Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Lasek33    2

dlaczego tak póżno ten nuprid jak będzie nalot to wciorniastek zaifekuje tytoń ja pryskam zaraz po posadzeniu byle jakim perytroidem  karate decis fastac  universal śle sms że są naloty wciorniastka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

W tunelu jak jest zabezpieczony dobrze to nie ma sensu zaraz po posadzeniu pryskac od wciornastka. Lepiej poczekać z tydzień jak kolega wcześniej wspomniał aby tytoń przyjął się. wtedy gdy już zaczyna rosnąć więcej wchłonie w siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
Napisano (edytowany)

Jakie mikroskładniki polecacie w formie dolistnej ?

Edytowano przez dragonmt852

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin94r    0
Napisano (edytowany)
17 godzin temu, Lasek33 napisał:

kristalon zielony  a póżniej pomarańczowy ale dla burleja

A pod virginie? I ile czasu po wysadzeniu? 

Edytowano przez Marcin94r
Błąd ortograficzny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Kristalon zielony na virginie także można dawać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin94r    0
Napisano (edytowany)
4 godziny temu, Lasek33 napisał:

ja nie sadze wirgini 

Bardziej chodziło mi o wiekszasc a nie tylko o cb. Sorry jestem świeży tytaj itd... 

A co powiecie o kristanolu czerwonym. 

Też mi sprzedawca mówił że idzie go dużo? 

Bądz coś innego np yara coś tam.... 

Edytowano przez Marcin94r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hektar    0

Panowie w mojej okolicy podobno drutowiec bardzo atakuje. Co proponujecie w tym przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Drutowe już będą się przepoczwarzać w inne stadium rozwojowe i nie będą groźne dla tytoniu a co do zgnilca to Pictor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
10 godzin temu, dworek20 napisał:

Witam co na zgnilca w polu polecili by panowie. 

 

Jedną z tańszych opcji jest Switch 62,5 WG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jareko69    0

Jednohektarowcy już posadzili teraz chronią uprawy, łożka wynieście w pole i pilnujcie tytoniu żeby wam ktoś go nie ziadł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
15 godzin temu, jareko69 napisał:

Jednohektarowcy już posadzili teraz chronią uprawy, łożka wynieście w pole i pilnujcie tytoniu żeby wam ktoś go nie ziadł 

to chyba normalne że chronimy uprawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Amistar jest to bardzo dobry lecz drogi środek ale on jest bardziej do zabezpieczania liści przed chorobami grzybowym  a nie od zgnilca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Można zastosować  Tazer 250 SC. To samo co Amistar, cena około 120-130 zł za litr. 

Uniwersal wysłał mi juz drugie ostrzeżenie ( w formie wiadomośći SMS ) o ataku wciorniastków, ponoć są już plantacje zarażone w 20%. Jaki stan u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Oni co roku wysyłają te ostrzeżenia a ja pryskam co 10 dni i jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
Dnia ‎2018‎-‎05‎-‎23 o 22:31, jareko69 napisał:

Jednohektarowcy już posadzili teraz chronią uprawy, łożka wynieście w pole i pilnujcie tytoniu żeby wam ktoś go nie ziadł 

Nie naśmiewaj się kolego z tych co sadzą po jednym hektarze lub mniej. Każdy sadzi według swoich możliwości i potrzeb .Myślisz że jak sadzisz kilka hektary tom jesteś lepszy.

21 godzin temu, Marl napisał:

Można zastosować  Tazer 250 SC. To samo co Amistar, cena około 120-130 zł za litr. 

Uniwersal wysłał mi juz drugie ostrzeżenie ( w formie wiadomośći SMS ) o ataku wciorniastków, ponoć są już plantacje zarażone w 20%. Jaki stan u Was?

W tę porę wciornastek jeszcze nie atakuje także to jest na wyrost trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasek33    2

pierwszy nalot jest najgorszy sadzę tytoń 25 lat i różnie z nim walczyłem jest to najgorsza choroba tytoniu  oprócz zgnilizny twardzikowej i na wciorniastka tytoniowca nie ma sposobu tylko szczęście co do chorób to twardzikowa atakuje tylko burleja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
Dnia ‎2018‎-‎05‎-‎25 o 23:47, Elektro2015 napisał:

Jakie macie sposoby na mozaikę?

Zmiana pola na 2-3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj