Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#2441 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 19:26

co sadzicie o marce kubota Możesz pisać co chcesz, o ile nikogo nie obrażasz i ogólnie stosujesz się do regulaminu.
Dobrze też piszesz - Kubota to głównie małe ciągniczki ogrodnicze. Na tym się najlepiej znają, bo mają w tym zakresie doświadczenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 03:45
  •  

#2442 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 20:20

ciekawe ile globalnego rynku kubota opanowała CIĄGNIKAMI o mocach koło kilku do kilkunastu koni.
Jak dla mnie Hubertuss to starszy kawaler który całą energie spuszcza na dyskusje o tematyce rolniczej czy tu czy na innych tematach czerpiąc z tego nieokiełznaną radość. jeśli się myle to żal mi jego dzieci widzących ojca tylko przed kompem zapatrzonego w internet. Oczywiście mogę się mylić. Mogę też pisać co chce....

Tylko na tyle cię stać? Nic innego napisać nie potrafisz? Puściutko w główce to najlepiej komuś na wymyślać. Na koniec pisząc, że mogę się mylić. Próbujesz tu jakieś awantury prowokować a na koniec świętego udajesz, że niby mylić się możesz. Myślisz, że wszyscy są na tak niskim poziomie jak ty i tego nie rozumieją. Ja się nie mylę i ci napisze, że pusty jesteś i tyle.
Jeśli przy pomocy mojej osoby i tych przytyków rozładowałeś swoją frustracje i podniosłeś swoją samoocenę jest mi niezmiernie miło.

Edytowany przez hubertuss, 30 marzec 2014 - 20:28.

#2443 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 23:07

Tylko na tyle cię stać? Nic innego napisać nie potrafisz? Puściutko w główce to najlepiej komuś na wymyślać. Na koniec pisząc, że mogę się mylić. Próbujesz tu jakieś awantury prowokować a na koniec świętego udajesz, że niby mylić się możesz. Myślisz, że wszyscy są na tak niskim poziomie jak ty i tego nie rozumieją. Ja się nie mylę i ci napisze, że pusty jesteś i tyle.
Jeśli przy pomocy mojej osoby i tych przytyków rozładowałeś swoją frustracje i podniosłeś swoją samoocenę jest mi niezmiernie miło.

Czyżby coś Cię jednak ubodło że jedziesz bezpośrednio po koledze? A może jednak - "prawda w oczy kole"!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2444 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 06:33

co sadzicie o marce kubota Dobra niech będzie, że jestem starszawym kawalerem zaniedbującym dzieci siedząc przed komputerem, oczywiście też pracuje u korbanka. Wszyscy zadowoleni bo to oczywiście sama prawda jest. Dalej nie mam zamiaru brać udziału w tej prostackiej dyskusji. Gdzie co niektórzy z braku innych argumentów obrzucają epitetami innych i ich rodziny. Tylko na tyle was stać ok. Mam nadzieję, że jakiś moderator zajmie się tymi postami nie na temat i ich autorami prowokującymi tu jakieś awantury.
PS Zauważ że najpierw kolega pojechał bezpośrednio po mnie i mojej rodzinie, ale ty to nazywasz prawdą.

Edytowany przez hubertuss, 31 marzec 2014 - 06:37.

#2445 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 08:45

co sadzicie o marce kubota Ok. Dobra ja też nie jestem bez winy ale to Twoje autorytarne a wręcz przemądrzałe opinie prowokują nas posiadaczy i użytkowników Kubot do czasami aż nazbyt emocjonalnych odpowiedzi na Twoje nie do końca sprawdzone zarzuty co do jakości i walorów technicznych naszych maszyn.

#2446 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 08:58

co sadzicie o marce kubota za przeproszeniem, ale chyba tylko dzieci i osoby niedojrzale psychicznie emocjonują się tym, że ktoś obraża ich ciągniki :lol:

Edytowany przez b0gdan, 31 marzec 2014 - 08:59.

#2447 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 10:32

Z tą motyką to może być prawda. Ciekawe jak uprawić ziemię pod ryż ciągnikiem? Jak uprawić zbocze góry?
http://zjaponii.blox...-w-Japonii.html
Jakoś nie wydaje mi się żeby ciągnik ok. 100 KM był tam tak bardzo poszukiwany.
W Japonii rolnictwo to margines. Już nie mówię, że lecą w pole z grabkami, tylko że areał i ilość gospodarstw są niewielkie.

tu masz ciągniki na polach ryżowych
https://www.youtube....h?v=4VoFjArL9UY
a tutaj artykuł z Agrofoto na temat rolnictwa w Japonii
http://www.agrofoto....ctwo-w-japonii/

#2448 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 31 marzec 2014 - 16:08

co sadzicie o marce kubota @hubertus cytował poprzedniego posta, dodatkowo w 2 postach wystarczająco prowokował innych do kłótni. Dostał ostrzeżenie, w konsekwencji 4 i ma 7 dni urlopu. Jak za 7 dni dalej będzie robić tak samo to olewajcie takie gadanie, to czy ktoś zasłuży na % zależy już ode mnie i innych moderatorów.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2449 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 16:47

co sadzicie o marce kubota KIRK80 - Czyli jednak można uprawić pole pod ryż ciągnikiem. :huh: Tylko nie wiem skąd ten pierwszy filmik jest, bo piszą tam po hiszpańsku. :huh:
Nie wydaje mi się jednak, że Kubota w Japonii dorobiła się na ciągnikach ok. 100 KM i więcej.

#2450 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 22:16

co sadzicie o marce kubota Kubota to wielki koncern i nie tylko sprzedaje ciągniki i maszyny rolnicze.

http://www.kubota-global.net/pl/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2451 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 21:03

co sadzicie o marce kubota może nie jest przodownikiem powyżej 100 km ale zajmóje dużo rynko poniżej 100 koni. zajmuje się poważnie częścią rynku mini i miko ciągników gdzie inne marki mają małą oferte.kubota to nie tylko ciągniki. Kombajny do ryżu, sadzarki do ryży, koparki, silniki dla innych marek. Jak dla mnie buduje to duże zaufanie do tej marki.
Wszystko na świecie się psuje i nie ma rzeczy nie zniszczalnych i to już nie wina samej marki za błędy słabo wykształconego servisu. czy to dilera który nie dba o jakość wiedzy swoich mechaników. Sam przez to przeszedłem i po 3 zgłoszeniu awari jak przyjechał mechanik i nie wiedział co ma robić. machnołem ręką i sam to naprawiłem. była to drobna usterka ale podejście servisu naganne. było to 7 lat temu wiec mam nadzieje ze już dużo sie nauczyli.

#2452 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 21:31

co sadzicie o marce kubota Dziś się dowiedziałem że jeden z dilerów Kuboty z centralnej Polski w miesiącu lutym sprzedał 62 ciągniki głównie wyższych mocy. Jak taka wysoka sprzedaż Kubot utrzyma się do końca roku to wzrost sprzedaży zostanie utrzymany. Reklama, jakość oraz upust cenowy zrobiły swoje.
U mnie moja M6040 na razie sprawuje się super, trochę jestem zawiedziony Quickem Q26 bo przy wyładunku z łyżki mocno opada i przy wysokich burtach przyczep są utrudnienia z opróżnianiem. Parametry co do udźwigu są lepsze jak podaje producent bo z rozładunkiem palet 1,5t nie miałem żadnego problemu.
Teraz trochę żałuje że nie poczekałem za ładowaczem z Kuboty. Jak ma ktoś z Was taki ładowacz to niech napisze jak się sprawuje.

#2453 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 21:56

co sadzicie o marce kubota Opisywałem jakiś czas temu awarię mojej Kuboty - na gwarancji , przy około 800 godz. rozsypało się łożyskowanie rewersu - podobno tzw."choroba wieku dziecięcego"- serwis (wtedy jeszcze DANEX handlował Kubotą) sprawił się dobrze i po tygodniu od zgłoszenia awarii Kubota znowu pracowała.Teraz nabite jest 2090 godz. i jak na razie chodzi bez problemów- ale to moja , natomiast w zeszłym tygodniu kolegi Kubota 9540 przy 1500 godz. padła na to samo co moja. Jego ciągnik ma 5 lat a mimo to główny dystrybutor Kubot na Polskę stanął na wysokości zadania i ma za darmo dostarczyć części potrzebne do naprawy.Co sądzicie o takim podejściu do klienta - czyż nie tak powinno wyglądać?

#2454 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 22:03

co sadzicie o marce kubota Czyli musiała być jakaś wada fabryczna tego sprzęgła, że dostarczają części za free. Przypomnę też sytuacje Czarka, który na czas remontu swojej Kuboty dostał 2 ciągniki do pracy w swoim gospodarstwie. Fakt faktem, że serwis tam sprawował się opieszale co do naprawy i znalezienia przyczyny usterki czy usterek.
Jeżeli Kubota chce byc znaczącym graczem na rynku europejskim to musi sie tak zachowywać

#2455 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 08:36

co sadzicie o marce kubota Podobno ( bo nie jestem pewien ) problem z tym sprzęgłem leży w za delikatnym łożysku.Do wymiany Kubota dostarcza cały kompletny kosz sprzęgła rewersu wraz z wałkiem i potrzebnymi uszczelkami , o-ringami itp. Co do przejść z Kubotą Czarka to chyba taki felerny egzemplarz Mu się trafił.

#2456 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 kwiecień 2014 - 20:36

co sadzicie o marce kubota Ta awaria ty tylko chyba z tego co się słyszy to w 80 i 90 się zdarza?

#2457 Share manius59

manius59

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 21:48

co sadzicie o marce kubota Koledzy, ja również wtrącę kilka słów o serwisie. Od samego zakupu mam problem z wibracjami kabiny w m7040 (już o tym pisałem), kubota ma 2 lata, od około roku próbą wyeliminowania usterki zajmuje się centrala z Warszawy. Przez ten czas wymieniono ciągnikowi kompletne zawieszenie kabiny oraz przy drugim podejściu wstawiono podkładki/dystanse w celu podniesienia kabiny(że niby coś dotyka do kabiny i przenosi wibrację).Dziś nadal czekam na jakieś rozwiązanie zgłoszonego problemu (ostatni raz byli u mnie na początku grudnia 2013 roku i od tamtej pory cisza) - w moim przypadku tak wygląda podejście serwisu i samej centrali do usterek/awarii zgłoszonych na gwarancji ;[ . Jeśli chodzi o wyszkolenie mechaników to przy pierwszym przeglądzie filtry od hydrauliki wymieniono bez magnesów, a jak dzwoniłem z zapytaniem czy tak może być to odpowiedzieli, że teraz to już nie jest takie istotne. dopiero gdy wysłałem pismo przyjechali i wymienili na nowe filtry z magnesami za które jeszcze próbowli mnie obciążyć. Wydaję mi sie kolego Misiek100245, że przez te 7 lat nic się nie zmieniło.

#2458 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 07:14

co sadzicie o marce kubota Ja bym na Twoim miejscu zawołał redaktorów z TOP AGRAR czy Poradnika Rolniczego albo postraszyć ich prasą. Wiadomo, że misternie budowana pozycja na rynku może być zachwiana poprzez jeden artykuł w poczytnej gazecie.

#2459 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 08:22

co sadzicie o marce kubota Dowiedziałem się ostatnio ile kosztowałyby części do naprawy rewersu w Kubocie 9540. I jestem w szoku! Podobno 12 500 złotych polskich.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2460 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 20:18

co sadzicie o marce kubota u mnie jeszcze na gwarancji wymieniali polską sprężarkę od pneumatyki coś tam w niej nawaliło i przy większych obrotach przenosiły się wibracje na kierownice aż w ręce parzyło. założyli nową z większym kołem pasowym i w ten sposób obniżyli maksymalne obroty. do tej pory działa bez zarzutu.