Skocz do zawartości

Zdjęcie

7211 - Zgasł i nie chce zapalić

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 17:25

7211 - Zgasł i nie chce zapalić na 100% to rozrusznik bo od sąsiada pożyczyliśmy dobry i zapalił od razu.... przekładka wrzutki z tamtego rozrusznika też nic nie dała więc jest dobra.... napiszę tak.... może ktoś zna się na rozrusznikach mianowicie po podłączeniu go na krótko nic się nie dzieje czyli jest dobrze.... ale jak da mu się impuls to niby załapuje wysuwa się ale nie kręci.... jakby go coś blokowało ale na sucho leciutko się obraca....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
7211 - Zgasł i nie chce zapalić Dzisiaj, 07:43
  •  

#22 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 18:20

7211 - Zgasł i nie chce zapalić Ja bym jeszcze raz sprawdził calutki rozrusznik, głównie komutator ze szczotkami. Nie ma cudów to musi chodzić, rozkręcić na części pierwsze, dokładnie sprawdzić czy nie ma luzów, starannie dopieścić i powoli składać. Pamiętać o każdej części nawet tych podkładkach co wyleciały. Lecz może to sprawa sprzęgiełka przy zębatce, mogła się wyrobić, ale to nie wyjaśnia klikania.

#23 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 20:36

7211 - Zgasł i nie chce zapalić zrobiony a taka pierdoła była ;p po prostu spadły takie widełki od elekromagnesu i nie wyrzucał do końca dzięki wszystkim za pomoc :)

#24 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 11 kwiecień 2009 - 20:56

7211 - Zgasł i nie chce zapalić I już nie wkurza :) , mi też ostatnio ciężej wkręca, i zmotywuję się do rozebrania go. I w tym mi pomogłeś :) .
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#25 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 21:10

7211 - Zgasł i nie chce zapalić a najlepsza akcja była taka że jedna ze szczotek wykręciła się najprawdopodobniej dobry rok temu i śrubka razem z podkładką wylądowała w rozruszniku i zgrzytał przy odpalaniu myśleliśmy że się wieniec kończy a tu taka mała podkładka blokowała :) a teraz kręci jak oszalały :)

#26 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 22:35

7211 - Zgasł i nie chce zapalić sprawność to podstawa, dokładność przy składaniu również

każde zgrzytanie czy stukanie które słychać przy silniku należy sprawdzić i naprawić

miałem niedawno pierścienie na tłokach wymieniane i okazało się że: jedna przeciwwaga na wale był luźna...
mało tego, to ten obciążnik przez te luzy obcierał o korbowód, stukania co prawda nie było słychać ani innych odgłosów ale gdyby się taki obciążnik urwał podczas pracy to mógłby śmiało dziure w bloku zrobić.

#27 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 21:42

7211 - Zgasł i nie chce zapalić miałem niedawno pierścienie na tłokach wymieniane i okazało się że: jedna przeciwwaga na wale był luźna...

Nie tylko u Ciebie się poluzowała.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share jaroweres

jaroweres

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 08 listopad 2009 - 16:27

7211 - Zgasł i nie chce zapalić Witam
Wiesz co jeśli masz jakiś miernik to spróbuj zbadać jakie jest napięcie w cienkim kabelku który jest przyłączony do rozrusznika za pomocą wsówki lub małej nakrętki... odkręć ten kabel i w momencie naciśnięcia guzika "start" zbadaj napięcie powinno być coś ok 12,6 v. Jeśli bedzie poniżej 12 to masz poprostu przycisk lub ten kabel nadpalony...
Lub jest jeszcze jedna możliwość na zbadanie rozrusznika a dokładniej elektrowłącznika. Jeśli działa na krótko to spróbuj w ten sposób przykręć do nakrętki (tej do której jest przykrcony kabel od akumulatora) dowolny kabelek i przytknij go do tej wsówki lub małej śróbki (tam gdzie jest zamocowany kabel od przycisku "start") jeśli dobrze zakręci rozrusznik to masz rozrusznik w dobrym stanie jeśli nie to do wymiany jest elektrowłącznik
PS. Przy drugiej prubie zacowaj ostrożność i włacz bieg neutralny!!! zeby sie traktor nie przejechał :P
i życie toczy sie dalej.........

#29 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 08 listopad 2009 - 17:16

7211 - Zgasł i nie chce zapalić Hmmm problem przecież już jest rozwiązany. Rozrusznik śmiga jak szalony. :P :( :D :( :P
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#30 Share hanek

hanek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 21:30

7211 - Zgasł i nie chce zapalić co do tej przeciwwagi kumpel mi opowiadał ze jego ojciec jak orał zetorem pole po gdzieś godzinie roboty dziura mu sie w silniku zrobiła i mi mówi ze taka wielka była ze łeb szło do nij wsadzić hahaahhahahahaah i jeszcze mi mówił ze tym traktorkiem do domu zajechał hahahahahaha do dzisiej sie z niego śmiejemy ;d;d

#31 Share adams452

adams452

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 21:27

7211 - Zgasł i nie chce zapalić Witam, dzisiaj jeździłem zetorem 7211 po sadzie, zgasiłem go i od tej pory nie chce zapalić. Normalnie kręci ale nie chce załapać i zapalić. Dodam że do tej pory palił zawsze za pierwszym razem, nie było żadnych problemów.

#32 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 10 lipiec 2013 - 21:44

7211 - Zgasł i nie chce zapalić Dopompuj paliwa ręczna pompką i wtedy zobacz czy zapali. Mogła Ci pompka zasilająca paść.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#33 Share adams452

adams452

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 21:57

7211 - Zgasł i nie chce zapalić Niestety pompowanie nic nie pomaga.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 22:04

7211 - Zgasł i nie chce zapalić Zetor jak nie chce zapalić to na 80% spalił całe paliwo z baku, na 15% zapchane filtry i na 5% inna przyczyna <_<