Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#1321 Share stachanowiec1980

stachanowiec1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 22:24

co sadzicie o marce kubota Szanowni Forumowicze, chciałbym zapytać, czy są na forum użytkownicy ciągników Kubota, które mają duży przebieg, np. ponad 3000 godzin? Albo tacy użytkownicy, którzy rocznie nabijają dużo godzin, np. ponad 1000? Chciałbym zapytać się o wrażenia z intensywnego użytkowania. Z góry dzięki za odpowiedź

Edytowany przez stachanowiec1980, 08 kwiecień 2012 - 22:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 22:21
  •  

#1322 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 09 kwiecień 2012 - 09:08

co sadzicie o marce kubota

panowie jakie rzeczy dostaliście do swoich kubusi przy zakupie - chodzi mi o np. klucze, cięgna, i tym podobne rzeczy.

ja do mojej M8540 dostałem cięgno, bolce,zawleczki, gaśnice, trójkąt,kulki do dolnych cięgieł i to chyba tyle ^^

#1323 Share batrek4

batrek4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 10:11

co sadzicie o marce kubota Ja dostałem to samo co Gazela77 i jeszcze jakieś śruby chyba 10 szt.14 z drobnym gwintem ,jeszcze nie wiem do czego ale sie dowiem .
Panowie ile obciążników w przodzie zostawiliście w M7040 czy może wszystkie zdjąc lepiej ,nic cieżkiego na tyle nie zamierzam dzwigać.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1324 Share jarsek

jarsek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 12:46

co sadzicie o marce kubota Ja przy M6040 zostawiłem 4 obciążniki .Wystarczają do opryskiwacza 800 litów i rozsiewacza z 800kg nawozu.

#1325 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 21:03

co sadzicie o marce kubota nie wiem ile waży amazone RE30 +D8 ale siewik mieści dobre 250kg pszenicy. mam polski tuz z Pomarolu. nibu 2 t udzwigu ale jestem śrdnio zadowolonu poza cena nic w nim nie jest dobrego jak sie wachacie bierzcie zachodnie. 540 kg na tuzie to troszke mało i buja całum zestwem ale po opuszczeniu brony i siewnika tylne koła są odciążone. lepiej jak by był Tur i obciżniki tylnych kół. Tak wiekszy ciągnik napewno byłby lepszy ;) bo jak siałem moją Renault 110.54 to nie buja ale nie zawracała na miejscu i cały zestaw podnosiła duuuużo wolniej. to ze moja ME 9000 dostaje po d*pie to mój świadomy wybór zeby usprawnić prace. nigdy nie ma lekko i dlatego podziwiam marke Kubota ;)

#1326 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 13 kwiecień 2012 - 10:19

co sadzicie o marce kubota Gdy był u mnie mechanik na przegląd to mówił ze ostatnio jeździł do gościa co kupował kubote nie u niech ale ci co u nich kupił przenieśli swój zakład dużo dalej.To była kubota m5700(pracująca w lesie)I jakoś im gałęzie w filtry olejowe wlazły i coś tam uszkodziły.A kubota miała ok 12tyś Mtg.mechanik zrobił co trzeba i znowu dają jej w d**pe.
Ja w swojej kubocie dostałem gaśnicę,dwa trójkąty.łącznik górny(cięgno). dwie kule do tuza dwa zaczepy i bolce plus przetyczki

#1327 Share stachanowiec1980

stachanowiec1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 23:27

co sadzicie o marce kubota Artur96, a który diler mówił Ci o Kubocie z przebiegiem 12 tyś mtg? Bardzo chętnie bym obejrzał, jak kubuś wygląda po takim przebiegu. Podaj namiar na tego dilera, jeśli możesz

Edytowany przez milanreal1, 16 kwiecień 2012 - 14:08.
cytowanie poprzedniego posta

#1328 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 06:14

co sadzicie o marce kubota Nie diler tylko mechanik.Kilka miesięcy temu z firmy belima Łapy

#1329 Share Darik4

Darik4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 14:07

co sadzicie o marce kubota Hej znam tego mechanika z Łap , u nas na Podlasiu Ciągniki kubota dobrze się spisują ...
Słyszałem że mają po 5tys motogodzin i bez rzadnej awari....i małe zużycie paliwa .a w turze są idealne...

#1330 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 15:40

co sadzicie o marce kubota Ja również mieszkam niedaleko Łap i brałem tam kubote więc przy okazji jak będę gdzieś w pobliżu to zapytam tego mechanika czy faktycznie widział taką kubotę co miała 12tyś Mtg.

Mam pytanie do użytkowników modeli M 9540 i 8540 czy u was też tak dziwnie przełącza się dźwignię reduktora biegów pełzających? Bo ciężko tam wyczuć, między ślimakiem a żółwiem jest tak mała granica że nie wiadomo co się włączyło do puki się nie ruszy, i czasem jakoś z oporem przesuwa się tą dźwignię. Mam też pytanie co do rewersu jak powinno się go używać? Bo jak się pracuje np z agregatem na zającu 1 to jak się rusza z rewersu to on trochę zrywny i jest szarpnięcie. lepiej się rusza ze sprzęgłem, i tu mam pytanie czy przytrzymywanie na sprzęgle i ruszanie ze sprzęgłem po mimo że rewers działa bez, ma jakiś wpływ na szybsze zużywanie się rewersu. Bo słyszałem taką opinie od kolesia który posadził sprzęgło w fendt, mówił że wysiadło bo on zawsze ruszał ze sprzęgła.

Nie pisz posta pod postem

Edytowany przez lukaczmarek, 16 kwiecień 2012 - 12:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1331 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 15 kwiecień 2012 - 20:40

co sadzicie o marce kubota Ten drążek juz tak ma ale mozna go wyczuc jak ruszania to najpierw włacz bieg i dopiero przełacz rewers i powinno byc ok bo jak przytrzymasz troche na sprzegle to juz robi sie strasznie zrywny

#1332 Share SylwekStaszewski

SylwekStaszewski

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 09:09

co sadzicie o marce kubota Kubota to Ciągniki, które pracują do 20000 h bez remontu , dlatego ważna jest systematyczna wymiana olejów filtrów itp. Koszty związane są z dbałością o Ciągnik.

#1333 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 16 kwiecień 2012 - 09:45

co sadzicie o marce kubota hm... słyszałem, że do 10000 h bez remontu głównego silnika, ale może i 20000 a dlaczego nawet do 30000 h :). Silniki Kuboty to rzeczywiście udany produkt i dlatego są montowane głównie w maszynach budowlanych.

#1334 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 10:23

co sadzicie o marce kubota Dlaczego wszyscy zawsze piszą remont silnika? Silnik jeśli wytrzyma te 12tyś godzin to już ciągnik się zamortyzuje i zarobi na pół drugiego. Ale przekładnia Główna to właśnie jest najdroższa rzecz do naprawy w każdej marce. Silnik zrobisz w granicach 10 tyś nawet w Fendt ale przekładni kapitalny remont to już inna bajka koszt może być i 4 razy większy niż silnik. Nie wiem jak w kubusiu koszty naprawy przekładni wyceniają ale podejrzewam że trochę kosztuje. I tu jest pytanie czy przekładnia wytrzyma tyle co silnik?

#1335 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 16 kwiecień 2012 - 20:07

co sadzicie o marce kubota ja powinienem w rok zrobić swoja m128x ponad 1000h o silnik się nie boje tylko o przekładnie mam nadzieje że z 10000h wytrzyma

#1336 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 20 kwiecień 2012 - 14:40

co sadzicie o marce kubota Czy nie uważacie, że czas najwyższy by ktoś podzielił ten mega-wątek na mniejsze, tematyczne bądź zamknął go po prostu zostawiając jedynie do czytania? Chyba czas najwyższy by zacząć pisać konkretnie, a nie kontynuować pisanie w bałaganie. Zaraz się okaże, że nie było sensu zakładać działu bo wszystkie małe tematy będą zamykane z uwagą podobną do tego http://www.agrofoto....ecasz-ja-innym/ bo przecież na 60 stronach tego tematu pojawiło się w zasadzie wszystko o czym można rozmawiać.

Pozdrawiam
Rafał "RafZielak" Z.

#1337 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 20:11

co sadzicie o marce kubota Popieram. Ale moderatorzy wolą, aby pisać o wszystkim w jednym temacie. Mój temat o modelu M6040 też został zamknięty A miałem nadzieję na uporządkowanie wypowiedzi o poszczególnych modelach w oddzielnych tematach.

#1338 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 06:48

co sadzicie o marce kubota Moderatorzy mają tez racje jak by każdy zakładał oddzielny temat do każdego modelu z każdej marki, to tez byłby śmietnik i by się forum zamulało.

#1339 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 07:42

co sadzicie o marce kubota wychodzi na to ze kubota ma dobre silniki. znajomy ma koparke z tym silnikiem drugi ma cos na zwor manitou z tym silnikiem i sobie chwala nie wiem jak ciagniki ale inne pojazdy dobre

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1340 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety