Skocz do zawartości

Zdjęcie

silnik w ładowaczu obornika

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szymon15

szymon15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja:)

Napisany 04 kwiecień 2009 - 01:22

silnik w ładowaczu obornika Witam, mam pewien ładowacz obornika chyba "made in stodoła" http://www.agrofoto...._223_140137.jpg -- mniej więcej coś takiego mam przy tym silnik siłowy chyba 2kw niedawno to przytwierdziłem do podłoża i wszystko działa tnz. silnik sie obraca wyciąga całe widelce "gnoju" ale nie spuszcza na duł i pojawie się problem, chciałbym zrobić jakiś zmieniacz obrotów silnika(tak jak jest w wiertarce)ale ni mam pojecia jak to zrobić;)

Pomóżcie!! pozdrawiam:)
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
silnik w ładowaczu obornika Dzisiaj, 12:12
  •  

#2 Share pawcio88

pawcio88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 04 kwiecień 2009 - 21:07

silnik w ładowaczu obornika wystarczy że będziesz zmieniał kolejność faz doprowadzonych do silnika, wówczas raz silnik będzie kręcił się w lewo raz w prawo, nie orientuje się za bardzo ale może są nawet dostępne gotowe takie włączniki trójfazowe, które pozwalają raz silnik włączyć w jedną stronę a raz w drugą, musiałbyś się popytać w hurtowniach elektrycznych

#3 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 04 kwiecień 2009 - 21:21

silnik w ładowaczu obornika Oczywiście że są włączniki trójfazowe do silników z przełączeniem na lewe/prawe obroty. A najprostrza zasada jak zmienic obroty w silniku wystarczy zamienić kolejność dwóch przewodów z fazą (jeden zostaje na miejscu) i mamy obroty przeciwne do tych co były ;)

#4 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 08:25

silnik w ładowaczu obornika Wystarczy zmienić kabel ale przecierz nie będzie za każdym podniesieniem ich przekladać. Tylko musi poszukać w sklepie takiego przełącznika

#5 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 09:42

silnik w ładowaczu obornika [chłopie kup w pierwszym lepszym elektrycznym taki przełoncznik znajdziesz i nawet bylejaki psełdo elektryk ci to podłonczy

#6 Share szymon15

szymon15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja:)

Napisany 05 kwiecień 2009 - 20:59

silnik w ładowaczu obornika Dzięki, jutro popołudniu jadę do sklepu elektrycznego to poszukam bo od środy zaczynamy opróżniać obornik i by się przydało to zrobić:P
Pozdrawiam:)
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

#7 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 21:06

silnik w ładowaczu obornika Jako że jestem właścicielem i operatorem tegoż sprzętu to zrób tak jak kolega wyżej pisał kup taki przełącznik (najlepiej taki że trzymasz to idzie prąd puszczasz nie idzie, jest bezpieczny) a co do podłączenia podepnie to każdy kto ma chociaż jakieś podstawowe pojecie o tym a może będzie jakiś schemat.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#8 Share klo444

klo444

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 21:25

silnik w ładowaczu obornika Pytanie z innej paki jak poruszasz się tym ładowaczem na boki (jaki silnik czy ręcznie ), na jakiej zasadzie działają widły i ogólnie jak się sprawauje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 11:24

silnik w ładowaczu obornika Czesc.
Mysle ze mas 3 wyjscia:
1. Najprostrze. Kupujesz wlacznik L-0-P 16A. Zapinacz na przewodzie i juz dziala. Zamienia 2 fazy ze soba.
2. Z uzyciem przelacznika L-0-P i stycznika . Kierunek obrotow istalacz naprzelaczniku, a dodatkowym przyciskiem zalaczasz stycznik. Dobre o tyle, ze w rece masz tylko 1 wlacznik na cinkiem dlugim przewodzie.
3. Robisz sterowanie tylko za pomoca 2 przyciskow i 2 stycznikow. Dla bezpieczenstwa masz w rece jedynie skrzyneczke z dwoma przyciskami najlepiej wtedy sterowani estycznikow zromin na 24V , lub 12V. Najmniejsze prawdopodobienstwo porazenia.

#10 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 11:47

silnik w ładowaczu obornika ja takie zastosowanie miałem w wyciagarce na budowie made in stodoła wyciagarka przytwierdzona do ściany na ceowniku a na nim winda na rolkach i silnik na głównym wale napedowym nasadzony bęben hamulcowy od 360 z taśmą i taśma do dźwigni własnie taki przełącznik przy silniku i jazda. Hamulec potrzebny był aby przytrzymać kiedy dwie taczki z masą były w górze bo po wyłaczeniu silnika ciężar windy powodował że silnik samoczynnie kręcił się w drugą str i winda opadała. Fajna sprawa podczas zalewania stropów na kilku kondygnacjach

#11 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 18:27

Pytanie z innej paki jak poruszasz się tym ładowaczem na boki (jaki silnik czy ręcznie ), na jakiej zasadzie działają widły i ogólnie jak się sprawauje.

Ogólnie na moje potrzeby jest dobry, wiadomo cyklop lepszy ale cyklop to wydatek ok 8tys a nie trzech stów. U mnie całe urządzenie jest zamontowane na piaście od jakiegoś stara i obraca się ręcznie (bardzo lekko). Widły działają dokładnie jak na tym zdjęciu jak chcesz to mogę zrobić fote bo za parę dni wożę makaron.
Zetor is power
power is Zetor

#12 Share klo444

klo444

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 20:00

silnik w ładowaczu obornika Jak byś mógł pstryknij parę fotek tego ładowacza.

PS: jak masz zrobioną wciągarkę silnik z hamulcem czy silnik z jakąś przekładnia

#13 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 14:40

silnik w ładowaczu obornika Zrobię kilka zdjęć to zobaczysz, a silnik ma przekładnie i niema żadnego hamulca.
Zetor is power
power is Zetor

#14 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 19:58

silnik w ładowaczu obornika Ładowacz o podobnej zasadzie działania działa u mnie, produkt fabryczny, był zamontowany w 1975r. Do przełączania obrotów wykorzystano układ dwuch styczników(taka mała szafka sterująca z dwoma przyciskami dół -góra. Jedyny minus to dwie osoby do obsługi, bo jedna musi sporo się nabiegać.

#15 Share rafcio

rafcio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 21:18

silnik w ładowaczu obornika tesz mam taki tylko mnialem dośc szarpania sie stymi widlami i worzenia czały tydzień obornika i kupiłem unhz 750 :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 12:46

Jak byś mógł pstryknij parę fotek tego ładowacza.

Podaj maila to wyśle kilka fot. Tutaj jest nawet taki fabryczny.
Zetor is power
power is Zetor