Skocz do zawartości
piotrdeer

jaki kombajn wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotrdeer    0

chce wymienić laverde 3890 na nowy ,tylko nie bardzo wiem który wybrać za dużo jest sprzętu na rynku. Mam 200 ha własnego i 200 w usługach , myśle o jd w540c ,nh cx 8050 lub tucano 430 . Proszę o porady co do wyboru jak znacie ceny to będzie miło ? Jestem nowy na forum i może nie wiem jak się poruszać jak coś nie tak to sorki . :lol:

barthez96    1
Napisano (edytowany)

Ja bym wybrał NH bardzo fajna maszynka i ma dużą przepustowość :lol:

warn za taki post!

Edytowano przez tommy66692

Avendrion    39

Ja bym brał Tucano, wiadomo Claas ;] mercedes wśród kombajnów lecz czytałem o nim że dużo awarii jest ale nie jestem w stanie tego sprawdzić gdyż nie miałem z nim jeszcze styczności.

Ale powinien być on odpowiedni dla takiego areału.

Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

GSX    0
Ja bym brał Tucano, wiadomo Claas ;] mercedes wśród kombajnów

Ale powinien być on odpowiedni dla takiego areału.

Pozdrawiam

Bierze mnie jak czytam takie bzdury mercedes to już przestarzałe konstrukcje po za tym NH CX8050 to bardzo rozsądna technologia jak na 400 ha co sezon ponieważ wykorzystanie kombajnu niekiedy bywa bolesne dla kieszeni (mowa o warunkach atmosferycznych)

drejsyk    0
Napisano (edytowany)

kiedys siedziałem w uslugach na durżym areale kombajn na duże uslugi najlepszy jest kukurydziany może byc jd case lub inny sprawa jest prosta chodzi o malą awaryjnosc i szybkie usuniecie awarii na 400 ha potrzebujesz minimalna moc silnika to 240 KM bo w tych kombajnach to tylko tyle ile uciągnie silnik tyle zrobisz ha

SŁOWNIK!!!

Edytowano przez Matey

szczewko    31

Tucano to Mercedes wśród kombajnów-śmieszne troche. Mercedesy były dobre ale ich czasy przeminęły wraz z seria 124 wiec bez sensu takie porownanie. Ja polecam NH może być seria CX a nawet CSX. Znajomy miał w żniwa CX8030 czyli najmniejszy model ale kosil nim tylko swój areał(250ha) i był bardzo zadowolony,oddał go po żniwach ale w tym roku kupuje go jednak.Wydajność jaką mi podał to półtora NH TX34 czyli jakieś 35 ha dziennie pszenicy 7-8 ton/ha wiec nieźle. Inny kolega mial dwa lata temu NH CS660 w sezonie skosił nim 450 ha głownie na usługach i także zero awarii przy czym to były bardzo mokre żniwa wiec mysle ze dodatkowe 100 ha nie zrobiło by większego wrażenia na tym kombajnie.Z Tucano nie miałem styczności gdyz u nas chodzą głownie NH i JD.

piotrdeer    0

słuszne uwagi co ma samochód do kombajnu ,podajcie coś konkretnego o wydajnościach , awaryjności ,który serwis jest lepszy,koszty napraw ,parametry spalania ,obsługa codzienna kombajnu i komfort pracy bo to jest najważniejsze :lol:

TumeK    9

jeśli bys kupił Tucano to serwis masz dobry... tylko ze jeden problem .. bardzo często bedziesz korzystał z usług serwisu.. są dosc mocno awaryjne... znam 2 gospodrzy co sa w posiadaniu tucano i obaj są hmm srednio zadowoleni a juz napewno niezadowoleni z awaryjnosci.

Avendrion    39
Bierze mnie jak czytam takie bzdury mercedes to już przestarzałe konstrukcje po za tym NH CX8050 to bardzo rozsądna technologia jak na 400 ha co sezon ponieważ wykorzystanie kombajnu niekiedy bywa bolesne dla kieszeni (mowa o warunkach atmosferycznych)

Haha, a nie jest tak? porównaj sobie ilość Classów do NH... Lexion 600 przestarzała konstrukcja hmmm no fajnie :lol: a nh to jakiś (nie powiem że shit bo też dobre kombajny) ale robione na podstawie bizonów.

macin87    42

Najlepsza marka kombajnu moim zdaniem to:

1. JD

2. NH- najnowszy model rekordzisata w zbiorze

3. claas

Uważam że starsze claasy były lepsze.

piotrdeer    0
Najlepsza marka kombajnu moim zdaniem to:

1. JD

2. NH- najnowszy model rekordzisata w zbiorze

3. claas

Uważam że starsze claasy były lepsze.

tak jak ty wypunkowałeś te marki , tak samo ja myśle tylko argumentów potrzebuje !

macin87    42

Z argumentami bedzie ciężko bo nie mam żadnego z tych marek, a te zestawienie to tak z czytania i własnych przemyśleń. Starsze modele to bym pogrupował tak:

1. claas

2. jd

3. case

4. nh

NHTC56    5

Na Twoim miejscu kupiłbym New Hollanda CX8050, na podobny areał sasiad ma ziamiar go kupic (ma niecałe 500ha do koszenia), zastanawiał sie tez nad JD (nie wiem jakim) ale odrzucil go ze wzgledu ze nie podobała mu sie jego praca, gubił troche ziarna ale i mlucił mniej dokladnie (miał go na probie u siebie, był dokladnie wyregulowany przez serwis),z kolei o Claasie duzo ludzi mowi ze to mercedes (smiech na sali) to nie jest nic nadzwyczajnego, technologicznie niczym nie odbiega od innych kombajnow z tego przedzialu, no a o tucanie to słyszałem trochę złych opinii, jak to ktos kiedys na forum napisał ze: cierpi na choroby wieku dzieciecego (jest jeszcze nie dokonca nie dopracowny) został okrzykniety hitem, ale to tylko pozory, no i kupując Claasa jestes praktycznie uzalezniony od jednego dilera w kraju :/ . Aha i cenowo NH wychodzi napewno lepiej od JD z tego co mi znajomy mowil. Pracujemy tez na NH ale TC56 wiec nie ma zadnego porownania, ale patrzac na prace jaką wykonuje JD, i na cene jaką trzeba wywalic za prownywalnego mediona (który niczym nie jest lepszy) napewno bysmy dokonali tego samego wyboru.

ralfMTX140    3
Z argumentami bedzie ciężko bo nie mam żadnego z tych marek, a te zestawienie to tak z czytania i własnych przemyśleń. Starsze modele to bym pogrupował tak:

1. claas

2. jd

3. case

4. nh

Jeśli nie masz argumentów to po co piszesz?? Wynika z tego że tylko posty nabijasz :lol:

GSX    0
Haha, a nie jest tak? porównaj sobie ilość Classów do NH... Lexion 600 przestarzała konstrukcja hmmm no fajnie B) a nh to jakiś (nie powiem że shit bo też dobre kombajny) ale robione na podstawie bizonów.

Fajnie a Największe NH mianowicie seria CX i CR to są na pewno skonstruowane na bazie bizona ehh jaki bystry umysł z ciebie :) Nic o Lexionie nie napisałem więc nie wiem ocb... o ile wiem to Class nie jest to najlepsza firma ;) aczkolwiek nie twierdze że zła.

brzozak2    236

@GSX pomimo tego, ze mowisz rozsadnie to zapamietaj, ze nie ma firm najlepszych, a nawet jak jest na jakas chwile to zaraz pojawia sie inna lepsza i zaczyna sie wyscig, konkurencja ;)

piotrdeer    0

brzozak2 ma racje nie ma maszyn najlepszych wszystkie są dobre tylko operatorzy nie mają pojęcia jak się je obsługuje żeby dobrze pracowały. Dużą role odgrywa w całej tej zabawie w farmerke obsługa serwisowa tzn.jak najszybciej ,najtaniej usunąć awarie aby maszyny mogły dobrze po polach śmigać. Dlatego zadałem taki temat aby wybrać firme która podoła tym wymaganią jak najlepiej . Dotychczas miałem Laverde i chociarz mam w okolicy trzy firmy serwisujące choć nie dokładnie Laverde ,ale to przeciż to samo co NH to nieporozumienie żeby kombajn stał dwa dni bo niema części.Albo lepszy numer kiedyś dzwonie w piątek po południu i potrzebuje pomocy a gość mówi że "już jest wekend i dopiero w poniedziałek coś moge załatwić " to pytam o co tu chodzi ?

GSX    0
@GSX pomimo tego, ze mowisz rozsadnie to zapamietaj, ze nie ma firm najlepszych, a nawet jak jest na jakas chwile to zaraz pojawia sie inna lepsza i zaczyna sie wyscig, konkurencja ;)

Cały czas mam o tym pojęcie w sumie te dwie marki (class i NH) urządzają wyścigi zbrojne po rekord i jak narazie udało się to i tej i tej firmie. B)

brzozak2    236

@piotrdeer pod tym wzgledem trzeba oddac korbankom to co im sie nalezy tzn uznanie, w tym roku padla pompa wody w medionie znajomego ktory uzytkowal akurat moj tato ;)

telefon do serwisu, czesci zamiennych, szrotu mercedesa od biedy daloby sie zalatwic ale jakies 2 dni poslizgu, u korbanka drozej wyszlo pare stowek ale wyjechalem o 21 i o 5 rano bylem z powrotem z nowa pompa B)

za to $$$ odpowiednio :)

piotrdeer    0

wszystko jest dobrze tylko ta kasa i co zrobić trzeba coś wybrać albo korbanek i jego monopol , albo NH fajny sprzęt i jego lichy serwis albo JD i testować ;)

Ginterpol    17

przez moją firmę od 2003r. przewinęło się trochę maszyn i prawie wszystkimi miałem możliwość jeżdżenia a zaczęło się od MF36 autolevel 5m cheder z 1995r. i sprzedany, w 2005 CX860 7,3m cheder z 2003r. i sprzedany w roku2006 DF topliner4080HTS z 1996r. następnego roku to jest 2007 miałem 9 kombajnów na usługach 4xCX860 wszystkie miały 7,3m cheder a roczniki to 2003,2005x2 i 2006; CS660 6m cheder z 2006r.; CLAAS LEXION 450 7,5m z 2003r. JD WTS chyba 6m cheder z 2005r. i już wiekowy z serii 11xx; no i oczywiście DF topliner 4080HTS

na dzień dzisiejszy twierdzę, że dla mnie najlepsze i bardzo ekonomiczne kombajny to NH

GSX    0

to może zdradzisz jaką przepustowość uzyskujesz NH a jaką np. Lexionem I jaka jest różnica w spalaniu ??

Ginterpol    17

w NH CX jak młócił w zeszłym sezonie to wszystko było ważone a przepustowość ziarna dochodziła do 40t/h

niestety lexion takiej okazji nie miał bo się go pozbyłem więc nie podam przepustowości. w 2007r. jak owy lexion jeździł z NH CX i CS, JD WTS w jednym gospodarstwie na usłudze to jeleń odbiegał w spalaniu bo nigdy nie spalił mniej jak 20l/ha reszta kombajnów spalała na poziomie 16l/ha z czego lexion miał zawsze o 1-2 litry więcej i też był najgorszym kombajnem razem z jeleniem do utrzymania się na powierzchni bo nie są wyposażone w bardzo proste urządzanie jak blokada kół i skutki były tego takie

http://www.agrofoto.pl/forum/Claas-Lexion-...mage120320.html przez co mogło wzrosnąć spalanie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jarku98
      Witam
      Stoję przed wyborem kombajnu głównie na usługi . Kombajny mają podobną cenę i wydajność. kombajn będzie brany na różnicowanie i muszę zmienić wnisek z siewnika na kombajn i dlatego muszę wybrać markę , a kombajn będzie zamawiany dopiero po żniwach .Co byście polecili chodzi mi głównie o wytrzymałość , spalanie , wygodę pracy i wartość przy odsprzedaży ?
    • Przez lukkii
      Witam

Planuje kupno nowego kombajnu. Najlepiej John Deere'a z uniwersalnym klepiskiem (czy to dodatkowa opcja? którą można dokupić do każdego Johna?) żeby nie trzeba było zakładać przesłon na będen tylko przystawke przypiać i jazda ponieważ sieje tylko 40 h kukurydzy. Znajomy ma John Deer'a 9540i i nic nie zmienia tylko przystawke przypina i tyle. Ale na takiego mnie nie stać Myślalem Nad 2056 coś z niezadużym hedrem tak do 4.8 i oczywiscie nie za drogiego.

Pozdrawiam
    • Przez janusztracz73
      witam mam w planach zakupić kombajn New Holland clayson 140 chciałbym o nim uzyskać informacje. Jaki mogę jeszcze brać pod uwagę link do new hollanda  http://olx.pl/oferta/kombajn-zbozowy-new-holland-CID757-IDgoR1H.html#90ca18e46b
    • Przez EKO-ENERGIA
      Witam koleżanki i kolegów
      Zakładam nowy temat po przeczytaniu wszelakich podobnych, odnośnie porównywania marek czy wielkości areału do skoszenia, ale żaden wątek nie wyczerpuje mojego problemu z wyborem, w szczególności iż sporo pozmieniało się w modelach.

Poszukuje nowego kombajnu do gospodarstwa, praktycznie bez usług (nie chce bawić się w to, z uwagi generalnie na brak czasu a i koszenie po 300 zł ha nie robi jakiejś znaczącej opłacalności).
      Kombajn będzie pracował na ok 150 ha, trochę rzepaku, zboża głównie żyto i pszenżyto, oraz strączkowe. (w wielu kawałkach, sporo przejazdów)
      wydajności ok 4-6 ton, z uwagi na bardzo słabe lekkie ziemie, bez szału 10 ton u mnie się nie trafia, 7 to max z hybrydy.
      równo, bez żadnych gór, pagórków itp
      żniwa zaczynam ok 20 lipca, rzepak potem ok 25 lipca, zboże
      więc mam ok 3/4 tygodni na zbiór, stąd wybór raczej najmniejszych przedstawicieli różnych marek,

Pod uwagę biorę głównie 4 kombajny, a może coś jeszcze, co mi umknęło
      Claas Avero 240, Fendt 5185, JD w 330 (oraz Sampo Coma 8), NH TC 5.70
      wszystkie mają być wyposażone w wózek i stół do rzepaku

może po kolei o każdej z marek, kolejność przypadkowa,

Claas Avero 240
      Kombajn o mocnym silniku Perkinsa 205 km
      młocarnia 106 cm szerokość - 4 wytrząsacze
      dodatkowy bęben wstępny APS zwiększający wydajność,
      mała, warta budowa, wygodna kabina, fajnie wykonana, niezły lakier blach
      zbiornik 5600
      Heder 4,3 metra,

cena ok 460 tyś netto

Fendt 5185
      Kombajn o 4 cylindrowym silniku, AGCO 176 km ( gdyby nie te 4 gary, a może to stereotyp???
      młocarnia 134 cm szerokość 5 wytrząsaczy
      młocarnia konwencjonalna (bęben + odrzutnik)
      duża maszyna, na ocynkowanym nadwoziu, nowa kabina podobno bez wajch (nie wiem nie widziałem)
      zbiornik 5200
      Heder 4,2
      Konstrukcja włoskiej Lawerdy, czy to plus czy minus???

cena ok 100 tyś euro (czekam na konkretną ofertę) ale to daje dziś ok 450 tyś zł

JD w 330 (oraz Sampo Coma 8)
      Jeździłem nim jeden sezon, nawet fajny ale to nie JD tylko fińskie Sampo, można wybrać żółty kolor w Gravicie
      silnik 207 km
      młocarnia 111 cm szerokość 5 wytrząsaczy, ale małych, niewiele więcej niż Claas
      dodatkowy bęben wstępny PTC zwiększający wydajność,
      mała kompaktowa budowa, fajna wygodna kabina,
      zbiornik 5200l
      heder 4,2 lub 4,5 m

cena ok 400 tyś zł

NH TC 5.70
      silnik NEF 170 km
      młocarnia 130 cm szerokość 5 wytrząsaczy - bez retroseparatora
      duża konstrukcja, 5 klawiszy, kabina, jakoś nie wiem czemu ale nie rozwala mnie
      zbiornik 5200
      heder 4,57

cena ok 420-440 tyś

Uważam że przedstawione kombajny osiągną podobna wydajność ha czy ton na godzinę pracy.
      mam nim do skoszenia 150 ha co daje mi ok 10/12 dni pracy żniwnych, (150 to niby dużo na taki kombajn, ale nie za dużo)
      odbiór na 2 duże przyczepy powoduje że kombajn cały dzień nie czeka na przyczepy tylko kosi, stąd wydajność max 20 ha na dzień
      średnio 12-15 ha dziennie.

czy użytkujecie takie maszyny, możecie coś powiedzieć o nich, jakieś własne uwagi przemyślenia.
      Mnie już głowa boli od tego wyboru, z góry dziękuje za każdą pomoc i wszelakie opinie.

• Przez Rol_C-330M
      Chciałbym się dowiedzieć z waszych opinii, doświadczeń jaki kombajnik będzie lepszy lub jakiś inny