rafal3514

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo

Który najlepszy  

539 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oto kandydaci:

    • df agrofarm
      262
    • same eksploler3
      98
    • lamborghini r3evo
      94


Polecane posty

Wojtek026    76
12 godzin temu, 7530Filip napisał:

Tak 3 filtry są , ale na dole.. pod samymi gniazdami hydrauliki trochę głębiej jest taki mniejszy filtr

a to nie jest jakiś odpowietrznik skrzyni nikt tego nigdy nie wymienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3941

U mnie też. Na jakiej skrzyni masz deutza? Ostatnio zaczęła mi się palić kontrolka oleju filtra hydrauliki w duże mrozy gdy odpalę. Wyczytałem że może tak się zdarzać w duży mróz. Ma ktoś coś podobnego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

W moim też się paliła ta kontrolka od oleju, są różne filtry przy wymianie poszukaj takiego najdłuższego filtra na tym się nie świeci, w mróz mam inny problem filtry paliwa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3941

Wymieniał ktoś filtry hydrauliczne posiłkując się zamiennikami? Zastanawiam się czy jest sens płacić koło 700 zł za oryginały bo zamienniki są za około 300 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6763
Przed chwilą, krzychu121 napisał:

Wymieniał ktoś filtry hydrauliczne posiłkując się zamiennikami? Zastanawiam się czy jest sens płacić koło 700 zł za oryginały bo zamienniki są za około 300 zł 

Jaka taka różnica to bym się nie zastanawiał 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6763
3 minuty temu, Bercik92 napisał:

od hydrauliki może być zamiennik ale od silnika tylko orginał...

Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3941

Bercik czemu od silnika oryginał? Jadę już kilka lat na zamienniku i wszystko ok. 

10 minut temu, radekz200 napisał:

Jaka taka różnica to bym się nie zastanawiał 😛

Zastosowałeś zamienniki? :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2208
radekz200 napisał:

3 minuty temu, Bercik92 napisał:

od hydrauliki może być zamiennik ale od silnika tylko orginał...

Dlaczego?

Raz wzięłem zamienik filtra oleju silnikowego coś tam mi nie pasowało (już nie pamiętam co ale jakąś różnica była w wykonaniu ) i od tego czasu wolę trochę więcej dać i lecic na oryginałach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3941

No ja się właśnie zastanawiam czy przyoszczędzić ale sam już nie wiem. Zamienniki to firma hifi, jakby były donaldsona to może i bym się skusił a tak to się trochę obawiam żeby się nie rozleciały i bałaganu narobiły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    40

ja założyłem zamienniki to teraz przy mrozach problem bo hydraulika nie działa i trzeba czekać aż się rozgrzeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2208

U mnie w te mrozy niby wszystko jest ok ale słychać jak coś pod kabiną "wyje" 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3941
9 minut temu, zacx18 napisał:

ja założyłem zamienniki to teraz przy mrozach problem bo hydraulika nie działa i trzeba czekać aż się rozgrzeje

Hifi założyłeś? U mnie zaczęła w mrozy się palic kontrolka od niby przytkanego filtra hydrauliki. Olej niby czysty ale trzeba wymienić dla świętego spokoju bo już będzie lekko ponad tysiąc godzin. Wymieniałes wkłady czy przykręcane filtry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    40

to napewno pompa wyje olej gęsty i pompa ma ciężej


krzychu121 napisał:

9 minut temu, zacx18 napisał:

ja założyłem zamienniki to teraz przy mrozach problem bo hydraulika nie działa i trzeba czekać aż się rozgrzeje

Hifi założyłeś? U mnie zaczęła w mrozy się palic kontrolka od niby przytkanego filtra hydrauliki. Olej niby czysty ale trzeba wymienić dla świętego spokoju bo już będzie lekko ponad tysiąc godzin. Wymieniałes wkłady czy przykręcane filtry ?

firma wiem że Polska chyba dokładnie nie wiem ale już kolejną zimę tak się trzeba męczyć trzeba w końcu wymienić na sdf ogólnie tam są trzy filtry jeden od wspomagania , obsługi osprzętu skrzyni rewers ,wom, napęd itd. oraz dwa od hydrauliki ( ładowacz jak jest zamontowany wyjście hydrauliczne , podnośnik ) i na tych dwóch ostatnich przyoszczędziłem i trzeba się męczyć z tą hydrauliką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3941
14 minut temu, zacx18 napisał:

to napewno pompa wyje olej gęsty i pompa ma ciężej

 

firma wiem że Polska chyba dokładnie nie wiem ale już kolejną zimę tak się trzeba męczyć trzeba w końcu wymienić na sdf ogólnie tam są trzy filtry jeden od wspomagania , obsługi osprzętu skrzyni rewers ,wom, napęd itd. oraz dwa od hydrauliki ( ładowacz jak jest zamontowany wyjście hydrauliczne , podnośnik ) i na tych dwóch ostatnich przyoszczędziłem i trzeba się męczyć z tą hydrauliką

 

W takim razie idą oryginały. Podeślesz jakiś link do tych 3 filtrów bo nigdzie nie mogę znaleźć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    40
krzychu121 napisał:

14 minut temu, zacx18 napisał:

to napewno pompa wyje olej gęsty i pompa ma ciężej

 

firma wiem że Polska chyba dokładnie nie wiem ale już kolejną zimę tak się trzeba męczyć trzeba w końcu wymienić na sdf ogólnie tam są trzy filtry jeden od wspomagania , obsługi osprzętu skrzyni rewers ,wom, napęd itd. oraz dwa od hydrauliki ( ładowacz jak jest zamontowany wyjście hydrauliczne , podnośnik ) i na tych dwóch ostatnich przyoszczędziłem i trzeba się męczyć z tą hydrauliką

 

W takim razie idą oryginały. Podeślesz jakiś link do tych 3 filtrów bo nigdzie nie mogę znaleźć 

musiałbym numery spisać bo zmieniałem to ponad 3 lata temu , a tak wogóle jaki masz ciągnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    40

u mnie df agroplus 100 ale to te same skrzynie , te trzy filtry powinny być takie same , dopiero czwarty filtr się różni bo w agrofarmie chyba sam wkład jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    40

to sporo się zmieniło , mnie w 2018 roku wymiana oleju oraz dwa filtry oryginalne , dwa zamienniki zamknąłem w kwocie 1500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj