Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poznaniak

95 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lonski

lonski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 08 październik 2009 - 12:00

Poznaniak Tak duże na duże czyli wysiew normalny, położenie den na 1 ząbek, zastawki na 3 od dołu. Pokręć 19 razy dla pewności.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Poznaniak Dzisiaj, 00:36
  •  

#42 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 08 październik 2009 - 18:01

Poznaniak a jak zrobie polozenie den na 2 ząbek to wiecej wysieje? zastawki na 3 od dolu czyli bardziej zamkniety??wydaje mi sie ze powinien byc na 3 od góry,bo mam grubą pszenice.jak zrobiłem na 2 od gory to ledwo co leciało.

#43 Share lonski

lonski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 08 październik 2009 - 19:19

Poznaniak To przestaw na 2 i pokręć 19 razy powinno być ok.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 08 październik 2009 - 20:56

Poznaniak

a jak zrobie polozenie den na 2 ząbek to wiecej wysieje? zastawki na 3 od dolu czyli bardziej zamkniety??wydaje mi sie ze powinien byc na 3 od góry,bo mam grubą pszenice.jak zrobiłem na 2 od gory to ledwo co leciało.

A zaskoczę Cię, mniej wysieje...

Jestem na bieżąco -w tym roku powiedzielismy ze juz nie zrobimy takiej fuszery jak w zeszłym, dokladnie to 19,7 raza powinno się przekręcić -ja kręciłem na 19,5

Denka nie dociskają ziarna ro rolki i mniej wysieje... Pszenica siewna, a swoja zaprawiana na mokro to różnica ponad 70kg/h we wysiewie :)

W tym roku poznaniak zapięty pod agregat i przed kazdym wyjazdem próba, przekręci się ponad 19obr kołem i to jest wysiew na jeden Ar

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#45 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 08 październik 2009 - 22:18

Poznaniak To zastawki na 3 od góry, i połozenie den na 1 czy 2?

Czyli będzie 19 obrotów kołem x 100 i wyjdzie ile wysieje na hektar.To ja bym musiał mieć ok.2kg z 19obr. żeby wyszło ok.200Kg/ha

dobrze rozumiem?

#46 Share lonski

lonski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 09 październik 2009 - 06:56

Poznaniak Tak ok. 2 kg na 19 obrotów to powinno ci dać 200 kg na ha - den spróbuj na 1 - ja mam u siebie na 1 i jest ok.

#47 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 09 październik 2009 - 13:28

Poznaniak Tylko że te 19 obrotów koła przy próbie kręconej nie będzie odzwierciedlać ilości wysianego materiału na polu.
Zmierz obwód koła i pomnóż razy 19obr, następnie zaznacz na kole kredą znak i wjedź siewnikiem w pole na którym będziesz siał(jeżeli osobno uprawiasz to najpierw upraw pole ,jeżeli z agregatem to nie musisz uprawiać) zaznacz kołkiem miejsce zetknięcia koła(ze znakiem z kredy)a następnie przejedź siewnikiem po polu a druga osoba niech liczy obroty koła na polu.Jak koło obróci się 19 razy w miejscu zetknięcia się znaku na kole wbij drugi kołek i zmierz odległość jaką przejechałeś siewnikiem na pewno nie będzie taka sama jak pomnożenie 19 obr.kola razy jego obwód.
jak będziesz miał te dane to podpowiem co dalej zrobić abyś wysiał te 200 kg nie teoretycznie tylko faktycznie.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#48 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 15 październik 2009 - 07:28

Poznaniak Dlatego kręce okolo 19,5 obr

Piszesz o poślizgu koła i masz rację :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#49 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 październik 2009 - 07:54

Poznaniak Poślizg koła jest zależny od gleby, jak ktoś ma piasek to wiadomo, że wyjdzie mniej. My patrzaliśmy na prędkość koła w siewniku, to różnice w ilości impulsów dochodzą do ponad 10% na niekorzyść lekkiej ziemi. Na zwięzłych stanowiskach prędkość jest właściwa.

#50 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 15 październik 2009 - 08:39

Poznaniak U mnie teoretyczny obwód kola wynosi 1,75m ,czyli 10 obr kola powinno dać długość przejazdu 17,5m(teoretycznie) ,jak wjadę siewnikiem w pole i przejadę 10 obr koła to odległość ta wynosi 20,80m czyli muszę zwiększyć dawkę wysiewu o 15.38%
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 18:32

Poznaniak Mam takie pytanie.
Mam siewnik poznaniak, jeszcze ten na kołach od syrenki. I w tym problem ze ten siewnik ma takie rurki z dziurką a przy szkrzyni jest taki bolec, i tą rurke sie wkłada na ten bolec i zatyczką sie zapina, niebyło by w tym żadnego problemu gdyby mozna było dostac w sklepie takie rurki. Pytałem w agromie i maja tylko takie rurki do siewników nowszych. Czy ma kto jakies dojcia do tego typu rurek????/

#52 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 19:55

Poznaniak szlifierka i wiertarka zalatwia sprawe,obcinasz uszy,wiercisz dziure i po problemie.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#53 Share mlodyrolnik1989

mlodyrolnik1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 luty 2011 - 21:51

Poznaniak Czy można kupić belke z zagarniaczami, która zagarnia nasiona do siewnika poznaniak?

#54 Share damian2609

damian2609

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 10 luty 2011 - 22:13

Poznaniak Ja mam Poznaniaka z 90 Roku :)
Sieje min Rzepak I zboża
nie mogę na niego złego słowa powiedzieć ;)
Jest w nim 0 rdzy bo odnowiony jest na czerwono (jako nowe wychodzą) Po każdym sezonie jest wydmuchany (nie myty) i Stoi w garażu.

#55 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 24 luty 2011 - 19:53

Poznaniak Panowie podpowiedzcie czy dobrze myślę mam Poznaniaka wszystko ok tylko niekiedy resztki pożniwne i między tylnymi redlicami a przednimi jest tak mała przerwa że się zapychają i musisz zatrzymać się podnieść cofnąć mam taki plan aby ten z przodu rząd redlic skrócić o ok 5 centymetrów (utnę te płaskowniki i odetnę te 5 cm i pospawam ) i będzie większa przerwa co koledzy na to gorzej nie powinno być tylko lepiej

#56 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 24 luty 2011 - 20:28

Poznaniak Witam,

orientuje się ktoś gdzie można kupić płaskowniki, które są w sprężynach od redlic? Z dostaniem sprężyn nie mam problemu, natomiast jest kłopot ze znalezieniem płaskowników. Jest jakiś sklep www, który je oferuje, bądź normalny sklep wysyłkowo? Czy szlifierka i "mały majsterkowicz" :D

#57 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 25 luty 2011 - 16:49

Poznaniak Przeoczyłem temat mnie interesujący piszecie że przedłużacie drugi rząd redlic ,ja tak wstępnie teraz myślałem nad tematem i chciałem skrócić pierwszy rząd redlic byłoby szybciej i prościej ale lepiej się spytać tych co już przerobili

#58 Share tomekwilku

tomekwilku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,maisterkowanie

Napisany 07 marzec 2013 - 16:34

Poznaniak czy ktoś ma książkę od poznaniaka S043/3

#59 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 09:00

Poznaniak Hej.Ile wysunąć znaczniki z rurek przy ciągniku c360.Poznaniak 2,7m 95r.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share tomeq

tomeq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 19:52

Poznaniak Istnieje szansa założenia docisku redlic do poznaniaka? Obecnie jest na ciężarki, a myślę nad zrobieniem tak jak w nowszych modelach. Jak wgl taki docisk działa, mogę prosić jakieś zdjęcie :)

Dodaj odpowiedź