Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sądzicie o formowaniu redlin w ziemniakach

120 odpowiedzi na ten temat

#41 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 22:47

co sądzicie o formowaniu redlin w ziemniakach Takie formownice jak te na filmiku to spełniaj role w zupełności a te bomety i krukowiaki to siadają wiem ze te pokazane sadzarki to nie dla większości polskich rolników ale formownice super

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sądzicie o formowaniu redlin w ziemniakach Dzisiaj, 09:34
  •  

#42 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 19:22

co sądzicie o formowaniu redlin w ziemniakach yarecki12 a co z kamieniami, pękają ci noże??? Czy zbierasz je separatorem przez sadzeniem??

Edytowany przez przemol87, 21 styczeń 2011 - 11:03.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#43 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 kwiecień 2011 - 06:24

co sądzicie o formowaniu redlin w ziemniakach Grimme oferuje do swojej formownicy takie żebrowane walce, jaka jest ich rola? Ile razy i do jakiej wielkości roślin stosuje się formownie? Co zmienia się w formownicy przy zabiegu w ziemniakach z wykształcaną częścią nadziemną?

#44 Share LeXXus44

LeXXus44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Motocykle (Aprilia Shiver 750), Samochody, Elektronika, Komputery, Rolnictwo.

Napisany 19 czerwiec 2011 - 22:59

co sądzicie o formowaniu redlin w ziemniakach Formować należy tyle razy, aby rzędy się nie osypywały. U mnie najczęściej dwa razy wystarczy (biernym), a zaraz za sadzarką to nawet raz. Co do wielkości to najlepiej skończyć formować przed pojawieniem się roślin na wierzchu. Pozwoli to na wykonanie zabiegów przed wschodowych (oprysk). Jeśli jednak nie zdążyło się z formowaniem na czas, to jeszcze można (o ile się ma taką możliwość) podnieść klapy górne w formownicy (holendrzy mówią na to "kapa" czy jakoś tak) i ściągnąć talerze przy wysokiej roślinie. Zamiast talerzy założyć płużki.

U nasz w kraju raczej się tego nie stosuje, ale na zachodzi jeśli zachodzi potrzeba rzędy są formowane kolejny raz, nawet w czasie kwitnienia ziemniaka (np. po silnych opadach deszczu lub po nawadnianiu deszczownią). Pozwala to zmniejszyć ilość zielonych bulw nawet do 0% i przy okazji zniszczyć chwasty.

A na koniec Grimme i ich genialne pomysły (kto ma nowe maszyny ich produkcji ten wie o co chodzi)

Walce za formownicą powodują, że rząd po formowaniu nie jest "przyklepany". Dzięki temu rząd lepiej wchłania wode i wolniej ją oddaje. Nie tworzą się duże grudy na wierzchu i nie osypuje się ziemia. W praktyce jak to w życiu różnie to bywa, zależy jaką masz ziemie i na jaką pogodę trafisz, raz się uda a raz nie.

#45 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 08 październik 2011 - 14:14

co sądzicie o formowaniu redlin w ziemniakach mam do Was kilka pytań - jaką szerokość ma redlina w rozstawie 90cm? rozważam przejście z rozstawu 75 cm na 90cm ze względu na zmianę opryskiwacza, przy 150 cm rozstawie kół będzie on bardzo niestabilny, czy redliny 90 opanuje kombajnem grimme se 70-20? oraz na jakim ogumieniu mogę pracować w takich redlinach bez jej uszkadzania, czy konieczne są wąskie koła?

#46 Share kubulek240

kubulek240

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 luty 2012 - 08:50

co sądzicie o formowaniu redlin w ziemniakach koledzy a ja mam takie pytanie po jakim czasie od posadzenia ziemniaków najlepiej stosowac formownice?

#47 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 01 luty 2012 - 10:24

co sądzicie o formowaniu redlin w ziemniakach zabieg formownicą robisz tuż przed wschodami. Więc nie ma generalnej zasady, poniewaz są rozne odmiany wczesne, pozne, itd, jak rowniez mozna sadzic podkielkowane i niepobudzane, ktore wychodzą wczesniej lub pozniej. Najwazniejsze to monitorowac na bieżąco to co sie dzieje na polu ;)
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#48 Share Rallyfan

Rallyfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 20 luty 2012 - 11:50

co sądzicie o formowaniu redlin w ziemniakach Czy taką maszynką da się uformowac redliny w ziemniakach? Czy wysokosc talerzy jaka pozwala na stworzenie grzbietu redliny o wysokosci 15cm jest wystarczajaca?

Załączone miniaturki

• formownica.jpg

#49 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 26 marzec 2012 - 21:32

co sądzicie o formowaniu redlin w ziemniakach Raczej sie nie sprawdzi, tego typu formownice przeznaczone sa do marchwi itp.

Tez rozglądam się za jakimś obsypnikiem, jeszcze w zeszłym roku bomet 2-rzędowy kosztował ~3,5tys teraz 4,5! :blink:
Czytałem o jego słabej konstrukcji ale na 2ha ziemniaków nie mam sie co pakowac w remprodexy za dwa razy tyle.
Ceny maszyn podobnie jak ceny nawozów i śor z roku na rok powalają.

Edytowany przez tobago, 26 marzec 2012 - 21:36.

#50 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 09:03

co sądzicie o formowaniu redlin w ziemniakach tobago, szukaj uzywki.
ja dopiero od tamtego roku mam formownice, ale gdybym wiedzial wczesniej ile jej zawdzieczam, to kupilbym wczesniej! omijaj bometa, kup cos uzywanego ale dobrej marki. W tamtym roku za uzywke remprodexa z 2009 w idealnym stanie dalem 6000zl. Jestem bardzo zadowolony! mniej brył podczas kopania, zero zielonych, wiecej wilgoci dla bulw, pulchna ziemia w redlinie = dobre warunki dla bulw

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 27 marzec 2012 - 20:17

co sądzicie o formowaniu redlin w ziemniakach Tez bym wolał kupić maszynę uzywaną. Podobnie jak z samochodem. 2-letni, stan wiadomo jaki ma dwulatek-prawie jak z salonu a cena 30% niższa ale niestety maszyna ta ma byc jednym z elementów w biznesplanie prow. W sumie gdybym miał fakturę na jakąą używkę do 5lat przyjmuje z miejsca :) Druga sprawa że chce ją ciągać c360 3p. Myślisz że by szarpnął tego remprodexa 2 rzędowego?

#52 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 20:41

co sądzicie o formowaniu redlin w ziemniakach kolega ciąga remprodexa ursusem 3512, daje rade ale ma ciezko
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#53 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 22:51

co sądzicie o formowaniu redlin w ziemniakach 3p czy 255 da rade ale to jest takie naciągane minimum
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

#54 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 09:29

co sądzicie o formowaniu redlin w ziemniakach ja ciągam 7211 i wcale nie jest tak ze nie czuje ;)

#55 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 18:36

co sądzicie o formowaniu redlin w ziemniakach filmik a propos tematu.

na takiej ziemi bomet daje rade.

#56 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 13:03

co sądzicie o formowaniu redlin w ziemniakach A jak sądzisz, na cięższej ziemi bomet nie zda egzaminu? Drogie te maszyny, myślę czy by nie uspawać takiej jak ma saszeta.

#57 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 14:32

co sądzicie o formowaniu redlin w ziemniakach nie wiem czy na ciezszej da rade. Pare osob tutaj ma, i pytajac sie ich o zdanie - odradzali i mowili ze jesli cos krajowego to tylko remprodex. Na moich ziemiach moj remprodex robi efekt jak bomet wyzej.
Cena jest akurat moim zdaniem bardzo przystepna. I to podobno jedyna zaleta. Ogolnie bomet nie ma super opinii jako producent maszyn.
Tutaj masz remprodexa @limusine, tez na lżejszych ziemiach:

#58 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 05 kwiecień 2012 - 16:20

co sądzicie o formowaniu redlin w ziemniakach kolega w ubiegłym roku kupił tego 2 rzędowego bometa, i z tego co z nim rozmawiałem to jest zadowolony z efektu, ziemie ma ciężkawe a targa go c360, ale mówi że ciężkawo ma

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#59 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 22 wrzesień 2012 - 20:23

co sądzicie o formowaniu redlin w ziemniakach Panowie widziałem ostatnio na allegro formownice agromet-pionier co o tym sadzicie??
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share dolok

dolok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 21:32

co sądzicie o formowaniu redlin w ziemniakach Witam
Chciałbym sobie zrobić sam formownicę bierną. W firmie remprodeks większosć elementów roboczych można kupić, spawarkę mam, dostęp do materiałów na ramę nośną też.
Ale jedyny problem widzę z kątami i roztawę klap formujących redlinę.
Więc moja prośba jakby ktoś mógł podać mi wymiary tych klap wraz z zdjęciami byłbym bardzo wdzięczny.
A jeśli jest ktoś z kuj-pom to moge podjechać i samo pomierzyć.
Pozdro