Skocz do zawartości

Zdjęcie

dym z odmy po remoncie

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 08 listopad 2014 - 22:05

dym z odmy po remoncie

Czyli we własnym zakresie mogę tylko wymienić olej ... ;)  Reszta to już niestety sam się tego nie podejmę tylko jestem zdany na mechaników ...

Sprawdzę z tym ciśnieniem po zatkaniu rurki palcem , czy jest i wam powiem , może przybliży to nas d prawdy ;)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dym z odmy po remoncie Dzisiaj, 21:59
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 listopad 2014 - 22:29

dym z odmy po remoncie

Na winę oleju bym nie stawiał, to musiało by się coś z nim dziać żeby się aż palił.

#23 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 10:13

dym z odmy po remoncie

Witam Panowie. Chciałbym wtrącić swoją opinię w sprawie odmy w silniku. Jest to otwór, którym silnik wyrównuje ciśnienie w komorze korbowej, w czasie pracy powstaje nadciśnienie i musi się jakoś wydostać, w innym przypadku może wypchnąć bagnet lub co gorsza jakąś uszczelkę, a że w komorze silnika wszystko tapla się w oleju to i opary są tłuste. Po wyłączeniu silnika, gry stygnie powstaje podciśnienie i zasysa powietrze, jeśli odma wystawiona jest na zewnątrz zasysa kurz i parę wodną, dlatego w starych silnikach samochodowych stosowana była taka banieczka, z której wychodziły dwie rurki, jedna podłączona do kolektora ssącego a druga to spływ oleju do miski olejowej, w tych nowych to już bardziej skomplikowane, ale zasada ta sama. Ja w mojej osiemdziesiątce mam odmę połączoną wężykiem do kolektora ssącego, obok głównego wlotu z filtra jest krócieć do tego, dwa razy w roku zdejmę wężyk, i jeśli nie kopci więcej niż z rury wydechowej to w piz.. i na gaz i do roboty.

Pozdrawiam.

#24 Share zgrywus223

zgrywus223

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Elektryka

Napisany 09 listopad 2014 - 14:54

dym z odmy po remoncie

Bagnetu raczej nie wypcha, bo jest zakręcany na gwint, jak coś to raczej uszczelniacz na wale nie wytrzyma.

#25 Share xUrsus912x

xUrsus912x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 17:17

dym z odmy po remoncie

Jak odmą daje dym to wyglada jakby silnik był zarżniety z odmy nie powinien isc dym jak cos to tylko lekka para

Silnik też musi oddychac bo tak by wywaliło jakas uszczelke

#26 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 21:32

dym z odmy po remoncie

Śpieszę donieść , ze z czasem okazuje się , że z odmy zaczyna skraplać się woda , po przyłożeniu palca zostaje mokry ślad , a i czuć wyraźne ciśnienie po zatkaniu palcem , w dodatku zaczyna ubywać coraz więcej wody w chłodnicy , oleju też na bagnecie mniej ale czysty , nie mętny .... 

Jakaś uszczelka ?

Dziurka od korozji w tulei cylindrowej ?   -> coś w tym kierunku ?

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 listopad 2014 - 22:41

dym z odmy po remoncie

Wygląda na uszczelkę pod głowicą, ale sprawdź jeszcze jedno, nalej wody do chłodnicy do pełna i zobacz czy bąbelkuje, tylko nie zaraz po całkowitym spuszczeniu i nalaniu wody, bo wtedy jakiś czas jeszcze mogą iść bąbelki, bo się odpowietrza. I sprawdź czy to na pewno woda jest z odmy.

Edytowany przez KORSARZ1, 12 listopad 2014 - 22:50.

#28 Share xUrsus912x

xUrsus912x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 05:55

dym z odmy po remoncie

Jesli uszczelka pod głowica poszła to to zobacz czy na korku wlewy oleju nie ma kropli wody

#29 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 22:38

dym z odmy po remoncie

Nie puszcza bąbelków (przynajmniej jak jej dolewam to nic takiego nie zaważyłem ) , a na korku od wlewania oleju zbiera się kilka kropel wody ( jak uderzę  nim np. o rękę to woda zostaje z niego "strzachnieta" ) .

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 listopad 2014 - 19:22

dym z odmy po remoncie

No to na pewno dostaje się woda do oleju, tylko teraz pytanie którędy, praktycznie którędy by się nie dostawała powinien i dmuchać do chłodnicy, chyba że nie dokładnie sprawdziłeś, JEDYNIE CO BY NIE DMUCHAŁ TO JAKBY NA DOLE KTÓRĄŚ TULEJĄ PUSZCZAŁ,  mogła i głowica walnąć, tylko te przedmuchy skąd, jeśli nie pierścieniami, tak czy siak trzeba rozbierać i sprawdzić wszystko po kolei.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 15 listopad 2014 - 22:45

dym z odmy po remoncie

Kiedyś w c-330 był taki przypadek ze tuleja przerdzewiała i zrobiła się dziurka którą przedostawała się woda .

Mi w tej sytuacji nie pasuje jedynie ze olej nie zrobił się mętny od tej wody ...

Wody ubywa mi w tempie około 5 litrów na 2 godziny ciężkiej orki , jak ciągnik stoi to nie ubywa . Nie mam porównania do innej 80 , ale wydaje m się ze mocy jej nie ubyło , a czy powinno jeśli to głowica lub uszczelka ?

Czyli należałoby zacząć od pomiaru stopnia sprężania na każdym tłoku ?  I wtedy powinno się coś okazać ?

#32 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 00:13

dym z odmy po remoncie

Jak ma wymiennik ciepła w misce olejowej to przez miskę może dostawać się woda.

#33 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 14:13

dym z odmy po remoncie

Kilka kropel wody na korku to jeszcze nic strasznego i nic nam to nie mówi, może to być skroplona para wodna, która dostała się z atmosfery w deszczowy dzień przez odmę. Takie ilości wody może silnik wyrzucić w przypadku wydmuchanej uszczelki pod głowicą, pękniętej głowicy lub zbyt wysokiego stanu płynu w chłodnicy, ale w żadnym przypadku nie powinno objawiać się dymieniem z odmy. Co do tego ubywania płynu to, w jaki sposób sprawdzasz ile płynu ubyło po dwóch godzinach orki i gdybyś nie dolał to po czterech dolewasz 10 litrów, czy wchodzi tylko 5 litrów, czy kiedykolwiek poziom płynu zszedł do poziomu że przez wlew było widać pionowe rurki w chłodnicy?

Dużo pytać, ale mogą pomóc w diagnozie.

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 listopad 2014 - 14:27

dym z odmy po remoncie

Kilka kropel wody na korku to jeszcze nic strasznego i nic nam to nie mówi, może to być skroplona para wodna, która dostała się z atmosfery w deszczowy dzień przez odmę.

No mówi że dostaje się którędyś woda, mowy nie ma by to była tylko skroplona para wodna z atmosfery.

#35 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 16:37

dym z odmy po remoncie

Oj KORSARZ1, to ty próbujesz wmówić mu najgorszą z opcji. Nalej kilka litrów wody do oleju w silniku, odpal na chwile i zobacz, jaki kolor będzie miał olej. Z powodu trzech kropel wody na korku namawiać kogoś na rozbieranie silnika, może warto najpierw wyeliminować inne przyczyny. 

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 listopad 2014 - 16:53

dym z odmy po remoncie

Ja nie wiem ile tam jest tej wody w tym oleju, ale wiem jedno że jej tam nie powinno być ani trochę, a nie że kogoś na coś namawiam. Niebieski, Ty w ogóle czytasz co ja tu piszę, czy tak jeden post i mi coś tu wmawiasz?

#37 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 17:40

dym z odmy po remoncie

Panowie dramat po całości :(

Po ostatnich orkach ciągnik stał ze 2 dni na dworze , później zapaliłem go i wjechałem pod dach , spuściłem wodę z chłodnicy bo szykowały się przymrozki (było to około 5 dni temu ) dziś chciałem wyjechać żeby umyć pług ale za cholerę nie mogę uruchomić silnika -> kęcił około 3 minut na swoim akumulatorze , później " judłałem" go na innych akumulatorach i ni cholery , pokazuje się tylko dużo białego dymu , niby chwilami coś tam jakby łapał bo zaczyna wtedy szybciej kręcić , ale to są tylko momenty i nie zmierza to w kierunku uruchomienia .

Filtr powietrza całkiem rozebrałem ale nie w nim problem ,pompka ręczna też cuć że dobrze pompuje i słychać jak daje na przelew .

Na miarce oleju są krople wody , a olej nie jest mętny ale przy sprawdzaniu poziomu z miarki zwisa "glut " gęstszy niż zwykle olej jest .

Nie mam pojęcia co jest , ale chyba zmierzaie w dobrym kierunku że gdzieś coś albo uszczelkę wydmuchało jakąś albo co ?

@niebieski - po prostu podczas orki temperatura na wskaźniku utrzymuje się blisko 80stopni , jeśli widzę ,że przekracza 80 stopni to wiem że coś już się może dziać więc sprawdzam stan płynu i z reguły dolewam około 5 litrów (na początku ubywało mniej a stopniowo teraz coraz więcej ) zdarzało się ,że zareagowałem za późno i w chłodnicy było wtedy widać płytki , ale ani na wskaźniku nigdy mi się woda nie zagotowała ani nigdy nie było tak żeby po otwarciu korka buchnęła para czy jakie kolwiek ciśnienie więc przegrzanie wykluczam .

Nigdy też nie zdarzyło się żeby ciągnik pracował bez wody i na gorący silnik ktoś wodę lał , owszem zdarza się go uruchomić bez wody i podjechać te 20-30 metrów pod kran , ale nawet w tym roku jeszcze nie było okazji tka robić .

#38 Share pawel100474

pawel100474

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 18:24

dym z odmy po remoncie

jaki to ciągnik może to uszczelka pod głowica 

#39 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 19:23

dym z odmy po remoncie

Niedobrze. Odkręć kolektor wydechowy i wtedy zakręć rozrusznikiem, prawdopodobnie jednym z otworów będzie wydostawać się woda, w najlepszym wypadku to uszczelka, ale mogła pęknąć głowica lub tuleja cylindra. Nawet chwilowe odpalenie bez wody może narobić dużych szkód. Nie zazdroszczę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 19:24

dym z odmy po remoncie

Ursus C-385 .

@niebieski , natknąłeś mnie z tym odkręceniem kolektora ,  na mój chłopski rozum to może być jakaś uszczelka skoro wody ubywało stopniowo coraz więcej ? głowica chyba walnęła by raz a dobrze ?

Tak czy inaczej lipa :( 

A czy powinienem spuścić olej z miski na zimę skoro dostała się tam woda ? chodzi mi żeby gdzieś coś nie zamarzło ?  Oddania do naprawy nie planuję wcześniej jak po nowym roku wiec martwię się żeby coś jeszcze gorzej nie nabroiło  ;)

Edytowany przez pawlus224, 26 listopad 2014 - 19:31.