MTZ1

Czy zakłady mięsne płacą wam w terminie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MTZ1    0

Czy zakłady mięsne płacą wam w terminie a może wo gule nie płacą. Czy są takie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Jak my zawozimy świnie w środę to w piątek pieniądze są już na koncie...

Akurat Jóźwiakowski wypłaca je w tym terminie,a kiedyś do Bekonu jak się zawoziło to pieniądze wpływały na konto po 2 tygodniach,a czasem nawet i dłużej...


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

Po 2 tygodniach to ja mam cały czas ale mamy nową firmę która pisze na fakturze 3 t. a płaci po 5 t. i to jeszcze na raty! Cenę dają zawsze lepszą ale termin zawsze przekraczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

W Wodzisławiu Śląskim jest firma którą prowadzi Bogusław Kasprzyk pieniądze u niego się odbiera i 6miesiecy kumpel dalej do niego jeździ po kasę za 4 świnie a na konto mogą wcale nie przyjść. Ale bardzo polecam ubojnie w Dębowcu koło Cieszyna prowadzi ją Karol Chwastek. Pieniądze przychodzą do 2 tygodni nawet krócej i ceny dobre przyjeżdża do mnie do Wodzisławia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

U mnie to różnie bywa czasami pieniądze mam po 2 dniach a czasami muszę czekać 2 tygodnie ale pieniądze zawsze dostane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Był incydent kilka lat temu że pewien zakład nie wypłacał pieniędzy przez miesiąc aż sprawa trafiła prawie na policje ale po nastraszeniu i wizycie w firmie wypłacili nam i ludziom pieniądze. Teraz mamy umowę z Dudą i nie ma żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

My oddajemy głownie bydło do ZPM Biernacki i często jest tak ze przeciągają, ale zawsze jak do tej pory zapłacili. Ostatnio czekaliśmy równe 5 tygodni. Ale już jesteśmy przyzwyczajeni, że tak jest i jakoś spokojniej się podchodzi do tego, a za to lepsza cenę idzie z nimi wynegocjować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Kiedyś może nie wypłacali od razu bo nie mieli tyle gotówki dla wszystkich. Teraz 2 tygodnie i musza być przelane, jak nie to chałas . :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

Panowie u mnie to już Zakładów Mięsnych niema Nisko splajtował dawno. Prywatni tak samo, także w okolicy nic nie ma. Jedynie co Górno ale im się nie opłaca tyle km robić u mnie klęska żywiec upadł a tak ludzie miedzy sobą to po 7 zeta upychają


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Jest jeden straszak na zakłady które nie płaca w terminie, to że jak nie zapłacą w terminie to nie maja prawa odliczyć sobie VATu. Standardowy termin to 14 dni wyjątkiem jest kontrakt, czyli termin jest inny jeśli tak określa umowa.

Więc jeśli jest się na ryczałcie to zakład może stracić 6% czyli na dzień dzisiejszy około 30 zł na tuczniku. Jeśli sobie odliczył VAT niesłusznie bo przekroczył termin 14 dni lub termin umowy jeśli taka jest, a "przypadkiem" (np dzięki nam) dowie się skarbówka no to będzie miał spory problem. Umiejętne wykorzystanie tej informacji naprawdę pomaga w terminowym rozliczeniu wszystkich naszych sprzedaży.

powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Mi Zakłady Mięsne Płock wiszą 8,5 tyś, już dwa lata i pewnie już ich nie odzyskam bo zakład zbankrutował.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

A ciotka parę lat do tyłu 2 byki zawiozła i do tej pory kasy nie widzi i nie zobaczy zakład upadł i co zrobić ciocia 2 byki a jest tam w ciul osób co odało po 10 byków 100 świń i świnia prędzej niebo zobaczy jak oni pieniądze ;)

 

 

KOLEGO PISZ UWAŻNIE !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

A u nas jak przeciągną to później jeżdżą, żeby im podpisać, ze się zgadzamy na przedłożony termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Hmm...ja czekam ok. 4tygodni na zapłatę, ale mam płacone 30gr + Vat/ więcej od ceny wyjściowej czyli ubojnia płaci 4.20 + Vat/kg a ja dostaje 4.50 +Vat/kg ;)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Ja sprzedałem teraz byki zamiast po ok 5 zl to po 5,5 ale odrazu mi powiedzieli, ze kasa na pewno nie będzie w ciągu 2 tygodni, ale za taka kasę warto czekać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechaniki    5

U nas w 2 bliższych zakładach w Mościbrodach i Plutach to tak max 2 tygodnie, a w Wierzejakach to dokładnie 21 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaldo    2

U mnie płacom zawsze w terminie nawet czasami przed się zdarza :D :D zapłacić dokładnie po 2 tygodniach jest kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Witam,

ja (rodzice) jak sprzedaje to mamy płacone po miesiącu, tak jest zapisane w umowie kontraktacyjnej i jeszcze przez 15 lat nie zdarzyło się abyś my czekali powyżej 40 dni. Wszystko idzie do Włoch


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj