wojtii

tabela wysiewu Poznaniak

Polecane posty

max2505    1

może ktoś uaktualnić link do instrukcji od poznaniaka?? Przydała by mi się tabela wysiewu i rozmiar oryginalnych kół, ale nigdzie nie mogę znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek25    1
Mam takie pytanie dot Poanianiaka 2: Mam zrobioną skrzynie na zwiększony wysiew. Próba kręcona wychodzi dobrze, a w polu o 50% mniej lub więcej. Nie wiem co jest grane.

Po prostu zle robisz próbe kręconą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keszel    0

Proszę o uaktualnienie linków do instrukcji obsługi siewnika POZNANIAK 2 S043 lub o przesłanie na maila keszel1@o2.pl .Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik    0

Przy prubie kręconej powinno się robić gdzieś 21 obrotów bo na tabeli jest podane że na 1 ha jest 1900 obr to na ar 19 jeszcze trzeba sobie doliczyć dwa obroty na pośliżg kół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Jak można dokładnie zmierzyć głębokość siewu?Mam wrażenie że poznaniak sieje jak się mu chce.Kręcenie korbą mało daje-te śmieszne sprężynki niewiele tam mogą zdziałać.Czy ktoś z Was ostrzył redlice,bo po paru latkach użytkowania są całkiem plaskie od spodu i może to jest po części powodem.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

Karol sprawdź też sprężyny dociskowe może są już słabe, a co do ostrzenia to ja bym dospawał najpierw je na dole i wtedy oszlifował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63
Jak można dokładnie zmierzyć głębokość siewu?Mam wrażenie że poznaniak sieje jak się mu chce.Kręcenie korbą mało daje-te śmieszne sprężynki niewiele tam mogą zdziałać.Czy ktoś z Was ostrzył redlice,bo po paru latkach użytkowania są całkiem plaskie od spodu i może to jest po części powodem.?

Poco ostrzyć redlice , nowe są po trzy złote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Panowie, robicie rozpier**l na forum takimi pogadankami o czymś niezwiązanym z tym co jest w TEMACIE posta.

Wątek jest o instrukcji/tabeli wysiewu a nie o sprężynach dociskowych czy bóg wie o czym jeszcze!!!!

 

Nie było mnie troche czasu ........

 

Intsrukcja będzie wrzucona za jakąś godzinkę na rapidshare i w tym poście podam linke (jest w niej tabela).

Nie wyślę jej nikomu na e-mail bo macie gigowe skrzynki z limitem jednego listu 10 MB!!

Nie proście mnie więc i nie podawajcie adresu e-mail bo i tak nie wyśle bo poźniej muszę to sciągać bo wasz wspaniały dostawca (głównie tlen lub wp) odbija list.

Nie pytać mnie jak ustawiam jęczmień - jakie nasiona, jaki siewnik - koła metalowe, gumowe i jaki obwód. Za dużo zmiennych. Jedynie ustawienie z tabeli i próba kręcona. Nawet jeśli wam podam jak ustawiam to nic to wam nie da bo często ustawiamy inaczej niż wskazuje tabela (ale wysiew wychodzi idealnie) lub wg ustawień których nie ma w tabeli.

 

Proszę oto instrukcja.

-----------------

http://www.speedyshare.com/files/23613939/poznaniak_2_s043.rar

-----------------

Jeśli linka nie działa - proszę dać znać - wrzuce ponownie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Czy siał ktoś trawe poznaniakiem? Ja posiadam siewnik POZNANIAK II z 1979 roku. Kiedyś siałem nim już trawe i efekt był bardzo dobry. Niestety nie pamiętam jak go ustawić do wysiewu. Może ktoś z was wie. Prosze o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rako    1

Potrzebuję instrukcję obsługi do siewnika poznaniak SO56 z 1989 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxmariusz22    0

Mam siewnik poznaniak z 1986r. na tablice mam oznaczenia S043/2/Z czyi to poznaniak 2? Bo potrzebuje tabeli wysiewu i nie wiem która jest dobra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

tu jest instrukcja, rapidshare ostatnio robi problemy wielu osobom.

proszę też wymieniajcie się ją sami bo ja troszkę mam problemy z czasem ostatnio :)

 

http://www.speedyshare.com/files/23613939/poznaniak_2_s043.rar

 

I żeby było jasne.

Nie wyślę jej nikomu na e-mail bo macie gigowe skrzynki z limitem jednego listu 10 MB!!

Nie proście mnie więc i nie podawajcie adresu e-mail bo i tak nie wyśle bo poźniej muszę to sciągać bo wasz wspaniały dostawca (głównie tlen lub wp) odbija list.

Nie pytać mnie jak ustawiam jęczmień - jakie nasiona, jaki siewnik - koła metalowe, gumowe i jaki obwód. Za dużo zmiennych. Jedynie ustawienie z tabeli i próba kręcona. Nawet jeśli wam podam jak ustawiam to nic to wam nie da bo często ustawiamy inaczej niż wskazuje tabela (ale wysiew wychodzi idealnie) lub wg ustawień których nie ma w tabeli.

Piszcie do mnie jedynie wtedy gdy LINK PRZESTAŁ działać a nie gdy nie chce się wam sciągać bo trzeba odczekać ileś sekund aby sciągnąć plik (nauczcie się obsługi darmowych serwerów w nie zawracacie mi gitarę tym że nie umiecie sciągnąć pliku i wciskacie że link jest zły a mi sciąga się bez problemu).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirko25    0

Witam. Kupiłem siewnik poznaniak z 1989roku i nie mam tabeli wysiewu. Czy mógłby ktoś przesłac mi tą tabele????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocki0076    0

Potrzebuje tabele wysiewu do Poznaniaka z 87r waskie koła

Pilnie ,jeśli ktos ma to niech podeśle link z fotka w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocki0076    0

Tak 2.7m. Zrób foto i wstaw bo potrzebuje.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gondi    0

Witam. Potrzebuje tabeli wysiewu nasion do poznaniaka S043 z 1980r. Jakby ktoś miał to niech wrzuci link albo zdjęcie. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koonanreal    0

Ludzie!!!

 

Forum jest po to, by z niego korzystać. Parę postów wstecz masz link do tabeli wysiewu S043.

CZYTAĆ, CZYTAĆ i jeszcze raz CZYTAĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

tu jest instrukcja, rapidshare ostatnio robi problemy wielu osobom.

proszę też wymieniajcie się ją sami bo ja troszkę mam problemy z czasem ostatnio :)

 

http://www.speedyshare.com/files/23613939/poznaniak_2_s043.rar

 

I żeby było jasne.

Nie wyślę jej nikomu na e-mail bo macie gigowe skrzynki z limitem jednego listu 10 MB!!

Nie proście mnie więc i nie podawajcie adresu e-mail bo i tak nie wyśle bo poźniej muszę to sciągać bo wasz wspaniały dostawca (głównie tlen lub wp) odbija list.

Nie pytać mnie jak ustawiam jęczmień - jakie nasiona, jaki siewnik - koła metalowe, gumowe i jaki obwód. Za dużo zmiennych. Jedynie ustawienie z tabeli i próba kręcona. Nawet jeśli wam podam jak ustawiam to nic to wam nie da bo często ustawiamy inaczej niż wskazuje tabela (ale wysiew wychodzi idealnie) lub wg ustawień których nie ma w tabeli.

Piszcie do mnie jedynie wtedy gdy LINK PRZESTAŁ działać a nie gdy nie chce się wam sciągać bo trzeba odczekać ileś sekund aby sciągnąć plik (nauczcie się obsługi darmowych serwerów w nie zawracacie mi gitarę tym że nie umiecie sciągnąć pliku i wciskacie że link jest zły a mi sciąga się bez problemu).

link niestety nie działa, czy ma ktoś jakiś działający z instrukcją do s043


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz6836    0

Witam,

chcialbym sie dowiedziec cos wiecej o siewniku Poznaniak 5 S043. Poniewaz kupilem go niedawno i chialbym sie dowiedziec jak maja byc ustawione zastawki i denka nastawcze do danych zbóż. Chodzi mi dokladniej o denka nastawcze jaka ma byc szczelina pomiedzy kółkami wysiewajacymi a denkami nastawczymi do danego rodzaju zróż. Poniewaz moj siewnik jest rozregulowany i musze go ponownie wyregulowac. Jezeli ktos wie jakie maja byc szczeliny do danego wysiewanego zboża no to niech napisze. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Witam,

 

posiada ktoś tabele wysiewu Poznaniaka z oznaczeniem S043; 2,7m, rok 1988, na docisku? Jeśli tak, czy mógłbym prosić o kontakt na priv, bądź podesłanie linka?

Edytowano przez Indiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

link niestety nie działa, czy ma ktoś jakiś działający z instrukcją do s043

wrzucony dziś 24-09-2011.

 

http://www.speedyshare.com/files/30457664/poznaniak_2_s043.rar

 

Jakby wygasł to napiszcie na gg:1277053.

 

PS: nie zawracać mi gitary jak ja ustawiam siewnik.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAREK1111    0

Witam, ostatnio kupiłem taki siewnik S043 i mam takie pytanie w jaki sposób zwiekszyć ilość wysiewanych nasion a konkretnie jarki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roni9411
      Witam, kupiłem niedawno siewnik do kukurydzy gaspardo mte, używany. I mam pytanie odnośnie wymiany uszczelek teflonowych nie jest to duży koszt ale zastanawiam się czy je wymienić. Mianowicie niektóre mają delikatny rant około 1mm może mniej. A nowe ponoc mają 2mm? Kiedy trzeba je wymienić? Ktoś podpowie? Tarcze prawie nowe zasiały koło 100 hektarów. 
    • Przez HISZPAN
      Witam, 
      czy ktoś posiada i chciałby się pozbyć siewnika ruskiego lub innego na podwójnej redlicy. Najlepiej pomorskie lub kujawsko-pomorskie, ale rozważam oferty z całej polski.
    • Przez dawid9721
      witam panowie wiecie może jak ustawić siewnik do siania koniczyny mam go od nie dawna i nie wiem co gdzie przestawić
    • Przez diuk1975
      Witam.Jestem szczęśliwym posiadaczem siewnika jak w tytule tylko bez instrukcji obsługi.Czy jest ktoś szczęśliwym posiadaczem takowej instrukcji i może się podzielić. Chodzi mi głównie o próbę kręconą. Pozdrawiam
    • Przez Michal09
      Witam szukam zestawu siewnego do john deere 6210 może coś polecić jaki rozmiar 2.5m czy 3m najlepiej z brona. Jaka brone siewnik itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj