Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki kombajn wybrać

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotrdeer

piotrdeer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 luty 2009 - 19:18

jaki kombajn wybrać chce wymienić laverde 3890 na nowy ,tylko nie bardzo wiem który wybrać za dużo jest sprzętu na rynku. Mam 200 ha własnego i 200 w usługach , myśle o jd w540c ,nh cx 8050 lub tucano 430 . Proszę o porady co do wyboru jak znacie ceny to będzie miło ? Jestem nowy na forum i może nie wiem jak się poruszać jak coś nie tak to sorki . :lol:
JD 6530 ,JD 5620 jaśki są silne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki kombajn wybrać Dzisiaj, 15:43
  •  

#2 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sport

Napisany 08 luty 2009 - 19:55

jaki kombajn wybrać Ja bym wybrał NH bardzo fajna maszynka i ma dużą przepustowość :lol:

warn za taki post!

Edytowany przez tommy66692, 08 luty 2009 - 19:56.

D-358 DT-239 DT-436 IH

#3 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 08 luty 2009 - 19:59

jaki kombajn wybrać Ja bym brał Tucano, wiadomo Claas ;] mercedes wśród kombajnów lecz czytałem o nim że dużo awarii jest ale nie jestem w stanie tego sprawdzić gdyż nie miałem z nim jeszcze styczności.
Ale powinien być on odpowiedni dla takiego areału.
Pozdrawiam
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#4 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 08 luty 2009 - 21:48

jaki kombajn wybrać Tu mozesz sobie poczytac o opiniach tych marek co wybrales:

http://www.agrofoto....;hl=jd nh claas
http://www.agrofoto....;hl=jd nh claas

Poczytaj sobie szczegolnie pierwszy temat bo masz tam dwoch braci tych kombajnow co wybrales :lol: choc w drugim temacie jest mowa o wiekszych kombajnach
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#5 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 08 luty 2009 - 21:59

jaki kombajn wybrać

Ja bym brał Tucano, wiadomo Claas ;] mercedes wśród kombajnów
Ale powinien być on odpowiedni dla takiego areału.
Pozdrawiam

Bierze mnie jak czytam takie bzdury mercedes to już przestarzałe konstrukcje po za tym NH CX8050 to bardzo rozsądna technologia jak na 400 ha co sezon ponieważ wykorzystanie kombajnu niekiedy bywa bolesne dla kieszeni (mowa o warunkach atmosferycznych)
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

#6 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 08 luty 2009 - 22:25

jaki kombajn wybrać kiedys siedziałem w uslugach na durżym areale kombajn na duże uslugi najlepszy jest kukurydziany może byc jd case lub inny sprawa jest prosta chodzi o malą awaryjnosc i szybkie usuniecie awarii na 400 ha potrzebujesz minimalna moc silnika to 240 KM bo w tych kombajnach to tylko tyle ile uciągnie silnik tyle zrobisz ha

SŁOWNIK!!!

Edytowany przez Matey, 08 luty 2009 - 22:51.

#7 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 09 luty 2009 - 10:33

jaki kombajn wybrać Tucano to Mercedes wśród kombajnów-śmieszne troche. Mercedesy były dobre ale ich czasy przeminęły wraz z seria 124 wiec bez sensu takie porownanie. Ja polecam NH może być seria CX a nawet CSX. Znajomy miał w żniwa CX8030 czyli najmniejszy model ale kosil nim tylko swój areał(250ha) i był bardzo zadowolony,oddał go po żniwach ale w tym roku kupuje go jednak.Wydajność jaką mi podał to półtora NH TX34 czyli jakieś 35 ha dziennie pszenicy 7-8 ton/ha wiec nieźle. Inny kolega mial dwa lata temu NH CS660 w sezonie skosił nim 450 ha głownie na usługach i także zero awarii przy czym to były bardzo mokre żniwa wiec mysle ze dodatkowe 100 ha nie zrobiło by większego wrażenia na tym kombajnie.Z Tucano nie miałem styczności gdyz u nas chodzą głownie NH i JD.

#8 Share piotrdeer

piotrdeer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 luty 2009 - 22:00

jaki kombajn wybrać słuszne uwagi co ma samochód do kombajnu ,podajcie coś konkretnego o wydajnościach , awaryjności ,który serwis jest lepszy,koszty napraw ,parametry spalania ,obsługa codzienna kombajnu i komfort pracy bo to jest najważniejsze :lol:

#9 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 09 luty 2009 - 22:27

jaki kombajn wybrać jeśli bys kupił Tucano to serwis masz dobry... tylko ze jeden problem .. bardzo często bedziesz korzystał z usług serwisu.. są dosc mocno awaryjne... znam 2 gospodrzy co sa w posiadaniu tucano i obaj są hmm srednio zadowoleni a juz napewno niezadowoleni z awaryjnosci.
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#10 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 09 luty 2009 - 23:08

jaki kombajn wybrać

Bierze mnie jak czytam takie bzdury mercedes to już przestarzałe konstrukcje po za tym NH CX8050 to bardzo rozsądna technologia jak na 400 ha co sezon ponieważ wykorzystanie kombajnu niekiedy bywa bolesne dla kieszeni (mowa o warunkach atmosferycznych)

Haha, a nie jest tak? porównaj sobie ilość Classów do NH... Lexion 600 przestarzała konstrukcja hmmm no fajnie :lol: a nh to jakiś (nie powiem że shit bo też dobre kombajny) ale robione na podstawie bizonów.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 09 luty 2009 - 23:14

jaki kombajn wybrać Najlepsza marka kombajnu moim zdaniem to:
1. JD
2. NH- najnowszy model rekordzisata w zbiorze
3. claas
Uważam że starsze claasy były lepsze.

#12 Share piotrdeer

piotrdeer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 luty 2009 - 23:33

jaki kombajn wybrać

Najlepsza marka kombajnu moim zdaniem to:
1. JD
2. NH- najnowszy model rekordzisata w zbiorze
3. claas
Uważam że starsze claasy były lepsze.

tak jak ty wypunkowałeś te marki , tak samo ja myśle tylko argumentów potrzebuje !

#13 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 09 luty 2009 - 23:37

jaki kombajn wybrać Z argumentami bedzie ciężko bo nie mam żadnego z tych marek, a te zestawienie to tak z czytania i własnych przemyśleń. Starsze modele to bym pogrupował tak:
1. claas
2. jd
3. case
4. nh

#14 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 09 luty 2009 - 23:43

jaki kombajn wybrać Na Twoim miejscu kupiłbym New Hollanda CX8050, na podobny areał sasiad ma ziamiar go kupic (ma niecałe 500ha do koszenia), zastanawiał sie tez nad JD (nie wiem jakim) ale odrzucil go ze wzgledu ze nie podobała mu sie jego praca, gubił troche ziarna ale i mlucił mniej dokladnie (miał go na probie u siebie, był dokladnie wyregulowany przez serwis),z kolei o Claasie duzo ludzi mowi ze to mercedes (smiech na sali) to nie jest nic nadzwyczajnego, technologicznie niczym nie odbiega od innych kombajnow z tego przedzialu, no a o tucanie to słyszałem trochę złych opinii, jak to ktos kiedys na forum napisał ze: cierpi na choroby wieku dzieciecego (jest jeszcze nie dokonca nie dopracowny) został okrzykniety hitem, ale to tylko pozory, no i kupując Claasa jestes praktycznie uzalezniony od jednego dilera w kraju :/ . Aha i cenowo NH wychodzi napewno lepiej od JD z tego co mi znajomy mowil. Pracujemy tez na NH ale TC56 wiec nie ma zadnego porownania, ale patrzac na prace jaką wykonuje JD, i na cene jaką trzeba wywalic za prownywalnego mediona (który niczym nie jest lepszy) napewno bysmy dokonali tego samego wyboru.

#15 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 11 luty 2009 - 15:43

jaki kombajn wybrać

Z argumentami bedzie ciężko bo nie mam żadnego z tych marek, a te zestawienie to tak z czytania i własnych przemyśleń. Starsze modele to bym pogrupował tak:
1. claas
2. jd
3. case
4. nh

Jeśli nie masz argumentów to po co piszesz?? Wynika z tego że tylko posty nabijasz :lol:
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#16 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 11 luty 2009 - 17:45

jaki kombajn wybrać

Haha, a nie jest tak? porównaj sobie ilość Classów do NH... Lexion 600 przestarzała konstrukcja hmmm no fajnie B) a nh to jakiś (nie powiem że shit bo też dobre kombajny) ale robione na podstawie bizonów.

Fajnie a Największe NH mianowicie seria CX i CR to są na pewno skonstruowane na bazie bizona ehh jaki bystry umysł z ciebie :) Nic o Lexionie nie napisałem więc nie wiem ocb... o ile wiem to Class nie jest to najlepsza firma ;) aczkolwiek nie twierdze że zła.

#17 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 luty 2009 - 19:06

jaki kombajn wybrać @GSX pomimo tego, ze mowisz rozsadnie to zapamietaj, ze nie ma firm najlepszych, a nawet jak jest na jakas chwile to zaraz pojawia sie inna lepsza i zaczyna sie wyscig, konkurencja ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#18 Share piotrdeer

piotrdeer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 luty 2009 - 19:34

jaki kombajn wybrać brzozak2 ma racje nie ma maszyn najlepszych wszystkie są dobre tylko operatorzy nie mają pojęcia jak się je obsługuje żeby dobrze pracowały. Dużą role odgrywa w całej tej zabawie w farmerke obsługa serwisowa tzn.jak najszybciej ,najtaniej usunąć awarie aby maszyny mogły dobrze po polach śmigać. Dlatego zadałem taki temat aby wybrać firme która podoła tym wymaganią jak najlepiej . Dotychczas miałem Laverde i chociarz mam w okolicy trzy firmy serwisujące choć nie dokładnie Laverde ,ale to przeciż to samo co NH to nieporozumienie żeby kombajn stał dwa dni bo niema części.Albo lepszy numer kiedyś dzwonie w piątek po południu i potrzebuje pomocy a gość mówi że "już jest wekend i dopiero w poniedziałek coś moge załatwić " to pytam o co tu chodzi ?

#19 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 11 luty 2009 - 19:38

jaki kombajn wybrać

@GSX pomimo tego, ze mowisz rozsadnie to zapamietaj, ze nie ma firm najlepszych, a nawet jak jest na jakas chwile to zaraz pojawia sie inna lepsza i zaczyna sie wyscig, konkurencja ;)

Cały czas mam o tym pojęcie w sumie te dwie marki (class i NH) urządzają wyścigi zbrojne po rekord i jak narazie udało się to i tej i tej firmie. B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 luty 2009 - 19:50

jaki kombajn wybrać @piotrdeer pod tym wzgledem trzeba oddac korbankom to co im sie nalezy tzn uznanie, w tym roku padla pompa wody w medionie znajomego ktory uzytkowal akurat moj tato ;)
telefon do serwisu, czesci zamiennych, szrotu mercedesa od biedy daloby sie zalatwic ale jakies 2 dni poslizgu, u korbanka drozej wyszlo pare stowek ale wyjechalem o 21 i o 5 rano bylem z powrotem z nowa pompa B)
za to $$$ odpowiednio :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!