matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

robi57362    2360
znajomy sprzedawal kilka bykow od 700 do 960 kg MM po 8.3 brutto odbiorca agrostar

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Wczoraj sprzedane  2 MM 8.40 brutto cena 3tyg wcześniej była 30 gr wyższa , 814kg ,915 kg brutto (zdjęcia w galerii ) odbiorca Brzegowy (Małopolska ). Wczoraj była weterynaria szukają rumuńskich cieląt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

coś sie przypałetało pewnie z tymi cielaczkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11
3 godziny temu, Azor07 napisał:

Wczoraj sprzedane  2 MM 8.40 brutto cena 3tyg wcześniej była 30 gr wyższa , 814kg ,915 kg brutto (zdjęcia w galerii ) odbiorca Brzegowy (Małopolska ). Wczoraj była weterynaria szukają rumuńskich cieląt .

Mi dziś chłop na targu w proszowicach mówił właśnie że sąsiad miał kupione rumuny bez papierów to wszystkie mu wzieli na utylizację . Nie bardzo chciałem mu wierzyć , ale widać coś jest na rzeczy, On był gdzieś z okolic buska zdroju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

i co w takim przypadku z pieniedzmi które rolnik wydał na te cielaki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
2 godziny temu, fartom napisał:

Mi dziś chłop na targu w proszowicach mówił właśnie że sąsiad miał kupione rumuny bez papierów to wszystkie mu wzieli na utylizację . Nie bardzo chciałem mu wierzyć , ale widać coś jest na rzeczy, On był gdzieś z okolic buska zdroju

Ja właśnie też jestem z okolic Buska Zdroju . U mnie był dlatego że miałem zarejestrowane bliźniaki w zeszłym roku, zobaczył i tyle ,a jak zapytałem czym się różnią to powiedział że niczym tylko mogą być chore . W okolicach Pacanowa handlowali tymi rumunami były przywożone w nocy bez papierów strasznie ludziom zdychały i myślę że pewnie dlatego weterynaria kontroluje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
1 godzinę temu, przemekhodowca napisał:

prawidło po co obce cielaki i prosiaki siągają polskie najlepsze

równie dobrze można zapytac po co nasze byki za granice jadą ? niech je polacy zjedzą ....

tylko wtedy cena za żywiec bedzie 4zł a nie 8-9zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
Dnia 12.12.2017 o 16:44, TelefonyRadom napisał:

biernacki z tego co wiem w pt 70 gr w dół poleciał także nie wiem jak inne ubojnie

 

jałowka na wbc r 13,6 na dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213
3 godziny temu, soltys48 napisał:

jałowka na wbc r 13,6 na dziś

To ktoś chciał w kulki za mną polecieć a bym nie wiesz ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9916
15 godzin temu, rolnikw napisał:

Jak nie mialy papierow to skad wiedzieli ze to rumuny?

Bez różnicy czy byl to rumun polak czy niemiec jak nie masz na to papierów to idzie na utylizacje

15 godzin temu, ozzborn napisał:

i co w takim przypadku z pieniedzmi które rolnik wydał na te cielaki ?

Skoro trzymal to bez papierów to musial brać pod uwagę takie ryzyko

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

to samo dzieje się z cielakami z Włoch i Litwy , straszny syf . na czterdzieści zakupionych zostało osiemnaście , było to ok miesiąca temu , ile jest dzisiaj trudno powiedzieć.Gospodarz chciał to co zostało sprzedać , zadzwoniłem do znajomego który chowa potężną ilość byka z zapytaniem czy by nie był zainteresowany , jak usłyszał słowo Litwa koniec rozmowy , nawet nie zdążyłem mu powiedzieć co się z nimi dzieje ,sam powiedział że cielaki muszą być chore . Dzisiaj byk i jałówka 20gr w dół 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miał czy nie,kupił po to żeby hodować, dbać i za jaki są czas pieniądz zarobić a tu d*pa,hf-Y z zagranicy proponuje zutylizowac xD

a ten syf to efekt inseminacji, poprawia wydajność,wygląd a zdrowotność ro***erdala

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2017 o 16:44, TelefonyRadom napisał:

biernacki z tego co wiem w pt 70 gr w dół poleciał także nie wiem jak inne ubojnie

 

to samo wszedzie u mnie też 70 gr ubojnia ale tylko na bykach. krowa jałówka bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

A po ile  krowy    jedynki  ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159
7 godzin temu, slawek2301 napisał:

to samo dzieje się z cielakami z Włoch i Litwy , straszny syf . na czterdzieści zakupionych zostało osiemnaście , było to ok miesiąca temu , ile jest dzisiaj trudno powiedzieć.Gospodarz chciał to co zostało sprzedać , zadzwoniłem do znajomego który chowa potężną ilość byka z zapytaniem czy by nie był zainteresowany , jak usłyszał słowo Litwa koniec rozmowy , nawet nie zdążyłem mu powiedzieć co się z nimi dzieje ,sam powiedział że cielaki muszą być chore . Dzisiaj byk i jałówka 20gr w dół 

 

Spotkałem na dniach znajomego , w tamtym czy może dwa lata w tył ( już nie pamiętam) zakupił 44 sztuki ,,słowaków,, . 25 zdechło , a reszta kosztowała go szczepienie 3 x 1800 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41
Dnia 12.12.2017 o 15:37, TelefonyRadom napisał:

Ktoś sprzedawał byki po ubojowo w tym tygodniu były jakieś obniżki ? 

 

dziś zadzwoniłem na Nowostawy, cena na wbc przez tydzień poleciała o złotówke, byków opór , na zapisy odbiór

zobaczymy co wymyślą p osły w sprawie rytualnego:S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Byk luz 2xncb taki hfowate i mieszaniec hfxlm po 8.1brutto. Tylko slaba waga mie mialy nawet po 700 kg na brudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9916

Kupilem w lipcu jakoś 30 sztuk mm/sm średnio 150kg/szt 22 polskie i 8 holendrów 2499 zl szt... 12 polskich odjechalo a 5 jest takich ze tylko tyle ze żyją a nie rosna. W tym samym kojcu holendry rosna w oczach, wiec nie zswsze polskie dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj