Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

1043 odpowiedzi na ten temat

#441 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 11:55

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Witam! Kioti Dk551c z łatwością radzi sobie z siewnikiem pneumatycznym ma lżej niż c 360(zasługa przedniago napędu)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Dzisiaj, 13:07
  •  

#442 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 18:34

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] również uważam że nie będzie problemu.

#443 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 10:48

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] No i stało się :( ... Wspominana jakiś czas temu sprężarka powietrza (polska) zawiodła. Wycieka z niej olej, przyjechali ze servisu odkręcili ją i zabrali mówili, że max 2 dni i będą z powrotem. Jeżeli uda im się naprawić to naprawią jeżeli nie, to przywiozą nową. Pozostało tylko czekać...

#444 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 19:08

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] raczej przywiozą nową, u mnie zatarło się łożysko i tłukło, zabrali i za tydzień była nowa sprężarka, dodam że stara poza łożyskiem normalnie pracowała

#445 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 11:38

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Jednak naprawili winny był zimering(podobno źle było złożone) ale servis szybko naprawił usterke, w dwa dni było zrobione,

#446 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 06:31

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Koledzy ma pytanie, co myślicie na temat wymiany oleju w silniku po 100 mtg. Ja w tym roku wymieniałem już 2 razy i tak się zastanawiam, jak ciągnik do połowy z tego przebiegu zrobi tak jak u mnie na obrotach 1100-1200 na biegach pełzających i nawet się nie zagrzeje dobrze to może zacząć zmieniać co 150 mtg ? W sezonie kopania, potrafię zrobić około 70 mtg w 10 dni i oprócz dojazdów na pole traktorek cały czas "pyrka" i pali 2,5 litr /h B)

#447 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 16:05

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Jestem "za" Ja po gwarancji też będe zmieniał co 150 godzin. U mnie po 100 godzinach olej jest tak czysty jak nowy więc 150 godz. myslę że będzie ok.

#448 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 18:35

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] wymagany olej to co najmniej według API CD 15W45.i taki radzę zmieniać jak producent podaje.mówicie że lejecie "turdusa"-przecież to olej na zwiększone przebiegi,i dużo wyższej klasy jak CD.producent wymaga oleju o określonej klasie minimum-to że lejemy znacznie lepszy to już nasza sprawa,i im wyższej klasy olej lejemy tym olej mniej się ściera(właśnie najszybciej co się zużywa w silniku?-olej chłopaki)resztę sami dopowiedzcie.

#449 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 08:14

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Do abrarakuilx tak jestem z Wielkopolski pow KONIN

#450 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 13:53

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] dzisiaj miałem małą przygodę, trochę pracowałem ładowaczem po krótkim postoju okazało się że nie pali. Kontrolki gasną a rozrusznik dawał dziwny odgłos i nie kręcił. Wyglądało to jakby nie było prądu - próbowaliśmy ruszać klemami ale nic to nie dało. Zapaliliśmy bez problemu "z popychu" , potem popracował kolejną godzinę i problem na razie zniknął, kręci bez problemu .... :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 20:33

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] rozrusznik wyczyść-szczotka się pewnie zawiesiła-pracowałeś w kurzu bardzo dużo,może coś się do niego dostało.

jak czytałem-to pierwsze co mi przyszło do głowy to styki od sprzęgła(bez wciśnięcia nie zapali,podobnie z wałkiem),od wyłącznika,ale kontrolki gasną i rozrusznik coś się odzywa-do rozebrania,może tylko wyczyszczenia,no i komutator lekko przejedź.

#452 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 10 wrzesień 2011 - 20:58

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] @Karol6130- gdzie jeszcze wsadzisz ten filmik?

#453 Share wysoki24

wysoki24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 23:26

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Znam 1 osobę która ma Kioti, nie jest zbytnio zadowolony i złożył wniosek na kolejny ciagnik już zachodniej marki. Osobiście wolałbym już kupić Ursus, Zetor, New Holland TD czy Case JX zamiast czegoś chińskiego czy koreańskiego o lichej jakości.Skoro nie kupujemy chińskich/koreańskich aut to czemu mamy kupować takie traktory? Aby wspierać komunistyczne Chrl czy koreę?

#454 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 29 wrzesień 2011 - 06:54

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] kolego Korea jest bardziej kapitalistyczna jak cały zachód więc nie wciskaj, że ktoś wspiera gospodarki komunistyczne. Druga sprawa, że ty nie masz koreańskiego samochodu to nie znaczy, że inni takich nie kupują, przykładem może być nasza ukochana Policja która użytkuje i bardzo chwali samochody KIA. Następna sprawa, że ty byś wolał kupić coś innego niż Kioti nie znaczy, że to jest lepsze. Po za Ursusem nikt nie ma ciągniczka mogącego konkurować z "małym koreańcem". Jestem właśnie na etapie wyboru ciągnika i zdecydowałem się na małe Kioti i większego New Hollanda. Co do jakości wykończenia Kioti jest dużo lepsze od Ursusa, nieco lepsze od Zetora, a nie odbiegające od modeli TD NH czy JX Case. Kolejna sprawa, awarie zdarzają się w każdej maszynie, myślisz, że Fendt czy John Deer są zupełnie bezawaryjne. Zdarzają się oczywiście gorsze konstrukcje lub felerne egzemplarze, ale tak jest z każdą marką.

#455 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 08:23

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Chciałbym się dowiedzieć coś więcej, napisz jakie zastrzeżenia ma ten użytkownik, będzie łatwiej podyskutować .

#456 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 11:24

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Ja również uważam, że na rynku nic lepszego nie ma w tym przedziale mocy i ceny, a jeżeli chodzi o koree to Kraj nie tylko jest znany na całym świecie z Kioti, czy też Kia produkowane są też Hyundai, jak i marki które napewno znasz, a być może nawet posiadasz (więc jak to piszesz też wspieraz koree)takie jej LG lub Samsung

#457 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 13:04

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] zgadza się. Kioti to traktorek który ma swoje słabości, ale przede wszystkim jest to trwała konstrukcja ( na podstawie 3 lat użytkowania - 800 mtg) a Korea obecnie pod względem techniki poszła mocno do przodu , wspomniane marki motoryzacyjne : Hyundai czy Kia to potwierdzają. Oczywiście więcej będziemy wiedzieli po kolejnych 3-5 latach użytkowania, kiedy przebiegi przekroczą 2-3 tyś mtg.

Edytowany przez ktom, 29 wrzesień 2011 - 13:04.

#458 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 19:21

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] kolega @rek miał na wiosnę 3 tyś na budziku i tylko pasek wymienił-rzeczywiście "chińska" jakość.a tak uwielbiane ursusy to już na główny się nadają :lol:

chłopaki-szkoda czasu na taką dyskusję.

gdzieś się tam widziało i słyszało-a najwięcej się ma do powiedzenia-lubię takich znawców.

a tak na ścisłość mamy dwie Koreę-kioti pochodzi z południowej-tej niżej-różnica technologiczna pomiędzy nimi kolosalna.

Edytowany przez wiesmag, 29 wrzesień 2011 - 19:27.

#459 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 21:24

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Kioti jedna z pierwszych na swiecie zastosowala kilka lat temu automatyczną skrzynie biegow {homokinetyczną} w traktorach serii DK.Kioti nalezy do koncernu Hunday KIA a te firmy oprocz samochodow i traktorow produkują statki oceaniczne maszyny budowlane,statki kosmiczne, satelity telekomunikacyjne ,wozki widlowe i wiele innych .Obroty kilkadziesiąt miliardow dolarow na rok rozliczeniowy.Technika Korei dogonila technologiczie Japonie a w wielu dziedzinach elektronice :LGE ,Samsung jak i motoryzacji przewyzsza Europe zach jak i Japonie np gwarancja na KIE 7 lat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 30 wrzesień 2011 - 23:38

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Tak poza tematem to co do tej 7 letniej gwarancji na KIE to tak bym z tym nie wyskakiwał bo wiele osób przekonało się co znaczy gwarancja według KII w tym znajomy a tu link do wypowiedzi innych zadowolonych z gwarancji KII: http://www.autocentr...oceny/kia/ceed/ Tak gwoli wyjaśnienia.