Skocz do zawartości

Zdjęcie

Platforma do bel, Jaka lepsza jednoosiowa czy dwu na obrotnicy??

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 22 luty 2009 - 12:58

Platforma do bel, Jaka lepsza jednoosiowa czy dwu na obrotnicy?? Mam ten sam problem, który już poruszyłem w swoim temacie, tylko że ja zastanawiam się nad zakupem naczepy i zrobienia do niej zaczepu. Oczywiście pojawia się problem poruszania po drodze - problem urzędasów, którzy nie potrafią solidnie napisać prawa. W USA każdy pojazd wymyślony, który przejdzie odpowiednie badania techniczne może poruszać się po drodzę a u nas... ???
all rights reserved

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Platforma do bel, Jaka lepsza jednoosiowa czy dwu na obrotnicy?? Dzisiaj, 11:36
  •  

#22 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 22 luty 2009 - 13:03

Platforma do bel, Jaka lepsza jednoosiowa czy dwu na obrotnicy?? Rejestrujesz przyczepe i piszesz ze SAM czyli samoroba i juz musza ci zarestrowac.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#23 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 22 luty 2009 - 13:04

Platforma do bel, Jaka lepsza jednoosiowa czy dwu na obrotnicy?? Zorzyk mam do ciebie sprawe napisz do mnie na GG bo twojego gadu nie ma, ja akurat codziennie przejezdzam na kleosin do szkoly:D, i moglbym wpasc i zrobic rozwiedke z ta przyczepa.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#24 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 21:07

Rejestrujesz przyczepe i piszesz ze SAM czyli samoroba i juz musza ci zarestrowac.

Tylko musi spełniać pewne wymagania :) Np. max szerokość 2,55m i nie dłuższa niż 12m

http://www.ciop.pl/13861.html

#25 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 21:10

Platforma do bel, Jaka lepsza jednoosiowa czy dwu na obrotnicy?? taaa a popytaj w stacjach diagnostycznych kto zrobi ci przegląd SAM-a większego jak 1,5t tylko niektóre stacje akceptują sam-y do 3,5t dlatego po zrobieniu jakiegoś byka może być problem z rejestracją tego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 15 kwiecień 2009 - 21:25

Platforma do bel, Jaka lepsza jednoosiowa czy dwu na obrotnicy?? Mój kumpel zrobił takie coś z naczepy od tira, dał za nią chyba 3600zł. Wymiary jej były długa 13m, szeroka 2,5m. Z tyłu jest odcięte na długość dwóch ostatnich osi, tak że ta pierwsza tylko została. Teraz ma wymiary 9,4 na 2,5. Krant jest zrobiony z jakiejś przyczepy samochodowej na bliźniakach. Bardzo solidna konstrukcja, sianokiszonki mógłby nakłaść full. Robił mu to nasz znajomy ślusarz i dzisiaj byłem po nią, żeby ją koledze przyprowadzić bo trzeba było turem włożyć na nią te dwie ośki pozostałe i tą odciętą część i powiem szczerze że z manewrowością to jest lipa ponieważ tylna oś jest na samym końcu i jak skręcałem z drogi do niego na podwórko (dość łagodny skręt, skręcałem na lewą strone) to tylne prawe koło na zakręcie szło jeszcze dalej niż ślady przedniego lewego koła i Zetorem niemogłem w bramę wyrobić, dopiero wzioł C-360 i chyba na 6razy wjechał.
Fotki u mnie w galerii.
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#27 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 22:19

taaa a popytaj w stacjach diagnostycznych kto zrobi ci przegląd SAM-a większego jak 1,5t tylko niektóre stacje akceptują sam-y do 3,5t dlatego po zrobieniu jakiegoś byka może być problem z rejestracją tego

Kwestia znalezienia odpowiedniej stacji diagnostycznej. Kiedyś w pewnym samochodzie zmieniałem silnik na większy, który nie był seryjnie montowany w tym modelu i na jednej stacji nie było wogóle mowy o zarejestrowaniu tego a na drugiej bez najmniejszego problemu wszystko było załatwione legalnie.
Nawet na AF jest przyczepa 6T ładowności zarejestrowana jako SAM.

#28 Share arek92

arek92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 17:05

Platforma do bel, Jaka lepsza jednoosiowa czy dwu na obrotnicy?? Ja również zastanawiałem się nad taką przyczepą do bel , wcześniej pożyczałem 1 osiową przyczepę o długości 10m od sąsiada ale miałem spore problemy z zawróceniem na podwórku i trzeba było bardzo uważać na zakrętach aby nie zahaczyć jakiegoś samochodu. W zeszłym roku kupiłem barak z przeznaczeniem na przyczepę do bel o długości 7m i mogę powiedzieć , że o wiele lepiej się zawraca jak jednoosiową , łatwiej zapiąć i jest możliwość zapięcia jeszcze jednej przyczepy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share bekba

bekba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 22:36

Platforma do bel, Jaka lepsza jednoosiowa czy dwu na obrotnicy?? I jak wymyslił juz ktos cos dużego do słomy i zeby z tym legalnie smigac po szosach?