pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość adrian   
Gość adrian
Planuję jutro zrobić t1,skracanie i mikro w pszenicy, po jaki czasie od t1 i w jakiej dawce mogę podać teraz mocznik dolistnie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

dolistnie mozesz razem z t1 r1 i mikro, mocznik 5kg na 100l wody( ojciec dawal nawet 20kg mocznika na ha ale nie bylo n2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
i tak t1 to mieszanka 4 środków i mikro więc nie chciałem dorzucać do miksu nic wiecej żeby nie przypalić a teraz po weekendzie chce podać 15kg moczniak i 3kg siarczanu magnezu na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

cieplym3 napisał:

Po ch Ci ten mocznik? CO cgesz zdzialac 3 kg siarczanu?

wczoraj dostała mikro a teraz chce dokarmic dolistnie bo 2 dawna N była 18 kwietnia. To co byś teraz proponowal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

Dopiero chce wjechać pole dla tego pytam jaka ilość mocznik i siarczanu będzie odpowiednia na pierwsze i początek drugiego kolanka a nie chciałem robić większego miksu i miszac z t1 i skracaniem żeby nie przypalic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Dostosuj się do tego a nie przypalisz. 

Stosując 200-300 l cieczy użytkowej można zastosować stężenie: 

• pod koniec krzewienia – maksymalnie 15 proc. 
• w fazie strzelania w źdźbło – maksymalnie 8 proc. 
• pod koniec strzelania w źdźbło - 6 proc. 
• kłoszenienie maksymalnie – 5 proc. 
• kwitnienie - nie stosować dokarmiania
• dojrzałość mleczna i zielona - stężenie 4 - 5 proc.

Od x lat tak daje z przeróżnymi mixami nic nie przypalone. 

Edytowano przez krychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Panowie, co robicie z rozsiewaniem nawozów azotowych w okresach suszy i braku opadów? Czekacie na jakieś opady deszczu, mimo że termin mocno spóźniony, czy stosujecie je?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64
no ja czekam z 3dawka dziś ma padać to porobocie będę w piątek leciał i w sobotę w jęczmień a jak nie popada to nie wiem sam bo ostatnio właśnie 2dawkę tak dałem miało padać tydzień i dupa blada nawóz się rozpuścił ale szału bardzo niema ogólnie szału niema w niczym w świętokrzyskim prawie miesiąc nie padało ostatnio się zanioslo i poszło bokiem po górach na Starachowice i Lipsko a w stronę Sandomierza bieda z wodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tydzien temu sialem 100kg saletry na jeczmien ozimy i lekko pokropilo dwa razy - widac ze jest ciemniejszy ale w ziemi sucho dlatego rosliny zaraz bedą się klosic a bardzo slabo sie rozkrzewily od wiosny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
ja 2 dawkę sialem 16 kwietnia i dobrze wyszło bo jeszcze ziemia Była Mokra i popadalo po sianiu troszkę, teraz by się 3 dawkę powoli należało dawać ale znów nadają pogodę bez opadów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57
21 godzin temu, mezik0 napisał:

no ja czekam z 3dawka dziś ma padać to porobocie będę w piątek leciał i w sobotę w jęczmień a jak nie popada to nie wiem sam bo ostatnio właśnie 2dawkę tak dałem miało padać tydzień i d*pa blada nawóz się rozpuścił ale szału bardzo niema ogólnie szału niema w niczym w świętokrzyskim prawie miesiąc nie padało ostatnio się zanioslo i poszło bokiem po górach na Starachowice i Lipsko a w stronę Sandomierza bieda z wodą

Swięta racja susza jak cholera dobrze że 1 dawkę azotu dałem 9marca a druga i trzecia  też już poszły i pszenica wygląda nieżle ale jeszcze z 2 tyodnie bez deszczu i plony w d..pie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiaczek86   
Gość grzesiaczek86
Priaxor i Safir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiaczek86   
Gość grzesiaczek86
Priaxor 0,75 Safir 0,6-0,7 ogólnie to pytanie w innym temacie powinno być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Bardzo ciekawe rozwiązanie w bardzo korzystnej cenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiaczek86   
Gość grzesiaczek86
Taka zupa a'la adexar plus w wersji mini :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

ja próbuje elatus era 1l na część i 0,4l menara + 0,6l azoskrybiny inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj