Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz M1200

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 19:13

Deutz M1200

a może podpowiesz od czego będzie pasujący

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz M1200 Dzisiaj, 10:02
  •  

#22 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 438 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 19:17

Deutz M1200 Najzwyklejszy zegar od cisnienia.
Tylko trzeba dlugi przewod bo ja swoj poszczalem pod oslonami.

#23 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 19:23

Deutz M1200

ja mam taki czujnik co jak sie grzeje to trąbi klakson i jak pasek spadnie z wentylatora. A zegara w sumie nie mam może było by dobrze założyć :) To od ciśnienia oleju jakiś zwykły zegar trzeba kupić i pod co go podpiąć ? 

#24 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 19:24

Deutz M1200

ja piszę o czujniku temperatury nie ciśnienia oleju

#25 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 19:26

Deutz M1200

no ja też :) kolega wyżej pisał że trzeba najzwyklejszy czujnik od ciśnienia kupić troche to dziwne no ale tak pisze :P

#26 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 438 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 19:39

Deutz M1200 Sory za szybko czytam i za szybko pisze nie mam takiego zegara jeblo mi sie :-)
A po co wam taki zegar ja przez tyle lat uzytkowania nie zauwazylem zeby sie grzal wystarczy dobrze przeczyscic te zeberka co odpowadaja za chlodzienie i niema zadnego problemu.

#27 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 21:53

Deutz M1200

Taki zegar można kupić oryginalny z ciągnika Deutz'a - koszt spory. Ja mam z jakiegoś starego niemieckiego samochodu ( chyba z IFA ) chłodzonego powietrzem a zamontowany jest w głowicy ostatniego cylindra ( tak samo jak ten oryginalny od przegrzania tylko w tym u mnie nie ma gwintu i musiałem go wcisnąć).

Coś tam pokazuje ale to nie jest dokładny pomiar. Mam zamiar przerobić to na pomiar temperatury oleju bo to jedyny wyznacznik w tego typu silniku. Zegar z czujnikiem np.  z T25.

#28 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 04:48

Deutz M1200

od t-25 zegar z czujnikiem jest tani tylko czy gwint będzie pasował

#29 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 06:35

Deutz M1200

Nie masz miejsca na taki czujnik. Musisz wykonać modyfikację miski olejowej w silniku lub coś innego np: 

http://www.rezerwa12...iem-temperatury

#30 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 08:08

Deutz M1200

od czego do fahra 1200 można podpasować linkę obrotów bębna młucącego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 21 lipiec 2016 - 18:47

Deutz M1200

ja nie mam takiego zegara jeden co km pokazuje a drugi chyba obroty silnika a jest 3 miejsce ale nie ma tam żadnego zegara pusto ;/

#32 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 21 lipiec 2016 - 19:08

Deutz M1200

Linka może od jakiegoś claasa najszybciej.

Co do zegara - nie widziałem w starych kombajnach Deutz-Fahr chłodzonych powietrze aby był zegar temperatury.

W zasadzie to jeśli miarą temperatury miała być temp. głowicy czy cylindra to nic to nie da. No może jako rozszerzona kontrolka od przegrzania.

Zaadaptowałem u siebie taki pomiar, po testowaniu w upalny dzień myślałem że mam coś nie tak ale przeszukałem fora i na jednym zagranicznym doszukałem się informacji że jednak wszystko ok. Normalna temp. dla głowicy może być od ok 80 aż do 160*C. U mnie natomiast lekko podnosiła się wskazówka i tyle ( nie miałem skali tylko kolory więc nie wiem dokładnie ile było ). Okazuje się jednak że ta temp. jest dość niska i wcale nie rośnie a odpowiedzialny za to jest mocny wydatek wentylatora. No ok, tylko dlaczego w ciągnika Deutza z takim samym motorem są wskaźniki i temp. jest wyższa? Okazuje się że jest tam termostat, nie wiem na jakiej zasadzie działa ( jakaś przesłona lub różne obroty wentylatora ) ale jest i silnik szybciej się nagrzewa. W kombajnie z racji narażenia tylko na wysokie temp. jest stały wydatek.

Dlatego twierdzę że jedynym miarodajnym pomiarem jest pomiar temp. oleju. Czujnik można zamontować w misę lub jest miejsce w podstawie filtra oleju ( w kombajnach jest tylko nadlew ale w ciągnikach jest już otwór pod czujnik - tak przynajmniej wygląda ). 

Edytowany przez akmaly, 21 lipiec 2016 - 19:10.

#33 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 21 lipiec 2016 - 20:18

Deutz M1200

miałem ostatnio fahra 1600 i posiadał on zegar od temperatury a 1200 nie ma-w sobotę próba bo to świeży zakup

#34 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 21 lipiec 2016 - 22:45

Deutz M1200

Możliwe że w tych większych były ale w małych to nie widziałem.

No to bezawaryjności życzę.

#35 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 20:30

Deutz M1200

w moim są dwa czujniki jeden na pasku jak spadnie to trąbi klakson a drugi na cylindrach i oby dwa jak zapłon jest włączony i ściągnę wsówkę to trąbi klakson i niby ten na cylindrach odpowiada za teperature zresztą poprzedni właściciel mówił że jak bede czyścić sprężonym powietrzem zawsze cylindry to nie bedzie nic sie działo oby tak było :) A silik bajka moja pierwsza szóstka bajka zapala na dotyk nie dymi ładnie chodzi żadnych wycieków duży silnik podoba mi sie jak sie wkręca na obroty:)

#36 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 21:19

Deutz M1200

ja kilka lat temu miałem fahra 1200 silnik też palił na dotyk ,chodził super,ale po nakoszeniu zbiornika zboża z sieczkarnią przy wysypywaniu na przyczepę na małym gazie paliła się kontrolka oleju.Zalałem olej 20w 50 żniwa przekosiłem i sprzedałem .Facet co kupił mówił że ma drugiego na przekładkę.Teraz też kupiłem przed samymi żniwami 1200 i zobaczę jak pójdę kosić.

#37 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 21:48

Deutz M1200

Linka może od jakiegoś claasa najszybciej.

Co do zegara - nie widziałem w starych kombajnach Deutz-Fahr chłodzonych powietrze aby był zegar temperatury.

W zasadzie to jeśli miarą temperatury miała być temp. głowicy czy cylindra to nic to nie da. No może jako rozszerzona kontrolka od przegrzania.

Zaadaptowałem u siebie taki pomiar, po testowaniu w upalny dzień myślałem że mam coś nie tak ale przeszukałem fora i na jednym zagranicznym doszukałem się informacji że jednak wszystko ok. Normalna temp. dla głowicy może być od ok 80 aż do 160*C. U mnie natomiast lekko podnosiła się wskazówka i tyle ( nie miałem skali tylko kolory więc nie wiem dokładnie ile było ). Okazuje się jednak że ta temp. jest dość niska i wcale nie rośnie a odpowiedzialny za to jest mocny wydatek wentylatora. No ok, tylko dlaczego w ciągnika Deutza z takim samym motorem są wskaźniki i temp. jest wyższa? Okazuje się że jest tam termostat, nie wiem na jakiej zasadzie działa ( jakaś przesłona lub różne obroty wentylatora ) ale jest i silnik szybciej się nagrzewa. W kombajnie z racji narażenia tylko na wysokie temp. jest stały wydatek.

Dlatego twierdzę że jedynym miarodajnym pomiarem jest pomiar temp. oleju. Czujnik można zamontować w misę lub jest miejsce w podstawie filtra oleju ( w kombajnach jest tylko nadlew ale w ciągnikach jest już otwór pod czujnik - tak przynajmniej wygląda ). 

Mam co prawda M1300 i jest zegar temperatury ale co dziwne czerwona kreska jest przy 90st C. No i w ubiegłym sezonie zaczął jak nigdy przekraczać tą czerwoną kreskę, winny był termostat w chłodnicy oleju, zrobiłem go na sztywno tak aby olej szedł w chłodnicę a nie w górną rurkę idącą do powrotu i jak ręką odjął. Aż dziw że silnik wytrzymał w te upały

#38 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 17:02

Deutz M1200

bardzo wolno podnosi mi heder,wspomaganie super,heder trzyma nic nie popuszcza-co może być przyczyną

#39 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 17:54

Deutz M1200

nie mam pojęcia :( mi heder szybko podnosi 

Gdzie kupujecie części do tego fahra ? są jakieś sklepy ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 438 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 18:19

Deutz M1200 W pierwszym lepszym sklepie maja czesci.