Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol

350 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Grzegorz8946

Grzegorz8946

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 21:04

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol marcin2057-ja zamontowałem w swoim U 1224 orbitrol w miejscu serwa.Serwo oczywiście wyrzuciłem,dorobiłem uchwyt i łączkę do drążka,moim zdaniem orbitrol pod kolumną to zły pomysł,po kilku latach zacznie ci się robić kałuża w kabinie,jak u właścicieli ursusów z lat 90-tych,z resztą po co ciągnąć tyle przewodów do kabiny i z powrotem,tak będziesz miał 2 krótkie przewody.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Dzisiaj, 02:24
  •  

#222 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 12:00

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol fakt lepszy pomysł z tym orbitrolem zamiast serwa a jaki zastosowałeś siłownik i jak połączyłeś oba koła bo u mnie nie ma drążka poprzecznego

#223 Share Grzegorz8946

Grzegorz8946

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 17:55

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Przed chwilą doczytałem że masz bez przedniego napędu i do tego sztywny,także nie wiem jak to wygląda nawet,u mnie jest drążek poprzeczny bo 4x4.A siłownik kupiłem taki jaki powinien być do osi z przednim napędem ;)

Edytowany przez Grzegorz8946, 22 grudzień 2013 - 17:55.

#224 Share wiktor1967

wiktor1967

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 14:31

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol marcin2057 według mnie najtańszym i najprostszym rozwiązaniem jest przeróbka na orbitol tak jak ja zrobiłem.Masz opis i zdjęcia na 7 stronie tego tematu,Przechodził cały sezon bez najmniejszych problemów.Półserwo nie cieknie nic sie niezacina.Jak by ci odpowiadało takie rozwiązanie możesz podjechać i zobaczyć(jesteś z łódzkiego może niedaleko)

#225 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 21:26

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol wcale nie głupi pomysł, a czy lekko się kręci, ja myślałem wyrzucić serwo i dać siłownik dwustronnego działania i dokupić wąsy i dać drążek poprzeczny lecz nie wiem czy by to się dobrze sprawdzało ? A skąd jesteś ?

#226 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 23:24

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Wiktor mógłbyś opisać, przypomnieć gdzie podłączone są przewody do twojego "półserwa". Rozumiem, że od przodu i tyłu wchodzą przewody z orbitrola odpowiedzialne za skręt. Do czego służy i gdzie jest podłączona ta złoto-cynkowana rurka?To jakiś powrót nadmiaru oleju do zbiornika? Na zdjęciu widać także trzeci przewód "biegnący" do przodu.

#227 Share wiktor1967

wiktor1967

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 14:48

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol marcin2057 kręci się bardzo lekko na postoju na 900 obr. w serwie miałem przecieki na rozdzielaczu i zacinalo sie w lewą strone,Też próbowałem na początku z siłownikiem i drążkiem ale był problem z wąsem na dwa otwory a kombinacje ze spawaniem nie wchodzą w gre.Teraz mam orginalnie i nikt mi się nie przyczepi.Jestem z okolic Ozorkowa-Łęczycy.Ta złoto-cynkowana rurka jest to powrót przecieków z tłoka do zbiornika rurka ta sama co w serwie tylko dołorzyłem kolanko Ten trzeci przewód biegnący do przodu to jes powrót oleju z orbitola do zbiornika i jest podłączony do filtra oleju z prawej strony ciągnika.Koszt przróbki na półserwo to 50zł. toczenie dekielka plus nowe uszczelniacze na tłok 12zł. no i moja robota.

#228 Share hecktor2

hecktor2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 15:54

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Witam kolegów jesteście moją ostatnią nadzieją ;)

Od kąd kupiliśmy Ursusa 1201 wspomaganie nie domagało. Strasznie ciężko się kręciło. Na wolnych obrotach całkowity brak wspomagania, na wysokich bardzo mizerne (nadal trzeba dwoma rękami próbować skręcać). Od tamtej pory wymienione:
-serwo (regenerowane),
-pompa,
-przewody,
-zawór przeciążeniowy,
-olej z boxolu na hipol,
-zbiornik oleju wyczyszczony.

I dalej jak się nie dało kręcić tak się nie kręci. Już nam pomysłów brakuje. Dodam tylko, że olej się pieni. Tak jakby gdzieś powietrze ciągnął, lecz żadnych wycieków nie stwierdziliśmy. Wszystko porządnie dokręcone na miedzianych podkładkach. Teraz się zastanawiamy nad przerobieniem na orbitrol, bo chyba to tylko pomoże.

Nasza teoria brzmi: Zamieniliśmy zepsute serwo na zregenerowane zepsute serwo. Jest jakiś sposób, żeby sprawdzić, czy serwo jest zepsute? (oprócz oczywistego "nie będziesz mógł ukręcić kierownicą :D )

P.S. W tym temacie dowiedziałem się o tzw. półserwie. Właśnie postaram się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat.

Edytowany przez hecktor2, 27 grudzień 2013 - 17:59.

#229 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 16:25

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Niepotrzebnie zmieniałeś olej na Hipol, bo to olej przekładniowy. Boxol byłby lepszy. Mam nadzieję, że nie zapomniałeś o zmianie filtra i założyłeś odpowiedni? Sprawdzałeś zawór w zbiorniku?

#230 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 16:26

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Hipol ATF IID jest to typowy olej do wspomagania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share hecktor2

hecktor2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 16:51

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Thomas Zmieniłem, bo ktoś mi właśnie kit wcisnął, że gęstrzy lepiej będzie działał.

Oczywiście filtr oleju wymieniony na nowy. Mówisz o tym zaworze? Dodany obrazek? Właśnie ten zawór miałem na myśli pisząc moją listę wymienionych części.

Edytowany przez hecktor2, 27 grudzień 2013 - 16:54.

#232 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 27 grudzień 2013 - 19:55

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Źle zrobiłeś z tym olejem.Hipol jest geściejszy i się na zimnym ciężko kręci.

Tu jest coś nie tak...Musisz sprawdzić pompę i serwo.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#233 Share wiktor1967

wiktor1967

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 20:28

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Ja przy mocno cieknącym serwie lałem co miałem i nie zauważyłem żadnej różnicy. Teraz na orbitolu mam hlp46 i czy jest -20 czy +30 kręci się tak samo . Hecktor u Ciebie naprawdę cieżki przypedek. Ja bym na pierwsze założył starą pompę i zobaczył co bedzie się działo . Z nowymi cześciami bywa róznie.

#234 Share hecktor2

hecktor2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 20:37

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Zmiana oleju była przeprowadzona po wymianie wszystkiego innego. Więc tu nie doszukiwałbym się przyczyny. Zero zmiany pracy wspomagania. Podejrzewam, że jakbym tam towotu wcisnął to by podobnie działało...

wiktor ze starą pompą to ciężko, bo bracia bodaj chcieli sprawdzić czy daje ciśnienie i zaślepili jakiś tam wąż. Efekt taki, że pompa zostało rozerwana. Po prostu obudowa trzasnęła.

Najbardziej mnie ciekawi jakim sposobem i dlaczego mam pianę w zbiorniku?

Jutro rozbieram serwo i chyba będziemy przerabiać na tzw. półserwo. Co o tym sądzicie?

#235 Share wiktor1967

wiktor1967

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 21:37

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Ja bym był za tym aby zlikwidować powietrze w oleju bo z taką mieszanką nic nie będzie działać Jeżeli nie masz przecieków to jedyną opcją dostawania się powierza do oleju jest pompa bo ona ssie a reszta podzespołów jest na tłoczeniu.Przeróbka serwa na półserwo to nie problem ale dochodzi orbitrol węże i inne pierdoły i może się okazać że będzie to samo co z serwem bo na orbitrolu jak bedzie olej z powierzem to też nie będzie działać

#236 Share hecktor2

hecktor2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 23:02

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol

Ja bym był za tym aby zlikwidować powietrze w oleju bo z taką mieszanką nic nie będzie działać Jeżeli nie masz przecieków to jedyną opcją dostawania się powierza do oleju jest pompa bo ona ssie a reszta podzespołów jest na tłoczeniu.Przeróbka serwa na półserwo to nie problem(...) i może się okazać że będzie to samo co z serwem bo na orbitrolu jak bedzie olej z powierzem to też nie będzie działać

Przyjacielu o tym też właśnie myślę :) Teraz chodzi mi o to jak dojść do tego, co powoduje pienienie się oleju. Jakieś pomysły? ;)

#237 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 23:31

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol @wiktor podsunął Ci pomysł. Sprawdź pompę, bo to ona tłoczy olej i może powodować pienienie się oleju. Ten olej to typowy gęsty do przekładni GL4, GL5 czy jak podał Ursusc385 Hipol ATF. Zwykły będzie nieodpowiedni i może będzie właśnie się pienił. Mógłbyś sprawdzić ciśnienie jakie wytwarza pompa. Musisz tylko wpiąć się z manometrem w przewód. Stan oleju także odpowiedni?

#238 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 28 grudzień 2013 - 00:09

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol na moje oko to pompa dostaje za mało oleju co w rezultacie będzie się objawiać właśnie pienieniem się oleju, sprawdź przewód zasilający pompę olejem, wykręć i przedmuchaj może jest przytkany lub w jakimś oczku coś siedzi, ewentualnie może ten zawór co podałeś wyżej jest źle ustawiony, jak masz stary spróbuj ze starym
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#239 Share hecktor2

hecktor2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 09:18

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Dzięki za porady. Plan mamy na dziś taki: Zalać boxolem, zmienić filtr i zapętlić obieg oleju z obejściem serwa. Po prostu zdejmiemy przewód wysokiego ciśnienia co idzie do serwa i wrzucimy z powrotem do zbiornika oleju. Gdy wtedy się spieni to będzie znaczyło, że to właśnie pompa ssie powietrze.

Dziś się dowiedziałem, że pompa która pękła to była nówka. Teraz jest założona ta co była "oryginalnie". Tyle, że na nówce też nie szło ukręcić. No cóż... dziś się wszystko okaże ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share marko61

marko61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 20:53

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Drodzy forumowicze, czy moglby mi ktos podeslac foty jak zamocowac silownik dwustronnego dzialania do osi w ursusie 912 (bez napedu) przy przerobce ukladu kierowniczego z serwa na orbitrol?

Drodzy forumowicze, czy moglby mi ktos podeslac foty jak zamocowac silownik dwustronnego dzialania do osi w ursusie 912 (bez napedu) przy przerobce ukladu kierowniczego z serwa na orbitrol?