Skocz do zawartości

Zdjęcie

palacy sie torf!!!!!

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 25 październik 2008 - 16:59

palacy sie torf!!!!! tak jak w temacie. jak jest taki temat to prosze go zamknac.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
palacy sie torf!!!!! Dzisiaj, 14:24
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 październik 2008 - 17:05

palacy sie torf!!!!! he miało się te problemy na łąkach 1000 wiader wody w dziury gdzie wydobywa się dym trochę pomogło a potem podczas prac jak ciągnik wpadłw dziurę to myślałem ze się przewróci, chyba tylko obfity deszcz skutecznie może pomóc, a tak może beczkowozami lać w dziury gdzie się dymi i chyab tyle?

#3 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 25 październik 2008 - 18:11

palacy sie torf!!!!! Dokładnie u nas kiedyś jak się paliła łąka torfowa to strażacy tydzień pilnowali tego, ale wydaje mi się, że ktoś skutecznie im utrudniał gaszenie tego. Bo zawsze na 2 dzień znów się paliło.

Trzeba pilnować i gasić na bieżąco.
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#4 Share Robertsuw

Robertsuw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 25 październik 2008 - 18:32

palacy sie torf!!!!! nowłasnie najlepiej zalac to obficie woda najlepiej jak masz w poblizu jakas rzeke staw albo jezioro a jak to nie pomoze to az do zimy poczekaj i snieg wszystko załatwi
--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

#5 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 25 październik 2008 - 18:37

palacy sie torf!!!!! słyszałem że w Rosji torfowisko gasili przez 40 lat a pomogło gdy torf się skończył o skutecznym sposobie nie słyszałem

#6 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 25 październik 2008 - 18:53

palacy sie torf!!!!! na palący się torf nie ma dobrego sposobu.lanie dużej ilości wody to dobry sposób na parę dni.u mnie w okolicy kiedyś przez parę lat torf się palił.nic nie dawało rady gaszenie mroźne zimy a torf nadal się palił.ugasił się dopiero gdy podniósł się poziom wód.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#7 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 25 październik 2008 - 19:23

palacy sie torf!!!!! Jedyny sposób to poczekać aż się wypali. U mnie kawałek łąki palił się około 3-4 miesięcy. A jak się zapadła była duuża dziura. :P
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#8 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 25 październik 2008 - 19:32

palacy sie torf!!!!! Zależy jeszcze ile jest tego torfu. Może go być kilkanaście cm a może i być kilka metrów. U nas łąki w jednej miejscowości gaszą dość często(nawet 2-3 razy dziennie ale w innych miejscach). Tylko ze tam torfu jest kilkanaście cm więc da sie ugasić :P . A jak jest go dużo to tylko czekać i mieć nadzieję ze jakaś rzeczka wyleje...

#9 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 25 październik 2008 - 22:02

palacy sie torf!!!!! u nas jak sie torf palil to gosc 330 z plugiem i oral a strazaki polewali woda;
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#10 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 25 październik 2008 - 22:19

palacy sie torf!!!!! Chyba przyorywanie tu nic nie da to nie ściernisko
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 25 październik 2008 - 22:34

palacy sie torf!!!!! ja se nieznam na tym ale gosc jezdzi i gleboko oral szczegolnie tam gdzie sie dymilo a straz polewala woda
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#12 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 26 październik 2008 - 15:03

palacy sie torf!!!!! no taka głęboka orka i polewanie wodą może coś dać.ale jak jest mało torfu.no i jeszcze dodam że takie coś ryzykowne jest bo można tak wpaść...u mnie po palącym się torfie jak zrobiła się dziura to gdzieś na 1,5 2 metry.
Zapraszam na swój profil

#13 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 26 październik 2008 - 15:33

palacy sie torf!!!!! Niedaleko mojego domu są torfy i tam jest bardzo dużo stawów nakopane i koło jednego z nich już 20 lat pali się torf i jak się tam przejeżdża to dymu czasem nie widać ale śmierdzi jakby spalonym sianem. A w drugim miejscu (też niedaleko tego pierwszego) to też często torf się zapala, bo właściciel stawu jest tak wspaniałomyślny, że co jesień i wiosnę sobie trawkę na nasypach wypala i nie ma bata żeby się nie zajarało. :P Ale zawsze jakoś zaraz przychodzą deszcze i wszystko gaśnie.

Ostatnio, jak były takie susze to jeden koleś sobie skosił trawę w ogródku i mu fantazja po piwie przyszła, zgrabił to suche i podpalił. :) A mieszka blisko rzeki i tam też same torfy, to przyjechały 3 straże, gaszą i gaszą, już nawet pod dom podeszło, chodzą z tłumicami i łopatami, rozgarniają duszą i dalej się dymi. Ale postali chyba z 4 godziny odkrywali tam gdzie był dym i lali wodą do tego przyduszali tłumicami i zgasło. :) A jaką tera ładną trawkę ma gościu. :)
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#14 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 26 październik 2008 - 16:48

palacy sie torf!!!!! jak się torf pali na powierzchni to jeszcze jest ok.a jak u mnie torf palił się 4 lata a palił się ok 2-3 metry więc tego ugasić się nie dało.
Zapraszam na swój profil

#15 Share Bioma

Bioma

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 18:10

palacy sie torf!!!!! Mialem w szkole o pozarach torfowisk ale to juz cala epoka. Dwie metody - podniesc wode gruntowa az do poziomu gruntu czyli doslownie zalac teren albo wykop dookola palacego sie miejsca do poziomu wody w gruncie i pilnowanie zeby ogien nie przeszedl dalej. Diabelnie niebezpieczny pozar nie wiesz dokladnie gdie sie pali i latwo wpasc w rozzarzona dziure ktorej z gory nie widac.

#16 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 22:46

palacy sie torf!!!!! Witam ja bym sie nie obraził jak by ktoś z was zdjęcia zamieścił:) i tych dziur powstałych po wypaleniu i ogólnie tych torfowisk:) Pozdrawiam
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#17 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 18:04

palacy sie torf!!!!! palacy sie torf mozna uasić w jeden sposób poprostu zalewc go woda ale nalezy pamietac ze 1 kg torfu jest w stanie zaobsorwowac okolo 10 litów wody, jak jest płykie złoże torfu to mozna go próbowac poprost zalac tworzac sztuczne jezioro, przy głebokich złozach jest pewien problem gdyż taka opracja jest kosztowna i kto za to zapłaci.

#18 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 18:11

palacy sie torf!!!!! u nas też sę kiedyś palił torf
to zatamowali pobliską rzekę aby zalała torfowisko

#19 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 22:42

palacy sie torf!!!!! A ktos będzie tak miły i zapoda jakieś zdjecia??
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 14:07

palacy sie torf!!!!! No właśnie dajcie jakieś foty:) Nigdy nie widziałem palącego się torfu, a mam sporo torfowych łąk i blisko nich mieszkam... Ale u mnie to na tych łąkach jest mokro (pomimo rowów) i łatwo tam zalgnąć w sianokosy... Czyli może to jednak dobrze.
Forza JUVE!!!