennie niż zaocznie i jak dostanę po licencjacie robotę, to wtedy pomyślę o sprowadzaniu używanego sprzętu. Wystarczą 2-3 tiry na miesiąc. A co do twojego landini, to musiało być coś nie tak, że handlarz kupił go tak tanio. Kiedyś ojciec miał kupić kombajn new holland i on był tańszy, bo nie zapalał, a z twoim musiałobyć coś drobnego, na czym poprzedni właściciel się nie znał, a handlarz wiedział co i naprawił (masz szczęście, że to było tylko coś drobnego).

#338 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 10:40

nie musisz nam tego mówić każdy o tym wie chyba ile zarabiają handlarze, poprzedni właściciel naszego landiniego który sam go sprowadzał mówił że dał za niego 500EURO a sprzedał nam go za 24tys złotych więc "zarabiają" sporo tylko mi by się nie bardzo opłaciło samemu jechać po taki ciągnik bo by mnie wyniósł więcej zachodu i pieniędzy niż jest wart

Nieprawda. Mój wujek jak był w holandii, to przywiózł (w 1989roku) zetora 4718, new hollanda m120 i kilka c355 i c360, tylko, że jechał z handlarzem, czyli warto jechać.

a jednak zaprzeczasz sam sobie i dalej już z Tobą dyskusji prowadził nie będę

co do taniości ciągników i zarabiania przez handlarzy i mojego zamówienia na ciągnik, tak się składa że już znalazłem ciągnik w Polsce może nie landini ale za to ok 100kM z konkretnym turem za niewielkie pieniądze i jak dobrze pójdzie to do końca tygodnia będzie u nas a jak nie to może w następnym tygodniu

a Tobie @look19 życzę sukcesów w handlu używanym sprzętem z zagranicy bo pierwszego klienta już straciłeś

#339 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 12:05

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Jak mam znajomych, którzy widzieli sprzęt za granicą, to nie znaczy od razu, że ci znajomi tak chętnie mnie w to wciągną. Przecież jak pokarzą mi co i jak, to będę stanowił dla nich konkurencję. Nie powiedziałem też, że sprowadzam sprzęt, tylko będę sprowadzał sprzęt. Jeszcze nigdzie za granicą oprócz Czech nie byłem. O tych ciągnikach wiem albo z neta, albo z opowiadań znajomych, którzy mają tam rodzinę, albo pracują. Nie jestem z nimi aż tak blisko. Od czasu do czasu z nimi gadam i to wszystko...A za granicą to najpierw trzeba sobie wyrobić renomę, bo na początku tak mi zacenią za sprzęt, że sie nie pozbieram...Trzeba tam trochę pomieszkać, popracować, zaaklimatyzować się, a nie jechać na hura. Znajomy jest handlarzem od ładnych paru lat i zdarza się, że np. Francuz ogołoci maszynę z tego, co wartościowe, albo mimo obietnicy zatrzymania dla ciebie sprzeda komuś innemu, bo ten zaproponuje lepszą cenę.@gazi: To nie jest takie proste jak ci się wydaje. Dobrze jest jechać w kilka aut, bo gościowi, który ma 30km ode mnie składnicę maszyn nowych i używanych kilka aut zajechało drogę, wyrzucili go z auta, grozili, że zabija jak nie da im kasy. Okradli go ze 100tys zł. On po tym wszystkim trafił do szpital bo się rozchorował. Ci co go okradli zostawili mu tylko dokumenty. Szczęście, że miał tam znajomych, którzy pożyczyli mu kasę na powrót do Polski. Taki wyjazd jest też niebezpieczny. Trzeba mieć z kim jechać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 19:00

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Niedawno pisałeś, że nic tylko jeździć i wyciągać traktory zza stodół za darmo i zarabiać niewiadomo ile. Skąd ta diametralna zmiana? Z neta to i ja wiem o traktorach ale popatrz na www.mobile.de. Tam jest drożej niż u nas. Okazje może i są ale nieosiągalne dla zwykłego człowieka który pierwszy raz w życiu pojedzie i odrazu nawiezie niewiadomo ile i czego. 3 tiry na miesiąc :) Masz wyobraźnie.