Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Ursusie C-360

1254 odpowiedzi na ten temat

#681 Share kzarczyn

kzarczyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 11:03

Hamulce w Ursusie C-360 Witam
Mam problem z hamulcami w 4011. Rok temu zmieniałem pompkę hamulcową, odpowietrzyłem i hamulce działały ok.
Ostatnio zauważyłem że coś słabe te hamulce i odpowietrzyłem na cylinderkach.
Efekty są takie, że pedał hamulca jest tak twardy, że nie da się go wcisnąć, światła hamulcowe świecą cały czas i raz na polu zblokowało mi hamulce, że dopiero popuszczenie na przewodzie hamulcowym pomogło.
Wygląda to tak jakby po puszczeniu pedału płyn nie wracał i cały czas było ciśnienie w układzie.
Pompa, przewody, czy to dziadostwo co jest pod siedzeniem i rozdziela płyn na oba koła?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Ursusie C-360 Dzisiaj, 21:46
  •  

#682 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7596 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 11:43

Hamulce w Ursusie C-360 Wina raczej w pompce. Tłoczek nie cofa się do końca. Nie otwiera przez to kanału do zbiorniczka i rozgrzewający się płyn zaciska hamulce. Powód to albo zatarty tłoczek pompki albo zbyt długie cięgno idące od pedału które go wciska.
KPK Kumurun Team

#683 Share kubala

kubala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 14:16

Hamulce w Ursusie C-360 bardzo ważną rzeczą jest też szczelnośc i stan osłon gumowych (harmonijki) na pompkach. często pompka "zasysa:" w drodze powrotnej tłoczka kurz, piasek itp. stąd potem problemy.
a najważniejszą tajemnicą jest jak przedmówcy wspominają czystośc i suchość okładzin . czy fabryka czasem nie wprowadziła jakiegoś uszczelniania tego"oczka" w zwolnicy? to samo z odpowietrzeniem. jesli nie załozycie węzyka na odpowietrznik tylko będziecie odpowietrzac wylewając płyn tradycyjnym sposobem to juz tylko chwila do powrotu kapiącego płynu na korpus do wewnątrz i na okładziny. poza tym karcher, olej z podnosnika jak to często się zdarza, ziemia z rotacyjnej przy braku szczelnej kabiny a to wszystko dostaje się tym otworem technologicznym do pochwy zwolnicy i przestrzeniami do okładzin.

przy okazji warto zwrócić uwagę na gumowe słoneczko uszcelnianące wałek zwolnicy z bebnem, też tamtędy lubi się podsączac olej z mostu

więc jest troche przyczyn. jak jest sczelnie i sucho to heble że hej. , nawet z podłączonym cięgnem od zaworu powetrza.

Edytowany przez kubala, 18 sierpień 2013 - 14:18.

d.zamojskie

#684 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 19:40

Hamulce w Ursusie C-360 Trochę to wszystko naciągane no ale muszę się zgodzić.

#685 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7596 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 20:43

Hamulce w Ursusie C-360 A co tu masz naciągane? Hamulce same hamować nie będą jeśli rozgrzewający , rozszerzający się płyn ma ujście do zbiornika tym bardziej gdy jest wyraźnie napisane że twardnieje pedał. Nie ma innej możliwości.
KPK Kumurun Team

#686 Share kubala

kubala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 21:14

Hamulce w Ursusie C-360 jesli tłoczek będzie wciśnięty lekko tj na zwolnionym pedale hamulca na skutek braku luzu pomiedzy tłoczkiem a popychaczem na tyle że nie odsłoni otworu doprowadzającego płyn to jak ma się cofnąć płyn do zbiorniczka? stąd jeszcze 1-2 ruchy tłoczka i koło zablokowane. fakt- najszybciej zluzowac przewód

instrukcja podaje luz między tłoczkiem a popychaczem chyba 2 mm ale nie pamiętam dokładnie. stąd jest przeciez regulacja. popychacz- pręt 8-ka jest nagwintowany i ma kontrę w miejscu gdzie się wkręca w korpus pedału hamulca.
d.zamojskie

#687 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7596 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 21:16

Hamulce w Ursusie C-360 Nic dodać nic ująć. Dokładnie o to mi chodziło. Szczególnie po wymianie pompki trzeba to sprawdzić. Różnią się wymiarami i luz może zniknąć.
KPK Kumurun Team

#688 Share kubala

kubala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 21:35

Hamulce w Ursusie C-360 u mnie z braku wspomnianych osłon pompek dostawała się ziemia z kretowisk i kurz. co jakis czas hamulce gineły a płyn szybko się zanieczyszczał ponadto samoczynnie potrafił się kasować luz jałowy pedału hamulca- ziemia dostawała się pomiedzy popychacz a tłoczek. ponadto pamietajmy, że pompki są na zewnatrz kabiny i skierowane ukośnie w dół. jeśli będzie wszystko wyregulowane i szczelne jak wspomniałem to ma grać tj- żadnych problemów ale jak to w życiu... :-(. Ciągnik w gospodarstwie jest do pracy a nie podziwiania jak w muzeum co nie znaczy że ma się o niego nie dbać
d.zamojskie

#689 Share michal1k

michal1k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 19:41

Hamulce w Ursusie C-360 Witam ostatnio, gdy wyjedzie się w pole silnie nagrzewa się prawa zwolnica, dziś zaczął lecieć z niej dym odkręciłem odpowietrznik a z niego wyleciała para z dosyć mocno rozgrzanym płynem. Gdy go zakręciłem nie mogłem ich odpowietrzyć (niby płyn leciał a pedał nie twardniał). Co się stało i jak to naprawić?
Pozdrawiam

Edytowany przez michal1k, 28 sierpień 2013 - 19:47.

#690 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 05:19

Hamulce w Ursusie C-360 Coś się przytarło albo cylinderek albo pompka może też płyn nie wracać do zbiorniczka po zwolnieniu pedału.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 29 sierpień 2013 - 07:59

Hamulce w Ursusie C-360 A ja mam tak że po wymienia rurki nie mogę nabić ciśnienia.Płyn leci, ale koło nie hamuje.Pedał cały czas miękki.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#692 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 29 sierpień 2013 - 16:18

Hamulce w Ursusie C-360 Pompuj i odpowietrzaj nawet z pół godz na 100% się odpowietrzy i zahamuje ja też tak miałem,a co nerwów przez to zjadłem ;[

#693 Share michal1k

michal1k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 19:08

Hamulce w Ursusie C-360 Dziś trochę próbowałem odpowietrzać, po jakimś czasie bezskutecznego pompowania pojedynczo pedałami złączyłem je i tu zdziwienie pedały razem są twarde. Po rozłączeniu gdy nacisnę na jeden to wpada cały ale za to drugi jest twardy. Hamuje tylko jedno koło lewe a prawe tylko troszkę. O co tu chodzi bo już zaczynam głupieć ?

#694 Share zeti60

zeti60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja i rolnictwo

Napisany 29 sierpień 2013 - 19:36

Hamulce w Ursusie C-360 z tymi hamulcami to same problemy ja w swojej problem rozwiązałem miałem dwie pompki teraz założyłem jedną pompkę od tarpana (bardzo dobra) hamulce żyleta pedał leciutko wcisnę koła w miejscu stoją ale często bywa ze cylinderki zaczynają poszczać albo coś innego sie dzieje to nawet dobra pompka nie pomoże :) a najgorsze to odpowietrzanie potem

#695 Share michal1k

michal1k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 19:44

Hamulce w Ursusie C-360 może ktoś się już spotkał z takim czymś to może pomoże :(

#696 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 19:54

Hamulce w Ursusie C-360 pewnie pompka padła innego wyjścia nie ma nie raz nowe i złom

#697 Share michal1k

michal1k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 20:07

Hamulce w Ursusie C-360 nowa pompka była założona na to koło które hamuje, ale też nie za cudownie bo się zwolnica bardzo nagrzewa

#698 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 20:08

Hamulce w Ursusie C-360 jak się grzeje to cylinderek do wymiany.wymień i drugą pompkę

#699 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7596 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 21:00

Hamulce w Ursusie C-360 Niekoniecznie. Było o tym pisane najmniej trzy razy w ciągu ostatniego miesiąca.
Ważny jest jeszcze luz pomiędzy popychaczem idącym od pedała a tłoczkiem pompki. Ma być.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 03 wrzesień 2013 - 17:23

Hamulce w Ursusie C-360 Kolego zeti60 możesz zapodać zdjęcie twojego wynalazku?