Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

1043 odpowiedzi na ten temat

#721 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 22:24

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] @grzelo-musiałem kilka razy przeczytać,żeby zrozumieć-popraw,wstaw przecinki,bo naprawdę trudno.

na oleju opałowym nie jeździmy-i nie to że by nie można było(kioti ma pompę sekcyjną),tyle że się nie opłaca.

nie ze względów technicznych,ze względów finansowych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Dzisiaj, 16:03
  •  

#722 Share grzelo

grzelo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 08:16

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] A czy jest dostępny tak zwany ogrodnik z przednim tuzem i wom ?

#723 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 10:11

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Witam. Podobnie jak Ty posiadam sad wiśniowy i z roku na rok będę zwiększał nasadzenia. W tamtym roku wykonywałem już wszystkie zabiegi w sadzie kiotim model 551c. W sadzie radzi sobie naprawdę dobrze. Jak masz cięty sad co roku i rozstawe 4m to spokojnie możesz nim śmigać po sadzie. Ze ślęzą nie ma najmiejszych problemów. Pracuje się nim bardzo wygodnie. Podczas oprysków zamykasz się w kabinie włączasz klime radio i można całą noc jeździć.
Jest dużo zwrotniejszy niż C360. Kabina jest zaokrąglona więc gałędzie się nie będą zaczepiać. Z pracami polowymi również nie ma problemu. Pług 3 skibowy i idzie lepiej niż c360.
Jazdy na opale nie próbowałem i nie mam zamiaru.
Z usterek to tak jak wyżej kolega napisał. Żadnych innych problemów nie miałem.

Dodatkowo można do niego zamówić przedni tuz i wom.
Pozdrawiam

#724 Share grzelo

grzelo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 14:12

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] dzięki za informacje

#725 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 13:12

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Jak czesto wymieniacie olej przekladniowy? w instrukcji jest co 400 godzin? praktycznie raz do roku gdy jest to jedyny traktor w gospodarstwie a jest 38l drogiego oleju plus filtr oleju hydraulicznego 120zł serwis zaleca Mobilfluid po 22zł/l lub inne zachodnie wyszczegolnione w instrukcji obslugi l to jest okolo razem 1000zł, na zamiennik polskiego oleju np.Agrol U serwis sie nie godzi moze nastąpic szybkie złuzycie skrzyni biegow hydraulicznego sprzegła WOM i innych czesci smarowanym tym olejem , inne marki traktorow mają wymiane po 1000godzin.

Edytowany przez zbig, 21 marzec 2012 - 18:52.

#726 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 16:26

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] U mnie servis wymieniał na AGROL z Lotosu http://www.lotos.pl/...twa/159_agrol_u tu masz wszystko opisane o nim, kosztuje około 55 zł za 5 litrów

#727 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 19:29

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] @zbig-za bardzo serwisu nie słuchaj-każdy producent olei ma w swej ofercie odpowiadający wymaganiom kioti451,551-bo wymagań aż takich wielkich nie ma.
pisałem już wcześniej jaki olej i po ile statoil ma w swej ofercie do kioti 451-jakościowo lepszy niż AGROL,a cena zbliżona-poszukaj a znajdziesz coś odpowiedniego za względne pieniądze.
na tym statoilu mam zamiar jeździć 4 lata-jakościowo spełnia wymagania bardziej wymagających ciągników,sprzętów,,i wszystko gra.po drugie ilość oleju jest dosyć znaczna-mniejsza ilość zużyła by się wcześniej.

ten co był zalany i co jest zapisane w instrukcji to taki lepszy wrzecion-tak że bez obawy.lepszy olej przedłuża przebiegi.

#728 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 13:38

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Bodzio ile godzin zrobiles na oleju Agrol U i jak sie sprawuje skrzynia biegow.Wiesmag pisze ze Statoil lepszy do skrzyni jak Agrol U a ja sprawdzalem specyfikacje tych oleji i mają podobne parametry

Edytowany przez zbig, 19 marzec 2012 - 13:40.

#729 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 19:01

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Narazie mam dopiero rok Kioti, więc niecałe 500 godz. nabite, ale od pierwszej wymiany(50godz) servis zalewa Agrolem. Skrzynia jak na 500 godz. sprawuje się normalnie, a kilkaset kilometrów przejechałem w transporcie z dużym obciążeniem i na pełnych obrotach.

#730 Share kylo80

kylo80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 20:10

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Dobrze zasuwasz .Moj po 4 latach ma tylko 1100 godz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 21:50

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] @zbig-pisze że lepszy statojl dlatego że spełnia wymagania NH-gdzie agrol już nie-a w kioti mogą być oba-brałem całą beczkę,wymiana we wszystkich trzech-akurat styknie.
po drugie statoil lepszy bo na beczce parę złotych był tańszy niż agrol-statoil akurat miał jakąś promocję na zakupy olei tego typy-ale cało-beczkowe(już parę razy mieli takowe,i to zawsze pod koniec roku)-i jak tu nie wybrać.
po trzecie mam we wszystkich olej jednaki-podłączanie maszyn z hydrauliką-bezproblemowe.

#732 Share jowisz753

jowisz753

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 14:59

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Panowie czy ktoś z was bral Kiotiego na dofinansowanie w ramach Modernizacji Gospodarstw Rolnych? Kioti nie ma znaku CE i zastanawiam się czy to może czasem być problemem dla Agencji w czasie kontroli?

#733 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 19:02

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] po co znak CE jak jest homologacja?

jak brałem NH to o znaku CE nikt nie wspominał-a o homologację tak-choć też na nim nie widziałem żadnego CE.

#734 Share jowisz753

jowisz753

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 21:19

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] aaaa takie buty....
homologacje mam w biurku
A nowy Kioti DK551C na podwórku :)

#735 Share rafal321

rafal321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 25 kwiecień 2012 - 19:29

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] jowisz753 widzę że wziołeś Kioti jak pierwsze wrażenia

#736 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 11:02

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Mam pytanie do użytkowników modelu dk551c. Jakie macie radia w kabinie? Ja mam jakieś orginalne koreńskie które niezbyt dobrze dziala. Kupiłem kenwooda i nie mam zbytnio pomysłu jak by je tam zamontować. Mocowania od orginalnego radia nie pasują do kenwooda. Może macie jakieś sprawdzone rozwiązanie? Pozdrawiam

#737 Share rafal321

rafal321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 20:08

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] ja mam zamontowane radio oryginalne i nie mam do niego zastrzerzeń dobrze odbiera stacje radiowe i płyty tez dobrze odtwarza

#738 Share jowisz753

jowisz753

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 21:14

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

jowisz753 widzę że wziołeś Kioti jak pierwsze wrażenia

Hmm Na razie biega z opryskiwaczem 400l więc w cięższych pracach nie testowałem. Ogólnie to podoba mi się komfort jazdy, wkurza mnie wskaźnik paliwa bo dziwnie pokazuje. Na razie 12h ma zrobione. Coś jakby chwilami szumiało w tylnym moście, ale myślę ze to minie jak popracuje dłużej

#739 Share rafal321

rafal321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 02 maj 2012 - 08:16

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] ten wskaśnik to też jakiś feler u mnie od fulla do połowy to pomału schodzi a od połowy do rezerwy to zaraz nie ma paliwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share daniel5

daniel5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 17 maj 2012 - 09:28

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Pytanie do "ktom". Jak przezimowały Twoje róże? Podobno są straszne straty. W moim ogródku było kilka róż i zmarzły wszystkie.