Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile świń na ile hektarów

176 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 22:51

Ile świń na ile hektarów keroms77 no to nie chodzi o to że jeśli nie ma co się lubi to się lubi co się ma...przysłowie ma coś w sobie napewno ale decyzje przed podjęciem decyzji są najgorsze...chciałbym pilnować się jednego ale rynek jest zbyt niestabilny a w gospodarstwie trzeba mieć kilka źródeł utrzymania...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile świń na ile hektarów Dzisiaj, 20:41
  •  

#42 Share rolnikzpowolania

rolnikzpowolania

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 18:09

Ile świń na ile hektarów A ile mógłbym uchować samych macior na 5ha 5 i 6 klasy?

#43 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 19:23

Ile świń na ile hektarów @rolnikzpowolania, chodzi Ci o trzymanie macior i sprzedaż prosiąt?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share rolnikzpowolania

rolnikzpowolania

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 19:46

Ile świń na ile hektarów Tak chodzi mi o sam chów macior i sprzedaż prosiąt

#45 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:zawodowo rolnictwo: trzoda i burak cukrowy, a hobbystycznie społecznik, wiem sam się czasami z tego śmieję.

Napisany 06 kwiecień 2010 - 07:04

Ile świń na ile hektarów

keroms77 no to nie chodzi o to że jeśli nie ma co się lubi to się lubi co się ma...przysłowie ma coś w sobie napewno ale decyzje przed podjęciem decyzji są najgorsze...chciałbym pilnować się jednego ale rynek jest zbyt niestabilny a w gospodarstwie trzeba mieć kilka źródeł utrzymania...

Co do tego, że rynek jest niestabilny to się zgodzę, ale co do kilku źródeł utrzymania to już mniej. Ja uważam, że ważna jest specjalizacja. Dlatego zrezygnowałem z opasów(również dlatego, że nie mam tyle ha, by mieć ich dużo) i skupiłem się na trzodzie. Po paru latach w cyklu zamkniętym przy 80 lochach doszedłem do wniosku, że sam z żoną nie dam rady tego dopilnować, a pracownicy przy kryciu i prosiakach to szkoda gadać. Pozostał tucz otwarty i nie żałuję. Mniej pracy, prościej, też mniej pieniędzy, ale mam niedziele, święta i jak trzeba to wakacje bo robię sobie krótką przerwę w tuczu. Co do kilku źródeł utrzymania, to w sumie drugim jest ziemia, a zwłaszcza buraki. Znasz cenę (mniej , więcej), koszty i wiesz ile zostanie. Z podjęciem decyzji,jeszcze słusznej jest zawsze problem. Nie wiem, ale chyba nie da się powiedzieć, przewidzieć, czy ta którą sie podejmuje jest słuszna i dobra. To weryfikuje czas. Niestety :lol: .

#46 Share ursusekC360

ursusekC360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, piłka siatkowa, i oczywiście rolnictwo

Napisany 06 kwiecień 2010 - 16:43

Ile świń na ile hektarów

A ile mógłbym uchować samych macior na 5ha 5 i 6 klasy?

Ja też dołączam się do pytania kolegi :lol:
URSUS C-360 musi wystarczyć na 10 Ha ;[
Rolnictwo to coś więcej niż praca, pieniądze!!

#47 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 18:33

Ile świń na ile hektarów No właśnie...najszybciej powiększymy trzodę bo wiadomo jak jest...każdy kto ma świnie żle nie ma...my zrezygnowaliśmy z buraków i sadzimy brokuły i siejemy pory...w tamtym roku mieliśmy jeszcze fasole szparagową ale do tego trzeba mieć swój kombajn wtedy można siać...

#48 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:zawodowo rolnictwo: trzoda i burak cukrowy, a hobbystycznie społecznik, wiem sam się czasami z tego śmieję.

Napisany 07 kwiecień 2010 - 12:32

Ile świń na ile hektarów Njważniejsze, by to co się robi robić dobrze, czyli dzisiaj maksymalnie tanio, a w perspektywie czasu przyniesie to zysk, wiadomo, że można mieć pecha i wejść z produkcją w czasach gdy cena jest mało korzystna, ale zazwyczaj w dłuższej perspektywie zyski są. Należy próbować, bo jak to mówią, kto stoi w miejscu ten się cofa :lol: .

#49 Share mateuszferguson

mateuszferguson

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 21:20

Ile świń na ile hektarów Otóż ja też mam 5ha i powiem tak jak byś zasiał te 5ha samego zboża paszowego to tak na oko mógłbyś trzymać 4 maciory (ja trzymam dwie) ale i tak zapewne musiałbyś dokupić zboża bo by nie wystarczyło.U mnie jest klasa ziemi druga i trzecia i w tym roku zasiałem 1,60 pszenicy oraz 70ar jęczmienia i 30ar owsa łuskowego a reszta to fasola biała kukurydza i buraki pastewne. Gdybym nie trzymał krówki oraz byczka To bym na pewno zwiększył liczbę loch :)

Edytowany przez andrzej2110, 16 kwiecień 2010 - 21:24.

Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

#50 Share Cypiz5

Cypiz5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 18:00

Ile świń na ile hektarów Ile bym utrzymał świń i macior na 4ha 3klasy ma mało 4 klasy ma dużo 5 klasy mam mało i szóstej klasy średnio gdzieś 0,7 ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share ursusek93

ursusek93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane:D

Napisany 05 maj 2010 - 21:58

Ile świń na ile hektarów 19 hektarów, 14 macior i 180 tuczników

#52 Share slawomir

slawomir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 16 maj 2010 - 10:59

Ile świń na ile hektarów Mam 120 sztuk lochy w cyklu zamkniętym i mam problem jak utrzymywać lochy?? Wszystkie świnie mam na ruszcie ale stado podstawowe chce na ściółce. Jak je utrzymywać na głębokiej jakie kojce po ile sztuk i jak je karmić?? Jak ktoś ma stacje żywienia niech mi powie jak to się spisuje??

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 maj 2010 - 11:42

Ile świń na ile hektarów Hodować świnie można bez hektarów, tyle, że trzeba kupić ziarno na pasze. B) U nas na pasz dla 35 macior i odchówku przeznaczamy około 40ha zbóż.

#54 Share belka

belka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 20:37

Ile świń na ile hektarów Ile uchowam świń z 7 ha 3 klasy gleby ?? :) :)

18 April 2010 - 18:00 post
Ile bym utrzymał świń i macior na 4ha 3klasy ma mało 4 klasy ma dużo 5 klasy mam mało i szóstej klasy średnio

Utrzymał byś 4 loch i z 80 tuczników rocznie.

#55 Share crashi4

crashi4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 21:14

Ile świń na ile hektarów Nie chce cie zniechęcać.Niby w Holandii znajomi mają tylko 7 ha sadu i 4000 tuczników..powodzenia to jest Polska ;-) a tak szczerze nie polecam. Mam 23 ha dobrej ziemi, 5 ha buraka i 700 szt tuczników..no i 20 opasów. 120ton zboża kupuję. Jest co gibać. Tzn gosp. jest już brata ale pomagam wiadomo. Ja chodzę do pracy za 1500zl miesięcznie...i szczerze nie wiem co lepsze ;0
PRezeS

#56 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 19:58

Ile świń na ile hektarów crashi4 ile masz lat? Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę co piszesz mówiąc że chcesz iść do pracy za 1500zł. Państwowych firm już praktycznie nie ma a prywaciarz Cię będzie ganiał za 1500 będziesz u niego murzynem. Wiem co pisze zaraz po technikum poszedłem do prywaciarza zarabiałem 1700 zł miesięcznie to było 5 lat temu. Trafiła się okazja dostałem się na państwówkę, koncern energetyczny, obecnie mam 1800 zł na rękę praca po 8h. Prowadzę też tucz tuczników sprzedaję rocznie 500 szt i myślę nad budową tuczarni na następne 500-700 szt. Wszystko zautomatyzowane paszociągi silosy wentylacja i takie pierdoły to chlewni nie musiałbym wchodzić praktycznie ale jestem tam codziennie bo uwielbiam to. I powiem Ci kolego jedno zastanawiam się czy nie rzucić tej roboty na państwówce, przez 8 h jestem uwiązany a tak mógłbym wstawać o której chce i takie inne głupoty. Wybierzesz jak chcesz ale mówię prywaciarz wyciśnie z człowieka wszystkie siły

#57 Share crashi4

crashi4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 10:38

Ile świń na ile hektarów Masz rację kolego, ale nie zgodzę się jak mówisz że możesz wstawać o której chcesz...możesz ominąć robotę przy świniach, ale najważniejszy jest przegląd stada. Jak nie dopilnujesz gadu wszystko ci wyzdycha-sam wiesz jak jest jak rano wchodzisz na komorę a tu leży sztuka zagryziona. ja nie wiąże planów z gospodarstwem, bo brat jest już właścicielem, ale może będę mieć okazję, tylko nie chcę nic mówić bo to przyszłe sprawy prywatne.
PRezeS

#58 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 19:26

Ile świń na ile hektarów pisząć że moge wstać o której chcę miałem na myśli że nie muszę watawać i lecieć do roboty na okresloną godzinę rozumiesz. a tak jak pisałem lubię pracę w gospodarstwie i wiem co i jak z doglądaniem stada. miałem różne problemy i wiem jak to jest. profilaktyka najważniejsza

#59 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 19:27

Ile świń na ile hektarów pisząć że moge wstać o której chcę miałem na myśli że nie muszę watawać i lecieć do roboty na okresloną godzinę rozumiesz. a tak jak pisałem lubię pracę w gospodarstwie i wiem co i jak z doglądaniem stada. miałem różne problemy i wiem jak to jest. profilaktyka najważniejsza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share przemek121088

przemek121088

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , rolnictwo

Napisany 31 lipiec 2010 - 07:50

Ile świń na ile hektarów Ja mam 21 ha i 5 ha dzierżawy w tym 6 ha stawu 120 tuczników rocznie 8 macior 8 krów klasa ziemi 3a i 3b i tylko dokupuje koncentrat
Zetor Team