Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciągniki JCB Fastrack

205 odpowiedzi na ten temat

#61 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 luty 2009 - 18:15

ciągniki JCB Fastrack @brzozak2 pracowałem fastrackiem 150KM i MB trackiem 1800 i Mb unimogiem wszystkie te ciagniki idealne sa do transportu ale w warunkach polowych tez sobie doskonale radza sam fastrackiem orałem pługiem 5*48 obrotówka i bez obciazonego przodu niedawał rady ale z obciaznikiem szedł jak burza na glebach 2 i 3 klasy jednak na glinie wymiekał gdzie
Fendt 515c ciagnoł go z trudem ale ciagnoł, ale jesli chodzi o uprawe pod siew to fendt potrzebował wiecej czasu niz fastrack do zrobienia tego samego areału, MB trackiem tylko z kosiarka jezdziłem i w transporcie ale jak wyciagalismy kolesia z innego gospodarstwa to Ford tw 35 nie dawał rady zato mercedes z obiciazonym przodem wyciagnoł tego samego unimoga z 10ton przyczepa zborza bez problemu ale co do unimoga to on dla mnie nie nadawał sie do orania bo jego 100 KM nie mogło na glinie uciagnac 3 obracanych o szer 40cm moze gdyby miał inne koła... pozatym fastrack i mb track moga miec wiele zastosowan nieto co zwykłe ciagniki sam gdybym miał chociaz z 60h to fastrack i track by umnie zadzili...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciągniki JCB Fastrack Dzisiaj, 09:25
  •  

#62 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 luty 2009 - 01:06

ciągniki JCB Fastrack oczywiscie zgodze sie co do uniwersalnosci takich ciagnikow, jednak maja pewne ogranicznie, jak:
rozklad masy, czy wysokosc kol, to musi miec wplyw na uciag.
wprowadzajac nowe serie 7000 i 8000 chyba tez doszli do takiego wniosku skoro ciagniki coraz bardziej przypominaja te konwencjonalne.
a dla tych wiekszych serii na pewno zalezalo im na lepszej pracy w ciezkiej robocie w polu
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#63 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 03 luty 2009 - 08:00

ciągniki JCB Fastrack Brzozak2 z tymi kołami to masz trochę racji że są małe jednak do mocy około 150km. wystarczą bo T 150 miał początkowo montowane 24" a dopiero po 85r 26" i sprawował się w PRLu dosyć dobrze jednak JCB wprowadzając większe serie dali większe koła do większej mocy .Ale z rozkładem masy to się całkowicie mylisz bo każdy producent dąży do rozłożenia masy 50/50 a fastrac już to ma

#64 Share Power

Power

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 03 luty 2009 - 11:49

ciągniki JCB Fastrack z tego co słyszałem nie ma żadnej różnicy pomiedzy "konwencjonalnym ciągnikiem".

#65 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2009 - 16:26

ciągniki JCB Fastrack roznica jest bardzo duza w budowie co zreszta widac.... fastrack ma rozłozenie masy 50/50 ale i tak mu sie tyłek zakopuje w pługu... jesli ktos chce miec jedna maszyne i do niej kilka urzadzen ktore zastapia kilka innych maszyn to jak najbardziej polecam

#66 Share Power

Power

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 03 luty 2009 - 22:58

ciągniki JCB Fastrack dobrze ale wedlug mnie fastracki nadaja sie tylko i wylaczniedo transportu

#67 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2009 - 07:44

ciągniki JCB Fastrack to w takim razie nikt by fastracka nie kupywał bo poco komu dac 300tys zł za ciagnika jak moze miec za ta kase ciezarówke? fastrack powstał z mysla o wszechstronnosci uzycia ciagnika i jak najbardziej taki jest....

#68 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 04 luty 2009 - 08:15

ciągniki JCB Fastrack Power mam jedno pytanie czy pracowałeś kiedykolwiek JCB fastrac bo jeśli nie to niepisz więcej takich postów a nadowód że niemasz racji to proszę

#69 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 luty 2009 - 10:29

ciągniki JCB Fastrack

Ale z rozkładem masy to się całkowicie mylisz bo każdy producent dąży do rozłożenia masy 50/50 a fastrac już to ma

heh kazdy dazy do 50/50 bo ma duze kola z tylu, a fastrac nie ma i to jest lipa. podczas pracy zmienia sie srodek masy, co korzystnie wplywa w zwyklym ciagniku ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#70 Share wombat

wombat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 luty 2009 - 10:39

ciągniki JCB Fastrack Dlatego Fastracka dociąża się z przodu. Ja ma przedni TUZ i po prostu przyczepiam skrzynkę. Ciągnik chodzi z 5 skibowym grudziądzkim pługiem zagonowym. Ktoś tam coś mówił o zwrotności, nie wiem jak z innymi ciągnikami o mocy 190KM ale mój nie jest zwrotny. Środek masy zmienia się cały czas zwłaszcza z pługiem bo ciągle chodzi regulacja siłowa.
Natomiast nie zgodzę się z opiniami że nadaje się tylko do transportu. To jest tak że jest najlepszym ciągnikiem do transportu i radzi soie w polu (o ile jest sprawny).

Edytowany przez brzozak2, 04 luty 2009 - 11:14.
nie cytujemy poprzedniego postu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 luty 2009 - 11:13

ciągniki JCB Fastrack @wombat zgadzam sie z toba, ostatnie zdanie w twoim poscie moze posluzyc jako podsumowanie.
ale jedno trzeba zaznaczyc, ze nie jest w stanie lepiej ciagnac w polu niz zwykly traktor.

#72 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 04 luty 2009 - 17:45

ciągniki JCB Fastrack hmm ja jezdze JCB 2140 4WS ma 155km jest to wersja LANDPOWER i buja sie tylko 54km/h.ma obie osie skrętne i jest bardzo zwrotny;co do awarii to miał tylko jedną coś z elektryką i nie było wszystkich biegów ale serwis szybko zrobił. ciągnik ma niecałe 3000 tys/mtg poza tym sprawuje sie bardzo dobrze choć z łódką o masie 25 ton to górkę już z daleka widzi tyle dobrze że jest możliwość ustawienia automatycznej zmiany półbiegów(smoothshift). co do uciągu to agregat ścierniskowy z siewnikiem do poplonów szer.3,70 Unii to bezproblemowo daje rade, ciąga jescze rozrzutnik 12 ton to po mokrym pod górę kręcą sie mu koła ale idzie i bez obciążnika z przodu (TUZ ma) . ogólnie traktor bardzo dobry jak dla mnie jedyny jego minus to ewentualnie spalanie troche za duże szczególnie w transporcie.
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#73 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 04 luty 2009 - 18:10

ciągniki JCB Fastrack 'brzozak2 heh kazdy dazy do 50/50 bo ma duze kola z tylu" to ty w tradycyjnym masz jaki rozkład masy?
już nic z twoiego rozumowania nia kapuje przecież oto chodzi żeby traktor miał jak największy ciężar na przedniej ośce bo wczasie np.orki to tylne koła zostają dociśnięte przez pług a wrezultacie przednia oś traci przyczepność i dlatego na tuza zakłada się balast ale ty niekupuj fastraca i nie obrzydzaj go innym pozdrawiam.

#74 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 luty 2009 - 23:47

ciągniki JCB Fastrack no nie wiem jak ci to wytlumaczyc, ale sprobuje przedstawic swoj punkt widzenia:
generalnie chodzi o to, ze jesli ciagnik ma cos ciagnac (przewaznie za soba) to zmienia sie srodek masy (czy jakkolwiek by go inaczej nazwal) wzdluz osi x, poziomej, rownoleglej do podloza; czyli de facto wiecej obciazenia przypada na tylna os i dlatego ciagniki konwencjonalne maja szersze opony i wieksze kola z tylu, by nie tracic na uciagu, fastrac ma takie same i tu jest lipa wg mojej opini, nie twierdze, ze musi byc w 100% prawidlowa gdyz sam sobie tak tlumacze, dlatego tez konstruktorzy w najwiekszych seriach postanowili to zmienic.
dla mnie ideal to ogromne i szerokie kola tyl, a przod dociazony przez wywalenie silnika nad os i tym samym cofniecie osi pod kabine, co stosuje na razie 2 producentow : jd i valtra.
nie wiem o co walczy DF wprowadzajac seire Xcos tam, zobaczcie przenie kola sa prawie takie same jak tylnie, po co??? ;)

#75 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 05 luty 2009 - 07:50

ciągniki JCB Fastrack dokładnie masz rację wielkie szerokie koła z tyłu ale to pozostało z czasów traktorów napendzanych tylko na tylną oś i konstruktorzy wymyślając przedni napend zakładali na przód małe koła jednak z coraz to nowszymi traktorami dużej mocy różnica między tyłem a przodem coraz bardziej się zmiejsza i z kilka lub kilkanaście lat to traktory na równych kołach będą wiodły prym i jeśli czysto teoretycznie fastrac miałby założone koła 700/70R42 toby szedł jak czołg ;)

#76 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 luty 2009 - 11:43

ciągniki JCB Fastrack hmmm dokladnie napisalem cos odwrotnego, wiec nie wiem dlaczego przyznajesz mi racje, coz pozyjemy zobaczymy jaka bedzie tendencja przy produkcji nowych ciagnikow.
nie rozumiem po co ladowac wieksze kola z przodu, chyba tylko po to by pogorszeyc zwrotnosc ;)

#77 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 05 luty 2009 - 12:14

ciągniki JCB Fastrack ale mi chodziło w kontekscie tylnonapendowych a skoro nadal niewiesz po co z przodu dodają coraz to więsze koła to trzeba wrócić do szkoły bo ja nigdy niemiałem cierpliwości do tłumaczenia ;) ale co tam dzięki za wymianę podlądów

#78 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 luty 2009 - 16:51

ciągniki JCB Fastrack hmmm no to ze nie umiesz czegos wytlumaczyc to moge zrozumiec, tylko po co wyjezdzasz z takimi tekstami??
poza tym mi chodzi o stosunek wysokosci i szerokosc kol przednich do tylnich, a nie tylko o to ze zakladaja coraz wieksze kola z przodu, bo jesli sa tez wieksze z tylu to wszystko ok.

#79 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 05 luty 2009 - 19:03

ciągniki JCB Fastrack ale jesteś wrażliwy i a nienapisałem że nie umiem tylko że niemam cierpliwości a to wielka różnica a tak apropo to dlaczego przednie koła w tradycyjnych ciągnikach nadbiegają czyli kręcą się szybciej od tylnych ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 luty 2009 - 19:12

ciągniki JCB Fastrack żeby miały podobną prędkość obwodową jak koła tylne dzięki czemu sie będą mniej ścierały opony w czasie jazdy