Skocz do zawartości

Zdjęcie

AWARYJNOŚĆ VALTRY

262 odpowiedzi na ten temat

#181 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 17:56

AWARYJNOŚĆ VALTRY Ze skrajności w skrajność :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
AWARYJNOŚĆ VALTRY Dzisiaj, 07:30
  •  

#182 Share bizon1980

bizon1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 11:30

AWARYJNOŚĆ VALTRY A ja mam serie a 93 pracuje w lesie z wózkiem z hds i z wyciągarką na zmianę ma już zrobione 410 motogodzin lata nieźle. Dużo zależy od operatora. no ostatnio zaczepił halogenem tylnym na kabinie o gałąź i pękł ale na swój koszt zespawał plastik u fachowca i git. ciągnik pali niewiele w lesie na przejazdach więcej. apropo mam też proximke 65 koni i valtra 101 koni pali tyle dziennie co ta proximka a moc większa o 37.

#183 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 20:18

AWARYJNOŚĆ VALTRY Macie co prawda nowe Valtry moja ma na liczniku 22900mth i bez awaryjna jak na razie silnik bez turbo ( co prawda mam ją dopiero 2 rok) ale jestem zadowolony

#184 Share madas_szab

madas_szab

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 21:46

AWARYJNOŚĆ VALTRY Valtra 6400 2006r(obecnie1900 mtg )
awarie: spalony rozrusznik , przełącznik świateł mijania drogowe i to tyle na gwarancji po gwarancji: akumulator , chłodnica oleju skrzyni biegów (po 4 pęknieciach wymieniłem na nową ) tłoczek hamulcowy (udało sie naprawic) i to tyle ogólnie twardy zawodnik .
t151 2007r (obecnie 2100 mtg)
awarie na gwarancji: zymering przedniego mostu, oringi na pompie wtryskowej, wąz od klimy,przekaźnik od nawiewu, po gwarancji : chłodnica cieczy silnika chyba z 7 razy pękła (dorabiam nową)bład modułu (przprogramowanie pomogło) ,uszczelniacz na wale ( z przodu ) ponownie uszczelnaicze pod pompa wtryskową, bład systemu znów trzeba wgrac prgram , siłowniczek od drzwi pominąłem ukreconą rurkę paliwa która sam uszkodziłem wiec jej nie zaliczam do awarii
a i jeszcze śruba centralan sie wyrobiła tak ze kule wypadają.

krótko mówiąc gdyby nie te drobiazgi to złego słowa bym nie powiedział na te traktorki ale cóż te drobne awaire sporo mi uprzykszaja życie.

#185 Share dominik12200

dominik12200

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 19:48

AWARYJNOŚĆ VALTRY Valtra N111 - przebieg 802h, na gwarancji wymieniono pasek napędu sprężarki( feler) i czujnik temeratury cieczy na termostacie - kipnął

#186 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 19:09

AWARYJNOŚĆ VALTRY Mi w Valtrze nawaliła elektryczna pompka zasilająca ni dzwonie po serwisach a propozycje są wspaniałe od 1600 do 1900 netto (pompka z przyłączemfiltra) zresztą też takie ceny podawali w serwisie NH (sama pompka) i Korbanka chociaż tu usłyszalem propozycje 675 zł za zamiennik ale jeszcze znalazłem w necie za 550+24zł kurier zamienniki działają w autach to myślę że i w ciągniku posłuży

#187 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 09:59

AWARYJNOŚĆ VALTRY U mnie podczas serwisu na 1000mth serwisant zauważył że chłodnica silnika przecieka... Znajomy w dwóch valtrach wymienił już chłodnice bo też mu przeciekały. Podobno wyszła jakaś wadliwa seria chłodnic. Producent powinien zrobić jakąś akcję serwisową i powymieniać te wadliwe za darmo w końcu to jego wina a nie użytkownika. Nowa chłodnica kosztuje około 6tysięcy i to chyba nawet netto. Ciekawe ile ta nowa by wytrzymała czy to czasem nie jest wina chłodnicy tylko konstrukcji traktora że za dużo drgań jest i chłodnica pęka.
Na razie mam zamiar wymontować starą i dać gdzieś uszczelnić tylko pytanie jak długo to rozwiązanie wytrzyma.
Zastanawiam się również czy nie dać dorobić chłodnicę http://allegro.pl/no...3727467537.html

#188 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 19:47

AWARYJNOŚĆ VALTRY do mojej valtry naprawiał mi chłodnice w Ostrowie Wikp bardzo dobra robota i tanio ja się spotkałem z różnymi rocznikami ciągników więc chyba jak to mówią ten typ tak ma

#189 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 09:44

AWARYJNOŚĆ VALTRY Traktorzysta który pracuję przy wycince głównie na kilku letnich Valtrach opowiadał mi że wadliwe chłodnice były robione w latach 2008-2012,a przynajmniej tak mówili mu mechanicy z serwisu ale trzeba będzie poczekać jeszcze z rok i wtedy się okaże czy to prawda.

#190 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 12:42

AWARYJNOŚĆ VALTRY Znajomy jedną valtrę ma z 2008r seria T i jedna brał jeszcze chyba na sapard w kanciastej masce 4cyl 100KM i obie miały problem z cieknącymi chłodnicami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 20 grudzień 2013 - 15:09

AWARYJNOŚĆ VALTRY n121 cieknąca chłodnica- niedokręcona opaska przewodu
wymieniana uszczelka na jednej sekcji
t171a póki co odpukać nic się u mnie nie dzieje
Valtra-Power Partner

#192 Share dominik12200

dominik12200

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 09:45

AWARYJNOŚĆ VALTRY n111 przebieg 860h - spalona żarówka podświetlenia tablicy rejestracyjnej

#193 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 13 styczeń 2014 - 17:12

AWARYJNOŚĆ VALTRY Mam N101 od marca 2013r nowa i zauważyłem że od jakiegoś czasu piszczy kierownica, czy u was tez tak jest?
A awarie miałem takie:
pęknięty przewód od wolnego spływu
zaciety zawór od tylnego tuz jak sie puźniej okazało zawór został zniszczony przez rozdzielacz od ładowacza quicke,
w rozdzielaczy od ładowacza rozpadł sie zaworek i popłyną przewodem do zaworu od TUZ

#194 Share dominik12200

dominik12200

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 17:49

AWARYJNOŚĆ VALTRY To piszczenie to prawdopodobnie przepływ oleju przez orbitrol jak jest zimno - też miałem taki objaw nie ma to na nic wpływu. Jak chwile pochodzi to przestaje. Zapytałem serwisanta to powiedział że jest jeszcze jedno, sygnał dźwiękowy przelewu oleju przez zawór okrężny na filtrach hydrauliki- przy mrozach kiedy jest zbyt gęsty. Tylko tu powinna zapalić się kontrolka od filtrów. Więc pewnie to pierwsze:-P

#195 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 13 styczeń 2014 - 19:06

AWARYJNOŚĆ VALTRY Faktycznie tuz po rozruchu kilkakrotnie zapala sie kontrolka od filtrów.

#196 Share dominik12200

dominik12200

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 10:04

AWARYJNOŚĆ VALTRY No to filtry do wymiany, mi raz się zapaliła ale było koło -12, ale po chwili zgasła

#197 Share atech

atech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 16:23

AWARYJNOŚĆ VALTRY Witam. Posiadam Valtrę N-82 od roku,150 godzin zero awarii. Odrobine zrywa przy zmianie z drugiego na trzeci półbieg ,jesli nie ustapi to pod koniec gwarancji zgłosze do serwisu, mam jeszcze miesiac i jeszcze pare godzin zrobie. Byle tak dalej.

#198 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1625 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 20:15

AWARYJNOŚĆ VALTRY To wyregulują ci na przeglądzie, przypomnij im o tym, u mnie było tak na około 400 mth, wyreguwali, teraz jest 3000 mth i od tamtej pory nic takiego już nie ma

#199 Share dominik12200

dominik12200

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 16:54

AWARYJNOŚĆ VALTRY jeżeli skrzynia jest na dotarciu to może lekko szarpać, jak mówili serwisanci po 1000h dopiero zaczyna miękko chodzić i faktycznie. A kalibracja swoją drogą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share kalin84

kalin84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 19:52

AWARYJNOŚĆ VALTRY jak sie kalibruje skrzrzynie w n-82 bo mi akurat rewers długo włancza kierunek do przodu i troche to denerwuje