piotrdeer

jaki kombajn wybrać

Polecane posty

piotrdeer    0

chce wymienić laverde 3890 na nowy ,tylko nie bardzo wiem który wybrać za dużo jest sprzętu na rynku. Mam 200 ha własnego i 200 w usługach , myśle o jd w540c ,nh cx 8050 lub tucano 430 . Proszę o porady co do wyboru jak znacie ceny to będzie miło ? Jestem nowy na forum i może nie wiem jak się poruszać jak coś nie tak to sorki . :lol:


JD 6530 ,JD 5620 jaśki są silne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3
Napisano (edytowany)

Ja bym wybrał NH bardzo fajna maszynka i ma dużą przepustowość :lol:

 

warn za taki post!

Edytowano przez tommy66692

D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Ja bym brał Tucano, wiadomo Claas ;] mercedes wśród kombajnów lecz czytałem o nim że dużo awarii jest ale nie jestem w stanie tego sprawdzić gdyż nie miałem z nim jeszcze styczności.

Ale powinien być on odpowiedni dla takiego areału.

Pozdrawiam


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Tu mozesz sobie poczytac o opiniach tych marek co wybrales:

 

http://www.agrofoto.pl/forum/New-Holland-C...;hl=jd+nh+claas

http://www.agrofoto.pl/forum/Jaki-kombajn-...;hl=jd+nh+claas

 

Poczytaj sobie szczegolnie pierwszy temat bo masz tam dwoch braci tych kombajnow co wybrales :lol: choc w drugim temacie jest mowa o wiekszych kombajnach


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
Ja bym brał Tucano, wiadomo Claas ;] mercedes wśród kombajnów

Ale powinien być on odpowiedni dla takiego areału.

Pozdrawiam

 

Bierze mnie jak czytam takie bzdury mercedes to już przestarzałe konstrukcje po za tym NH CX8050 to bardzo rozsądna technologia jak na 400 ha co sezon ponieważ wykorzystanie kombajnu niekiedy bywa bolesne dla kieszeni (mowa o warunkach atmosferycznych)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0
Napisano (edytowany)

kiedys siedziałem w uslugach na durżym areale kombajn na duże uslugi najlepszy jest kukurydziany może byc jd case lub inny sprawa jest prosta chodzi o malą awaryjnosc i szybkie usuniecie awarii na 400 ha potrzebujesz minimalna moc silnika to 240 KM bo w tych kombajnach to tylko tyle ile uciągnie silnik tyle zrobisz ha

 

SŁOWNIK!!!

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Tucano to Mercedes wśród kombajnów-śmieszne troche. Mercedesy były dobre ale ich czasy przeminęły wraz z seria 124 wiec bez sensu takie porownanie. Ja polecam NH może być seria CX a nawet CSX. Znajomy miał w żniwa CX8030 czyli najmniejszy model ale kosil nim tylko swój areał(250ha) i był bardzo zadowolony,oddał go po żniwach ale w tym roku kupuje go jednak.Wydajność jaką mi podał to półtora NH TX34 czyli jakieś 35 ha dziennie pszenicy 7-8 ton/ha wiec nieźle. Inny kolega mial dwa lata temu NH CS660 w sezonie skosił nim 450 ha głownie na usługach i także zero awarii przy czym to były bardzo mokre żniwa wiec mysle ze dodatkowe 100 ha nie zrobiło by większego wrażenia na tym kombajnie.Z Tucano nie miałem styczności gdyz u nas chodzą głownie NH i JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdeer    0

słuszne uwagi co ma samochód do kombajnu ,podajcie coś konkretnego o wydajnościach , awaryjności ,który serwis jest lepszy,koszty napraw ,parametry spalania ,obsługa codzienna kombajnu i komfort pracy bo to jest najważniejsze :lol:


JD 6530 ,JD 5620 jaśki są silne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

jeśli bys kupił Tucano to serwis masz dobry... tylko ze jeden problem .. bardzo często bedziesz korzystał z usług serwisu.. są dosc mocno awaryjne... znam 2 gospodrzy co sa w posiadaniu tucano i obaj są hmm srednio zadowoleni a juz napewno niezadowoleni z awaryjnosci.


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40
Bierze mnie jak czytam takie bzdury mercedes to już przestarzałe konstrukcje po za tym NH CX8050 to bardzo rozsądna technologia jak na 400 ha co sezon ponieważ wykorzystanie kombajnu niekiedy bywa bolesne dla kieszeni (mowa o warunkach atmosferycznych)

 

 

Haha, a nie jest tak? porównaj sobie ilość Classów do NH... Lexion 600 przestarzała konstrukcja hmmm no fajnie :lol: a nh to jakiś (nie powiem że shit bo też dobre kombajny) ale robione na podstawie bizonów.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Najlepsza marka kombajnu moim zdaniem to:

1. JD

2. NH- najnowszy model rekordzisata w zbiorze

3. claas

Uważam że starsze claasy były lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdeer    0
Najlepsza marka kombajnu moim zdaniem to:

1. JD

2. NH- najnowszy model rekordzisata w zbiorze

3. claas

Uważam że starsze claasy były lepsze.

tak jak ty wypunkowałeś te marki , tak samo ja myśle tylko argumentów potrzebuje !


JD 6530 ,JD 5620 jaśki są silne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Z argumentami bedzie ciężko bo nie mam żadnego z tych marek, a te zestawienie to tak z czytania i własnych przemyśleń. Starsze modele to bym pogrupował tak:

1. claas

2. jd

3. case

4. nh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Na Twoim miejscu kupiłbym New Hollanda CX8050, na podobny areał sasiad ma ziamiar go kupic (ma niecałe 500ha do koszenia), zastanawiał sie tez nad JD (nie wiem jakim) ale odrzucil go ze wzgledu ze nie podobała mu sie jego praca, gubił troche ziarna ale i mlucił mniej dokladnie (miał go na probie u siebie, był dokladnie wyregulowany przez serwis),z kolei o Claasie duzo ludzi mowi ze to mercedes (smiech na sali) to nie jest nic nadzwyczajnego, technologicznie niczym nie odbiega od innych kombajnow z tego przedzialu, no a o tucanie to słyszałem trochę złych opinii, jak to ktos kiedys na forum napisał ze: cierpi na choroby wieku dzieciecego (jest jeszcze nie dokonca nie dopracowny) został okrzykniety hitem, ale to tylko pozory, no i kupując Claasa jestes praktycznie uzalezniony od jednego dilera w kraju :/ . Aha i cenowo NH wychodzi napewno lepiej od JD z tego co mi znajomy mowil. Pracujemy tez na NH ale TC56 wiec nie ma zadnego porownania, ale patrzac na prace jaką wykonuje JD, i na cene jaką trzeba wywalic za prownywalnego mediona (który niczym nie jest lepszy) napewno bysmy dokonali tego samego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
Z argumentami bedzie ciężko bo nie mam żadnego z tych marek, a te zestawienie to tak z czytania i własnych przemyśleń. Starsze modele to bym pogrupował tak:

1. claas

2. jd

3. case

4. nh

Jeśli nie masz argumentów to po co piszesz?? Wynika z tego że tylko posty nabijasz :lol:


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
Haha, a nie jest tak? porównaj sobie ilość Classów do NH... Lexion 600 przestarzała konstrukcja hmmm no fajnie B) a nh to jakiś (nie powiem że shit bo też dobre kombajny) ale robione na podstawie bizonów.

 

Fajnie a Największe NH mianowicie seria CX i CR to są na pewno skonstruowane na bazie bizona ehh jaki bystry umysł z ciebie :) Nic o Lexionie nie napisałem więc nie wiem ocb... o ile wiem to Class nie jest to najlepsza firma ;) aczkolwiek nie twierdze że zła.


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@GSX pomimo tego, ze mowisz rozsadnie to zapamietaj, ze nie ma firm najlepszych, a nawet jak jest na jakas chwile to zaraz pojawia sie inna lepsza i zaczyna sie wyscig, konkurencja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdeer    0

brzozak2 ma racje nie ma maszyn najlepszych wszystkie są dobre tylko operatorzy nie mają pojęcia jak się je obsługuje żeby dobrze pracowały. Dużą role odgrywa w całej tej zabawie w farmerke obsługa serwisowa tzn.jak najszybciej ,najtaniej usunąć awarie aby maszyny mogły dobrze po polach śmigać. Dlatego zadałem taki temat aby wybrać firme która podoła tym wymaganią jak najlepiej . Dotychczas miałem Laverde i chociarz mam w okolicy trzy firmy serwisujące choć nie dokładnie Laverde ,ale to przeciż to samo co NH to nieporozumienie żeby kombajn stał dwa dni bo niema części.Albo lepszy numer kiedyś dzwonie w piątek po południu i potrzebuje pomocy a gość mówi że "już jest wekend i dopiero w poniedziałek coś moge załatwić " to pytam o co tu chodzi ?


JD 6530 ,JD 5620 jaśki są silne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
@GSX pomimo tego, ze mowisz rozsadnie to zapamietaj, ze nie ma firm najlepszych, a nawet jak jest na jakas chwile to zaraz pojawia sie inna lepsza i zaczyna sie wyscig, konkurencja ;)

 

Cały czas mam o tym pojęcie w sumie te dwie marki (class i NH) urządzają wyścigi zbrojne po rekord i jak narazie udało się to i tej i tej firmie. B)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@piotrdeer pod tym wzgledem trzeba oddac korbankom to co im sie nalezy tzn uznanie, w tym roku padla pompa wody w medionie znajomego ktory uzytkowal akurat moj tato ;)

telefon do serwisu, czesci zamiennych, szrotu mercedesa od biedy daloby sie zalatwic ale jakies 2 dni poslizgu, u korbanka drozej wyszlo pare stowek ale wyjechalem o 21 i o 5 rano bylem z powrotem z nowa pompa B)

za to $$$ odpowiednio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdeer    0

wszystko jest dobrze tylko ta kasa i co zrobić trzeba coś wybrać albo korbanek i jego monopol , albo NH fajny sprzęt i jego lichy serwis albo JD i testować ;)


JD 6530 ,JD 5620 jaśki są silne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

przez moją firmę od 2003r. przewinęło się trochę maszyn i prawie wszystkimi miałem możliwość jeżdżenia a zaczęło się od MF36 autolevel 5m cheder z 1995r. i sprzedany, w 2005 CX860 7,3m cheder z 2003r. i sprzedany w roku2006 DF topliner4080HTS z 1996r. następnego roku to jest 2007 miałem 9 kombajnów na usługach 4xCX860 wszystkie miały 7,3m cheder a roczniki to 2003,2005x2 i 2006; CS660 6m cheder z 2006r.; CLAAS LEXION 450 7,5m z 2003r. JD WTS chyba 6m cheder z 2005r. i już wiekowy z serii 11xx; no i oczywiście DF topliner 4080HTS

na dzień dzisiejszy twierdzę, że dla mnie najlepsze i bardzo ekonomiczne kombajny to NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

to może zdradzisz jaką przepustowość uzyskujesz NH a jaką np. Lexionem I jaka jest różnica w spalaniu ??


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

w NH CX jak młócił w zeszłym sezonie to wszystko było ważone a przepustowość ziarna dochodziła do 40t/h

niestety lexion takiej okazji nie miał bo się go pozbyłem więc nie podam przepustowości. w 2007r. jak owy lexion jeździł z NH CX i CS, JD WTS w jednym gospodarstwie na usłudze to jeleń odbiegał w spalaniu bo nigdy nie spalił mniej jak 20l/ha reszta kombajnów spalała na poziomie 16l/ha z czego lexion miał zawsze o 1-2 litry więcej i też był najgorszym kombajnem razem z jeleniem do utrzymania się na powierzchni bo nie są wyposażone w bardzo proste urządzanie jak blokada kół i skutki były tego takie

http://www.agrofoto.pl/forum/Claas-Lexion-...mage120320.html przez co mogło wzrosnąć spalanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
    • Przez seba76
      Panowie szukam kombajnu Dominator 86/88/96/98. Przy ok 80ha jaki wybrać. Oczywiście liczy się stosunek cena/możliwości. Czy młodsza i droższa seria x8 warta jest dopłaty?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj