Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM

92 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 maj 2009 - 07:08

Tylko żeby się nie psuła bo części nigdzie nie kupisz

Dlaczego nie, przecież do wszystkich zbieraczek idzie to samo, a poza pękającymi opaskami na podbieraku i wycierającymi się palcami to nic tam się nie ma prawa psuć, bo maszyna prosta jak cep, a mam t010, a tak wogóle to sprzedawcy części do zbieraczek zacierają ręce i poszerzają asortyment, bo kto ma wyciąga ze stodoły i remontuje żeby w tym roku samemu zebrać sianko i nie płacić za wynajęcie prasy i za sznurek - kryzys mamy Panowie!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Dzisiaj, 21:14
  •  

#22 Share Type255

Type255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 maj 2009 - 07:50

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM No ja pytałem u gości co mają części do maszyn to mówią że pazurki maja bo to się łamie i są na stanie a resztę to się sprowadzi. Ale tak jak mówisz tam się nie ma za bardzo co psuć- chyba że użytkownik idzie na żywioł to wszystko można zajechać :P

#23 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 maj 2009 - 07:52

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Zaopatrz się w zapas opasek, bo pazurki pazurkami, ale jak opaska poleci tak koniec roboty, bo będzie nawijać w podbierak, a opaski czasami ciężko dobrać, dlatego jak trafisz gdzieś takie jak masz to bierz z 5-10 na zaoas

#24 Share Type255

Type255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 maj 2009 - 09:15

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Będę musiał pomierzyć żeby mieć pojęcie jakie. Bo rozumiem szerokości będą raczej takie same tylko długość i mocowanie różne? Bo nawet nie wiem jakie parametry muszę znać - podjadę i zapytam konkretnie w sklepie a jak nie to na szybko pewnie spawarka zostaje .....

#25 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 17 maj 2009 - 10:32

poza pękającymi opaskami na podbieraku i wycierającymi się palcami to nic tam się nie ma prawa psuć, bo maszyna prosta jak cep,

Optymista. Mi akurat nigdy żadne opaski i palce się nie zepsuły. A zdążyło się pociągnąć łańcuch, pale i inne dziadostwo. Natomiast zepsuło się; przesuw taśmy, listwy pokrzywiły - trzeba dorabiać bo żadne nie pasują, sprzęgło bezpieczeństwa, obudowa napędu WOM, rurka do przesuwu, wyłączanie podbieraka, czasami to szlo 5 przyczep bez awarii a nieraz pól i po robocie. Fakt ze ponad tysiąc razy załadowała i swoje lata ma.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#26 Share Type255

Type255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 18 maj 2009 - 11:25

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM No ja już mam pierwsze 2 przyczepki za sobą i maszyna działa jak narazie. Z racji że to mój pierwszy kontakt z przyczepą to powiedzcie jakie macie techniki w zbieraniu?
Te 2 przyczepy zbierałem na 4 terenowej i ok.1500 obr. Posuw na przyczepie był na 1 ząbku od góry (czyli prawie najwolniejszy). Z tego co widzę to albo szybciej muszę jechać na początku (1 szosowa) albo na początku wyłączyć posuw aby naskładało siana do samej góry i wtedy włączyć taśmę w przyczepie. Bo siana nie miałem do samej góry- tak ok.70% z wysokości przyczepy.

#27 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 18 maj 2009 - 13:29

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Jak masz dobrze suche siano to praktycznie do połowy długości przyczepy nie trzeba włączać przesuwu taśmy bo samo się rozchodzi. Ja to czułem po ciągniku jak zaczynało lekko bujać to był znak że na przodzie jest dużo siana zagęszczonego i trzeba lekko przesunąć jak dla mnie to kwestia wyczucia sprzętu ;)
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#28 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 19 maj 2009 - 10:40

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Dokładnie jak zaczyna być czuć na ciągniku czyli te ramiona już mają ciężko i zaczynają bujać zestawem to lekko przesuwasz do tyłu.
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#29 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 19 maj 2009 - 10:49

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Zestawem to bardziej buja duża masa siana która znajduje się na przodzie przyczepy i jest podnoszona i opadając buja całością i ja dokładnie po tym wiem że trzeba przesuwać ;)
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#30 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 maj 2009 - 13:41

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Jak nie naładujesz przyczepy w 100% nic się nie stanie. Zaoszczędzisz na zużyciu materiału bo nie idzie dużym obciążeniem.
Słyszałem o przypadku gdzie komuś nie chciało się jechać 3 razy na pole i chciał na 2 razy zebrać. Efekt był taki ze przyczepę rozwalił....

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 19 maj 2009 - 14:15

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM A jak siano zbijesz ;)
Ja raz zbierałem siano , został 1 wałek więc zabrałem go na raz żeby sto razy na pole nie jeździć, tak mi zbiło siano że ledwo dawaliśmy rade re widłami podrzucać pod dmuchawę, teraz ładujemy ok. 4/5 jej objętości.

Sąsiad debil, pakował siano aż sprzęgło przyczepy zaczęło puszczać, no oczywiście pourywał blachy u góry przyczepy, przywiązał sznurkiem od prasy i odprowadził jakby nic się nie stało :)
Wieczny kawaler ;)

#32 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 19 maj 2009 - 17:22

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM @samczyk1991 u mnie pospawaną odprowadził ;) ... ale przyznał się co i jak było. My zawsze się staraliśmy nie przeciążać przyczepy ale kilka razy zdarzyło się przeładować i był problem żeby klapę otworzyć no i rama u góry na przodzie też się zaokrągliła...
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#33 Share Type255

Type255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 maj 2009 - 06:22

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Nie zamierzam popadać w skrajności i nie zależy mi na tym aby rozwalić przyczepę ani też nie jeździć na pusto. Zgadzam sie ze lepiej pojechać o 1x więcej niż naładować tyle żeby pogiąć blachy albo urwać cokolwiek.
To co teraz zbierałem to była stara przerośnięta trawa która podeschła 2 dni i dla porządku sprzątałem a sianko to będzie później.
Bardziej mi zależy na lżejszej i spokojniejszej eksploatacji maszyny bo nie mam aż tak daleko a z suchym sianem to będzie łatwiej.

#34 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 20 maj 2009 - 07:27

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Zgadzam się z Tobą ale różne są sytuacje w czasie pracy... zostanie Ci trochę siana i nie będzie Ci się opłacało po to drugi raz przyjechać albo zaraz będzie miało się rozpadać ogólnie przy takich sporadycznych przypadkach na pewno nic się nie stanie oczywiście nie mówię o dużych przeciążeniach które będą się "zdarzać" za każdym załadunkiem ;)
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#35 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 maj 2009 - 07:40

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Zbieraczka to prosta i mocna maszyna, technik jest dużo zależy jaki jest materiał i czy chcesz mocno zbijać czy luźno, luźno proponuje jeśli siano ma być ręcznie przerzucane, ciasno jeśli będzie wypychana przyczepa i formowana stera, oraz słomę można ciasno pchać, wilgotnego siana czy zielonki to tylko 0,5m aby podłogę nakryć i szybko włączać posuwanie żeby nie było dużo materiału na grzebieniu, co do samej techniki pchania, jeśli chce naprawdę ciasno nabić przyczepę zatrzymuje taśmę i pcham na początku aż wyżej przyczepy wypcha i zaczyna podrzucać ciągnikiem, potem na dosłownie 5sekund włączam posuwanie żeby tylko lekko rozluźniło i zatrzymuje i tak powtarzam wtedy fajne pasy wypycha po przedniej ścianie przyczepy i można naprawdę ciasno napchać ale tak się bawić najlepiej z bardzo suchym sianem i słoma, puszczenie taśmy na moment zatrzymanie i pchanie, ale jeśli chce luźno to na 2 razy włączam taśmę lub zostawiam na jeden ząbek żeby bardzo powoli popychał, tak więc nie ważne czy posuwem taśmy czy grzebieniem podobnie można upchać ciasno przyczepę, ja jednak nie radzę dobijać przyczepy taśmą, bo taśma może zeskoczyć z zębatek, może się urwać i może wypchnąć tak że otworzy się sama tylna klapa, lub napcha na ramę od tylnej klapy że potem podnieść się nie da zapcha za tylną klapę i będzie wszystko stało przy wypychaniu a taśma się ślizgała pod spodem i będzie duży problem trzeb askakać po materiale z góry itd, dlatego również nie polecam za bardzo pchać w górę żeby o pałąki nie zaparłobo będzie też problem z wypchaniem, uważaj również podczas dopychania przyczepy zdarza się że linka od posuwania potrafi spaść bo gdzieś nawinie się siana lub wisi trochę siana dotyka o linkę i potrafi się wypiąć i wtedy na maxa idzie posuwanie a Ty zbierasz i wydaje ci się że jest miejsca a cały czas pcha do tyłu, może też urwać się łańcuszek od posuwania i wtedy puszczasz posuwanie a taśma nie idzie, uwazaj też żeby nie spadł łańcuch od napędu podbieraków, bo może być bardzo nieprzyjemnie jeśli łańcuch zaplącze się w palec od sprzęgła kierunkowego na podbierakach wtedy za ten palec łańcuch pociągnie tak mocno że skrzywi całą ośkę na której chodzą palce podbiraków, ja to unowocześniłem przyspawując stary garnek i teraz jak łańcuch spadnie ślizga się po okrągłym płaskim walcu a nie łapie za palec, do mf 255 jeśli to przyczepa na dolny zaczep czepiana proponuje również zakupić jakiś stary dolny zaczep od zetora czy mf czy coś podobnego i naspawać na fabrycznym zaczepie 2gi zaczep tak zęby przyczepa była trochę wyżej czepiana, bardzo przydatna sprawa na miękkie łąki ;)

#36 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 20 maj 2009 - 07:48

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Z tym drugim zaczepem wyżej położonym to dobra sprawa bo można sobie nieźle podbieracz pocharatać w czasie transportu na nierównych polnych drogach!! Ja właśnie przesuwałem siano jak ciągnik mi podskakiwał i lekko rama u góry sie wygięła no ale inaczej dobrze nie dobijesz masy ;)
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#37 Share Type255

Type255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 maj 2009 - 10:23

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM U mnie jest górny zaczep. Tak jak mówicie czasem zdarzy się sytuacja wyjątkowa i się dobije trochę więcej aby nie wracać. Siano w dmuchawę poleci.
Myślę że z tym dobijaniem na początku bez posuwu to dobry pomysł tylko oczywiście z wyczuciem bo jak się kiepsko zacznie a potem zostanie jeszcze jeden pasek a tu koniec przyczepy to znacznie gorzej niż jak się dobrze zacznie i wyżej naskłada a nie dojedzie do końca przyczepy. Jak widać że i tak wszystko nie wejdzie to się robi kolejny kurs i tyle.

#38 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 maj 2009 - 10:30

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM E tam jak tak wyjdzie to się włącza posuwanie i dobija, przy odważnym dopychaniu można wcisnąć 2gie tyle co normalnie, ale grzebień tak rzuca przyczepą że aż na zaczepie podskakuje dyszel przyczepy, a żeby posunąć dobrze i bez strachu o otwarcie klapy podwiązuje łapę drutem, a kiedyś ojciec miał przypadek jak jechał przez sąsiednią wieś i gówniarzerka czepiała się za przyczepą na deskorolkach i rowerach i jakiś pętak otworzył klapę to podobno aż ruch zablokowało i ktoś tam z widłami przerzucił z szosy słomę i od tamtej pry właśnie podwiązujemy zawsze drutem tą łapkę co odpina klapę
ps. jakie masz łąki? Masz torfowe miękkie łąki? Jakie masz opony na tej przyczepie? Jeśli grząsko to warto dokupić 400/60/15,5 wiem że drogie ale zrobisz to po kilku pierwszych wpadkach, zwłaszcza dlatego że masz górny zaczep;)

#39 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 20 maj 2009 - 18:26

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM @Ferdek07 ile masz ha łąk?? Twoja przyczepa to chyba dość często remonty przechodzi ;) kilka razy tak dobiłem i przednia ramę nad grzebieniem musiałem obejmą skręcić bo odeszła jedna od drugiej wiadomo trzeba dobić ale bez przesady...
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 maj 2009 - 18:38

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Teraz przyczepy używam tylko okazjonalnie, ale wcześniej tzn od 90r do 2000-2001r zbierała siano dla około 20 sztuk bydła w tym 8-10 krów oraz słomę z 15 ha oraz usługi, oczywiście nie zawsze przeładowywałem przyczepę, a z awarii miałem głównie popękane opaski, które po pewnym czasie chyba ulegały wypracowaniu i pękały, wytarte palce podbieraków już 80% wymienionych, a z pierwszej awarii to rozerwane sprzęgło, a dokładniej kołnierz z uszami do którego przykręcone jest sprzęgło więc wzięliśmy się na sposób i dużą zębatkę od rozrzutnika powierciliśmy dziury i tak chodzi aż do dziś ( w międzyczasie zastąpiona przez zużytą zębatkę a nowa poszła na rozrzutnik he he ) u mnie rama i przód uległ wygrabieniu ale nigdy nic nie pękło, klapa popękała wielokrotnie, oraz górne pałąki i listwy, no i czasami problemy z listwami które są już lekko zdeformowane i czasami wilgotne siano nawijało na zębatki od taśmy ( mam łańcuchy jak w rowerze) i spadał łańcuch i kosiło listwy, urwane łańcuszki od posuwania czy linki nie muszę wspominać, poza luzami na grzebieniu oraz korozji przyczepa jest w stanie nadającym się do użytku he he