pmichal56

co sądzicie o formowaniu redlin w ziemniakach

Polecane posty

tobago    348

Tez bym wolał kupić maszynę uzywaną. Podobnie jak z samochodem. 2-letni, stan wiadomo jaki ma dwulatek-prawie jak z salonu a cena 30% niższa ale niestety maszyna ta ma byc jednym z elementów w biznesplanie prow. W sumie gdybym miał fakturę na jakąą używkę do 5lat przyjmuje z miejsca :) Druga sprawa że chce ją ciągać c360 3p. Myślisz że by szarpnął tego remprodexa 2 rzędowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

kolega ciąga remprodexa ursusem 3512, daje rade ale ma ciezko


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

3p czy 255 da rade ale to jest takie naciągane minimum


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ja ciągam 7211 i wcale nie jest tak ze nie czuje ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

filmik a propos tematu.

na takiej ziemi bomet daje rade.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

A jak sądzisz, na cięższej ziemi bomet nie zda egzaminu? Drogie te maszyny, myślę czy by nie uspawać takiej jak ma saszeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

nie wiem czy na ciezszej da rade. Pare osob tutaj ma, i pytajac sie ich o zdanie - odradzali i mowili ze jesli cos krajowego to tylko remprodex. Na moich ziemiach moj remprodex robi efekt jak bomet wyzej.

Cena jest akurat moim zdaniem bardzo przystepna. I to podobno jedyna zaleta. Ogolnie bomet nie ma super opinii jako producent maszyn.

Tutaj masz remprodexa @limusine, tez na lżejszych ziemiach:

 


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

kolega w ubiegłym roku kupił tego 2 rzędowego bometa, i z tego co z nim rozmawiałem to jest zadowolony z efektu, ziemie ma ciężkawe a targa go c360, ale mówi że ciężkawo ma


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dolok    0

Witam

Chciałbym sobie zrobić sam formownicę bierną. W firmie remprodeks większosć elementów roboczych można kupić, spawarkę mam, dostęp do materiałów na ramę nośną też.

Ale jedyny problem widzę z kątami i roztawę klap formujących redlinę.

Więc moja prośba jakby ktoś mógł podać mi wymiary tych klap wraz z zdjęciami byłbym bardzo wdzięczny.

A jeśli jest ktoś z kuj-pom to moge podjechać i samo pomierzyć.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

zrobie na dniach pomiary i napisze.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Generalnie w formowaniu redlin chodzi o to, że zmniejsza się ilość zielonych ziemniaków więc już tutaj o kilka % wzrasta Ci plon handlowy. Druga sprawa to w prawidłowo uformmowanej redlinie lepiej zatrzymuje się woda, która jest bardzo istotna w uprawie ziemniaka więc tu pewnie można by dodać następne kilka %. Także dostęp do składników pokarmowych będzie lepszy bo będzie więcej ziemi wokół bulw i lepiej się kopie formowane redliny. W tym roku zrobiłem sobie formownicę i miałem ją za obsypnikiem zaczepioną a teraz przez zimę będzie modyfikowana na wzór bometa.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

widziałem ostatnio w formiarce, usypywaczu radlin baselier drugie wyjście na wom... co się dołącza do niego? jakiś siewnik czy może to wyjście jest aby założyc na przód ciągnika maszyne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was prośbę ,moglibyście mi doradzić jaką formownicę do ziemniaków kupić? Myślałem nad formownicą "Bomet" ale nie wiem czy to dobry wybór .Formownica ma być 2 rzędowa cena tak do 5 tyś ,może być nowa ale nie musi. Proszę o wasze rady. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Z nowych to chyba nic innego poza bometem nie kupisz. Używke remprodexa może byś wyrwał ale 2 rzędową chyba ciężko znależć, chociaż się zdarza czasami


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No ale kolega ma do wydania 5 tysiaków a nowy remprodex kosztuje chyba prawie 8. Chyba że kupi używkę ale to raczej nie jest takie hop-siup bo za często z tego co widzę do sprzedaży nie trafiają,


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Koledzy jakbyście chcieli sprzedać albo wiecie kto może mieć redliniarkę Remprodexu 2-rz. To jestem zainteresowany. Nie zależy mi na wersji nowej (fioletowej) ale żeby nie miała więcej jak 5lat (prow).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102030    0

Poszukuje 4 rzędowej formownicy 75 cm. Najlepiej dobra i tania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być tanio to kup 4 rzędową firmy Bomet, ja taką nie dawno kupiłem lecz 2 rzędową .A jak ma być solidnie wykonana to Remprodex z tym że jest ona 2x droższa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113
Napisano (edytowany)

Zamiast Remprodexu wolałbym używany obsypnik formujący Gruse lub Grimme. Nawet stare miały już taki kształt blachy który zapewniał pękatą redlinę, nie mówiąc już o tym że lżej idzie w polu. Bometa nie widziałem w realu ale nie sądzę aby firma krzak miała jakiekolwiek doświadczenie w konstruowaniu tak z pozoru prostej maszyny a zarazem tak skomplikowanej.

Edytowano przez mikad

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez MlodyRolnikWLKP
      Witam!!!
      Interesuje mnie czy są jeszcze produkowane gdzieś nowe Kombajny buraczane (tak jak kiedyś NEPTUN czy POSEJDON)
      Może wiecie coś na ten temat bo ja nic nie mogę znaleść. Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj