Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonka z kukurydzy

618 odpowiedzi na ten temat

#281 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 470 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 20 styczeń 2013 - 12:58

Kiszonka z kukurydzy ja to mam też z reklam ale takie są małe dziurki że nawet rzepak chyba by przez nie nie przeleciał a te dziurki to żeby wiatr miał ujście

tak samo jak moja stosowałem opony przez wiele lat i nic nie pomagało

u mnie zwyczajnie jest obsypana piachem i przykryta drugą warstwą folii

a nie chodzą ci pod tym myszy mój znajomy tak zrobił i całą folię pod spodem mu zrąbały

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonka z kukurydzy Dzisiaj, 16:01
  •  

#282 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 15:56

Kiszonka z kukurydzy dzisiaj odgarniałem kiszonke z kukurydzy i zauważyłem dziury po myszach i szczurze i pozniej znalazłem jednego szczura i 2 myszy z boku kiszonki w dodatku ta kukurydza była juz zepsuta jak myślicie nic nie zaszkodzi cielakom aby tą kukurydze posłac? Nie jest ona zatruta odchodami? bo się boje aby sie nie zatruły jak im to posciele i to przebiora .. dodam ze znalazłem na innym miejscu na foli 3 małe czarne "glizdy" albo to był ich odchody oczywiscie one były martwe wiecie co to moglo byc ? narazie zebrałem "podejrzana" zepsuta kukurydze na gromadke

#283 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 01 luty 2013 - 10:59

Kiszonka z kukurydzy Odchodami nie powinni się zatruć w małej ilości ale kukurydzą(ze względu na większą) już mogą, to tak samo jakbyś musiał jeść spleśniały chleb lub jakąś maślankę w najlepszym przypadku efektów chyba nie muszę opisywać a i może być gorzej. Wyrzuć tą zepsutą i daj im dobrej.
Ta maszyna to może i dobra ale za taką kasę to można niestarą sieczkarnie do kukurydzy kupić. A to akurat jest Taarup a nie Orkel.
W tamtym roku mojego znajomego ojciec ugniatał c360 boki w pryzmie(wjeżdżając przodem) a że ta była już wysoka przy którymś podjeździe postawiło ciągnik w pion, dziadek spadł, na szczęście zachował trzeźwy umysł i zaczął uciekać na czworaka po chwili ciągnik poleciał. Tak, że trzeba uważać i myśleć przy ugniataniu nie wiadomo jaki by to sprzęt nie był.

Edytowany przez Massey1993, 01 luty 2013 - 11:01.

kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kiedy otworzyć pryzmę? zobacz »

•  

#284 Share plastik

plastik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 05 luty 2013 - 20:44

Kiszonka z kukurydzy witam czy u was też sie masowo psuje kiszonka z kukurydzy najbardziej sie psuje po brzegach i dziwne ze na środku ok 15cm od wierzchu co może być przyczyną tego ugniatane było dokładnie gdyż qq cięta była jednorzędówką i było dużo czasu na dokładne ubicie

#285 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 06 luty 2013 - 18:46

Kiszonka z kukurydzy Nie wiecie czasem jakie wlaściwości ma kukurydza skoszona na kiszonke bez kolbów?

#286 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 4498 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 09 luty 2013 - 17:24

Kiszonka z kukurydzy praktycznie żadne

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#287 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3106 postów

Napisany 09 luty 2013 - 18:03

Kiszonka z kukurydzy nie przesadzajmy, że żadne :P dla mamek mięsnych by się nadawała. A tu cytat z literatury : Kukurydza bez kolb miała niższą zawartość skrobi w porównaniu do całych roślin. Stwierdzono także wyższą zawartość włókna surowego oraz frakcji włókna NDF i ADF. Poziomy tych składników pokarmowych obniżają strawność substancji organicznej, co negatywnie odbija się na jej wartości pokarmowej, dlatego nie jest ona wskazana jako pasza dla wysoko wydajnych przeżuwaczy Brak kolby może wpływać również na obniżenie przydatności do zakiszania oraz jakości kiszonki

#288 Share radzio445

radzio445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 09 luty 2013 - 18:07

Kiszonka z kukurydzy Ja odwalam 20cm warstwę ponieważ mój piesek narobił dziur :(

#289 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3106 postów

Napisany 09 luty 2013 - 18:31

Kiszonka z kukurydzy miałem tak 6 lat temu, moje psy urządziły sobie polowanie na myszy... na środku pryzmy.

#290 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 09 luty 2013 - 18:33

Kiszonka z kukurydzy No a włukna napewno troche będzie miała

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1849 postów

Napisany 09 luty 2013 - 18:38

Kiszonka z kukurydzy w poradniku rolniczym był artykuł o gościu z piatnicy od podziurawionej kisoznki mu krowy się potruły jadem kiełbasianym i onad 30 padlo
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#292 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 09 luty 2013 - 19:08

Kiszonka z kukurydzy Ale mie nie chodzi o podziórawionek kiszonki tylko kukurydzy bez kolb :D Nie wiecie jakie ma właściwości?

#293 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1849 postów

Napisany 10 luty 2013 - 05:09

Kiszonka z kukurydzy pfff jak słoma
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#294 Share radzio445

radzio445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 10 luty 2013 - 08:45

Kiszonka z kukurydzy A co z kolbami zrobisz ?

#295 Share kris14

kris14

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7078 postów

Napisany 10 luty 2013 - 10:59

Kiszonka z kukurydzy A ja od kilku lat męczę się z problemem takim że w środku pryzmy występują pączki pleśni, wielkości pięści, mniejsze i większe koloru niebieskiego-seledynowego, najczęściej są one twarde i zbite przez co nie ma problemu z oddzieleniem ich od reszty, ale odpada mechaniczne pobieranie. Co roku staram się coraz bardziej- a to cięższy ciągnik, a to lepsza folia, a to jeszcze bardziej dokładne przykrycie i równomierne pobieranie i co roku z tym się borykam.
Jaka jest tego przyczyna?
Dodam że zawsze staram się czekać do momentu aż ziarniaki przejdą z fazy mlecznej na woskową +- kilka dni przez co są fragmenty pola gdzie kukurydza po prostu robi się sucha, czy to może być przyczyną?
Jak pogodzić dojrzałość ziaren i ilość suchej masy w kukurydzy?
Lepiej skosić zielone ale z mlekiem w ziarnie czy dojrzałe ale nieco przyschnięte?

#296 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 10 luty 2013 - 11:08

Kiszonka z kukurydzy zbadaj mikrofalowka sucha mase wtedy dobierzesz optymalny termin
kolego a jak robisz pryzme i wjezdzaja na nia przyczepy to olej z nich nie cieknie gdzies przypadkiem?? i pozniej od tego moga byc plamy o ktorych mowisz

#297 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3297 postów

Napisany 10 luty 2013 - 11:19

Kiszonka z kukurydzy kosisz za suchą i stąd robią ci się te kule. Przyspiesz trochę zbiór i problem zniknie.

#298 Share kris14

kris14

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7078 postów

Napisany 10 luty 2013 - 11:22

Kiszonka z kukurydzy Co do wycieków oleju to nie występują ;)
Czyli jednak jest za sucha, tak podejrzewałem. Ok, dzięki za info ;)

#299 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 10 luty 2013 - 11:23

Kiszonka z kukurydzy @kris14
Ta pleśń w środku pryzmy. Jak ubijasz ciągnikiem a potem znów to poderwiesz np.jak wjeżdżacie ciągnikiem lub podrywasz łyżką znów napowietrzasz wtedy powstaję pleśń. Szybko nakrywać kopiec najlepiej w tym samym dniu.
Lepiej bardziej suchą QQ zbierać będzie mniej tego. Ja posypuję solą paszową bo nie chce mi się stosować lizawek. Daj także podwójną folię. Ja stosuję transparentną a na to kiszonkarską (Białym do góry).
Po bokach workami z ziemią (do połowy worka) a na wierzchu troszkę ziemi.
Na ostatnie pytanie Twoje lepiej skosić tak aby każde ziarenko było uszkodzone.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 10 luty 2013 - 12:40

Kiszonka z kukurydzy Bo chcę zasiać kukurydzę po jęczmieniu zimowym ido września nie zdąży urośc kolba z ziarenkami