Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika

191 odpowiedzi na ten temat

#141 Share sawo10

sawo10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 11:27

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika A po podniesieniu trzyma maszyny w górze zwłaszcza po zgaszeniu silnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika Dzisiaj, 17:49
  •  

#142 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 listopad 2012 - 12:28

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika kolego masz pękniętą pokrywę podnośnika,zakładam że pękł wał podnośnika od dociążania i wymieniąłeś go i dlatego pokrywka pękła czyż nie ? <_<
po takiej usterce jak solidnie ją rozłamało to mogło się pochrzanić.pompa może nie dżwigać nie koniecznie z powodu rozdzielacza, np. od pompy jest łączenie na pokrywie i jeśli ściągałeś pokrywę to może tam być nieszczelność i ciśnienie spływa z powrotem na dół.
w którym miejscujest pęknięcie?

Edytowany przez esgreg, 04 listopad 2012 - 12:33.

#143 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 05 listopad 2012 - 09:43

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika Pokrywa pękła mi z przodu tzn wina moja bo śruby się poluzowały i dlatego korpus trzeba by wymienić.kilka lat już tak jest ale podnosił dobrze.tłok trzyma jak się podniesie to nie opuszcza.możliwe tak jak piszesz ze olej wraca spowrotem na dół.podnosi bardzo wolno nawet jak nie ma zadnej maszyny.tak się nie dbało od razun a coraz mniej się nią robi ale jest potrzebna do kosiarki czy sadzarki.

#144 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 10:45

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika To by się zgadzało jest nieszczelność miedzy pompą a rozdzielaczem, ale ja bym jeszcze sprawdził zawór przy pompie może on tez jest lekko otwarty i część oleju od razu ucieka.
Nie wiem czy w twoim przypadku jest sens oddawania go do regeneracji bo najważniejsze elementy plecaka masz sprawne. A gdy oddaje się pęknięty plecak to i dostaje się pęknięty po spawaniu.
Więc lepiej na własną rękę poszukaj dobrego korpusu i przełóż wszystko.
A tak w ogóle to skoro już kilka lat jeździsz z pękniętym i się trzyma to bym tylko znalazł te nieszczelność i jeździł dalej, skoro podnośnik trzyma dobrze to szkoda przy nim dłubać.A jak pęknie dalej, że nie będzie się dało pracować to w tedy dopiero bym robił, a tak szkoda kasy.

#145 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 listopad 2012 - 19:20

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika

Pokrywa pękła mi z przodu tzn wina moja bo śruby się poluzowały i dlatego korpus trzeba by wymienić.kilka lat już tak jest ale podnosił dobrze.tłok trzyma jak się podniesie to nie opuszcza.możliwe tak jak piszesz ze olej wraca spowrotem na dół.podnosi bardzo wolno nawet jak nie ma zadnej maszyny.tak się nie dbało od razun a coraz mniej się nią robi ale jest potrzebna do kosiarki czy sadzarki.

skoro poluzowane było to ruszyło się jak pękło,na łączeniu pompy z plecakiem jest uszczelka i dodatkowo oring po prawej stronie pompa podaje wolno bo część oleju poprostu ucieka przez to połączenie,koszt nowej pokrywy około 400-500 złociszy,zdejmij to i przekładajz jednego do drugiego spokojnie dasz radę,nie spawaj tego bo nie warto zaraz pier....nie i będzie gorzej.

#146 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 19:34

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika Najlepiej sprawdź czy dobrze podnosi przyczepę,będziesz wiedzieć czy pompa jest dobra i czy połączenie między pompą w rozdzielaczem jest szczelne.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#147 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 08:12

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika Korpus kosztuje ok 600-700zł na alegro.zobacze ile u nas w agromie.przyczepe kipuje dobrze.zawór i pompa była zmieniana na wiosne tylko możliwe ze przy wkładaniu pompy mógł uszkodzić sie ten oring i powstała nieszczelność.no zobacze może zabiore się za to samemu ale to jak się zakonczy prace w polu.można by nie zmienić korpusa ale denerwuje mnie już to "smarczenie " oleju po skrzyni biegów.trzeba bedzie to wreszcie zrobić.dzieki za podpowiedzi

#148 Share Piotr3640

Piotr3640

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 22:29

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika Witam

Podłaczę się pod temat, interesuje mnie sprawa samego rozdzielacza, w moim przypadku w ogóle nie podnosi, zdjąłem podnośnik zawór od podnoszenia w rozdzielaczu był zacięty i nie reagował (nadmienię że poprzedni właściciel używał ciągnika tylko do transportu i podnośnik nie był mu potrzebny), z tym się uporałem ale żeby na próżno nie rozkręcać dwa razy chciałem przetestować na "sucho" podłączyłem kompresor pod zasilanie i próbuje regulować no i kicha cały czas daje na przelew - filtr siatkowy, czy rozdzielacz mógł tak się zużyć że w ogóle nie ma reakcji ? Na zaworze od wywrotu wszystko jest ok. Pytanie 1. Czy są jakieś zestawy regeneracyjne do rozdzielaczy i ewentualnie gdzie je można zdobyć ?
Pytanie 2 czy mój sposób testowania jest właściwy i czy przy przestawianiu zaworu powietrze powinno wypchnąć tłok a nie cały czas być kierowane na filtr ? Nadmienie że mój rozdzielacz ma wszystkie otwory pozaślepiane blaszkami nie jak te nowe na allegro śrubkami. Wszelkie sugestie mile widziane.

#149 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 22:52

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika Przy sprawdzaniu powietrzem powinien reagować.
A zatkaj powrót i sprawdzaj. Może zaworek nadal źle pracuje i kompresor daje za małe ciśnienie.

#150 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 07:48

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika Rozkop go jeszcze raz, dokładnie przedmuchaj, załóż nowe oringi numery znajdziesz w katalogu.
Załóż i mimo wszystko sprawdź na ciągniku.
Zobacz czy działa hydraulika zewnętrzna żeby wykluczyć pompę.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 09:36

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika Kupiłem jednak po regenarcji z nowym korpus.dałem 1350zł.wczoraj zalożony działa fajnie az miło.powinien być spokój na pewien czas

#152 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 13 luty 2013 - 08:23

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika Panowie mam takie pytanie odnośnie pompy hydraulicznej. Czy to prawda , że zaślepienie tych dwóch otworów w pokrywie pompy wydłuża jej życie? Czy ktoś z was próbował? Jak to z tym patentem jest?

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

#153 Share ZIOBER

ZIOBER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 21:45

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika witam mam podobny problem z podnośnikiem w c-360 padło wszystko wymieniłem pompę uszelniacze na tłoku i nic jutro się biorę za rozdzielacz

#154 Share ZIOBER

ZIOBER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 09:50

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika no iwymieniłem rozdzielacz na nowy i wszystko działa elegancko

#155 Share davidsonn

davidsonn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 20:31

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika Witam dwa bądź trzy lata temu wymieniłem pompę hydrauliczną na wzmocniona niby zetorowską no ostatnio zauważyłem że słabiej dźwiga tzn. Mam zawieszany na tył ładowacz, i ładuję nim obornik oraz bele sianokiszonki, no i muszę mu dać tak dobrze w gaz żeby podnieść tą sianokiszonkę bądź siano a kiedyś to na małych obrotach dawał radę, ale też zauważyłem że pompa jest nie słyszalna, dziś rano jak ruszałem w pole wziąłem za wajchę od wywrotu na małych obrotach to nawet nic nie zabuczało ni prawie żadnej reakcji. Zastanawiam się nad kilkoma rzeczami jak mi przyjdzie wymienić na nową to jakiej firmy wybrać Hydrotor Tuchola czy Hylmet mają w ofercie dość mocną pompę o ciśnieniu nominalnym 16 MPa a z Hydrotor ma 12MPa, tylko że Hylmet daje jeszcze zawór przeciążeniowy, może on jest ustawiony na wyższe ciśnienie, Sam już nie wiem, jak będę miał chwile czasu to muszę wyciągnąć prasę rolującą podpiąć ciągnik i zobaczyć jakie ma ciśnienie. Teraz tak sobie pomyślałem że nigdy u nas nie był wymieniany ten zawór przeciążeniowy przy pompie, może się przyciął. Jaką pompę byście polecili?

#156 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 24 luty 2014 - 19:24

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika panowie pompa wymieniona na nową zawór przy niej też a jak słabo podnosił cieżkie rzeczy tak i podnosi co jest tego winą rozdzielacz i tłok do uszczelnienia ?

#157 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 24 luty 2014 - 20:11

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika Weź chłopie napisz sensowną wypowiedź a nie tak niechlujnie napisałeś i się każdy musi domyślać o co ci chodzi...Najprawdopodobniej będą to uszczelnienia na tłoku.

A mi dzisiaj podniósł na pusto i już nie chciał opuścić...Jak podczepiłem wał (ok 2 ton) to opadły.Miał ktoś podobny przypadek?
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#158 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 25 luty 2014 - 08:13

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika NO to po kolei pompa nowa zawor bezpieczenstwa przy niej też filtr też i ten pod siedzeniem również zalany świeży olej i próba: lekkie bele słomy podnosi lecz kiszonki nie daje rady troche oderwie od ziemi i koniec jednym słowem bez zmian jakie propozycje brać sie za rozdzieczacz czy wystarczy zmiana gumek na tłoku?

#159 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 25 luty 2014 - 09:44

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika Zdejmiesz górę będziesz wszystko wiedział.Jak porysowana tuleja to nowy komplet zakładasz.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 25 luty 2014 - 11:03

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika jak ją zdjać odkreciłem wszystkie śruby a ona nic mimo ze troche z nią walczyłem
nie ruszana od nowości to pewnie nie bedzieto takie proste ...