Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#1201 Share lipnicak

lipnicak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 23:18

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Farmerfm skąd masz taką ładną propozycję za konsumpcję ?? czyżby z agro bakałarzewo na porty ?? Nie ma co ukrywać to już nie jest zła cena (żeby była taka co roku) jedno co mnie martwi to spadający gwałtownie kurs euro w ostatnich dniach. Teraz to coś już koło 3,86 a było nie tak dawno koło 4. A tak ogólnie to pszenica jeszcze może pójść w górę, jej rekord na matifie to chyba coś koło 300 euro więc jeszcze trochę potencjału do wzrostu posiada. A co do wybrania która lepsza oferta to ja bym zdecydowanie wybrał 980 netto Panie farmerfm :).

Edytowany przez krzysiek16m, 07 styczeń 2011 - 21:53.
literówki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 07:27
  •  

#1202 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 08:27

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) do agro nie dzwoniłem bo to pośrednik, moja rada to dzwonić bezpośrednio do młyna bo z moich ostatnich obserwacji to handlarze potrafią 100zł na tonie zarobić, albo i więcej.

#1203 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 styczeń 2011 - 09:14

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) @farmermf jakie masz parametry tego towaru? Dodany obrazek

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1204 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 10:05

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) 350 opad, 15.6 białko, 33gluten. gęstość 74, jak ktoś wytrzyma z konsumpcja jeszcze miesiąc to ostro 1000 przekroczy

#1205 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 10:49

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Za miesiąc to może być nie droższa, a tańsza bo powietrzu wisi tez taki scenariusz, według którego obecna cena zadowoli znaczną część rolników, a w połączeniu z potrzebą uzyskania funduszy na nawozy i umowną datą jaką jest początek roku, co według wielu stanowi odpowiedni moment do rozpoczęcia handlu, wpłynie na zwiększenie podaży na rynku zbóż. Cena może więc chwilowo spaść, by bez wątpienia wrócić na obecny tor i dalej bić rekordy późną wiosną i na samym przednówku żniw.

#1206 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 10:51

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Może tak być, ale też nie musi. :D Sam nie wiem co robić.

#1207 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 11:08

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Farmermf jaka to odmiana?

#1208 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 12:16

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Jedno pytanie- czy rolnicy maja ta pszenice na sprzedaz? Jesli ja maja, to scenariusz bardzo prawdopodobny. Jednak czesc rolnikow nauczonych syt. sprzed roku, kiedy to pszenica w zniwa byla drozsza jak wiosna, pszenice sprzedali juz w zniwa.

Edytowany przez krzysiek16m, 07 styczeń 2011 - 21:55.
literówki

Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#1209 Share damiano1

damiano1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 13:35

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Jak tam żyto po ile u was ? Nie wiem czy sprzedawać teraz

#1210 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 styczeń 2011 - 13:47

350 opad, 15.6 białko, 33gluten. gęstość 74, jak ktoś wytrzyma z konsumpcja jeszcze miesiąc to ostro 1000 przekroczy

Za pszenice, o białku 14, glutenie 31 i liczbie opadania nie przekraczającej póki co 200, dają 900 zł/t netto.

Edytowany przez Profil usunięty, 07 styczeń 2011 - 13:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1211 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 14:26

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) u nas jak zrobię 5 tel. w okolicy 100km to różnica 100zł na tonie wychodzi

#1212 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 07 styczeń 2011 - 18:24

wczoraj miałem 2 propozycje na pszenice, jedna po 940 netto,a druga po 980 netto loco gospodarstwo. Wez się zdecyduj. :lol: Podlaskie.

Takie ceny to już jest coś,sam powoli myślę o sprzedaży,przy cenie 1000zł brutto trochę kasy wpadnie.

#1213 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 07 styczeń 2011 - 19:42

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Od znajomego dowiedziałem się to PZZ Kruszwica za jakościową płaci 900zł/t netto (l. opadania min. 180, w żniwa było 200, a o inne parametry to już się nie pytałem co i jak).

#1214 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 19:58

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Hmm moja wszystkie parametry ma w porządku oprócz glutenu i jak na chwilę obecną kwalifikuje się na paszówkę. Poczekam jeszcze parę miesięcy i będzie z niej konsumpcyjna :lol:
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#1215 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 21:31

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) No przy tych parametrach to na konsumpcyjną spokojnie pójdzie. Wydaje mi się że jak rolnik dostanie 1000zł to sprzeda. Choć rolnik na kase też łasy i chytry :)

#1216 Share rikisam

rikisam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 21:51

Hmm moja wszystkie parametry ma w porządku oprócz glutenu i jak na chwilę obecną kwalifikuje się na paszówkę. Poczekam jeszcze parę miesięcy i będzie z niej konsumpcyjna :lol:

Inne parametry przez przetrzymanie pszenicy mogą pójść w górę np liczba opadania,sedymentacja ale ilość glutenu to raczej nie ;[

#1217 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 23:00

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Jak najbardziej zgadzam się z Tobą. Chodziło mi raczej o to, iż za parę miesięcy/ tygodni będą brali jak leci (miałem często takie przypadki). Już teraz można zauważyć, że nie zwracają zbytnio uwagi na parametry (przynajmniej w moim regionie). Wcześniej pszenica paszowa nie nadawała się w żadnym wypadku na mąkę, a obecnie nawet taka młynarzom odpowiada...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#1218 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 09 styczeń 2011 - 09:41

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Gniewkowo 880 netto, opadanie min 220 pozostałe parametry nie istotne.Termin płatności 40 dni.

#1219 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 09 styczeń 2011 - 10:24

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Sprzedawał ktos jeczmien paszowy? Jesli tak to po ile dostal za tone ?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1220 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 10:34

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Sprzedawałwm jęczmień paszowy po 750zł/tona