Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Vitasem    155

a kto zbijał cenę zboża w tym sezonie pieprzył o 5mln zapasach Sawicki i spółka .A teraz zboża nie ma mąka i chleb podrożeje.A jak fosforan amonu był po 3 tysiące to Sawicki cicho siedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

No niestety ktoś musi robić na szlachtę. Według Sawickiego tymi pachołkami chyba jesteśmy MY ...

 

Rolnik zapierdziela od rana do nocy, smród nie smród, kurz nie kurz, a pośrednicy zarabiają. Co do ceny żywności to jest faktycznie chore.

 

Jeszcze mam taką ciekawostkę. W mojej gminie (nie wiem czy nie w każdej) podatek rolny zależny jest od ceny żyta. Kilka lat wstecz gdy zboża biły rekordy cenowe, wójt bez zastanowienia podniósł ponad dwukrotnie podatek. Gdy w latach kolejnych (m.in w zeszłym sezonie cena żyta była porażająco niska, ów wójt nawet nie kwapił się aby obniżyć podatek. Z żywnością jest tak samo, jeśli podrożeje już nigdy nie stanieje. No cóż jak nie ma kto zastrajkować, pogonić wójta to rządzący będą mieli NAS w d*pie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Jak rok temu ludzie sprzedawali pszenicę po 400-450zł to stale była mowa o plonach i zapasach i że nic nie da się zrobić,to teraz wali mnie taka gatka ministra żeby sprzedawać.Trzeba czekać na rozwój sytłacji ,ale myślę że nie będzie mowy o tanim zbożu???.Tylko żeby dało się to jakoś suche zebrać?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli rolnik sprzeda pszenicę po 800zł to będzie go stać na chleb po 10zł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

I bardzo dobrze że spadły,najgorszą wróżbą jest nieprzerwany okres wzrostów na wysokie pułapy,obserwuję giełdę i widzę że najlepiej jest właśnie jak okresy wzrostów poprzerywane są spadkami wtedy można mieć prawie pewność że będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

no ja nie wiem czy tak dobrze będzie ceny na bank spadną "szlachta" już o to zadba wbrew pozorom zboża wcale nie jest tak tragicznie mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Moim skromnym zdaniem zboze nie bedzie jakies strasznie drogie bo w tej chwili np w mojej okolicy (i nie tylko mojej )skoszone mam tylko ja i jeszcze jeden gospodarz nie ma sie co podniecac tym ze zboza teraz nie ma zbyt wiele na rynku bo to chyba logiczne ze jesli jeszcze nie jest skoszone to z kad ma sie niby znalezc w ofertach handlowych

Nie ma watpliwosci ze np pszenica rosnie w klosach ale np jeczmien daje solidny plon w moich okolicach pszenzyto tez ladnie sypie jesli ktos stosuje fungicydy wiec nie ma sie co nastawiac na 800 zl za tone pszenicy realna wartoscia byloby jakies 650-680 zl

Po prostu trzeba poczekac na zakonczenie zniw i wszystko bedzie wiadomo nie ma co zawczasu liczyc kasy ktorej sie nie ma za rzepak tez niby placili po 1440 a realną ceną transakcyjna bylo 1150-1250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Bardzo się mylisz u mnie pokoszone jest trochę ,pszenica jakościowa jest ok.800zł tylko problem w tym że taką ma prawie nikt,paszówka 630zł z watem za to takiej jest wiele.Gdybym miał możliwość zbioru tydzień temu to byłbym z co najmniej 100zł na tonie do przodu,bo wtedy opadanie miałem na jeszcze minimalnym pułapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdziarz    12

ja mam inne zdanie uważam że ceny bedą wysokie - przykładowo żyto w tamtym tygodniu było 290za tonę dzisiaj już 500.- jest różnica. W tamtym roku ukraińskie żyto jechało do polski na potęgę w tym jakoś nie widać a mają już po żniwach...pszężyto owszem dobrze sypało, pszenica gorzej jednak co do jakości ziarna miałbym wiele do życzenia. stosunek masy do ilości ziarna jest śmieszny przynajmniej w mazowieckim... i druga sprawa. Wielu rolników sprzedaje nadwyżki wiadomo że w tym roku będzie ich dużo mniej....wg mnie najwyższe ceny bedą w lutym mam nadzieje że uda mi się przetrzymać chociaż z 70 ton :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a kto zbijał cenę zboża w tym sezonie pieprzył o 5mln zapasach Sawicki i spółka .A teraz zboża nie ma mąka i chleb podrożeje.A jak fosforan amonu był po 3 tysiące to Sawicki cicho siedział.

Był po 3 tys i obawiam się że w niedługim czasie znowu będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

Ja dzisiaj sprzedałem pszenice po 663zł tona.50 ton dzisiaj sprzedałem w kolejce trzeba czekać 3,5 godziny a rosy nie ma to jeszcze kosimy pszenice ja czekam aż przyczepy bedą puste bo żmijką do magazynu sypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

W mojej okolicy połowa pszenicy zrośnięta. Jeszcze trochę popada i nie będzie co zbierać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Jak potrzebują to biorą co leci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

W moim rejonie pszenica kons o wysokich parametrach po 600-650zł netto, w zależności od tego która firma skupuje. A jak słuchacie Agrobiznesu to Rosja zawiesiła eksport pszenicy, ja i tak planuję część teraz sprzedać, bo wszystkiego nie pomieszczę,a nie wiadomo co dalej z pogodą,bo znowu deszcze od piątku zapowiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

woj lubuskie , szprotawa, pszenica 700zł 14% wilgotności, za każdy 1% wiecej wilg. odejmują 10zł

 

suzuki od poniedziałku cena za pszenicę konsumpcyjna jest 750 netto, tylko mało kto łapie sie z parametrami, moja poszła po 740 zł. Pszenica koszona w tym tygodniu (po deszczach, porosnięta) prawie żadna nie łapie liczby opadania i jej nie biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgilek1    0

U mnie już po żniwach, słoma zebrana, poplony zasiane, mam do sprzedania 20t żyta, cena u nas w młynie to 450-510zł. Nie wiem czekać na jeszcze lepszą cenę, czy już go sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Dziś sprzedawaliśmy pszenicę po 644zł/t z Vatem :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

zboza sypia niesamowicie...muszelka oddala mi ponad 7 ton ziemia kalsa 3-4...zboze mi sie zdaje ze stanieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A mi baaardzo ładnie wyglądająca pszenica po baardzo dobrym stanowisku i z baardzo dobrą ochroną grzybową wydała 5,5t/ha :/ Plon szacowałem na 7-8t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj